breekt DFS op Brouwershaven eindigt duel bij Krabbendijke met negen spelers 3BSD geeft rode lantaarn over VC Vlissingen houdt met kunst- en vliegwerk stand in Zeeuwse derby I - I BHJ :!H PZC Maandag 8 december 2008 35 Eddie Kiesenberg pakt met Rillandia de zege in Burgh-Haamstede. door Klaas Verspoor burch-haamstede - De reken meesters bij DFS rekenden zich al rijk. Bij winst op Rillandia en een gelijkspel in de topper tussen Veere en AZW zou de ploeg van trainer Nico Schoute een forse stap in de richting van periode winst zetten. Maar hoe hard was de realiteit. DFS verloor met 1-2 van Rillandia en Veere pakte de drie punten. De rekenmeesters kwamen bedro gen uit, want DFS is niet langer koploper in de strijd om de twee de periode in de derde klasse A. Veere, dat AZW met 3-0 klopte, stevende DFS voorbij. „Dit is een fikse tegenvaller en we hebben het zelf weggegeven. De vedettes en oudere spelers brachten vandaag te weinig. Maar we hebben nog steeds vier uit negen en we zijn écht nog niet uitgeschakeld", sprak Schoute. Toch zal het spel van DFS dan wel moeten verbeteren. Werd vorige week tegen De Meeuwen matig spel nog verbloemd door een 1-0-zege, tegen Rillandia bleek DFS een ploeg die ploeterde met het veld, de tegenstander en met zichzelf „We maakten de kansen die we kregen niet af. Maar het Vijf serieuze kandidaten De strijd in de tweede periode ligt nog volledig open in de derde klasse A van het zater dagvoetbal. DFS en SKNWK zijn samen met drie andere ploegen nog serieuze kandidaten voor de periodetitel. 1. Veere 4-10 (11-2) 2. DFS 4-9 (9-3) 3. Kapelle 4-9 (9-4) 4. Dauwendaele 4-7 (13-3) 5. AZW 4-7(11-7) 6. SKNWK 4-7 (9-9) Dauwendaele is winnaar van de eerste periode. was ook niet zo dat we er veel kre gen", erkende DFS-aanvoerder Fluib Nortier. „En als je dan zelf ook zo de fout in gaat..." Toch was er in het begin van het duel geen vuiltje aan de lucht. Evenals vorige week begon DFS fu rieus, maar nadat Anco van der Linde al na dertig tellen de bal over het Rillandia-doel kopte, speelde Patrick Verboom in de der de minuut aan de andere kant de bal terug op zijn doelman Leander Rouw. In plaats van te kaatsen naar de zijkant ging de keeper lo pen met de bal. Rillandia-speler Ri- cardo van Ast rook zijn kans, ont futselde Rouw de bal en zorgde voor o-i. Schoute: „Verschrikkelijk om zo achter te komen." Toen Ke vin Veerhoek op aangeven van An co van der Linde er in de 17e mi nuut al 1-1 van maakte, leek DFS op stoom te komen. Schoute: 'Drie of vier scoringskansen benutten we niet. Dan roep je het onheil over jezelf af' „Drie of vier scoringskansen benut ten we niet en dan roep je het on heil over jezelf af. Na rust was het allemaal te gehaast bij ons." Toen vervolgens Patrick Verboom in de 65e minuut ook nog eens in de fout ging - hij speelde een pass zo in de voeten van Arjan Koop- mans - dompelde Koopmans DFS in rouw. Dat Nortier daarna een teenlengte tekortkwam voor de 2-2 en dat Rillandia in de slotfase niet aan eên derde goal kwam, deed er niet meer toe. Eddie. Kie senberg, in het verleden nog spe ler van DFS, maalde daar niet om. „Dit was zwaarbevochten", rea geerde de opgeluchte Zierikzeese Rillandia-trainer op de vijfde sei zoenszege. DFS-Rillandia 1-2 (1-1). 3. Ricardo van Ast 0-1, 17. Kevin Verboom 1-1, 65. Ar jan Koopmans 1-2. Scheidsrechter: P.A. van der Linden (Ridderkerk). Gele kaart: René van der Linde, Pieter de Munnik en Bas Hogenstein (DFS), Men- no van Tilburgh en Mark Dirksen (Ril landia). Aantal toeschouwers: 145. Schouwse clubs incasseren alledrie vier doelpunten door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de twaalfde speel ronde van het seizoen haalden de drie Schouwse zaterdag-vierdeklas sers geen enkel punt en incasseer den ze allen vier goals! Brouwers haven verloor met 4-0 bij Krabben dijke. Mevo ging met 4-1 onderuit in Yerseke en ZPR'84 versloeg WIK'57 met 4-2. Krabbendijke-Brouwershaven 4-0: De koploper uit de vierde klas se B deed het rustig aan tegen het gehavende Brouwershaven, dat in het eerste kwartier zelf nog wat kansen kreeg om de score te ope nen. Danny Weber maakte met een intikkertje de 1-0 en uit een strafschop, na een overtreding van Jurrian de Ruiter op Ronald Zuid- weg, maakte Weber er met zijn 22e seizoenstreffer vanaf de stip 2-0 van. Vlak na rust maakte Elco Jansen de 3-0. Daarna moest de ploeg van trainer Kees Verwest ook nog een treffer van Ronald Zuidweg incasseren. Brouwersha ven eindigde het duel met negen man. Eerst viel Pieter Kristalijn uit met een hamstringblessure en daarna liep Jaouad Fertoute tegen een tweede gele kaart op toen hij uit frustratie een bal wegtrapte. Yerseke-Mevo 4-1: Mevo kwam sterk uit de startblokken, maar naarmate de wedstrijd vorderde Leen Koster op 100 Mevo kon het jubileumduel van Leen Koster als hoofdtrainer zaterdag geen luister bijzetten. Zijn honderdste duel als trainer verloor Koster met 4-1 bij Yerseke. Iseizoen dub duels 08/09 Mevo 12 07/08 Duiveland 22 06/07 Duiveland 22 05/06 ZSC'62 22 04/05 ZSC62 22 Totaal 100 PZC Felix Binïeewicz I bron Rudy Boogert kwam Yerseke beter in de wed strijd. Een kopbal van Frank Bak ker belandde in de negende mi nuut op de paal, maar in de 22e mi nuut zorgde Bakker na een goede aanval er toch voor dat Yerseke aan de leiding kwam. Op slag van rust maakte Antonis Riedijk er 2-0 van. Toen Mevo in de 65e minuut door een goal van Jan-Thijs Berre- voets op 2-1 kwam, werd het weef spannend. Twee kansen waren aan Mevo niet besteed, waarna Yer seke in de slotfase tot tweemaal toe succesvol counterde. Beide ke ren was Wim Vogelaar de doelpun tenmaker. Door de tweede sei zoensnederlaag zag Mevo de top drie verder afstand nemen. De ploeg van trainer Leen Koster staat vijfde op acht punten achterstand van Krabbendijke. ZPR'84-WIK'57 4-2: Opnieuw bleef WIK'57 niet lege handen ach ter. Soner Souliman zorgde voor. 1-0 en via Selcuk Yilmaz kwam WIK'57 op een 2-0-achterstand. El- mar de Kok bracht met de 2-1 de spanning terug in de wedstrijd, maar door een goal van Omer Ozturk kwam ZPR'84 weer op een marge van twee goals. Via Maurice de Vlieger kwam WIK'57 nog maals terug in de wedstrijd, maar een tweede treffer van Yilmaz maakte aan alle illusies van de ploeg uit Kerkwerve een einde. WIK'57 pakte op 27 september 2008, toen SPS een punt werd afge troggeld, voor het laatst een punt. Daarna volgden inmiddels acht ne derlagen op rij. Smerdiek-Kruiningen 5-0 (3-0). Erik van Haaften 1-0, Erik van Haaften 2-0, Erik van Haaften 3-0, Erik van Haaften 4-0, Jan de Viet 5-0. Vosmeer-SPS 2-6 (1-1). Adderahin El Fadili 1-0, Willem Bevelander 1-1, Ra- chid Bouhoudane 2-1, Ramon Voshol 2-2, Hilbert van Akkeren 2-3, Ramon Voshol 2-4, Willem Bevelander 2-5, Wil lem Bevelander 2-6. Waarde-Sfcavenisse 2-2 (1-1). Kees van Putte 0-1, Evert van Houte 1-1, Kees van Putte 1-2, Frank Lobbezoo 2-2. GOES - Toeval of niet maar precies op Sinterklaasavond behaalden de driebanders van 3BSD Duivelands Meubelhuis hun tweede overwin ning van het seizoen in de vierde divisie. In eigen huis werd 's Lands Welvaren 3 uit Kwadendamme met 6-2 verslagen. Het was al van 8 oktober geleden dat de thuisspelers nog eens won nen. Die negatieve spiraal werd doorbroken mede door de mede werking van de tegenstanders. Be halve Sylvia Eckel, die Jan Suyker- kuyk versloeg, waren de bezoekers nergens. Op hen was het gezegde hardlopers zijn doodlopers' van toepassing. André Schouwenaar en Wim Walraven gingen als een raket van start maar vielen even snel weer stil. John Hatzman en Piet Kox vonden het prima en wonnen eenvoudig. Bas de Zeeuw gaf de doorslag door winst op Piet van Essen, al ging dat moeizaam (80 beurten). De routinier had de verhuizing naar zijn geboortegrond nog in de be nen. Enkele weken geleden kreeg hij een flatje in Zierikzee toegewe zen. „Ik heb de laatste weken al leen maar lopen sjouwen. Dat was te merken aan mijn spel", zei de oud-voetbaltrainer. Door de zege deed 3BSD de rode lantaarn over aan de verliezers. Terneuzen krijgt bal er niet in in derby tegen koploper tweede klasse. door Aector Dooms VLISSINGEN - De winnende trainer heeft altijd gelijk. Ruud Pennings van Vlissingen sprak gisteren na de zwaarbevochten 1-0-winst op Terneuzen van een geslaagde tac tiek. „We hebben in tegenstelling tot de voorgaande duels zakelijk en vanuit een goede organisatie ge speeld." Pennings zag zijn ploeg ook een aantal keren miraculeus ontsnap pen aan de (terechte) gelijkmaker van Terneuzen. Kopballen van Roel Alberti en Erik Jan Naudts werden door André Siereveld van de doellijn gehaald of raakten het houtwerk, Maik de Wolf schoot een vrije kans van dichtbij over en bij scrimmages voor het Vlissingse doel misten de Zeeuws-Vlamingen dat beetje geluk. „Het was wach ten op de gelijkmaker", zei Rudley St. Jago later. De Vlissingse spits vond het lastig spelen op het zwa re veld, maar kreeg na rust de kans om de wedstrijd definitief te beslis sen na een korte combinatie met Besar Xhoxhaj. Zijn inzet werd ge stopt door Terneuzen-doelman Dennis Wondergem. In het Terneuzenkamp overheer ste de teleurstelling. „Over het spel hoor je mij niet klagen", zei trai ner Ardian Lekaj. „We hadden zes tig procent balbezit, maar in be paalde fases deden we het niet goed. Ons grote manco is scoren. Ik heb acht kansen geteld." Bij het enige doelpunt van de wed strijd, vlak na rust, zag de Terneu- zen-verdediging er niet goed uit. Davy van Geersdaele, een van de betere spelers bij Vlissingen, snel de langs de zijlijn en zijn voorzet werd op waarde geschat door Dan- gelo Martien. Wondergem, die voor de rest een feilloze wedstrijd keepte, verwerkte de bal half en twee Terneuzen-verdedigers ston-, den toe te kijken hoe Martien met een droge knal de koploper naar 1-0 schoot. Lekaj: „Ten eerste mag de voorzet er nooit komen. Daarna is de bal lang onderweg, die door Dennis (Wondergem) verkeerd wordt be oordeeld en twee spelers van ons doen niets." Daarna kreeg Terneu zen nog alle kans om de situatie recht te zetten, maar de Zeeuws-Vlamingen bleven op de hatelijke nul steken. Vlissingen-Terneuzen 1-0 (0-0). 48. Dangelo Martien 1-0. Scheidsrechter: N. Ooms (Eindhoven). Gele kaart: Aschraf Elhrouz, Randy de Dreu (Vlissin gen), Remco van Leeuwen, Jonathan Constancia (Terneuzen). Aantal toe schouwers: 300. Fabian Wilson (voorgrond) is Raymond Wolff te snel af. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53