oorlogsmuseum Goes krijgt Home Start voor hulp opvoeding UITVERKOOP! DELSCHER Jubileum voor Christmas carols Acht maal Local Underground S P2C Maandag 8 december 2008 15 Vrijwilligers delen hun ervaring; RWS en Goes financieren project. GOES - Goes krijgt volgend jaar een zogeheten Home Start-voorzie- ,ning. Die ondersteunt ouders met kinderen tot zes jaar bij de opvoe ding. Het gaat om een project van Humanitas, een landelijke vereni ging voor maatschappelijke dienst verlening en samenlevingsop bouw. De Regionale Woningbouw vereniging Samenwerking (RWS) en de gemeente Goes financieren het project. Beide betalen de ko mende drie jaar jaarlijks rond de 58.000 euro. Home Start draait nu alleen op Walcheren. Daar loopt het project al tien jaar. De hulpverleners zijn vrijwilligers. Op hun beurt krijgen ze begeleiding van coördinatoren van Humanitas. Vrijwilligers zijn vaak ouders, die hun ervaring aan anderen beschikbaar stellen. Bij voorbeeld als een baby onophou delijk huilt, maar er medisch ge zien niets aan de hand is, kunnen ouders radeloos worden. Home Start kan dan praktische tips aan de hand doen. Daarnaast gaan de hulpvragen dik wijls over afwijkend gedrag en voe dingspatronen. Bijvoorbeeld een kind dat bijna niets lust en weigert te eten. Dorith van Ewijk van RWS: „Onaanvaardbaar gedrag zie je soms al op jonge leeftijd. Als je daar niets aan doet, kunnen kinde ren in de pubertijd lastpakken wor den, overlast veroorzaken en spij belen. Als wij kunnen helpen om ouders en kinderen zich gelukkig te laten voelen, heeft dat z'n weer slag op de omgeving." Humanitas moet het Goese project nog van de grond af opbouwen. vandaag van 13.00 tot 17.00 uur mode en schoenen Grots Markt 11-13, Goes. 0113 227607 gerspullen gaat bij Giovanni ver der dan alleen het opzetten en on derhouden van een museum. Hij volgt de opleiding Vrede en Veiligheid op het ROC. Dat is een instroomopleiding van een jaar voor iedereen die militair wil wor den. Giovanni gaat straks bij de marine. „Ik ben in juli klaar met mijn opleiding en 24 augustus be gin ik in Den Helder." -Wie het museum in Oosterland wil bekijken moet vooraf een af spraak maken: 06-30768842 Postzegels verzamelen voor het goede doel OREISCHOR - Stichting Dierenvrien den Schouwen-Duiveland roept in woners op postzegels op brieven te bewaren en op te sturen. De stichting verkoopt de zegels en de opbrengst komt ten goede van de dierenambulance. Tot nu toe is daarmee al 1000 euro ingezameld. Ingezamelde postzegels kunnen ge stuurd worden naar de dierenam bulance, postbus 20, 4484 ZG Kort- gene. Scheldemond verliest in finale NK debatteren LEIDEN - I-Iet debatteam van het Scheldemond College in Vlissin- gen, bestaande uit Annemarie Roelse, Marjolein Veneman en Ke vin Beenhouwer, heeft zaterdag niet de finale van het Nederlands Kampioenschap debatteren in Lei den gewonnen. Er deden 32 vwo-scholen uit heel Nederland aan mee. Uiteindelijk won het Ste delijk Gymnasium uit Nijmegen. Automobilist spoorloos na eenzijdig ongeval KRUININGEN - Een automobilist uit Tholen was vrijdagavond spoor loos na een eenzijdig ongeval bij de ingang van de Vlaketunnel in de A58 De auto was over de kop geslagen, nadat de man in de berm was gereden. Bij aankomst van de politie was hij weg. Zo'n dertig brandweerlieden hebben nog ge zocht met warmtecamera's. Later bleek de man bij familie in 's-Gra- venpolder te zijn. Dennis Jeffrey en Ali B op kerstparty SOMMELSDIJK - Ali B, Yes-r en Den nis Sc Jeffrey komen op vrijdag 12 december naar de tienerkerstparty in Sommelsdijk. Het feest is voor jongeren tot 18 jaar en zal geheel 'fris' zijn. Bij binnenkomst in de zaal moeten jongeren blazen en er wordt geen alcohol geschonken. Het feest is in De Staver in Som melsdijk. Meer informatie op www.kerstparty.nl ZIERIKZEE - Voor de twintigste keer wordt op vrijdag 19 december in de Nieuwe Kerk in Zierikzee de Ceremony of Christmas Carols uit gevoerd. De jubileumeditie krijgt bijzondere accenten. Voor het eerst treedt een 'knapen koor' op, gevormd door leden van het brugklaskoor van CSG Prins Maurits uit Middelharnis. Naast traditionele carols worden ook nieuwe bewerkingen uitgevoerd. Een aantal is gecomponeerd door Zierikzeeënaar Mar van der Veer. De lezingen worden verricht door het ambulancepersoneel en burge meester Asselbergs. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Topt Toys aan de Appelmarkt in Zierikzee of via nummer 0111-412123. Het concert begint om 20.00 uur. ZIERIKZEE - Snoeiharde muziek en een bas die je cal Underground gehouden onder het motto: ont- Zink, is heel erg goed", zegt Anton. „Dat is écht voelt tot diep in je ribbenkast. Afgelopen zater- vlucht Sinterklaas, ga naar local Undergound. Op Engels wat je hoort." Hij verheugt zich vooral op dag was Brogum in Zierikzee weer even het wal- de foto Zaniac, een van de vier optredende de slotact van de avond: Maksim Xul. „Die lui halla voor de liefhebber van de metall en onver- bands. De kwaliteit van de muziek was prima, hebben al heel lang niet opgetrden." valste rock. Voor de achtste keer alweer werd Lo- oordelen de bezoekers. „Vooral die zang van foto Marijke Folkertsma Giovanni Louwerse. In zijn hand heeft vele stukken in zijn museum. hij een Russisch geweer, een van de foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45