Ambitieus Orion wil snel hogerop Orion ook in return onderuit tegen Apollo Tovaal verliest weer eens na twee maanden 3 6 Maandag 8 december 2008 PZC B Handbalvereniging plukt de vruchten van samenwerking met GSC. door Roeland van Vliet GOES - Terwijl de handballers van GSC een somber toekomstbeeld hebben, gloort er voor de buren van Orion juist hoop. De club uit Heinkenszand heeft een jong man- nenteam, waarvan veel verwacht wordt. „Ons doel is om binnen drie jaar de beste ploeg van Zee land te hebben", zegt trainer Jaap Sinke zonder blikken of blozen. Sinds enkele jaren is er een samen werkingsverband tussen GSC en Orion. Een fusie („Kost te veel le den") zagen ze niet zitten, maar de verenigingen vonden wel dat ze el kaar goed van dienst konden zijn. „Wij hebben Orion aan goede trai ners geholpen", vertelt Jaap Quin ten, hét gezicht van de Goese club. „Daar stond tegenover dat Orion jeugdspelers van ons opving. Wij hadden te weinig jonge handbal lers om een team te kunnen vor men, maar in Heinkenszand kon den ze wel terecht." Eén van de GSC-trainers die bij Orion aan de slag gingen, was Jaap Sinke. Hij is nu aan zijn derde jaar bezig in Heinkenszand. „In het jaar voordat ik kwam, eindigde het ju niorenteam onder in de competi tie. Het jaar erop werden we kam pioen. Er bleek een klik te zijn. Ie dereen zag in dat er veel meer met dit team mogelijk was, dan voor heen was gedacht. Dat bleek ook in mijn tweede jaar. Op het veld werden we gedeeld eerste in de eer ste klasse, in de zaal eindigden we als derde. Dat allemaal was boven verwachting." En dit seizoen debuteert het team bij de senioren. Sinke: „We hebben de ploeg expres vrij laag - in de der de klasse - laten beginnen. Dan kunnen de jongens allemaal erva ring opdoen en even wennen. Maar het is wel de bedoeling dat Als het aan trainer Jaap Sinke ligt, is het mannenteam van Orion (Heinkenszand) binnen drie jaar het beste handbalteam van Zeeland. we zo snel mogelijk omhoog gaan. We draaien al in de top mee en ik denk dat we voor de titel moeten gaan." Quinten: „Dat moeten jullie absoluut doen. Het zou voor de jongens heel goed zijn als ze naar de tweede klasse gaan. Daarin wordt meer gehandbald, terwijl het in de derde klasse vooral om het fysieke gaat." Net als Orion komt GSC uit in de derde klasse, zij het in een andere poule. De ploeg bestaat uit ouwe rotten, de gemiddelde leeftijd ligt boven de vijftig. „Ik denk dat deze mannen al dertig jaar met elkaar handballen", zegt Quinten, die zelf al bijna vijftig jaar lid is van de Goe se club. „Ooit speelden we in de tweede divisie, maar we zijn daar na steeds verder afgezakt. Het komt door onze leeftijd: het spel wordt sneller, terwijl wij steeds ouder worden. En er is geen aan vulling van onderaf" Quinten vermoedt dat het dus bij GSC een aflopende zaak is. „We hebben nu nog dertien spelers, maar dat is minimaal. Als er nu twee of drie stoppen, is het ge beurd met ons." Sinke: „Als je het over GSC en Orion hebt, heb je het eigenlijk over twee uitersten." Quinten: „Via de bond is het wel zo geregeld, dat we ook spelers van Orion mogen gebruiken. Als wij een tekort aan spelers hebben, kan dat dus nog wel even opgevangen worden. Maar veel illusies hebben we niet. We hopen gewoon dat we er dit jaar in blijven." Orion, dat ook spelers van GSC mag lenen, is juist van plan binnen enkele jaren naam te maken in Zee land. Als het aan Sinke ligt, pas seert zijn team Delta Sport (eerste klasse) en EMM (tweede klasse). „We hebben ambitie en spreken die uit." Dat de vereniging uit Hein kenszand dan ook in Zierikzee en Middelburg gaat kijken voor ver sterkingen, sluit Sinke niet uit. door Wim Kakefoeeke MIDDELBURG - De handballers van Orion kwamen ook in de return wedstrijd tegen Apollo iets tekort. Het werd 22-25. De mannen van EMM verloren met 23-14 van Tor nado Breda. Veel blessureleed en afwezige spelers speelden de Mid delburger parten. EMM 2 verging het daarentegen een stuk beter. De ploeg versloeg GSC met 20-16. Verder speelde Del ta Sport 2 verrassend gelijk tegen koploper Orion Rucphen: 20-20. Bij de vrouwen kwam EMM te kort tegen White Demons. Het werd 21-14 voor de Brabantse ploeg. Dit betekende alweer de der de nederlaag op rij voor het team van coach Hans Nijsen. Olympus versloeg HVM. In Made won de ploeg van trainster Rita van den Velde met 17-11. SV Orion-Apollo 22-25: Voor de tweede keer dit seizoen stootte Orion de neus tegen Apollo. „Jam mer", oordeelde trainer Jaap Sin ke, „want er is best leuk gespeeld". De tweede plek van de bezoekers is niet toevallig. De equipe uit Son heeft veel bagage in huis, midde len waaraan de Bevelanders mo menteel nog hard werken. Tel daar ook nog eens drie blessures bij op, en het verschil is gemaakt. „Ze zijn gewoon iets verder dan Orion", al dus Sinke. Arno Riemens was met elf treffers een klasse apart. EMM 2-GSC 20-16: De reserves van EMM boekten de tweede zege van het seizoen. Toch was er de nodige zelfkritiek. „We winnen ge lukkig wel, maar het was romme lig", verklaarde Elian Minnaert van EMM. Gelet op de magere spe lersbezetting zag GSC de bui al hangen. De schade viel reuze mee. „EMM was gewoon op volle sterk te en dat was het verschil", zei trai ner Jaap Quinten na afloop. Ruime zege brengt Souburg weer aan kop VLISSINGEN - In de basketbalcompe titie kwamen alleen de vrouwen van BV Souburg in actie. Dankzij een ruime 28-70-overwinning op Octopus heroverde de Souburgse formatie de koppositie in de vrou wen overgangsklasse. De bezoekers waren veel te sterk voor thuisploeg uit Vught. Bij de rust was de stand 19-30. Gitta Zijl- ma maakte voor Souburg met 17 punten, Ilse Rijnberg had er 12. Vrouwen Oemoemenoe scoren erop los: 106-0 MIDDELBURG - Het vrouwenteam van rugbyclub Oemoemenoe won in Zwolle met 106-0 van Pickwick Ladies. Bij rust leidde Oemoeme noe met 54-0. Uiteindelijk stokte de teller voor de derde keer dit sei zoen boven de honderd punten. Rosanne den Toonder en Marieke van der Leije drukten ieder vijf tries en Annemieke van Waveren benutte elf conversions. MIDDELBURG - De Goese rugbyclub Tovaal verloor gisteren voor het eerst in ruim twee maanden weer eens een competitieduel. Na een 10-5-achterstand bij rust verloor de derdeklasser uiteindelijk met 34-5 van Tilburg. Oemoemenoe staat in de eerste klasse op een de gradatieplaats. Tegen directe con current Ascrum uit Amsterdam was er een 31-49-nederlaag voor de Middelburgers. Tilburg-Tovaal 34-5: Vroeg in de eerste helft nam de thuisclub via een penalty-kick en een try een verdiende io-o-voorsprong. Ver volgens herstelde Tovaal zich knap. Giel Edam bereikte na een snel genomen penalty Marijn Rie mens en die bracht de spanning te rug in het duel: 10-5. Deze stand bleef tot halverwege de tweede helft op het bord, maar toen ging de kaars uit bij de gasten en liep Tilburg, met koploper DIOK 2 strijdend om de kopposi tie in de derde klasse Zuidwest, als nog uit naar een 34-5-overwin- ning. Oemoemenoe-Ascrum 31-49: Een nederlaag die er toe doet, want ook Ascrum is verwoed in een strijd tegen degradatie in de eerste klasse. Trainer Arno Sijbel blijft koel onder de situatie waarin zijn team verkeert. Hij is ook niet van plan iets te wijzigen in zijn team of een andere weg in te slaan. „Waarom zou ik? Er zijn nog zo veel wedstrijden te spelen, we zijn pas op de helft. Het staat in de stand allemaal zo dicht bij el kaar, dat we maar een paar keer hoeven te winnen en we staan ge woon weer veilig", legde hij uit. Oemoemenoe ontbeerde met na me kracht. „We hebben de wed strijd verloren in de scrum", zei Sij bel. „Daarin zag je dat wij nog een jong en onervaren team hebben." „Ons doel is om binnen drie jaar de beste ploeg van Zeeland te hebben", zegt trainer Jaap Sinke van Orion over zijn mannenploeg die hij inmiddels voor het derde seizoen onder zijn hoede heeft. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 40