Terneuzense Boys afgetroefd Zaamslag gaat weer fors onderuit Gelijkspel SKNWK Baronie vergroot zorgen van Terneuzen A1 30 Maandag 8 december 2008 PZC Z Terneuzense Boys Bi wacht nog altijd op eerste overwinning. BREDA - De A-junioren van Terneu zen kwamen zaterdag nog steviger op de voorlaatste plaats te staan door een ruime nederlaag in de uitwedstrijd tegen Baronie Ai. In Breda was de koploper de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser met 3-0 de baas. Het geplaagde Terneuzen, dat vori ge week trainer Jan Pleunis zag af haken en voorlopig onder leiding van Danny van de Velde staat, kwam voor de rust uit een straf schop op een 1-0-achterstand en moest daarna ook nog een tweede tegentreffer incasseren. Toen Baro nie kort na de rust naar 3-0 weg liep was de wedstrijd gespeeld. Terneuzen Bi verruilde de derde voor de tweede plaats door een krappe maar terechte zege op Baro nie Bi. Op eigen veld bleven de Terneuzenaren na een 1-1-rust- stand met 2-1 aan de goede kant van de score. Marvin Szingieri scoorde de openingsgoal, de twee de kwam halverwege de tweede helft op naam van Douwe de Kok. Terneuzense Boys Bi bleef ook op de twaalfde speeldag verstoken van een zege. Hoewel de hekken sluiter voldoende kansen creëerde, trok TSC Bi in Oosterhout met 3-0 aan het langste eind. Terneuzen Cl verzuimde op eigen veld verder afstand van de laatste plaatsen te nemen in het duel met Walcheren Cl, de nummer voor laatst van de ranglijst. Weliswaar kon Railison Christiano Terneu zen voor de rust uit en strafschop op voorsprong brengen, maar na de hervatting kwam Walcheren te rug tot 1-1 door een doeltreffend af standsschot. MIDDELBURG - Dauwendaele. won in de derde klasse A van het zater dagvoetbal met 6-0 in Scharendij- ke van ZSC'62. Mede door de zege van Veere op AZW, namen de Middelburgers weer de tweede plaats in hun bezit. De achterstand op koploper Veere blijft drie punten. Onderin pakte De Meeuwen drie punten in Go- lijnsplaat en passeerde de Boys op de ranglijst. SKNWK leek een zwaarbevochten overwinning te boeken in Heinkenszand, maar een doelpunt in blessuretijd zorg de ervoor dat de Nieuwerkerkers op 2-2 bleven steken en duur pun tenverlies leden. Heinkenszand - SKNWK 2-2 (1-2). Wesley Goud 0-1, Rens Baas 1-1, Mar- tijn Rentier 1-2, Maarten Griep 2-2. ZSC'62 - Dauwendaele 0-6 (0-4). Jas per Leuvelink 0-1, Jordy Sinay 0-2, Jaap de Kroo 0-3, Francis Langemaire 0-4, Jaap de Kroo 0-5, Peter van Gorsel 0-6. Colijnsplaatse Boys - De Meeuwen 0-1 (0-1). Vincenzo Lorello 0-1. Kapelle - Wolfaartsdijk 3-1 (2-0). Ro mano Meerman 1-0, Job van de Vrie 2-0, Leon Tavenier 2-1, Edwin van Dam me 3-1. DFS - Rillandia 1-2 (1-1). Ricardo van Ast 0-1, Kevin Veerhoek 1-1, Arjan Koopmans 1-2. Middenvelder Ali Eryürük van Terneuzense Boys gaat over de knie bij GPC-aanvoerder Matthijs Lugtenburg. foto Wim Kooyman Kloetinge heeft in eerste klasse juiste ritme te pakken. LEERDAM - Zaamslag incasseerde bij koploper LRC opnieuw een rui me nederlaag. De debutant in de eerste klasse haalde de rust met 0-0, maar verloor uiteindelijk met 5-1- Net als eerder in Zaamslag gaf LRC het duel na rust een beslissen de wending. Zaamslag bood in de eerste helft goed partij, moest slechts een paar halve kansjes toe staan en was zelf af en toe ook ge vaarlijk. Door twee treffers in het eerste kwartier na rust nam LRC afstand. Daarna zakte de thuis ploeg iets in en ontstonden er mo gelijkheden voor Zaamslag. Peter Dieleman stuitte twee keer op doelman Roland Stout. Willem Looijen besliste het duel. Hij stond helemaal vrij en mocht ongehin derd 3-0 binnen koppen. Toen Peter Dieleman kort daarna toch tegenscoorde, gloorde er even hoop in de Zaamslag-gelederen. De koploper bleef op de been en bepaalde door twee doelpunten in de slotfase de eindstand op 5-1. LRC-Zaamslag 5-1 (0-0). 53. Sebasi- taan Gielens 1-0, 60. René de Blok 2-0, 77. Willem Looijen 3-0, 82. Peter Diele man 3-1, 84. Anthony Malabauw 4-1, 90. Willem Looijen 5-1. Scheidsrechter: M. Harskamp (Lexmond). Aantal toe schouwers: 200. Kloetinge heeft in de eerste klasse de juiste" cadans weer gevonden. De ploeg won zaterdag met 3-0 bij Achilles Veen en mag zich een ste vige subtopper noemen. „We zijn drie weken ongeslagen en dat was in het verleden rond deze tijd wel eens anders", zei een tevreden trai ner Diederik Hiensch. De eerste helft tegen Achilles Veen was matig. Er deden zich weinig kansen voor. Dat veranderde na rust, toen Niels Kole een voorzet van Mervin Niemanstverdriet tot een doelpunt promoveerde. Vol gens de thuisclub stond Kole op dat moment buitenspel. Scheids rechter Toonen wilde echter van niets weten en keurde het doel punt goed. Ook bij de tweede treffer van Kloe tinge, waarbij Teun Rentmeester de steekpass gaf op Niemantsver- driet, vlagde de grensrechter van Veen, maar ook dit keer vond het doelpunt genade in de ogen van de arbiter. In de 81e minuut be paalde Mervin Niemantsverdriet de eindstand op 0-3. „We hebben de tweede helft heel volwassen ge speeld", vond Hiensch. Bij Kloetinge waren Jaap Esser en Mervin Niemanstverdriet de uit blinkers. Achilles Veen-Kloetinge 0-3 (0-0). 56. Niels Kole 0-1, 72. Mervin Nieman tsverdriet 0-2, 81. Mervin Niemantsver driet 0-3. Scheidsrechter: E. M. Toonen (Waddinxveen). Gele kaart: Mervin Nie mantsverdriet (Kloetinge). Aantal toe schouwers: 350. Peter Dieleman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62