Vredestraat begint aan nieuw leven Kerstman is onder indruk van zelfwerkzaamheid van dorpelingen Surprise Brand richt grote schade aan in Twee gewonden bij asielzoekerscentrum Middelburg ongeluk Terneuzen UITVERKOOP! DELSCHER 14 Maandag 8 december 2008 PZC Z Grensdorp bijt spits af met eerste kerstmarkt in de streek. door Edy de Witte NIEUW - NAMEN - Sinterklaas was amper het land uit of de Kerstman maakte zaterdagavond al zijn op wachting in grensdorp Nieuw-Na- men. Verenigingen en particulie ren creëerden op het Antonius- plein een feeërieke kerstsfeer. Met knetterende vuurkorven, veel MIDDELBURG - Een grote brand heeft zaterdagochtend vroeg veel schade aangericht in een wooneen- heid op het terrein van het asiel zoekerscentrum aan de Stromen- weg in Middelburg. De brand brak rond half zes uit. De bewoners konden zichzelf tij dig in veiligheid brengen. De re cherche van de politie begon een onderzoek naar de brand. Intus sen is echter al duidelijk dat het vuur is ontstaan door een techni sche oorzaak. Hoe groot de schade is was tot gisteren nog niet be kend. De gemeenschappelijke woonka mer van het één verdieping tellen de gebouwtje is uitgebrand. In de Welgemoed zette de Goese vader zich vrijdagavond aan de ontman teling van de fraai geconstrueerde papier-maché giraffe. Ja, hij had wel een sterk vermoeden aan wie Sinterklaas de opdracht had ver strekt deze surprise te vervaardi gen. Zijn zoon Joris, een jongen met gouden handjes. De ontknoping viel bitter tegen. licht, kerstbomen, sfeervolle mu ziek en kraampjes straalde het pleintje warmte uit. Het idee was door liefhebbers tussen pot en pint opgepakt. Het braderiecomité zorgde voor de verdere invulling. „Met deze activiteit willen we we derom een steentje bijdragen aan de leefbaarheid van het dorp", zegt George Weemaes van het bra deriecomité. „Je ziet ook dorpelin gen rondlopen die anders amper buiten komen. Zo kort na Sinter klaas is ook een gunstige tijd. Van- diverse slaapvertrekken is vooral veel rookschade. De getroffen bewoners kregen an dere woonruimten toegewezen op het terrein van het asielzoekerscen trum. Het gaat vooral om Somali sche vrouwen en enkele Irakese mannen. Er is ook een klein kind bij. Het was gisteren nog niet duide lijk of de gedupeerde bewoners hun persoonlijke spullen kwijt zijn. Volgens een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) moet nog geke ken worden hoe groot de rookscha de precies is. „Als mensen spullen nodig hebben, zorgt het COA er voor dat die er komen." Tip? redactie@pzc.nl De lange hals van het savannedier was gevuld met briefjes van de mentor van zijn zoon, die allemaal dezelfde strekking hadden: 'Joris brengt er op school niets van te recht'. Nou ja, helemaal dom is Jo ris niet. Zijn timing is perfect. De roede is inmiddels veilig buiten bereik, ongeveer ter hoogte van de Golf van Gascogne. af volgende week staat het in de re gio bol van de kerstmarkten." Er werden in de partytenten kerst- gerichte artikelen aan de man ge bracht door eigen inwoners. Dit va rieerde van kaarten en stalletjes tot versieringsmateriaal. Warme drankjes en hapjes gingen er goed in. De fanfare de Scheldezonen en het gemengd koor Sint Cecilia ver zorgden de passende muzikale en vocale invulling. De Kerstman was onder de indruk van dit dorpsfes tijn. TERNEUZEN - Op het Oostelijk Bol werk in Terneuzen raakten giste ren een bromfietser (16) en zijn passagier (17) uit die stad lichtge wond. De 16-jarige botste op de au to van een plaatsgenoot (23) die rechtsaf sloeg naar een oprit. De bromfietser dacht dat de man, die eerst naar links stuurde, aan de overkant wilde parkeren. Ontpoldering centraal bi| heemkundigen KLOOSTERZANDE - Ingenieur Willy Lasses verzorgt voor de de Vier Ambachten een lezing over de ge schiedenis van de Westerschelde. Naast de historie roert Lasses de ontpoldering aan. Lezing en discus sie vinden plaats in zaal Van Leu ven in Kloosterzande donderdag 11 december. Aanvang 20 uur. Lichtwandeling in historisch Aardenburg AARDENBURG - De Werkgroep Gid- senteam houdt dit jaar op 27 de cember in samenwerking met On dernemend Aardenburg en de stichting Cultureel Aardenburg een lichtwandeling door het histo rische stadje. Vertrokken wordt om 19.30 uur bij restaurant De Munck. Deelname is gratis. Corporatie zet wegens crisis rem op andere projecten in regio. door Conny van Gremberghe SAS VAN GENT - Woningcorporatie Woongoed en de aannemerscom binatie Faktor Plus uit Kloosterzan de hebben overeenstemming be reikt over complete renovatie van de Vredestraat in Sas van Gent. Met de modernisering van het mo numentale straatje in Sas is een be drag gemoeid van ruim zes mil joen gulden. In februari wordt be gonnen met de werkzaamheden. Woongoed heeft last van de finan- cieel-economische crisis. Een aan tal bouwprojecten van de corpora tie in Zeeuws-Vlaanderen zal dan ook niet in het oorspronkelijk tem po worden gebouwd. Met andere projecten, zoals de 'Renaissance van Sas van Gent' waarvan de Vre- desstraat-renovatie deel uitmaakt, wil Woongoed echter onverkort verder gaan. Reinhoudt: „Dat pro ject heeft een breder doel. Daar gaat het niet alleen om het weer gezond maken van de woning markt. Sas van Gent heeft een ech te impuls nodig. Als eigenaar van de meeste woningen in Sas van De oudste woningwetwoningen in Zeeuws-Vlaanderen worden volledig gerenoveerd. Het pro ject vergt een investering van ruim zes miljoen euro. Inbraken in woningen en in bedrijfspand OOSTBURG - In het weekeinde is ze ker drie keer ingebroken in de re gio. Uit een woning aan de Schut- tebochtlaan in Oostburg is zater dag een kluis gestolen, inclusief geld en sieraden. Uit een huis aan de Statenstraat in Sas van Gent ver dween die dag een tv. In de nacht van zaterdag op zondag is een pc gestolen bij een bedrijf aan de Haarmanweg in Terneuzen. HULST - Met eeh feest in Reynaert- land maakte de wagenbouwers verenging de Knuffelaers zaterdaga vond een succesvolle doorstart. Vo rig jaar werd de club flink gedu peerd door brand in de loods aan de Magdalenastraat in Heikant. Pa trick Koole: „Dankzij de sponsors, onze leden en deze geslaagde feest avond met 200 bezoekers kunnen we nu weer gaan bouwen." Gent moeten wij daar als corpora tie een leidende rol spelen en die hebben we ook op ons genomen. Het project Vredestraat is een mooi project om mee te beginnen. Vanwege het uiterlijk Van het straatje en ook vanwege de symbo liek. In de Vredestraat (zo ge noemd omdat het de plek was waar de enige bom op Nederlands grondgebied in de Eerste Wereld oorlog terechtkwam) staan de oudste woningwetwoningen in Zeeuws-Vlaanderen. Ze ogen mo numentaal, maar zijn echt aan mo dernisering toe." De aannemerscombinatiè zal vier woningen per keer aanpakken. Voor- en achtergevels worden ver nieuwd, evenals de vloeren, bin nenwanden, trappen, badkamers, en de elektrische installaties. Alle woningen worden twee meter die per en voorzien van nieuwe keu kens, cv en buitenbergingen. Be woners zullèn door Woongoed per renovatiefase drie maanden in andere huurwoningen worden ge huisvest. Overigens zal dat niet opgaan voor alle bewoners van het straatje. Ver schillende huurders zijn niet zo ge porteerd van het plan. Dit heeft te maken met de huren die na uitvoe ring van de renovatie fors stijgen en waarschijnlijk rond de 600 eu ro per maand komen te liggen. Bij gevolg keren maar 13 oorspronkelij ke huurders in de nieuwe Vredes- straat terug. HULST - Leerlingen van basisschool de Ark uit Hulst zijn een actie be gonnen om geld in te zamelen voor Stichting Patakalas, die wees kinderen steunt in Peru. Marieke Tanis, bestuurslid van de stichting, zat vroeger op de Ark. De op brengst van de actie is bestemd voor het opknappen van speel ruimten in weeshuizen. CLINGE - Donderdag 11 december houdt Caritas Clinge een kerstsoos voor alle 60-plussers uit Clinge en Nieuw Namen. Op het program ma staat een optreden van het ouderenkoor de Notenwevers. Ver der wordt een kerstverhaal verteld. Plaats van handelen is zaal Mapler- tuus. Aanvang 14 uur. HULST - In de tuin van de Basiliek te Hulst wordt dinsdag een grote kerstboom geplaatst. Dat gebeurt met behulp van een kraan. In verband hiermee wordt vanaf 10 tot 12 uur het wegverkeer zuide lijk van de basiliek gestremd. Om rijden is mogelijk via het markt plein. jÉÊ vandaag van 13.00 tot 17.00 uur mode en schoenen Grote Markt 11-13, Goes, 0113 227607 Wagenbouwers Hulst maken doorstart Plaatsen kerstboom veroorzaakt hinder De Ark zamelt geld in voor weeshuizen Peru Caritas Clinge houdt kerstsoos Koorzang om de sfeer te verhogen op de kerstmarkt in Nieuw Namen. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 58