ierneuzen doet zichzelf tekort Hulsterloo is ongeslagen status kwijt Makkelijke zege dames Terneuzen 34 Maandag 8 december 2008 PZC Z Fabian Wilson (voorgrond) is Raymond Wolff te snel af. foto Ruben Oreel Koewacht krijgt te weinig in derby tegen Zaamslag. TERNEUZEN - De derby Zaam- slag-Koewacht in de vijfde klasse van het zaterdagvoetbal (vrou wen) eindigde in 3-2. Met die uit slag kreeg Koewacht te weinig. De topper en tevens derby in de vijf de klasse van het zondagvoetbal tussen Axel en Vogelwaarde eindig de op de valreep in 1-1. Daardoor blijft Axel koploper. In de derde klasse van het zondag voetbal won Terneuzen heel sim pel met 5-0 van Kaaise Boys en houdt daardoor de koppositie ste vig in handen. Zaterdag. Vierde klasse IJzendijke-Patrijzen 12-0. Maud Kuij- pers 1-0, 4-0, 7-0 en 12-0, Rosanne Lammers 2-0, 3-0, 5-0, 6-0, 8-0, 10-0 en 11-0, Marjolein de Munck 9-0. In de eerste helft speelde IJzendij- ke iets minder goed. Toen werd te veel de individuele actie gezocht. Na de rust werd er directer gevoet bald en walste het over de bezoek sters heen. Vijfde klasse. Zaamslag-Koewacht 3-2. Silke Costers 0-1, Karin Schelle- kens 1-1, Mandy Heppener 2-1, Karin Schellekens 3-1, Marjolein Metselaar 3-2 (via een tegenstandster). Koewacht verdiende zeker een puntje. In de eerste helft was het gelijkwaardig aan Zaamslag, maar kreeg wel de betere doelkansen. Daar sprong het iets te slordig mee om. Oostburg-SVD 5-0. Joyce Caboor 1-0, Wendy Cijzels 2-0 en 3-0, Brigitte de Waele 4-0 en 5-0. In de eerste helft besliste een veel sterker Oostburg dit duel door naar 4-0 uit te lopen. Zondag. Derde klasse. Vivoo-Steen 3-0 (2-0). Steffie van Aart 1-0, Danielle Raats 2-0, Steffie van Aart 3-0. Een niet compleet Steen begon te slap aan de wedstrijd. Daar profi teerde een goed samenspelend Vi- voo van. Terneuzen-Kaaise Boys 5-0. Annelien van Hecke 1-0, Renee van den Berg 2-0, Annelien van Hecke 3-0, Laura Grguric 4-0, Annelien van Hecke 5-0. Toen Annelien van Hecke in de tweede helft 3-0 scoorde was de weerstand van de-bezoeksters hele maal gebroken. Vierde klasse. Virtus-Hulsterloo 5-0. Hulsterloo kon slechts over elf sspeelsters beschikken en daarvan was er dan ook nog één licht ge blesseerd. Vijfde klasse. Axel-Vogelwaarde 1-1. Manon de Rooy 0-1, eigen doelpunt 1-1 (88e minuut). Beide teams gooiden veel fysiek ge weld in de strijd. Hontenisse-WVV'67 5-2. Marcia van Bunder 1-0 (strafschop), Katrien de Vis ser 2-1 (vrije trap), Daphne Naessens 3-1, Fanny Kool 4-1 en 5-2. Hontenisse rekende op een gemak kelijk duel, omdat het de uit met 9-1 had gewonnen. WW'67 gaf ditmaal echter goed partij. Honte nisse moest dan ook diep gaan om de winst naar zich toe te trekken. De voetbalsters van Terneuzen blijven koploper in de derde klas se. De ploeg wint heel gemakke lijk van Kaaise Boys. Het wordt 5-0. Koewacht profiteert van misstap en pakt de leiding. TERNEUZEN - Het nog ongeslagen Hulsterloo heeft in de vijfde klasse de eerste nederlaag te pakken. Sluis versloeg de koploper met 2-1. Koewacht profiteerde van de mis stap van de koploper en neemt het roer over na de 6-1-winst op Schoondijke. Verrassend was de winst (2-1) van SDO'63 op buurtgenoot Graauw en het gelijkspel (2-2) van Vogel waarde bij Sluiskil. Hulsterloo-Sluis 1-2. Andrew Wes- beek 0-1 (strafschop) en 0-2, Daan van Damme 1-2. In de eerste helft waren de teams aan elkaar gewaagd. Sluis scoorde honderd procent, terwijl Hulster loo op vijftig procent bleef steken. In de tweede helft domineerde Hulsterloo. De lat en reddingen op de doellijn stonden de gelijkmaker in de weg. Schoondijke-Koewacht 1-6 (1-3). Bart van Remortele 0-1, Dominique Verlin de 0-2 (strafschop), Reinbert Broos 0-3 (vrije trap), Bram Verhage 1-3, Meivin Rijckaert 1-4, Dominique Verlinde 1-5 (strafschop) en 1 -6. In deze door scheidsrechter Peter Maas goed geleide wedstrijd was Koewacht duidelijk te sterk voor de thuisploeg. Zowel voor als na rust domineerden de bezoekers. SDO'63-Graauw 2-1 (0-0). Roderick de Jonge 1-0, John van Boven 1-1, Jef frey de Koning 2-1 (89e minuut). In de eerste helft was Graauw fel ler en iets gevaarlijker. Na de pau ze kwam SDO'63 goed uit de kleedkamer en nam de leiding na een mooie aanval. Graauw kwam nog langszij, maar in een wirwar van spelers scoorde Jeffrey de Ko ning in de slotminuten de winnen de treffer. Groede-Corn Boys 0-3 (0-2). Claudio Scherpenisse 0-1, Steven de Meijer 0-2, Victor Roegiers 0-3. Groede miste door blessures maar liefst vijf basisspelers. Daarnaast begon het wat te tam en zag Corn Boys binnen $en kwartier uitlo pen naar 0-2. Bij die stand schoot Groede nog wel tegen de lat. In de tweede helft had Groede een veldoverwicht, maar was het Corn Boys dat scoorde. Sluiskil-Vogelwaarde 2-2 (1-2). Arno Wauters 0-1, Richard de Vos 1-1, Rik Moens 1-2, Richard de Vos 2-2. Een open en aantrekkelijke wed strijd met veel doelkansen. Vogel waarde was langdurig de gelijke van Sluiskil. Pas in de slotfase had de thuisploeg, toen het op zoek Hulsterloo is niet langer koplo- per in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal. De ploeg verliest van Sluis. Koewacht heeft nu de leiding. ging naar de winnende treffer, een flink veldoverwicht. In die fase wa ren wel de beste doelkansen voor een scherp counterend Vogelwaar de. Philippine-Hoofdplaat 2-1 (1-0). Ostar Dieleman 1-0, Chiel de Smet 2-0, eigen doelpunt 2-1. Er leek geen vuiltje aan de lucht toen een sterker Philippine op 2-0 kwam. Een eigen doelpunt in de 70e mi nuut zette het duel op zijn kop. Hoofdplaat ging daarna voor de ge lijkmaker. Philippine hield in die periode met kunst en vliegwerk de voorsprong vast. Terhole-IJzendijke 0-4 (0-2). Luc van Waes 0-1, Adri van Hanegem 0-2 en 0-3 (strafschop), Joël van Overloop 0-4. Het klasseverschil was duidelijk. IJ- zendijke was een maatje te groot voor de thuisploeg en bouwde heel regelmatig de winstcijfers op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 66