Verzwakt All Ready knokt voor wat het waard is, maar dat is niet genoeg Hockeyers van HSD met 2-0-overwinning mild voor Zwart Wit Tierie nu al gelijk met vorig jaar Guido de Graaf neemt het voortouw hij de handballers van Delta Sport S PZC Maandag 8 december 2008 37 Een vertrouwd beeld in het duel tussen HSD en Zwart Wit 11: HSD in de aanval. foto Marijke Folkertsma Vrouwenteam houdt schade nu beperkt tegen Oudenbosch. door Peter Snelders ZOERIKZEE - Het mannenteam van de hockeyvereniging HSD uit Zie- rikzee hield gisteren zijn hoge klas sering vast na de 2-o-winst op het elfde team van Zwart Wit. Het vrouwenteam van HSD hield in de vierde klasse de schade beperkt tegen Oudenbosch tot een 2-o-ne- derlaag. MANNEN HSD-Zwart Wit n 2-0: De wed strijd was een eenzijdig verhaal. Al in de eerste helft had de thuis ploeg een groot veldoverwicht. Dat resulteerde ook in een aantal doelkansen. Die bleven echter on benut. Zwart Wit kwam eigenlijk in het stuk niet voor. Slechts spora disch verscheen het in de cirkel bij HSD. Pas in de slotfase van de wedstrijd sloeg de thuisploeg de verdiende kloof Niels Ritzen open de de score en even later liet verde diger Barend Wingelaar de 2-0 aan tekenen. VROUWEN HSD-Oudenbosch 0-2: Met enige vrees werd naar dit duel toege- leefd. De uitwedstrijd had HSD immers met 0-8 verloren. Daarom was het Schouwse team nu bang dat het opnieuw een forse afstraf fing zou worden. Niets was min der waar. HSD bood op basis van inzet zelfs heel goed tegenstand. Het kreeg nota bene kansen via Mirenne Koks en Jacqueline Smits. Die ble ven echter onbenut. De meeste kansen waren echter voor Ouden bosch. Keepster Rolien van der Torren van HSD verrichtte enkele knappe reddingen. pWj De hockeyers van HSD winnen op eigen veld met 2-0 van Zwart Wit 11. Het vrouwenteam ver liest met dezelfde cijfers van Oudenbosch. Tegenstander ODO maakt het verschil in de tweede helft. door JaapJae Ritsemma MIDDELBURG - Vorige week gaf All Ready-coach Hans Landman aan tevreden te zijn als er één punt ge haald zou worden in Maasland. Toen wist hij al dat er met een aan gepaste opstelling aangetreden moest worden tegen ODO, dat de meest scorende ploeg uit de twee de klasse is. In de praktijk bleek het een voorbehoud waar de Zie rikzeese ploeg slechts één helft be vreesd voor hoefde te zijn. All Rea dy lag voor rust op winstkoers, maar zag daarna de kansen keren en moest alsnog bakzeil halen. ODO-A11 Ready 13-9: „Licht ge handicapt", noemde coach Hans Landman de beginopstelling van zijn ploeg. Zonder de geblesseerde Remy Quist en Marcel Joziasse kwamen de bezoekers niettemin goed uit de startblokken. De naast Henk de Graaf acterende Martijn Peeren maakte opnieuw een ver dienstelijke invalbeurt. In de eer ste dertig minuten kon All Ready ongehinderd doen waar het goed in is: geduldig en gedisciplineerd in de aanvallende organisatie spe len. Omdat ODO zich daarnaast geen raad wist met de verdedi gend inzakkende Zierikzeese da mes verliep de eerste helft boven verwachting. Een heel ander scena rio ontrolde zich in de tweede helft, die All Ready met een 6-4-voorsprong begon. Landman MIDDELBURG - Ondanks een doel punt van Nieuwerkerker Gert-Jan Tierie verloor Goes gistermiddag de topper in de derde klasse A van het zondagvoetbal. Roosendaal was met 3-1 te sterk. Goes blijft niettemin koploper met één 'punt voorsprong op Roosendaal. Tierie maakte zijn vijf de competitiedoelpunt. Daarmee vatte het bondig samen: „We de den onze stinkende best, maar er kwam niet veel meer uit." In een mum van tijd had ODO de zaken ten Maaslandse gunste gekeerd en nam het een voorsprong van twee punten die niet meer uit handen werd gegeven. In het laatste kwart werd de niet fitte Remy Quist als nog ingebracht voor een al- les-of-nietspoging. Maar Landman wist toen al dat ODO bij 9-7 de mentale nekslag had toegediend. All Ready kreeg het in de tweede helft niet meer bijgebeend. „Jam mer, want op basis van de eerste helft had een gelijkspel best ge kund", blikte Landman terug. Nu moet All Ready ODO naast zich Landman: 'We deden onze stinkende best, maar er kwam niet veel meer uit' dulden op de ranglijst en berusten in de voorlopige alleenheerschap pij van TOP. Scores All Ready: Dennis Voshart 6, Jan Willem van Nieuwenhuijze, Remy Quist en Manon Torensma allen 1. Nieuwerkerk-Fortis 16-16: In Nieuwerkerk aan de IJssel verover de Fortis het eerste punt in de overgangsklasse. In een gelijkwaar dige partij werkte Fortis kort voor tijd een 16-13-achterstand weg. Scores Fortis: Niels Bebelaar 6, Remco Crucq 5, Joyce Schoonaard 2, Chaïm Koole, Remi van den Broeke en Chala- na Janisse allen 1. evenaarde hij nu al zijn totaal van vorig seizoen. HW'24 boekte zijn vierde opeen volgende overwinning (2-1 tegen Halsteren) en leidt ongeslagen in de tweede periode. Aardenburg-MOC'17 2-1 (2-0). Niek van Sprundel 1-0, Niek van Sprundel 2-0, Erik van de Watering 2-1. FC Bergen-Zeelandia Middelburg 2-2 IJsselvogels-Tjoba 15-11: Was het* aanvallende manco vorige week het euvel, in Moordrecht kostten verdedigende fouten Tjoba de kop. Bij 9-9 demarreerde IJsselvögeis naar een winnende marge. Van Put noemde de nederlaag on nodig maar terecht. „We presteren momenteel onder ons niveau en daar moeten we hard aan wer ken." Scores Tjoba: Esther van Boven 4, Niels Westmaas 3, Jouri van den Broe ke 2, Robert van Schaik en Gerben van Boven beiden 1. Swift-Vitesse 8-15: De kracht van koploper Vitesse was vooraf be kend en de pretenties op een goed Middelburgs resultaat minimaal, maar Swift oogde vanaf de eerste minuten zo rusteloos dat het eigen niveau bij lange na niet gehaald werd. Coach Ralph Gillissen: „Ver dedigend was het nog wel oke en moet je vrede hebben met de su prematie van Vitesse, maar aanval lend ging er meer fout dan goed." Scores Swift: Mathijs Pagé 3, Paul van den Berg en Ivo de Hond beiden 2, Vera Kuijper 1 Ventura Sport-TOP 9-13: Het klas senverschil uitte zich pas na rust, toen de bezoekers snel uitliepen naar 7-11. Trainer Coppoolse: „We hebben te weinig gescoord en speelden te statisch. Hopelijk houdt dit de boel op scherp tot de winterstop." Scores TOP: Jeanine Marijs 5, Petra de Ridder 4, Corné Bezemer 3, Jantine Meulmeester 1 (1-1). Robert Belleter 1-0, Jesper David- se 1 -1Jerfy Booy 1 -2, Rick Heijmans 2-2. HVV'24-Halsteren 2-1 (1-0). Evert van de Berg 1-0, Nicky Kuistermans 1-1, Jaimy de Visser 2-1. Roosendaal-Goes 3-1 (2-0). Jan Ko- nings 1-0, Lionel Fitsch 2-0 (eigen doel punt), Barry Perk 3-0, Gert-Jan Tierie 3-1. Schouwse ploeg klimt door klinkende zege naar de tweede plaats. door Wim Kakebeeke ZIERIKZEE - Als Guido de Graaf het op zijn heupen krijgt, berg je dan maar. De dekking van MHV 2 kreeg gisteren in ieder geval geen vat op de 28-jarige linkshander van Meco/Delta Sport. MHV-sluit- post Harm Balvers bleef maar bal len uit het net rapen van De Graaf. Elf om precies te zijn. Door de zege op de reserves uit Mill (26-19) heroverden de Zierikzeese handballers de tweede plaats. Als de equipe van Rob" de Vos en Jaco Vleeshouwer zo blijft spelen als gisteren, dan ligt er nog veel moois in het verschiet. De vorm en het vertrouwen zijn terug. De kentering kwam in de bekerpartij tegen Roef (29-15-zege). Enkele da gen later was het de beurt aan Taxandria (29-22-zege). En giste ren moesten de reserves van het gedegradeerde MHV 2 eraan gelo ven. Rob de Vos was na afloop ape trots. Zowel aanvallend als verdedi gend prees hij zijn manschappen. Pressie op de Brabantse verdedi ging werd in ruime mate uitgeoe fend. Meteen vanaf het beginsig- naal was het al raak. Thijs de Vos en Jimmy Niemans verrasten de dekking met twee harde uithalen: 2-0. Toen ook Guido de Graaf zich in de strijd mengde, werd het pas echt leuk. Het ene salvo van de lin kerhand was nog verwoestender dan het andere. Na twintig minu ten leidden de blauwhemden met 11-8. De Graaf: „Ze gingen er goed in vandaag. Mijn inbreng is sterk afhankelijk van de ploeg."' Bij de zesde treffer van De Graaf stonden alle signalen voor de gasten op rood. Een vaste bewaker moest het tij keren. Maar dat gebeurde niet. Na de rust (16-11) was het bin nen tien minuten alweer 22-13. „Als individu krijg je zelfvertrou wen. Je wordt ook brutaler. Maar veel hangt af van de ploeg." De re gie stak in handen van uitblinker Bob van Lint. „Die speelde een cru ciale rol", vond De Graaf. „Petje af voor Bob. Hij is een echte kei. Voor mij is het de chef van de ver dediging." De eindfase was van beide kanten zwak. Ondanks veelvuldig balver lies kwam de winst echter nooit in gevaar. De Graaf: „Vandaag speel den we een dijk van een pot. Blij ven we zo spelen dan mag je best denken aan een plaatsje bij de top drie." Scores Delta Sport: Guido de Graaf 11, Thijs de Vos 6, Stefan de Oude 3, Guust Sluijs 2, Martijn Giltay, Jimmy Niemans, Bob van Lint en Erwin Schaal- je allen 1. Jimmy Niemans waagt een poging op het doel van MHV. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55