Nieuwe fase bouw startershuizen 13 Surprise Maandag 8 december 2008 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Intercultureel festival Culturele Karavaan reist door Zeeland Radiopioniers schreven geschiedenis in eerste helft twintigste eeuw Kandidaten kunnen kiezen welk type huis ze het liefst kopen. door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - De starterswo- ningen in Burgh-Haamstede lijken er nu dan toch te komen. Na bijna vier jaren van plannen maken, te genslagen en vooral veel wachten, zit er weer schot in de ontwikke ling van het project Bouwen In Ei gen Beheer (BIEB) aan de Bern- hardstraat in Haamstede. Samen met woningbouwvereni ging Zeeuwland is achter de scher men gewerkt aan een nieuw plan. Dat is nu zo ver klaar, dat het be sproken kan worden met de be langstellenden. Vanavond wordt een informatieavond gehouden waar de woonwensen worden geïnventariseerd. Aan de hand daarvan wordt het stedebouwkun dig plan afgemaakt. Deze werkwijze is een bewuste keuze, vertelt Theo Grefkens, een van de initiatiefnemers van het project. „We zijn begonnen als pro ject om in eigen beheer te bouwen en dat idee wilden we zoveel mo gelijk overeind houden." Het idee om de belangstellenden een kant en klaar plan te presenteren met verschillende woningtypen is dus van tafel gegaan. In plaats daarvan kunnen de belangstellenden van avond een menukaart invullen. „In wel type huis wil je het liefst wonen, wel of geen tuin en wat is het maximale bedrag dat je kan be- Het project BIEB in Burgh-Haam- stede gaat een nieuwe fase in. Toekomstige kopers kunnen aan geven welk type woning ze het liefst willen kopen. Hennepkwekerij in Vlissingen ontmanteld VLISSINGEN - De politie Zeeland heeft gisteren ruim 300 hennep planten en apparatuur voor het kweken van hennep in beslag ge nomen tijdens een inval in een wo ning aan de van Dishoeckstraat in Vlissingen. De gemeente heeft alle aangetrof fen plantjes en apparatuur afge voerd en vernietigd. In het pand was niemand aanwezig. Ook el ders is niemand aangehouden. steden." Tijdens de avond worden verschillende woningtypen gepre senteerd met daarbij de koopprij zen. De samenwerking met Zeeuwland biedt de potentiële kopers de nlo gelijkheid te kopen met de Koopga- rantregeling. Daarbij wordt kor ting verkregen op de marktprijs. Een van de voorwaarden is wel dat Zeeuwland en de koper delen in winst of verlies bij de verkoop van het huis. Daarnaast heeft de gemeente nog een regeling voor startersleningen. Hoewel het project nu al bijna vier jaar voortsleept staan nog altijd 26 namen op de lijst van belangstel lenden. Een deel daarvan valt af omdat die mensen inmiddels weg zijn uit Burgh-Haamstede of om dat ze wat anders gevonden heb ben maar er melden zich ook weer nieuwe kandidaat-kopers. „Mensen die nog niet op de lijst staan, maar wel belangstelling heb ben, kunnen zich aanmelden." Dat geldt niet alleen voor jonge ren, maar ook voor oudere starters op de woningmarkt. Meer informatie bij Theo Gref kens, telefoon 06-53497522 Ook om te bekijken in welk ziekenhuis u het snelst geholpen wordt 'kiesBeteT.nl wijst u de weg in de zorg 11lÖilSfé: Welgemoed zette de Goese vader zich vrijdagavond aan de ontman teling van de fraai geconstrueerde papier-maché giraffe. Ja, hij had wel een sterk vermoeden aan wie Sinterklaas de opdracht had ver strekt deze surprise te vervaardi gen. Zijn zoon Joriseen jongen met gouden handjes. De ontknoping viel bitter tegen. Tip? redactie@pzc.nl De lange hals van het savannedier was gevuld met briefjes van de mentor van zijn zoon, die allemaal dezelfde strekking hadden: 'Joris brengt er op school niets vanxe- rechtNou ja, helemaal dom is Jo ris niet. Zijn timing is perfect. De roede is inmiddels veilig'buiten bereik, ongeveer ter hoogte van de Golf van Gascogne. foto Marijke Folkertsma De bouwlocatie aan de Bernhardstraat in Haamstede.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43