Arjan Beije knarsetandend naar zilver Forza komt een minuut te laat op bekerdag Amber Muehlhaus wint voorwedstrijd m Delta Sport 2 verrast koploper met remise Jeugdig EMM legt na rust hoofd in de schoot 36 Maandag 8 december 2008 PZC Wim Nieuwkerk is in Ouwerkerk kwelgeest Schouwse postbode. door SJaak Sinke OUWERKERK - Knarsetandend en met een grimas op het gezicht pas seerde Arjan Beije zaterdag na ruim zestien kilometer hardlopen de finish bij De Stelleloop in Ou werkerk. „Weer tweede", kon hij nog net uitbrengen nadat hij zijn meerdere moest erkennen in Wim Nieuwkerk uit Fijnaart. Twee we ken geleden ging hij het schip in bij de Hobbeldebobbelloop van Zoutelande en vorig week verloor hij in de laatste meters de Zakloop in Nisse. Na de start was al vrij snel duide lijk dat Nieuwkerk en Beije de sterkste waren van de slechts ne gentig deelnemers die waren afge komen op het eerste open Zeeuws kampioenschap op de 10 Engelse mijlen. Tot verbazing van de koplo pers liep C-junior Tommy Staal, die had ingeschreven op de 5 mijl, brutaalweg mee met de twee teno ren en dat hield hij vol tot aan zijn finish die hij passeerde na 26 minu ten en 9 seconden. Achter de kopgroep sleurde Erik Poppe (Dynamica) aan het achter volgende peloton van twaalf man met onder anderen Erik Kok (Dy namica), Marc Riemens (Dynami- ca), Edward de Leng (Dynamica) en Niels Goudswaard (Zierikzee). „Ik ben toch te hard weg gegaan", wist Poppe nadat hij uitgewoond finishte. Na de eerste ronde had Nieuw kerk kennelijk genoeg van het ge zelschap van Beije. „Ik hoorde hem steeds meer hijgen en ben er vandoor gegaan", zei Nieuwkerk naderhand. Beije had geen kracht meer om te volgen: „Ik moest van morgen om vijf uur de post sorte ren en dat voelde ik al na een paar kilometer in mijn benen", zei de postbode uit Haamstede. Wim Nieuwkerk wint De Stelle loop in Ouwerkerk. Hij geeft Ar jan Beije, die voor de derde keer in twee weken tweede werd in een wedstrijd, het nakijken. Nieuwkerk, liep in Ouwerkerk zijn eerste wedstrijd nadat hij in sep tember overtraind raakte en zijn optreden op het WK duatlon in België en Italië verknalde: „Ik loop nu op ongeveer tachtig procent van wat ik kan", maar dat was ge noeg om ter hoogte van het Wa tersnoodmuseum een gat van 400 meter te slaan, even groot als de bres in de dijk tijdens de waters noodramp van 1953. Zonder ook maar een moment in de problemen te komen won Nieuwkerk in een parkoersrecord van 54 minuten en 31 seconden. Dat was bijna een minuut sneller dan de winnaar van vorig jaar Niels Koole. Na de finish werd Nieuwkerk opgevangen door zijn vriendin Lisette Antheunisse (Mid delburg) die de korte afstand bij de vrouwen had gewonnen. Bij de warme houtkachel in zorg boerderij De Stelle relativeerde Be ije zijn derde verlies in twee we ken. „Het gaat niet slecht maar de supervorm van drie jaar geleden is er niet meer." Als troostprijs werd Beije nog wel Zeeuws kampioen in de categorie H35, terwijl Nieuw kerk als enige senior de open Zeeuwse titel meenam naar Fij naart. Erik Kok hield met een lange eindsprint Erik Poppe van de der de plaats. Aangezien Kok zijn licen tienummer niet kon overleggen aan de organisatie werd hij als trimmer geklasseerd en liep hij zijn zilveren medaille bij de H35 mis die nu naar Erik Poppe ging. Goudswaard en Ton Niels Goudswaard uit Zierik zee werd in pas zijn tweede wedstrijd meteen zesde in Ou werkerk. „Ik heb wel altijd ge trimd, maar ben nu pas met wedstrijden begonnen", liet de 39-jarige loper weten! - Leonie Ton bezorgde het orga niserende Delta Sport de titel bij de vrouwen. Ton verbeterde haar tijd van vorig jaar met twaalf seconden en gaat met 1.08.20 de boeken in als par- koersrecordhoudster. Schouwse volleybalsters verliezen alle drie duels in Barendrecht. BARENDRECHT - Voor de volleybal- sters van Forza zit het bekertoer nooi erop. Forza verloor in een hal ve competitie in Barendrecht drie keer op rij. De vrouwen van Morres/Hulst plaatsten zich in Roosendaal als poulewinnaar voor de halve fmale. De vrouwen van Forza begonnen in Barendrecht onfortuinlijk. De selectie strandde op de heenreis als gevolg van een ongeval in een file, nam contact op met officials van de volleybalbond en kreeg te horen dat de ploeg uiterlijk een half uur later dan het vastgestelde aanvangstijdstip van het eerste duel moest beginnen. De selectie besloot een alternatieve route te kiezen, maar arriveerde 31 minu ten te laat voor het openingsduel tegen Goirle. De bond was onver biddelijk en wees de Brabanders re glementair aan als winnaar: 2-0 (25-0, 25-0). Na die tegenvaller was Forza volsla gen van slag. In wedstrijden om twee gewonnen sets werd twee keer achtereen verloren. Tegen het tweede team van promotieklasser Beko/Next Volley waren de Zeeuwen er met het hoofd niet bij. Dat resulteerde twee keer ach tereen in setverlies: 25-11, 25-12. In de laatste wedstrijd werd met 1-2 (25-22,14-25, 9-15) van Spirit verlo ren. De vrouwen van Morres/Hulst slo ten een succesvolle dag af met pou lewinst en een plaats in de halve fi nale om de districtsbeker. De Zeeuws-Vlamingen wonnen in Roosendaal alle poulewedstrijden met 2-0, tegen Udenhout, Gepidae en Mikro Electro/Roosendaal 2. ZIERIKZEE - Het tweede handbal team van Delta Sport zorgde giste ren voor een sensatie door koplo per Orion Rucphen op 20-20 te houden. De remise was groten deels te wijten aan onderschatting, denkt Rick Evertse. „We hebben daar optimaal van geprofiteerd." Delta Sport miste zelfs de routine van Erwin Schaalje, Paul Mulder en Peter Lefevre. Zondag wordt de derby tegen EMM gespeeld. BREDA - De handballers van EMM verloren gisteren met 23-14 bij Tor nado. Zonder de geblesseerden Wally Houtepen, Ben Alexandere, Thijs de Vos en de nodige andere afmeldingen moest de jeugd het opknappen. Maar dat is nog iets te veel gevraagd. Tot de pauze bleef EMM aardig in de buurt van Tor nado. Na de pauze was het snel over en sluiten. Sander Verseput derde in 'thuiswedstrijd' van de Schouwse Ruiters. 'door Lucien Roelandt HEIKENSZAND - Wegens gebrek aan een goede springaccommodatie op het eiland vond de jumping van de Schouwse Ruiters zaterdag in Heikenszand plaats. De verhuizing naar de manege van Stal Vermeu bleek een gouden greep. De grote deelname en sport van hoog ni veau waren daarvan het bewijs. Met twee overwinningen waren Sandy den Exter en Ingrid Jakob- sen de spekkopers op het evene ment van de ruiterclub uit Dreischor. In de barrage van de klasse B rust te op de jeugdige Sander Verseput (16) de zware taak om de eer van de organisatie te redden. De ruiter uit Burgh-Haamstede hield met Unique Dancer inderdaad voor de tweede keer het strafblad blank. Maar het bleek niet voldoende, [a- kobsen met ZsaZsa en Mara Kla ver toonden zich betere stijlrui- ters. In Nieuwland won Amber Muehl haus met De Sjiem een voorwed strijd voor het ZK in de klasse Z2. Hoewel de Schouwse amazone op de eerste wedstrijd ontbrak, ver schafte zich een goede uitgangposi tie om op de laatste wedstrijd zich te verzekeren van een ticket voor de eindstrijd. Santoucha van der Meij verzeker de zich in de klasse M2 van deelna me aan het ZK. De Schouwse ama zone stuurde de kolossale ruin Casady's Winsor met 209 punten naar een afgetekende overwin ning. Van der Meij bleef Kirsten Vos met Orion elf punten voor. Ze is overigens ook nog in de race voor een ticket in de klasse Z2. Tommy Staal (515) loopt verrassend makkelijk mee met de twee koplopers in de wedstrijd over tien mijl: Arjan Beije (84) en Wim Nieuwkerk (71). Staal zou het duo bijhouden tot zijn finish in de wedstrijd over vijf mijl. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54