Robur fors onderuit tegen Walcheren Smerdiek spekkoper Averij voor gehavend Borssele Den Exter en Jakobsen geven de toon aan 34 Maandag 8 december 2008 PZC B Eldridge Pentury speelt namens Jong Ambon de bal. Pascal Zoeteweij van Patrijzen (links) kijkt toe. foto Willem Mieras Bevelanders krijgen te weinig tegen koploper De Noormannen. door Marco Puik MIDDELBURG - In de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal deed De Noormannen dit weekeinde uitste kende zaken. Zelf won het met 3-2 van Bevelanders, terwijl achtervol ger Borssele met 3-0 onderuit ging tegen Spui. De duels Cadzand-We- meldinge en MZVC-Hoedekens- kerke werden afgelast. Spui-Borssele 3-0: Beide ploegen verschenen gehavend aan de af trap. Vooral het gemis van aanval ler Marc van Haneghem (schor sing) deed zich zwaar voelen voor Borssele. De beste kansen in de eerste helft waren voor de Zeeuws-Vlamingen, die dankzij Ve- li Eryürük aan de leiding kwamen. In de tweede helft liep de thuisclub verder weg van de tegen stander. Ludwig Kalisvaart maakte er 2-0 van en Mo Sampil gaf de ze ge van Spui nog wat extra glans. Spui-Borssele 3-0 (1-0). Veli Eryürük 1 -0, Ludwig Kalisvaart 2-0, Mo Sampil 3-0. De Noormannen-Bevelanders 3-2: Bevelanders wilde zich niet nog een keer laten afslachten door De Noormannen (de heenwed strijd eindigde in 1-7) en bood dit maal uitstekend tegenstand. Bin nen het kwartier bracht Leo Koole de gasten aan de leiding. Mark Minderhoud nam de gelijkmaker voor zijn rekening, maar na de pau ze kwam Bevelanders opnieuw op voorsprong dankzij een treffer van Rudy Clement. Kort daarna teken de Adrie van Belzen voor 2-2. Ze ven minuten voor tijd bezorgde Rick Hengst de thuisclub een zwaarbevochten overwinning. De Noormannen-Bevelanders 3-2 (1-1). Leo Koole 0-1, Mark Minder houd 1-1, Rudy Clement 1-2, Adrie van Belzen 2-2, Rick Hengst 3-2. Nieuwland-SVD 5-1: Nieuwland had op eigen veld geen kind aan een gehavend SVD, dat door perso nele problemen maar één wissel speler tot zijn beschikking had. Door treffers van Carsten Feleus en Michael van der Schoore was het binnen elf minuten al 2-0. Mi ke van Kleef zorgde voor 3-0 en kort voor rust nam hij ook de 4-0 voor zijn rekening, johnny den Herder scoorde na de pauze tegen (4-1), waarna Joey van Belzen nog een keer trefzeker was voor Nieuw land: 5-1. Nieuwland-SVD 5-1 (4-0). Carsten Fe leus 1-0, Michael van der Schoore 2-0, Mike van Kleef 3-0 en 4-0, Johnny den Herder 4-1Joey van Belzen 5-1 Apollo'69-s-Heer Arendskerke 1-3: Zoals vaker dit seizoen zat het hekkensluiter Apollo'69 niet mee. De ploeg kreeg wel kansen, maar wist er daarvan slechts één te be nutten. Hans van Ginkel scoorde na 50 minuten de gelijkmaker (1-1), nadat Frank Davidse de be zoekers voor rust op voorsprong had gebracht. Een kwartier voor tijd schoot Davidse zijn ploeg op nieuw aan de leiding. In blessure tijd bepaalde Gerben Eversdijk de eindstand op 1-3. ApoHo'69-s-Heer Arendskerke 1-3 (0-1). Frank Davidse 0-1, Hans van Gin kel 1-1, Frank Davidse 1-2, Gerben Eversdijk 1-3. Patrijzen bijt met 3-1 in het stof tegen Jong Ambon. VLISSINGEN - Koploper kia W boekte in de vierde klasse A een benauwde 3-2-zege op Breskens in een wedstrijd die in de slotfase werd ontsierd door vier rode kaar ten. Die kaarten werden overigens allemaal getrokken wegens com mentaar op de leiding. Jong Ambon blijft tweede op zes punten achterstand na een 3-1-ze- ge bij Patrijzen. Luctor'88 kwam te gen Zeeland Sport niet verder dan een 2-2-gelijkspel, terwijl Honte- nisse Axel met 2-0 versloeg. Door die zege doen de Zeeuws-Vlamin gen de laatste plaats over aan Zee- Amazones winnen twee keer op jumping van Schouwse Ruiters. door Lucien Roelandt HEIKENSZAND - Wegens gebrek aan een goede springaccommodatie op het eigen eiland vond de jumping van de Schouwse Ruiters zaterdag in Heinkenszand plaats. Met twee overwinningen toonden Sandy den Exter en Ingrid Jakob- sen hun goede vorm. In de barrage van de ZZ reed Den Exter met Pa so Doble in 36.07 seconden fout loos naar de finish. Zij was daar mee ruim vier tellen sneller dan haar rivale Michelle Evertse met land Sport. In de vierde klasse B eindigde de wedstrijd tussen Ro bur en Walcheren in een 4-0-zege voor de Vlissingers, die hierdoor kansrijk blijven in de titelstrijd. Patrijzen-Jong Ambon 1-3: Na een prima kans in de openingsfase voor Aynslay Jansen, nam een op permachtig Jong Ambon het heft in handen. Een uitstekende doel man Dries Dijkmans wist echter tot kort voor rust de nul te hou den, maar in de 36e minuut moest ook hij capituleren op de inzet van Eli Wattimena: 0-1. Halverwe ge de tweede helft maakte Eldridge Pentury er uit één van de vele kansen 0-2 van. De blessure tijd leverde een tegentreffer van Mario Mulder op (1-2) en maakte het nog even spannend. Enkele mi- Uzelma. In de barrage van de M re kende Den Exter af met zeven jeugdige belagers. Als een raket ging de Noord-Bevelandse met Su- kabumi in 35.81 over het parkoers. Zij was bijna twee tellen sneller dan Marieke de Bart (17) met Wo- mick. In de beslissende ronde van de Z toonde Ingrid Jakobsen zich supe rieur met Utah. De amazone uit Meliskerke stuurde de merrie in 40.92 foutloos rond, dik drie tellen sneller dan haar naaste belager Na- dine Timmerman met Up to Go. In de barrage van de B pakte Jakob- sen ook de zege. Zij haalde het voor Mara Klaver en Sander Verse- put, lid van de organiserende club. nuten later besliste Juan Tuhule- ruw de wedstrijd definitief: 1-3. Zeeland Sport-Luctor'88 2-2: Na vijfentwintig minuten leidden de Vlissingers comfortabel met 2-0 door twee treffers van Azdin Bou- frahi. De tegentreffer van Serge de Blaey vijf minuten voor rust bracht echter onrust in de ploeg bij Zeeland Sport: 2-1 halverwege. Een aandringend Luctor'88, dat ook nog een keer de lat trof, kwam in de 67e minuut langszij door Pieter van den Dries. De 2-2 was tevens de eindstand. Robur-Walcheren 0-4: Na-de snel le openingstreffer van Nigel Hol mes in de 3e minuut (0-1) probeer de de thuisploeg om de bakens te verzetten. Voetballend ging dit alle maal wel, maar het stokte bij het Yerseke wint weer en blijft naaste belager van Krabbendijke. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de vierde klasse B steeg Smerdiek met stip van de ze vende naar de vierde plaats van de ranglijst. Smerdiek klopte concur rent Kruiningen met ruim 5-0-cij- fers. Doordat zowel Krabbendijke als Yerseke en SPS ook wonnen moet de ploeg van trainer Kees Stoutjesdijk nog drie clubs voor zich dulden. Smerdiek-Kruiningen 5-0: Het eerste kwartier was Kruiningen de betere ploeg, maar Smerdiek deel de een mokerslag uit door de eer ste twee kansen van de wedstrijd zestienmetergebied van de Vlissin gers, waardoor er weinig kansen waren. Binnen tien minuten na het begin van de tweede lielft was de wedstrijd beslist toen Wouter van Belzen en Niels Slager voor 0-3 hadden gezorgd. Het slotak koord was twintig minuten voor tijd voor Wouter van Belzen, die met zijn tweede treffer de eind stand op 0-4 bepaalde. Domburg-Biervliet 1-1 (0-0). Ben On- genae 0-1Sander Willemse 1 -1 Oostburg-CSimige 0-1 (0-1). Peter Dru- mont 0-1 (strafschop). Ria W-Breskens 3-2 (0-0). Daryl Ra- widjan 1-0, Ferdi Kabal 2-0, Erik de Rechter 2-1 en 2-2, Steve Kesteleijn 3-2. Hontenisse-Axel 2-0 (1-0). Tom Rijk 1 -0, Titiano Staes 2-0. te verzilveren. Erik van Haaften zorgde er met een zuivere hattrick voor dat Smerdiek bij rust al met 3-0 leidde. Na de hervatting scoor de Van Haaften voor de vierde keer. Door een goal van. Jan de Viet werd het uiteindelijk ook nog 5-0. Krabbendijke-Brouwershaven 4-0: De koploper deed het rustig aan tegen Brouwershaven. In de eerste helft zorgde Danny Weber met een intikkertje voor de 1-0 en maakte hij er uit een strafschop, na een overtreding op Ronald Zuidweg, vanaf de stip 2-0 van. De 2-0 betekende alweer de 22e treffer van het seizoen voor Weber. In de tweede helft maakte Elco Jan sen er 3-0 van en werd het nog 4-0 door Ronald Zuidweg. Brou-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 38