in Vlissingen Koploper RIA W. komt met de schrik vrij tegen Breskens: 3-2 Aardenburg blijft verrassen HW'24 mengt zich weer volop in de strijd om de prijzen Z PZC Maandag 8 december 2008 35 Zeeuws-Vlaamse tweedeklasser mist te veel kansen. door Aector Dooms VLISSINGEN - De winnende trainer heeft altijd gelijk. Vlissingea-trai- irer Ruud Pennings sprak gisteren na de zwaarbevochten'ï-o winst te gen Terneuzen van een geslaagde tactiek. „Het is gelukt om een van de concurrenten om de titel in de tweede klasse op flinke achter stand te zetten. Het oogde alle maal minder spectaculair. We heb ben in tegenstelling tot de voor gaande duels zakelijk en vanuit een goede organisatie gespeeld. Met een prima resultaat." Pennings zag zijn ploeg ook een aantal keren miraculeus ontsnap pen. Kopballen van Roel Alberti en Erik Jan Naudts werden door André Siereveld van de doellijn ge haald of raakten het houtwerk, Maik de Wolf schoot een vrije kans van dichtbij over en bij scrim mages voor het Vlissingse doel mis ten de Zeeuws-Vlamingen dat beetje geluk. „Het was wachten op de gelijkmaker", zei Rudley St. Ja- go later. De Vlissingse spits vond het lastig spelen op het zware veld, maar kreeg na rust de leans om de wed strijd te beslissen na een korte combinatie met Besar Xhoxhaj. Zijn inzet werd gestopt door Ter- neuzen-doelman Dennis Wonder- gem. St. Jago: „Dit is niet mijn spel letje, maar we hebben gewonnen. Daar gaat het om." In het Terneuzenkamp overheer ste de teleurstelling. „Over het spel hoor je mij niet klagen. We had den zestig procent balbezit, maar in bepaalde fases deden we het niet goed. Het grote manco is sco ren. Ik heb acht kansen geteld", reageerde Terneuzen-trainer Ar- dian Lekaj verbitterd. Voor Jona than Constancia was het balen. „Als er twee man mij moeten af stoppen, moeten anderen daarvan profiteren. Dat gebeurde niet. Ik heb alleen op de flanken mijn ac ties kunnen maken." Omdat de grillige aanvaller buiten het strafschopgebied werd gehou den en spits Sinan Coban uit vorm was, moest het aanvallende gevaar bij Terneuzen hoofdzakelijk van uitblinker Remco van Leeu wen komen. De aanvoerder zorg de met zijn vrije trappen en hoek schoppen voor de nodige paniek reacties in de Vlissingse verdedi ging. Terneuzen begon voortvarend aan het duel en had in de beginfase al op voorsprong kunnen én moeten staan. „We begonnen te slap aan de wedstrijd", vond Pennings. Om dat de roodzwarten niet profiteer den en de pech hadden dat de vrije trap van Van Leeuwen tegen de lat belandde, putte Vlissingern hieruit moed. Peter de Jong schoof meer door naar de aanval en sticht te met zijn kopballen gevaar. Won- dergem had een schitterende re flex op een kopbal van Xhoxhaj en een inzet van Raymond Wolff Spits Rudley St. Jago: 'Het was wachten op de gelijkmaker' Bij het enige doelpunt van de wed- strijd, vlak na rust, zag de Terneu- zen-verdediging er niet goed uit. Davy van Geersdaele snelde langs de zijlijn en zijn voorzet werd op waarde geschat door Dangelo Mar- tien. Wondergem, die voor de rest een feilloze wedstrijd keepte, ver werkte de bal half en twee Terneu- zen-verdedigers stonden toe te kij ken hoe Martien. met een droge knal de koploper naar ï-o schoot. „Ten eerste mag de voorzet er nooit komen", vond Lekaj. „Daar na was de bal lang onderweg, die door Dennis (Wondergem) ver keerd werd beoordeeld en twee spelers van ons deden niets." Daar na kreeg Terneuzen nog alle kans om de situatie recht te zetten, maar de Zeeuws-Vlamingen ble ven op de hatelijke nul steken. Vlissingen-Terneuzen 1-0 (0-0). 48. Dangelo Martien 1-0. Scheidsrechter: N. Ooms (Eindhoven). Gele kaart: Aschraf Elhrouz, Randy de Dreu (Vlissin gen), Remco van Leeuwen, Jonathan Constancia (Terneuzen). Aantal toe schouwers: 300. Vier rode kaarten ontsieren wedstrijd in vierde klasse A. VLISSINGEN - Koploper RIA W. boekte in de vierde klasse A van het zondagvoetbal een benauwde 3-2-zege op Breskens. De wedstrijd werd in de slotfase ontsierd door vier rode kaarten. Jong Ambon blijft tweede op zes punten achter stand via een 3-1-zege bij Patrij zen. Zeeland Sport kwam tegen Luc- tor'88 niet verder dan een 2-2-ge- lijkspel en zag Hontenisse, dat Axel met 2-0 versloeg, op de rang lijst voorbijkomen. RIA W.-Breskens 3-2: Na een doelpuntloze eerste helft brachten Daryl Rawidjan en Ferdi Kabal de thuisploeg op een ogenschijnlijk veilige 2-o-voorsprong met nog twintig minuten te gaan. Twee tref fers van Erik de Rechter brachten echter de ommezwaai: 2-2 kort voor tijd. De hierop volgende slotfase .was zonder meer spectaculair te noe men: vier rode kaarten, namelijk voor Hubert van den Hemel (2x geel) van RIA W. en voor Gino Vink (2x geel), Maijckel Verschorre Steen moet zijn meerdere erkennen in Zierikzee: 3-1. VLISSINGEN - Aardenburg won in de derde klasse A van het zondag voetbal van MOC'17: 2-1. De ploeg vindt zich na twaalf duels terug op de zevende plaats. Aardenburg-MOC'i7 2-1: Het eer ste kwartier leverde vier goede kansen op voor de thuisploeg die echter pas in de 38e minuut tot scoren kwam via Niek van Sprun- del: 1-0. Dezelfde speler bepaalde vier minuten later de ruststand op 2-0. Kort na de hervatting bracht Erik van de Watering MOC'17 te en Brian de Waele van Breskens en bovendien ook nog een treffer van Steve Kesteleijn: 3-2. Drie kaar ten werden uitgedeeld wegens aan merkingen op de leiding. De Wae le zou de de arbiter geschopt heb ben. Domburg-Biervliet 1-1: Behalve een prima kans in de beginfase voor de thuisploeg, die echter werd tenietgedaan door de prima doelman Mark van Kouteren, ge beurde er voor rust weinig. In de tweede helft drong Dom burg sterk aan, maar in blessure tijd viel de openingstreffer aan de andere kant: 0-1 door Ben Onge- nae uit de eerste hoekschop van Biervliet. Kort hierna was de stand weer in evenwicht door een treffer van in valler Sander Willemse uit een vrije trap van Martijn Minder- houd: 1-1. Oostburg-Clinge 0-1: De bezoekers, die voor rust het beste van het spel hadden, kwa men in de 25e minuut op 0-1 via RIA W. blijft de ranglijst aanvoe- ren in de vierde klasse A van het zondagvoetbal. De ploeg wint op eigen veld met 3-2 van Breskens. rug in de wedstrijd. De bezoekers bleven een overwicht houden, maar paal en lat voorkwamen de gelijkmaker. Een kwartier voor tijd werd scheidsrechter Broekhoven getroffen door een zweepslag, maar hij haalde het einde. Zierikzee-Steen 3-1. Leon Sinke was de grote man bij Zierikzee. De invaller bezorgde zijn ploeg met twee rake schoten de winst. Sinke stond koud in het veld of hij haal de Zierikzee al uit de impasse. Na 90 tellen had Rutger Kooman Zie rikzee weliswaar op 1-0 gezet, maar vijf minuten later maakte Si- gi Leest al gelijk. FC Bergen-Zeelandia Middel burg 2-2: Robert Belleter bracht een door Peter Drumont benutte strafschop, toegekend nadat Tho mas Leeghwater was gevloerd. In de tweede helft nam Oostburg meer het initiatief in handen, maar de bezoekers bleven gevaar lijk via uitvallen. De wedstrijd kon in deze fase beide kanten op, maar het bleef uiteindelijk bij 0-1. Hontenisse-Axel 2-0: Voor rust was een fel strijdend Hontenisse de gevaarlijkste ploeg. Na een half uur leidde dit tot de openingstref fer van Tom Rijk uit een diepte pass van Jeroen Verschuren: 1-0. Een in de tweede helft fel aandrin gend Axel had pech toen een af standsschot van Ivo Verstraeten te gen de lat eindigde. Aar> de andere kant was Titiano Staes even later wel trefzeker (2-0), waardoor hij zijn ploeg de eerste overwinning van dit seizoen bezorgde. Hontenisse-Axel 2-0 (1-0). Tom Rijk 1-0, Titiano Staes 2-0. Zeeland Sport-Luctor'88 2-2 (2-1). Azdin Boufrahi 1-0 en 2-0, Sere de Blaey 2-1, Pieter van den Dries 2-2. Patrijzen-Jong Ambon 1-3 (0-1). Eli Wattimena 0-1, Eldridge Pentury 0-2, Mario Mulder 1-2, Juan Tuhuleruw 1-3. Robur-Walcheren 0-4 (0-1). Nigel Hol mes 0-1, Wouter van Belzen 0-2, Niels Slager 0-3, Wouter van Belzen 0-4. de thuisploeg op voorsprong (1-0), maar Jesper Davidse maakte na een halfuur gelijk. Direct na het be gin van de tweede helft zorgde Jer- fy Booy voor 1-2. Lange tijd leken de bezoekers op weg naar de eer ste seizoenszege, maar tien minu ten voor het einde gooide Rick He- ijmans roeun het eten. Goes-Roosendaal 1-3. Goes had een slag kunnen slaan in de titelra ce. De Bevelandse koploper kwam echter van een koude kermis thuis. Jan Konings zette Roosen daal op 1-0 en via een eigen doel punt van Lionel Fitsch werd het 0-2. Barry Perk zorgde hierna voor 3-0. Gert-Jan Tierie bepaalde de eindstand op 1-3. Hulster ploeg doet door 2-1-winst op Halsteren prima zaak. door Jack Begijn HULST - Secretaris Jos de Dijcker had diep in de tweede helft een duidelijke boodschap voor de spe lers van HW'24. „Kom op HW'24, deze punten zijn goud waard", klonk het vanaf de tribu ne. Het bestuurslid wilde daarmee aangeven dat zijn ploeg na winst op Halsteren zich zou nestelen in de top van het klassement en een meer dan goede zet zou doen in de race om de tweede-periodetitel. De opmerking was niet aan dove mansoren besteed. HW'24 won de wedstrijd tegen Halsteren met 2-1. „Een meer dan verdiende overwin ning", vond Erik Brems van HW'24. Ondertussen informeer de hij naar de uitslag van het duel tussen Roosendaal en Goes.. De 3-1-overwinning van de Braban ders maakte dat zijn dag helemaal niet meer stuk kon. HW'24 neemt in de tweede periode nu drie punten afstand van Goes en heeft bovendien een beter doelsal do. De eerste periode ging naar Roosendaal. „We doen weer hele maal mee", zei Brems. Het was niet allemaal top tegen Halsteren, maar de thuisploeg do mineerde en creëerde legio kan sen. „En daar wil ik dus een kantte kening bij maken", zei Brems. ,,Op de beslissende momenten wisten we het niet af te maken. Daardoor houdt je tegenstander uitzicht op de gelijkmaker." HW'24 begon de wedstrijd te slap, waardoor Halsteren de toon leek te zetten. Brems stookte het vuurtje echter op door te reageren op de overtredingen van de tegen stander en het te pas en onpas vlaggen van de grensrechter. Met zijn collega Cees Houtepen vocht hij langs de.kant verbaal frequent een robbertje uit. Op HW'24 had het voor Brems in elk geval de gewenste uitwerking. Na een kort overwicht van de be zoekers nam HW'24 het heft in handen. Evert van den Berg en Dim de Waal kregen kansen, maar misten de juiste richting voor het vijandelijke doel. Na een halfuur spelen leed Halsteren-speler Nicky Nuijtemans balverlies op de achter lijn. Dennis Buys was attent en gaf Van den Berg een niet te missen kans. De bezoekers moesten genoegen nemen met een enkele doelpoging door Suijckerbuijk. Na de rust be gon HW'24 overdonderend. Evert van den Berg en Dennis Buys (twee keer) kwamen vrij voor doel, maar hadden niet de rust aan de bal om doeltreffend te zijn. Halsteren bleef daardoor in de wedstrijd en deed wat de thuis ploeg verzuimde: Nicky Nuijte mans maakte zijn fout goed met een doelpunt. Jaimy de Visser schoot HW'24 nog geen tien mi nuten later in veilige haven. HW-Halsteren 2-1 (1-0). 31. Evert van den Berg 1-0, 51 Nicky Nuijtemans 1 -158. Jaimy de Visser 2-1Scheids rechter: A. Mathon. Gele kaart: Jorden Takiddine (HW), Pawel Kowalski, Jo- chem Jongepier, Ramon Suijckerbuijk, Guido Duijn en Robin Hansier (Halste ren). Aantal toeschouwers: 200 Doelpuntenmaker Jaimy de Visser (midden) en Michael Sczcawinski (links) vieren feest met Jari Vyaene. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67