Verdedigende fouten kosten Tjoba de kop tegen IJsselvogels Weijermans zet zinnen op tite! ZK dressuur Beije tandenknarsend naar tweede plek Rentmeester nieuwe koploper in ZK dammen Racing Club Gent zegeviert in aflossingsloop B PZC Maandag 8 december 2008 37 Miranda Weijermans is met Ultana H op weg naar een score van 65 procent op de selectiewedstrijd in Nieuw- en Sint Joosland. foto Ruben Oreel Korfballers Togo winnen in extremis van Nikantes: 8-7. door JaapJan Ratsema GOES - Een ultieme krachtsinspan- g leverde Fortis het eerste punt 'e overgangsklasse op. In de eer- lasse doet het verlies Tjoba af- ^aivken naar het rechterrijtje. Door de winst van TOP (en het verlies van All Ready) voeren de Arne- muidenaars de tweede klasse nu al leen aan. In de derde klasse ver sloeg Togo Nikantes met nipte 8-7-cijfers. Overgangsklasse. Nieuwerkerk-Fortis 16-16: In een gelijkwaardige partij verloor Fortis kort voor rust (10-8) de aanslui ting en moest het zeven minuten voor tijd een 16-13-achterstand wegwerken. Remco Crucq stelde het punt voor de Souburgers vei lig. De door Nieuwerkerk gemiste strafworp in de slotseconden zorg de nog even voor hoogspanning. Scores Fortis: Niels Bebelaar 6, Remco Crucq 5, Joyce Schoonaard 2, Chaïm Koole, Remi van den Broeke en Chala- na Janisse allen 1. Eerste klasse. IJsselvogels-Tjoba 15-11: Was het aanvallende manco vorige week Wim Nieuwkerk en Leonie Ton winnen ZK tien Engelse mijlen. door Sjaak Sinke OUWERKERK - Knarsetandend en met een grimas op het gezicht pas seerde Arjan Beije na ruim zestien kilometer hardlopen de finish op de Stelleweg te Ouwerkerk. „Weer tweede'", kon hij nog net uitbren gen, nadat hij zijn meerdere moest erkennen in Wim Nieuwkerk uit Fijnaart. Twee weken geleden ging Beije het schip in in de Hobbeldebobbel- loop van Zoutelande en vorig Verlies voor Van de Weteringh en De Leeuw in de zevende ronde. 's-GRAVENPOLDER - In het Zeeuws damkampioenschap gingen de twee koplopers zaterdag onderuit. )an van de Weteringh verloor van Martijn Rentmeester en Johnny de Leeuw moest zijn meerdere er kennen in Daaf Kasse. Martijn Rentmeester is door deze verras sende ontwikkelingen de nieuwe koploper in de hoofdklasse. De Leeuw en van de Weteringh vol gen op een punt. De partij tussen Rentmeester en Van de Weteringh leek lange tijd op een remise af te stevenen. In tijdnood maakte Van de Wete ringh echter een kostbare fout waardoor hij de partij meteen kon opgeven. In het duel tussen Kasse en De het euvel, in Moordrecht kostten verdedigende fouten Tjoba de kop. Tot de rust (7-7) kregen de bezoe kers het nog aangepoot, vanaf 9-9 was het gelopen koers. Scores Tjoba: Esther van Boven 4, Niels Westmaas 3, Jouri van den Broe ke 2, Robert van Schaik en Gerben van Boven beiden 1. Swift-Vitesse 8-15: De kracht van koploper Vitesse was vooraf be kend en de pretenties op een goed Middelburgs resultaat minimaal, maar Swift oogde vanaf de eerste 'We hebben te weinig gescoord en we speelden te statisch' minuten zo rusteloos dat het eigen niveau bij lange na niet gehaald werd. Scores Swift: Mathijs Pagé 3, Paul van den Berg en Ivo de Hond beiden 2, Vera Kuijper 1. Tweede klasse. ODO-All Ready 13-9: In de eerste dertig minuten kon All Ready feite lijk ongehinderd doen waar het goed in is: geduldig en gediscipli neerd in de aanvallende organisa tie spelen. Een heel ander scenario ontrolde zich na de rust (4-6). In week verloor hij in de laatste me ters de Zakloop in Nisse. Na de start was het al vrij snel duidelijk dat Nieuwkerk en Beije de sterkste lopers waren van de slechts negen tig deelnemers die waren afgeko men op het eerste open ZK op de tien Engelse mijlen. Tot verbazing van de koplopers liep C-junior Tommy Staal, die had ingeschreven op de vijf mijl, brutaalweg mee met de twee teno ren en dat hield hij vol tot aan zijn finish die hij passeerde in 26.09 mi nuten. Na de eerste ronde, net voor Ou werkerk, had Nieuwkerk kennelijk genoeg van het gezelschap van Be- Leeuw had laatstgenoemde lang het initiatief maar in de overgang naar het eindspel keerden de kan sen. Met twee en later drie dam men kreeg Kasse een groot voor deel en na een kleine zes uur spe len was de overwinning een feit. De kans dat Arjo Kousemaker zich nog in de strijd om de prijzen mengt is klein. Zaterdag ontsnapte de titelhouder tegen Rianka Rent meester aan een nederlaag. In een gewonnen stelling maakte de eni ge vrouw in de hoofdklasse een fout waardoor Kousemaker met een punt kon wegkomen. Kouse maker staat nu op de vierde plaats. In de promotieklasse blijft Jaap Veerhoek grossieren in overwin ningen. Zaterdag ging ook Jan van Beeck voor de bijl. Veerhoek staat nu al drie punten voor op num mer twee René Dusebout en vier punten op nummer drie Niels Roe- lofsen. mum van tijd had ODO de zaken ten Maaslandse gunste gekeerd en nam het een voorsprong van twee punten die niet meer uit handen werd gegeven. Scores ABD Ready: Dennis Voshart 6, Jan Willem van Nieuwenhuijze, Remy Quist en Manon Torensma allen 1. Ventura Sport-TOP 9-13: Het klas senverschil uitte zich pas na rust, toen de bezoekers snel uitliepen naar 7-11. Trainer Edwin Coppool- se: „We hebben te weinig gescoord en speelden te statisch. Hopelijk houdt dit de boel op scherp tot de winterstop". Scores TOP: Jeanine Marijs 5, Petra de Ridder 4, Corné Bezemer 3, Jantine Meulmeester 1. Derde klasse. Togo-Nikantes 8-7: De thuisploeg maakte het onnodig en ontzet tend spannend, maar de eerste winst is een feit. Onbedoeld com penseerde Togo de schaarste aan doelpunten door een extra dosis spanning. Vanaf 7-4 lieten de Goe- senaren Nikantes in de laatste mi nuut terugkomen tot 7-7, maar hadden in André Goossens alsnog de matchwinnaar in huis. Scores Togo: André Goossens en Den nis Boelman beiden 2, Martin Postuma, Corné van Rooijen, Anouk Hazelaar en Mijke Tahapary allen 1. ije. Hij liet de postbode uit Haam stede zijn hielen zien. Zonder ook maar één moment in de proble men te komen won Nieuwkerk in een parkoersrecord van 54 minu ten en 31 seconden, bijna een mi nuut sneller dan de winnaar van vorig jaar Niels Koole. Na de finish werd hij opgevangen door zijn vriendin Lisette Antheunisse (Mid delburg) die de korte afstand bij de vrouwen had gewonnen. Leonie Ton bezorgde het organise rende Delta Sport de titel bij de vrouwen. Ton verbeterde haar tijd van vorig jaar met 12 seconden en gaat met 1.08.20 de boeken in als houdster van het parkoersrecord. Rinie Brasser is ook na de zevende ronde nog koploper in de eerste klasse. De Souburger, die van Nico de Winter won, heeft een punt voorsprong op Leen van Schagen. Van der Hart en Hoek van Dijlce staan na zeven ronden op een ge deelde derde plaats. Amazone wint tweede selectiewedstrijd op rij met overtuigende score. door Luciero RoeOandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Miran da Weijermans en Ultana H zijn hard op weg naar de top van de ba sis in de Zeeuwse dressuur. Tij dens de selectiewedstrijd in de klasse Zi voor het Zeeuws kam pioenschap zaterdag in Nieuw- en Sint Joösland werd de combinatie beloond met een score van 65 pro cent. Goed voor het oranje erelint. Weijermans schreef ook al de eer ste selectiewedstrijd in Nieuwvliet met overmacht op haar naam en is daardoor al verzekerd van deel name aan de finale. Waar het ver schil tussen de nummers twee tot en met vier amper een procentje bedroeg, sloeg Weijermans een gat van ruim twee procent. Valesca Lefeber met Pearl mag na een mindere prestatie in de eerste wedstrijd (zevende) weer hoop koesteren op een startbewijs voor het ZK. De amazone uit Koudeker- ke stuurde de fijn bewegende ruin zaterdag naar de tweede stek. Met een derde plaats verzekerde Pricil- la Evertse met Vienna C zich al Jeroen de Jonge, de jonge koploper in de tweede klasse, verspeelde za terdag een punt tegen Mare Bron- ke. De achtervolgers Lex Mamed en Jan van den Ouden wonnen wel hun partijen, zodat er nu drie spelers op een gedeelde eerste plaats staan. van dit felbegeerde ticket. Bijzon der spannend was de strijd in de klasse Z2. Met een onderling ver schil van slechts vier punten schaarden de nummers een tot en met vijf zich naast elkaar. Amber Muehlhaus met De Sjiem was de beste van het vijftal. De Schouwse amazone haalde een score van 215 punten. Ondanks dat ze op de eer ste wedstrijd ontbrak, verschafte ze zich hiermee een goede uitgang positie om bij de laatste wedstrijd zich alsnog te verzekeren van een ticket. Na haar overwinning in Nieuw vliet stelde de pas vijftienjarige Maxime Osse met Navaro met een tweede plaats (214 punten) haar deelname aan het ZK definitief vei lig. Voor Anneke Phernambuque met Toscane (derde), Santocha van der Meij met Gasady's Ravello en Vincent Bol met Jumper K (ge deelde vierde plaats) is dit nog even afwachten. Santoucha van der Meij verzekerde zich wel in de klasse M2 van deelname aan het ZK. De Schouwse amazone stuur de de kolossale ruin Casady's Winsor met 209 punten naar een afgetekende overwinning. Van der Meij bleef Kirsten Vos met Orion elf punten voor. TERNEUZEN - De zege in de Aflos singsmarathon in Terneuzen ging bij zowel de mannen als de vrou wen naar Racing Club Gent. De acht mannen van de Belgisch atletiekvereniging liepen de klassie ke marathonafstand in 2 uur 19 mi nuten en 37 seconden. De vrou wen van dezelfde club hadden er in 3.01.00 bijna 42 minuten langer voor nodig. Er deden ook individuele lopers mee. Terneuzenaar Erik Goossen won in een parkoersrecord van 2.55.27. Bij de vrouwen kwam de Belgische Gretha Ingels in 3.50.58 als eerste over de finish. De enige overgebleven Zeeuwse af lossingsmarathon kreeg een recor daantal deelnemers aan het ver trek. Bijna 650 lopers en loopsters legden minimaal één omloop van zo'n 5200 meter af. De organisatie denkt dat de limiet van het aantal deelnemers is bereikt. Martijn Rentmeester (links) en Jan van de Weteringh zijn in diep gepeins verzonken. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41