dan met elf man HOUTEPEN .dwang Maandag 8 december 2008 133 Het was een rampjaar. Vrijwel alle sponsorcontracten werden opgezegd. En beide toernooien die in Nederland werden geor ganiseerd, zijn weggevallen. Ooit werden er vier toernooien in Ne derland uitgezonden, nu niet eentje meer." Darter Raymond van Barneveld over de teloorgang van zijn sport in Nederland. In Sportweek. „In een strenge winter had je in het centrum de Elf.stegentocht. Ik heb daar zelfs twee jaar op rij aan meegedaan." Schaatsster Laurine van Riessen leerde haar sport nog op het natuurijs van de Leidse grachten. In AD. „Ik zit klem tussen twee culturen. In Turkije ben. ik een Nederlan der, in Nederland een Turk. Echt thuis voel ik mij nergens." Bokser Hüsnü Kocabas in NRC Handelsblad. „Om te overleven moet je veel ja knikken, ondertussen nee denken, maar nóóit nee zeggen." Voetbaltrainer Mark Wotte over de omgang met een sjeik bij een voetbalclub in Qatar. In De Pers. „Bij Newcastle United zat ik in de kleedkamer met allemaal miljo nairs, bij Carlisle werken de spelers zich uit de naad voor premies zodat ze maandelijks de huur kunnen betalen." Doelman Tim Krul over zijn uitleenperiode bij Carlisle United in Engeland. In VI. „Ik zie voetballers om de haverklap kruisjes slaan. En dan doen ze het nog verkeerd ook... Dan denk ik: Alsjeblieft man... Schande!" AZ-middenvelder David Mendes da Silva denkt niet dat al le gelovige voetballers oprecht zijn. In VI. Cash jr. grijpt naast kilo goud Robert Smith heeft zater dagavond tijdens Munich Indoors de Gold Cup gewon nen. De Britse springruiter pakte de hoofdprijs, een kilo goud ter waarde van zo'n 20 mille, door met de merrie Co lumbia in de barrage de Zwit ser Pius Schwizer (met Ulys- se) en de Duitser Marcus Eh- ning (Sandro Boys) voor te blijven. Gert-Jan Bruggink mocht met Cash jr. ook terug komen voor de extra omloop om de pot met goud. Door twee springfouten eindigde de Twent als zevende. Dat le verde slechts 1400 euro op. Schaatsblokjes liggen naast lijn De schaatsblokjes liggen voor de rest van het sei zoen in. de bochten net naast de blauwe scheidslijn van de twee baanhelften. Over de blokjes was tijdens de eerste wedstrijden, in november, veel te doen. Als een deelne mer met een schaats op de an dere baanhelft zou komen, volgde direct diskwalificatie. Omdat de blokjes aanvanke lijk op de lijn lagen, was niet duidelijk of iemand die een blokje wegtrapte ook daad werkelijk de lijn had gepas seerd. Nu de blokjes net naast de lijn liggen, kan van discus sie geen sprake meer zijn. RUG K-1-vechter wordt rode kaart getoond Kickbokser Remy Bonjas- ky heeft zaterdag voor de derde keer de prestigieuze ti tel van de K-i gewonnen. De Nederlander was in de finale te sterk voor Badr Hari, de Amsterdammer die voor Ma rokko uitkomt. Badr Hari ver speelde zijn kansen op de ze ge in de tweede ronde toen hij Bonjasky sloeg en trapte nadat de scheidsrechter een stopteken had gegeven. De aangeslagen Bonjasky kon niet meer verder, waarna de arbiter Badr Hari de rode kaart toonde. „Zo wil ik eigen lijk niet winnen", stelde hij. Calcutta loopt uit voor Maradona Maradona heeft zaterdag een volksoploop veroor zaakt in het Indiase Calcutta. Ongeveer 30.000 voetbalgek ke Indiërs kwamen kijken hoe de Argentijnse bonds coach de eerste steen voor een voetbalschool kwam leg gen. Liefst 5000 politieagen ten waren op de been om Ma radona af te schermen. Het icoon was zichtbaar geroerd door de aandacht en vooral door het lied dat een kinder koor ten gehore bracht. „Als voetbal een religie is, dan bent u de God", zongen de kinderen. Maradona bleef maar kushandjes werpen. 11 Chelsea won zaterdag voor de elfde keer op rij een uitwed strijd in de Engelse competitie. Nicolas Anelka en Deco be zorgden de nummer twee de zege op Bolton Wanderers (0-2). De club uit Londen houdt daardoor één punt achterstand op koploper Liverpool. Dirk Kuijt bewees opnieuw zijn waarde voor de Reds. De spits scoorde niet in de uitwedstrijd tegen Blackburn Rovers. Hij bereidde wel het eerste en tweede doel punt van zijn ploeg voor. Liverpool, dinsdag de tegenstander van PSV in de Champions League, blijft door de uiteindelijke zege (1-3) koploper in de Premier League. Manchester United ontsnapte voor eigen publiek tegen Sunderland (r-o). United koesterde bijna tachtig procent van de wedstrijd balbezit. De enige treffer viel echter pas in blessuretijd via Nemanja Vidic. De beste kans op de winst was voor Stijn Mahieu, die zes minu ten voor tijd een hoge bal van Josi- mar Pattinama vanaf de linkerkant ineens inschoot. De keeper redde. 1 Daardoor bleef de 1-1 op het score bord, die in het eerste half uur van de wedstrijd al tot stand was geko men. Hoek kwam in de 19e mi nuut op 1-0 door Pattinama, die een tegenstander uitkapte en feil loos raakschoot. Tien minuten la- ter stond het weer gelijk. Joan van Belzen liet een hoge voorzet uit zijn handen vallen, waardoor Mar- ruchen Zimmerman hem in een leeg doel kon schuiven, Demanet stond er niet te lang bij stil. „Hoek heeft al zo veel aan Jo an te danken, dat we daar niet over moeten treuren. Ik weet het: vorige week een foutje, nu weer één. Het kan met concentratie te maken hebben, maar Joan is scherp op de training." Geert Bos- schaart werd later het slachtoffer van de speelwijze die bij vlagen werd gehanteerd om toch weer op een voorsprong te jagen. Daardoor kreeg Kozakken Boys de ruimte om af en toe te counteren met zijn kleine, snelle spitsen. De tackle van Bosschaart op Basoski in de zestigste minuut was goed voor zijn tweede geel. Maar wonder bo ven wonder was het voor Hoek het sein om de tegenstander meer terug te dringen op eigen helft. Die vaststelling moet de trainer goed hebben gedaan. Op het mid denveld, waar Gideon Imagbudu door een blessure niet kon spelen, viel Thomas Ragut kort voor de rust tot overmaat van ramp ook nog uit. Maar ook "na de omzettingen bleef Hoek spelen in het ritme waarmee het aan de tweede helft was begon nen. Kenneth Okorley en Maarten van Rosevelt pasten zich razend snel aan op de posities in het mid denveld. Jeroen van de Broeke werd terug naar achter gehaald op de plaats van Bosschaart, maar be streek met zijn enorme loopvermo gen ook nog eens hele zones in de opbouw. Veel kansen kwamen er niet meer, ook niet nadat de Zeeuw Thijs Binnerts, die laatste man speelt bij Kozakken Boys, naar de kant was gehaald. Daarom kon iedereen na afloop wel vrede hebben met de gedeelde winst. Hoek-Kozakken Boys Hoek-Kozakken Boys 1-1 (1-1). 19. Josimar Pattinama 1-0, 29. Marruchen Zimmer man 1-1. Scheidsrechter: O. van Leijenhorst (Amersfoort). Rode kaart (2x geel): Geert Bosschaart (Hoek). Gele kaart: Kenneth Okorley, Tim Meche- link (Hoek), Sezer Slun, Richi Basoski (Kozakken Boys). Aan tal toeschouwers: 600. Hoek: Joan van Belzen; Tim Mechelink, Giovanni Siereveld, Geert Bosschaart, Michael Ko- ne; Thomas Ragut (44. Ken- neth Okorley), Jeroen van de Broeke, Stijn Mahieu, Alan Gro- zdanic (62. Regilio Pinas); Ferry Alfons (80. Maarten van Rose velt), Josimar Pattinama. Geert Bosschaart wordt niet ge schorst voor de rode kaart die hij zaterdag kreeg. Het waren zijn eerste gele kaarten voor Hoek, zodat hij tegen Gein oord weer kan spelen. Gideon Imagbudu keert volgen de week wellicht terug in de se lectie. De blessure aan de ham strings is niet zo ernstig. Over Thomas Ragut zijn wel twijfels voor de komende we ken. De middenvelder kwam kort voor de rust strompelend naar de kant. Hij wees naar de onderkant van de knie. „Ik vrees dat het een kapotte meniscus is en dat het opereren wordt", zei trai ner Demanet. |#or\ centrale verdedigers Thijs Binnerts en Arie Lock van Kozakken Boys. Stijn Ma- foto Wim Kooyman ment, zo'n twintig minuten voor I tijd, stonden de bezoekers al op 0-2. In de 22e minuut kon Sander van der Looij van dichtbij ongehin derd raak knikken en in de 60e mi nuut schoot Bart Jansen uit een onmogelijke hoek de 0-2 binnen. „In mijn optiek twee keepersfou- ten", vond Romeo van Aerde en daar zou hij wel eens gelijk'in kun- j nen hebben. De trainer twijfelt f sterk of hij volgend- jaar doorgaat bij RCS. Hij heeft het goed naar zijn zin, de prestaties zijn gewel dig, maar twee jaar bij één ploeg vindt hij in de regel genoeg. RCS-Best Vooruit 0-2 (0-1). 22. San- der van der Looij 0-1, 60. Bart Jansen 0-2. Scheidsrechter: J.J.M. Senders (Veldhoven). Gele kaart: Alwin van Ham (RCS). Aantal toeschouwers 450. f Hoessein Bouzambou (liggend) duelleert met Robin Spijkerboer van Best Vooruit. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65