Oosterland SKNWK verspeelt overwinning in blessuretijd Gouden wissel Leon Sinke trekt Zierikzee over dode punt heen s PZC Maandag 8 december 2008 31 Dubieuze strafschop bezorgt Duiveland winst én koppositie. door Rudy Boogert OOSTERLAND - Duiveland leverde zaterdag een slechte prestatie met een hoog rendement. Tegen num mer laatst Seolto werkte de twee deklasser uit Oosterland zichzelf in de nesten, maar vlak voor tijd kreeg de ploeg door een dubieuze strafschop de winst alsnog in de schoot geworpen (2-1). Doordat koploper Dinteloord averij opliep tegen Arnemuiden (0-1), herover de Duiveland ook nog 's de koppo sitie. En dat na twee haastklusjes... De twee doelpunten van Duive land droegen immers het stempel van een haastklus. Clubtopscorer Dennie le Comte was pas vlak voor de aftrap op het sportpark aangekomen. Hij had storings dienst op zijn werk en had elders nog een spoedklusje. Hij deed zijn .warming-up toen zijn ploeggeno ten in de kleedkamer de laatste in structies gekregen van trainer Henk Schouten. Warm of niet, na drie minuten maakte Le Comte 'gewoon' de openingstreffer. De 2-1 vlak voor tijd, van Lex Zwang, was ook een spoedklusje. De centrale verdediger zette zich achter de makkelijk gegeven straf schop, scoorde en speelde de wed strijd vlotjes uit. Hij dankte de scheidsrechter dat deze slechts twee minuten blessuretijd bijtelde, want hij stapte haastje-repje in de auto met zijn wederhelft om zijn schoonfamilie in het Duitse Düs- seldorf te bezoeken. Haastige spoed is zelden goed. Maar in Oos terland wel. De euforie over de winst en de her overde koppositie kon echter niet verbloemen dat Duiveland door het oog van de naald was gekro pen. „Het was één grote zwijn", zei matchwinnaar Zwang op weg naar de auto. „Hoewel we best goe- Door een zwaarbevochten 2-1-ze ge op hekkensluiter Seolto her overt Duiveland de leiding in de tweede klasse van het zaterdag voetbal. de kansen hadden, hebben we heel slecht gespeeld." Trainer Henk Schouten vulde het later aan: „Dit was onze minste wed strijd van het seizoen." Het grootste euvel van Duiveland was het vleugelspel. In het eerste kwartier was er weinig aan de hand. Het veld werd breed gehou den en Seolto had geen antwoord op de snelle aanvallen over de zij kant. Na dik drie minuten demar reerde Barry Steenpoorte aan de linkerkant, zijn voorzet werd bin nengegleden door Le Comte: 1-0. Een betere start kon Duiveland zich niet wensen, Maar na een knullige terugspeelbal van Erik Duffner en slecht weg werken van doelman Kevin Ver boom, raakte Duiveland van slag. Duffner en Bart-Jan van Damme hadden handen en voeten nodig om de Seolto-spitsen Jaap van Dam en Arnoud Mol in bedwang te houden. Ook Verboom had een aantal reddingen nodig om de voorsprong intact te houden. Voorin was het vloeiende aanvals- spel plots stroperig geworden. Seol to speelde aanvoerder Ronald Zwa ger uit de wedstrijd door hem in balbezit meteen op de huid te zit ten, meestal met een overtreding. Doordat de vleugelspelers veel te ver naar binnen stonden, kreeg tar get man Le Comte nauwelijks be speelbare ballen meer. Halverwege de tweede helft viel de goal - nauwelijks verrassend - aan de andere kant. Kansjes kreeg Duiveland nog wel, maar 1-1 leek het logische eindresultaat. Totdat Zwager vlak voor tijd doorbrak. Hij kreeg een licht duwtje in de rug en liet zich vallen. Strafschop! Tot ontzetting van Seolto. Het le verde Jaap van Dam zijn tweede gele kaart op. Na enig oponthoud hield Zwang zijn zenuwen in be dwang en verloste Duiveland: 2-1. Dwoveüand-Seolto 2=1 (1-0). 4. Dennie le Comte 1-0, 68. Aarnoud Mol 1-1, 86. Lex Zwang 2-1 (strafschop). Scheidsrechter: F.M. Kreté (Hen- drik-ldo Ambacht). Rode kaart (2x geel): 85. Jaap van Dam (Seolto). Gele kaart: Dennie. le Comte (Duiveland), Ro nald Polhuijs (Seolto). Aantal toeschou wers: 110. Zierikzee-spits Rutger Kooman (nummer 9) volleert op het doel van Steen. Zijn poging zou het doel missen. Ne gentig tellen na de aftrap was hij al wel trefzeker geweest. foto Marijke Folkertsma Schouwse derdeklasser wint op eigen veld derby tegen Steen: 3-1. door Rudy Boogert ZIERIKZEE - Leon Sinke beleefde tot gisteren niet zijn gelukkigste seizoen bij Zierikzee. Hij kon bo gen op één invalbeurtje in het eer ste. Tegen BSC. Werk, ziekte, een schorsing en een blessure zorgden ervoor dat hij zijn wedstrijden sleet bij het tweede of helemaal niet speelde. Maar gisteren speelde hij alle sores van zich af. Met twee rake schoten bezorgde hij Zierik zee. de winst in het thuisduel met Steen: 3-1. Na een uur mocht Sinke van trai ner Marco Groeneveld zijn trai ningspak uittrekken. „Hij heeft dit seizoen domme pech gehad", wist Groeneveld, „maar de laatste twee weken traint hij heel goed. En als je het goed doet, word je be loond." Met speeltijd. Sinke betaal de het vertrouwen terug. „Soms heb je geluk met een wissel", glim lachte Groeneveld. Sinke stond koud in het veld of hij haalde Zierikzee al uit de impasse. Na 90 tellen had Rutger Kooman Zierikzee weliswaar op 1-0 gezet, maar vijf minuten later maakte Si- gi Leest al gelijk na een miscom municatie tussen doelman Stefan Smalheer en Freek Torensma. „Een mentale tik", vond Groene veld. „Vervolgens hebben we 39 minuten slecht gespeeld." In de tweede helft herstelde Zierik- IFJ! Door twee doelpunten van inval- Ier Leon Sinke wint Zierikzee met 3-1 van Steen. Sinke speelde pas zijn tweede wedstrijd dit sei zoen voor het eerste. zee zich, maar doelpunten leverde het aanvankelijk niet op. Tot de wissel Leon Sinke voor Robert Jan van de Genugten. Zierikzee ging met vier aanvallers spelen, Sinke in de "punt naast Kooman. Groene veld: „Vanaf dat moment kantelde de wedstrijd." Acht minuten na zijn entree kwam Sinke vanaf links naar bin nen en schoot in de korte hoek raak: 2-1. Tien minuten later deed hij hetzelfde, maar schoot toen in de verre hoek raak: 3-1. Daarmee bekroonde Sinke zijn sterke inval beurt. Voor Zierikzee betekende het de vierde thuiszege dit seizoen in zes" wedstrijden. De club staat op de vierde plaats, op één punt van nu- mer drie Halsteren. Komende zon dag sluit Zierikzee de eerste com petitiehelft af met een uitwed strijd tegen BSC. ZSC'62 ziet gat met nummer elf oplopen tot zes punten. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de derde klasse A leek SKNWK een zwaarbevochten overwinning te boeken in Hein- kenszand, maar een doelpunt in blessuretijd zorgde er voor dat de Nieuwerkerkers op 2-2 bleven ste ken en duur puntenverlies leden. ZSC'62 was op eigen veld niet op gewassen tegen Dauwendaele en verloor met 0-6. Veere behield de leiding door de topper tegen AZW met 3-0 te winnen. Heinkenszand-SKNWK 2-2: Uit een vrije trap van Christian van Vossen maakte Wesley Goud de 0-1, maar op aangeven van Ermo Cappon zorgde Rens Baas daarna voor de 1-1. SKNWK-speler Sytze Stins ontsnapte daarna, na een overtreding op de doorgebroken Baas, aan rood. Met een gele kaart schot in de kruising maakte Jaap de Kroo er 0-3 van. Uit een straf schop, na een overtreding op Bur net, zorgde Francis Langemaire voor de vierde goal. In de tweede helft deed Dauwendaele het rusti ger aan. Door goals van Jaap de Kroo en Peter van Gorsel werd het toch nog 0-6. Voor ZSC'62, dat concurrent De Meeuwen zag win nen, worden de zorgen met de week groter. Na twaalf duels heeft de hekkensluiter al een achter stand van zes punten op Colijns- plaatse Boys, de nummer elf. Colijnisplaatse Boys-De Meeuwen 0-1 (0-1). Vincenzo Lorello 0-1. Kapelle-Wolfaartsdijk 3-1 (2-0). Ro mano Meerman 1-0, Job van de Vrie 2-0, Leon Tavenier 2-1, Edwin van Dam me 3-1. Veere-AZVV 3-0 (1-0). René-Michel Gerritsen 1 -0 (strafschop), Jelle Lukas- se 2-0, Ruben de Looff 3-0. /'•JU) pagina 34 en 35: Geklungel in xide verdediging breekt DFS op op zak zag Stins dat ploeggenoot Martijn Rentier in de 32e minuut SKNWK opnieuw aan de leiding bracht. In de 40e minuut werd Wilco de Valk neergelegd en kreeg SKNWK een strafschop. Doelman Martijn Zuidhof stopte de inzet van Wesley Goud en zo bleef het duel spannend. Na rust claimde Toen niemand er meer op rekende, zorgde Maarten Griep voor de gelijkmaker Heinkenszand ook een penalty en was de thuisploeg een aantal ma len dicht bij de gelijkmaker. Toen niemand er meet op rekende, zorg de Maarten Griep, na een pass van Mark Doene, in de 92e minuut toch nog voor de verdiende gelijk maker. ZSC'62-Dauwendaele 0-6: De ploeg van trainer Jan Heikamp ging het veld in met de weten Wesley Goud opende zaterdag de score voor SKNWK tegen Heinkenszand, maar miste ook een strafschop. foto Dirk-Jan Gjeltema schap dat het eerste duel ZSC'62 een 9-0-nederlaag opleverde. Dau wendaele besliste het duel al snel. Op aangeven van- Sigrel Burnet maakte Jasper Leuvelink er 0-1 van. Tot de rust scoorde Dauwen daele nog drie keer. Jordy Sinay zorgde voor 0-2 en met een hard

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49