Hoek speelt beter met t Best Vooruit houdt RCS in be Hockeysters Vlissingen tonen veerkracht en bereidheid tot werken Biljarters Verbrugge worstelen naar zege 32 Maandag 8 december 2008 PZC Vrouwen Rapide spelen geen goede wedstrijd, maar winnen opnieuw. door Peter Snelders MIDDELBURG - De hockeysters van Rapide sloten de periode voor de winterstop af met een honderdpro- centscore. Het laatste duel voor het winterreces tegen Rapid werd met 3-1 gewonnen. Een door bles sures geplaagd Vlissingen speelde gelijk (2-2) bij Udenhout. In de vierde klasse verloor Olympia met 2-0 bij Gilze-Rijen. Bij de mannen speelde Rapide met 1-1 gelijk tegen Rosmalen. Olympia verloor met 0-4 van Gilze-Rijen en Vlissingen was een maat te klein voor het am bitieuze Pelikaan: 1-9. Vrouwen, derde klasse. Ra- pid-Rapide 1-3: Rapide speelde niet de beste wedstrijd van deze competitie. Maar dat was nog vol doende om Rapid op de knieën te krijgen. De thuisploeg begon voortvarend en opende de score na twaalf minuten na een verdedi- gingsfout. Nauwelijks tien minu ten later zorgde Lieke Alberti met haar eerste treffer in de standaard elf van Rapide voor de gelijkma ker. Enkele minuten later liet Tatas- jana van den Eynde op aangeven van Leonie de Bruijne 1-2 noteren. Na de doelwisseling was Rapide duidelijk beter, maar liet in die pe riode nogal wat kansen onbenut. Het werd toch 1-3. Na voorberei dend werk van Roliene Zaman maakte Lieke Alberti haar tweede treffer. Udenhout-Vlissingen 2-2: Vlissin gen kon slechts elf speelsters op de been brengen. Daarvan waren er zelfs nog twee licht geblesseerd. Op basis van dat gegeven was het gelijkspel verdienstelijk. Na acht tien minuten opende de thuis ploeg de score. Het duurde tot een kwartier na rust voordat Caro Schuitema vanuit de rebound van een strafcorner de gelijkmaker no teerde. Tien minuten later kwam de thuisploeg op 2-1 uit een straf- Het mannenteam van hockeyver- eniging Rapide speelt op eigen veld met 1-1 gelijk tegen Rosma len. Olympia en Vlissingen verlie zen beide in de vierde klasse. corner. Nauwelijks drie minuten la ter zorgde Eva Zelders via een snel le aanval voor 2-2. Daarna hield Vlissingen door hard werken stand. Vierde klasse. Gilze-Rijen-Olym- pia 2-0: Olympia was vooral in de eerste helft meer in balbezit dan de thuisploeg. Dat veldoverwicht resulteerde echter in te weinig doelgevaar. Gilze-Rijen was effec tiever en scoorde uit vier kansen twee keer. Aan beide doelpunten ging balverlies van Olympia voor af Na de rust werd de druk van de thuisploeg groter. Keepster Nienke Oggel voorkwam met enkele red dingen een grotere achterstand. Uitblinksters bij Olympia waren Valerie Sutterland en Renee Pie- ters. Mannen. Derde klasse. Rapi- de-Rosmalen 1-1: Een sterke start leverde Rapide enkele doelkansjes op. Toch opende Rosmalen na acht minuten de score uit de re bound van een strafcorner. Twee minuten later werd een treffer van Rapide afgekeurd. In de tweede helft zette Rapide veel druk op de bal en bracht het de bezoekers re gelmatig in de problemen. Dat re sulteerde in de 43e minuut in de gelijkmaker. Yannick van Putte scoorde eveneens uit de rebound van een strafcorner. Rapide liet daarna enkele fraaie kansen liggen, maar had kort voor tijd geluk dat Rosmalen tegen de paal schoot. Vierde klasse. Gilze-Rijen-Olym- pia 4-0: Waar Gilze-Rijen slagvaar dig met de doelkansen omsprong, daar liet Olympia nogal wat kan sen liggen. Olympia was meer in balbezit, kreeg zes strafcorners en nog wat hele en halve kansen, maar scoorde niet. In de tweede helft ebde langzaam het vertrou wen weg en kon de thuisploeg uit lopen van 1-0 naar 4-0. Vlissingen-Pelikaan 1-9: Het jeug dige Vlissingen heeft nog steeds aanpassingsproblemen. Omdat het te graag op de aanval speelt, wordt de dekking verwaarloosd en geeft het te veel ruimte weg. De gerouti neerde tegenstanders maken daar gretig gebruik van en kunnen naar hartelust positiespel spelen. Dat was ook nu het geval. Bij 0-4 scoor de Sam de Feijter tegen. Zonder Spoormans heeft kwartet handen vol aan staartploeg. door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - De driebanders van Ver- brugge Terminals behaalden in ei gen huis een 6-2-overwinning op de Nijmeegse degradatiekandidaat BC Huisman in de eerste divisie. Zonder Martin Spoormans, die in de Duitse competitie een dubbel- weekeinde afwerkte, kenden de thuisspelers meer problemen dan verwacht. Voor de pauze zorgden Kees Wit- tens en Mathieu Vlerick voor de punten. Vlerick stond na 34 beur Voor de goal van Hoek gaan Tim Mechelink (5), Jeroen van de Broeke (midden) en Giovanni Siereveld (rechts) in duel met c hieu (uiterst rechts) staat ook klaar om mee te verdedigen. Foutje van de keeper is goed voor gelijkmaker van Kozakken Boys. door Frits Bakker HOEK - Keepers van de klasse van Joan van Belzen winnen veel wed strijden, maar hebben ook wel eens een zwak moment. De Arne- muidenaar maakte zaterdag voor Hoek één van zijn zeldzame blun ders. Het kostte Hoek, dat een half uur met tien man moest spelen na een rode kaart van Geert Bos- schaart, de wfnst in^de thuiswed strijd tegen Kozakken Boys (1-1). Toch werd er na afloop niet ge treurd om de kleine tegenvaller op weg naar de winterstop. Hoek klom door het ene punt zelfs weer een plaats op de ranglijst en heeft de potentie om daar ook het hele jaar te blijven. „Ik wil naar die top drie", zei trainer Gaby Demanet, die vaststelde dat zijn elftal tac tisch en mentaal elke week iets ver der groeit. Het beeld van de wedstrijd gaf hem daar gelijk in. Hoek gokte met tien tegen elf in het laatste uur van het duel met het toch ook niet misselijke Kozakken Boys eer der op winst dan dat het de 1-1 wil de veiligstellen. Dat lijkt op een omslag in de cultuur die er binnen de club zo lang heeft geheerst. Van de Belgische trainers die Hoek heeft gehad, is Demanet de man met de meest offensieve drang. Hij liet zaterdag, kort nadat Bosschaart uit het veld was gestuurd met zijn tweede gele kaart, zelfs een derde spits opdraven in plaats van de achterhoede op slot te gooien. „Ik was net van plan om de aanval te versterken, wilde Pinas laten inval-* len, toen dat met Bosschaart ge beurde. Maar op zo'n moment kun je niet meer terug. Het was wel even riskant, met tien man en met drie aanvallers." „We waren beter met tien dan met elf', stelde Demanet later ech ter vast. Hoek gooide zo veel karak ter in de strijd, dat Kozakken Boys niet meer aan aanvallen toekwam. ITJI In de laatste thuiswedstrijd voor de winterstop speelt Hoek gelijk tegen Kozakken Boys. Josimar Pattinama scoort, Geert Bos schaart krijgt een rode kaart. ten op 32-15, maar verloor de con trole over zichzelf en het materiaal waardoor het meer worstelen dan biljarten werd. Hij won wel. Na de pauze moest alle hens aan dek. Glenn Hofman werd overlopen door Mark letten die in 13 beurten op 11-30 kwam. De jonge Hage naar liet zien uit het goede hout te zijn gesneden, kwam sterk terug, maar redde het niet meer, 39v45- Ronny Daniëls, zaterdag nog win nend voor het eerste team, nam een snelle voorsprong maar Jos van Engelenburg kwam met series van negen en drie op gelijke hoog te. De slotfase was weer voor Da niëls en de zwaarbevochten winst was binnen. Brabanders scoren zelf twee keer en schakelen Souburgse aanval uit. door Koen de Vries OOST-SOUBURG - Het in de eerste klasse debuterende RCS weet dit seizoen de roos aardig te raken. Vij fendertig keer liefst scoorde de ploeg deze competitie al, wat een onverwachte tweede plaats op de ranglijst opleverde. Sommige te genstanders worden gillend wak ker als ze van de Souburgse aan- valslinie dromen. Dat geldt echter niet voor Best Vooruit. De Braban ders incasseerden tegen RCS in ei gen huis slechts één treffer (4-1) en gisteren in Souburg in de top per tussen de nummers één en twee helemaal niets. Dankzij de 0-2-zege is Best Vooruit de grote fa voriet voor de titel. RCS-trainer Romeo van Aerde was vol lof over de tegenstander. „Misschien hadden we vandaag een mindere dag. Maar die jon gens verdedigden zo gegroepeerd dat wij niet eens aan aanvallen toe kwamen. En de aanval is echt ons beste onderdeel. Het is niet voor niets dat zij nog maar acht tegen treffers hebben." Dat RCS gisteren niet scoorde was inderdaad niet zo verwonderlijk. Maar het was niet alleen de ver dienste van Best Vooruit. Die ploeg sneed weliswaar alle aan voer richting Dennis de Nooijer vakkundig af en zorgde ervoor dat topscorer Hoessein Bouzambou nauwelijks in het spel voorkwam, maar RCS was wel erg slordig in de opbouw. Zeker voor rust kwam de ploeg zelden gevaarlijk over de middenlijn. Na de thee was dat an ders, toen RCS wat meer risico's ging nemen. Een paar kleine kan sen troffen net geen doel, en net toen RCS echt een .honderdpro- centkans kreeg, keek arbiter Sen ders na enig aarzelen de andere kant op. Hoessein Bouzambou kon na een een-tweetje met Den nis de Nooijer eindelijk richting keeper gaan, toen hij werd getack- led door een verdediger. „Hij had 'm kunnen geven", vond zelfs Best-trainer Pieter Tuns. „En dan had het misschien nog spannend kunnen worden." Dat werd het dus niet. Op dat mo-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 64