op passie AZVV dwingt te weinig aftegen Veere Duiveland is weer koploper na nieuwe misstap van Dinteloord mm z PZC Maandag 8 december 2008 31 Zaterdag-eersteklasser verliest op eigen veld van GPC Vlissingen: 1-2. door René van Stee TERNEUZEN - Door geregeld kansen onbenut te laten heeft Terneuzen- se Boys dit seizoen al een aanzien lijk aantal punten verspeeld. In het met 2-1 verloren thuisduel met GPC Vlissingen ging die vlieger za terdag evenwel niet op. In tegen stelling tot de bezoekers bleek het elftal van trainer Leendert Geel hoed niet bij machte om de strijd te leveren die nodig is om een wedstrijd tot een goed einde te brengen. Ook creëerde de ploeg op eigen veld nauwelijks kansen. De oefenmeester van de hekken sluiter in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal wond er na afloop geen doekjes om. „Iedereen moet straks eens goed in de spiegel kij ken. Dat je niet goed speelt, valt nog te billijken. Maar het is onac ceptabel dat je in de benarde situa tie waarin je verkeert niet tot het uiterste gaat. Het is ook onverklaar baar wat er vandaag gebeurt. Want er is deze week goed ge traind. Verder was iedereen zich bewust van het grote belang van deze wedstrijd", zei een teleurge stelde oefenmeester Leendert Geel hoed. Terneuzense Boys begon redelijk aan het duel. De i-o-voorsprong na tien minuten was dan ook te recht. Die wonderschone treffer van Marco Faassen - een stiftbal van dichtbij over GPC-doelman Leon Weeda, na een fraaie combi natie over rechts tussen Faassen, diens broer Tim en Ruud Hooge- steger - werkte echter verlam mend op de thuisploeg. GPC profi teerde optimaal. 'In de 25e minuut kopte de vrijgela ten Björn Ronde aan de tweede paal de 1-1 binnen uit een door Ralph Wiessner verlengde voorzet van Danny Bomer vanaf links. Op PW Dankzij een 2-1-overwinning bij hekkensluiter Terneuzense Boys klimt GPC op naar het linkerrijtje in de rangschikking van de eer ste klasse. slag van rust maakte Bömer de 1-2 uit een aanval via Matthijs Lugten- burg en Sven Ronde. Dat Boys-ver dediger Peter Doens op dat mo ment geblesseerd op de grond lag, deed daar weinig aan af. Geelhoed: „Ook in die situatie waren we niet doortastend genoeg. Als de scheidsrechter niet fluit, moet je gewoon verder spelen." Terneuzense Boys, dat meeging in het fysieke spel van de bezoekers, kon GPC in een matige tweede helft nauwelijks verontrusten, ook niet nadat Djamel Buijsse vanuit de verdediging als extra man voor in werd geposteerd. De beste kans was zelfs voor GPC, maar Wiess ner schoot alleen voor Boys-doel man Ronald Gort onbesuisd over. Even later liep hij tegen een rode kaart (twee keer geel) aan, toen hij bij een uitbraak het fluitsignaal van de scheidsrechter negeerde. Een fel spelend en hardwerkend GPC won vorig week ook al het competitieduel met Nivo Sparta (1-0). Inmiddels staat de ploeg van trainer André Maas op de zesde plaats van de ranglijst. De GPC-oe- fenmeester wordt daar echter niet overmoedig van. „Want we hebben nog een lange weg te gaan. Maar als we de rest van de competitie hetzelfde kun nen brengen als vandaag, heb ik er wel vertrouwen in", aldus Maas, die ondanks zijn tevredenheid het aantal gele kaarten (zes stuks, in clusief rood na twee keer geel) waar zijn ploeg tegenaan liep aan de hoge kant vond. „Het ging er niet kinderachtig aan toe, maar on sportief was de wedstrijd nu ook weer niet." Saillant detail: GPC Vlissingen scoorde dit seizoen voor het eerst meer dan één goal in een competi tiewedstrijd. Tenmeimzeimse Boys-GPC 1-2 (1-2). 10. Marco Faassen 1-0, 25. Björn Ronde 1-1, 45. Danny Bömer 1-2. Scheidsrech ter: T. Versnel (Zwijndrecht). Rode kaart: Ralph Wiessner (GPC, twee keer geel). Gele kaart: Ruud Hoogesteger, Tim Faassen (Terneuzense Boys), Lun- ven Vermeer, Björn Ronde, Danny Bö mer, Martin Wilken (GPC Vlissingen). Aantal toeschouwers: 150. Stuntwerk van Spui tegen Borssele MIDDELBURG - Spui zorgde voor een stunt in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal. De Zeeuws-Vlaamse formatie won met 3-0 van Borssele. - De beste kansen in de eerste helft waren voor de Zeeuws-Vlamin gen, die dankzij Veli Eryürük aan de leiding kwamen. In de tweede helft liep de thuisclub verder weg via Ludwig Kalisvaart. Mo Sampil gaf de zege nog wat extra glans. Puijpe interim-trainer bij SV Nieuwdorp NIEUWDORP - Piet Puijpe is de rest van het voetbalseizoen trainer van Nieuwdorp. Hij neemt met onmiddellijke in gang op interim-basis de taken over van Peter van Poortvliet, waarmee eerder deze week de sa menwerking werd beëindigd. Puij pe is geen vreemde voor de SV Nieuwdorp. Hij was al twee keer eerder actief in Nieuwdorp, voor het laatst in het seizoen 2002-2003. La Porte D'or steviger op kop na overwinning OOSTBURG - De zaalvoetballers van La Porte D'or hebben in de eerste klasse van het OREVO-zaalvoetbal goede zaken gedaan. De ploeg uit Ijzendijke won met 7-5 van directe concurrent Trendy Telecom. De IJ- zendijkenaren versterken hiermee hun koppositie. Verder wonnen Signtex/De Sutter en Telepost/Belderok met respectieve lijk 12-2 van GAOS en 8-2 van RVS Engelaar. Robin de Pagter is productief in de zaal BERGEN OP ZOOM - De zaalvoetbal- Iers van FC Dauwendaele maakten in het inhaalduel met Magica kor te metten. In Bergen op Zoom won de Walcherse eersteklasser met 4-14. Dauwendaele had in Robin de Pag ter (5x) zijn meest doeltreffende speler. Voor de overige doelpunten zorgden Raymond Wolff, Rudley St Jago (3x), Rodi Urani (2x) en Mounir Nabil (3X). Terneuzen 01 boekt eerste competitiezege BREDA - Twaalf wedstrijden had den zij er op moeten wachten maar zaterdag was het zo ver. De D-pupillen van Terneuzen boek ten tegen FC Den Bosch D2 de eer ste zege: 1-3. De Brabantse oppo nent had het beste van het spel maar door goed keeperswerk van Mike Verschelling bleef de score beperkt tot 1-0. Na de hervatting sloeg Terneuzen toe via Sven Mbi- kulu (2x) en Sonny Huitema. Alexander van Keulen weg bij Serooskerke SEROOSKERKE - Alexander van Keu len verlaat aan het eind van dit sei zoen tweedeklasser Serooskerke. De oefenmeester uit Kloetinge is toe aan een andere uitdaging. „De rek is er een beetje uit. Ik denk dat het bij Serooskerke tijd voor een nieuw gezicht wordt." Van Keulen is aan zijn tweede sei zoen bezig bij de Walcherse forma tie. Serooskerke staat in de tweede klasse momenteel zesde. Henk Ottens wint met Arnemuiden van Dinteloord: 0-1. door Marco Puik MIDDELBURG - Het is razend span nend aan kop van de tweede klas se E van het zaterdagvoetbal. Het verschil tussen de nummers één en vier bedraagt slechts drie pun ten. Duiveland mag zich na zater dag nieuwe koploper noemen. De Oosterlanders waren met 2-1 te sterk voor Seolto. Dinteloord-Arnemuiden 0-1: In de eerste helft hielden beide ploe gen gelijke tred met elkaar. Arne- muiden-keeper Roy den Dunnen kon zich één keer onderscheiden bij een vrije trap van Jacco de Gast. In het tweede bedrijf waren de be zoekers gevaarlijker. Na een uur zorgde Marvin Meerman met een prachtig schot in de kruising voor 0-1. Enkele minuten later werd een doelpunt van diezelfde Meer man afgekeurd vanwege buiten spel. Tot diep in blessuretijd bleef het spannend, maar de ploeg van trainer Henk Ottens trok de zege over de streep. Nieuwdorp - Serooskerke 0-1: In terim-trainer Piet Puijpe, die bij Nieuwdorp de taken van Peter van Poortvliet de rest van het seizoen op zich zal nemen, moest toezien hoe de bezoekers in de eerste mi nuten een groot veldoverwicht hadden. De Walchenaren wisten dit niet om te zetten in treffers. Bij Wi De spanning is te snijden in de tweede klasse van het zaterdag voetbal. Vier ploegen mengen zich nadrukkelijk in de strijd om de titel. een uitval van de thuisclub trof Wesley Rokven de lat. Vanaf dat moment kreeg Nieuwdorp meer vat op het spel van de tegenstan der. Desondanks kwam Seroosker ke na veertig minuten op voor sprong via Eddy de Looff, die raak schoot vanuit een vrije trap. Dar bleef het bij. SSV'65-Oostkapelle 0-0: Op een zwaar veld waren de twee ex-hoofdklassers volkomen aan el kaar gewaagd. Een duel met veel 'middenveld-spel' eindigde daar om in een terechte brilstand. In Oostkapelle was de ontmoeting tussen beide teams ook al in een gelijkspel geëindigd. Bruse Boys-VCK 1-0 (1-0). Mats Wil- lemse 1-0. SSV'65 - Oostkapelle 0-0. Duiveland-Seolto 2-1 (1-0). Dennie Ie Comte 1-0, Aarnoud Mol 1-1, 86. Lex Zwang 2-1 (strafschop). Axelaars haken na verlies voorlopig af in de titelrace. door Peter van Kouteren VEERE - De winnende trainer sprak van een verdiende zege, de verliezende oefenmeester vond dat zijn ploeg eigenlijk wel een punt had verdiend. Veere wees in een rechtstreeks duel naaste bela ger AZW met 3-0 terug en bleef voor de twaalfde maal op rij onge slagen. De Walcherse formatie zette AZW op een achterstand van vijf punten en deed daarmee goede za ken. Trainer Carlos de Jonge zei de Axelaars nog steeds als een belang rijke opponent in de titelrace te zien. „Alle ploegen die op niet meer dan zes punten staan, be schouw ik zeker als concurrenten. We kunnen zelf ook wel eens een slippertje maken." Veere speelde in de topper van de derde klasse met veel mensen ach ter de bal vanuit een gesloten orga nisatie en zocht op gepaste mo menten de aanval. „We hielden de ruimtes heel klein", zei De Jonge. „We hebben weinig weggegeven." Kort na de openingstreffer van René Michel Gerritsen werd een Axelse inzet in de doelmond ge blokt. In de tweede helft werd Ka- na da Rosa Bernardo gestuit door doelman René Bil, nadat hij door Ludovico Cantoro met een steek- passje was weggestuurd. In de slot fase kopte de Afrikaan uit vrije po sitie over. „We hebben te weinig afgedwongen", vond AZW-trai- ner Eddy van der Hooft. „Het was in de voorgaande wedstrijden on ze kracht dat we veel kansen creëerden en scoorden. Maar hier hebben we te weinig laten zien." De 3-0 die uiteindelijk op het sco rebord kwam was geflatteerd. Veere gunde AZW wat meer bal bezit, speelde compact en zocht waar mogelijk met snel uitgevoer- Gert-Jan Kolijn (links) probeert een speler van Veere af te stoppen. Op de achtergrond Kana da Rosa Bernardo. foto Ruben Oreel de tegenstoten de aanval. Eddy eerste de beste keer dat ze dat de- van der Hooft: „Ik had er vooraf den was het meteen gevaarlijk." voor gewaarschuwd dat ze vooral De in de diepte weggestuurde de lange bal hanteerden. Maar de René Michel Gerritsen werd in het strafschopgebied door doelman Meesen getorpedeerd. Carlos de Jonge: „AZW mocht niet moppe ren dat ze niet na vijf minuten met tien man verder moesten." Gerritsen benutte zelf de toegeken de strafschop: 1-0. Daarna deden de twee titelkandidaten in de eer ste helft niks voor elkaar onder. AZW was wat meer in balbezit, maar kon geen gevaar stichten. Na rust gingen de Axelaars op zoek naar de gelijkmaker. Nadat Veere uit een hoekschop via Jelle Lucas- se op 2-0 was gekomen, speelden de bezoekers een klein half uur achterin één-op-één. Ruben de Looff profiteerde in de slotfase van de verkregen ruimte en bepaalde de eindstand op 3-0. Veere-AZW 3-0 (1-0). 5. René Michel Gerritsen (strafschop) 1-0, 64. Jelle Lu- casse 2-0, 87. Ruben de Looff 3-0. Scheidsrechter: A.C. Deurlo (Tholen). Gele kaart: Niels Meesen, Gert-Jan Ko lijn (beiden AZW), Jelle Lucasse (Veere). Aantal toeschouwers: 125.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63