in topper Nieuwdorp sluit bewogen week af met nederlaag Dangelo Martien bezorgt Vlissingen zwaarbevochten zege op Terneuzen Tenniscircuit kent winnaars B PZC Maandag 8 december 2008 31 Bevelandse ploeg gaat met 3-1 onderuit tegen concurrent Roosendaal. door Marco Puik ROOSENDAAL - Goes had gistermid dag in Roosendaal een flinke slag kunnen slaan in de titelrace. De Bevelandse koploper in de derde klasse van het zondagvoetbal kwam echter van een koude ker mis thuis. Een ondermaats spe lend Goes liet zich makkelijk af troeven door de Brabantse oppo nent en op de 3-1-uitslag viel dan ook weinig af te dingen. Centrale verdediger Michael Ca- benda was na afloop realistisch. „We hebben vanmiddag niet thuis- gegeven en zijn op agressie afge troefd. In de rust hebben we gepro beerd om onszelf op te peppen, maar dominant spel zat er van daag niet in." Vooral voor rust maakte de ploeg van trainer Kees van der Sluis een slappe indruk. Bovendien liet de defensie, die in de laatste vier duels nog de 'nul' wist te houden, zich enkele malen opzichtig in de luren leggen. Eerst zag Goes-verde- diger Lionel Fitsch de snelle Jan Konings volledig over het hoofd, wat in 1-0 resulteerde. Halverwege de eerste helft beoor deelde Michael Cabenda een voor zet vanaf de flank verkeerd, waar na Lionel Fitsch de bal, weliswaar onder druk van Barry Perk, achter zijn eigen doelman werkte: 2-0. Ca benda: „Bij het tweede doelpunt liet ik een simpele bal onder m'n voet door gaan. De fouten bij de te- gengoals zijn echter incidenten. Wat ik veel erger vind is het ge brek aan agressiviteit. Daar heb ik geen verklaring voor." In de persoon van Padden van de Water kreeg Goes wel een uitgele zen mogelijkheid om dichterbij te komen. Voor open doel schoot hij de bal echter naast. Ook na de pau- Doordat koploper Goes de top per tegen Roosendaal met 1-0 verliest slinkt de voorsprong van de Bevelanders tot een slechts een punt. ze liet Goes een dot van een kans op de 2-1 onbenut. Oog in oog met de keeper werkte Niels Paarde- kooper de bal over de deklat. Een minuut later gooide de thuisclub het duel in het slot. Konings kreeg vrije doorgang op links en zijn panklare voorzet bereikte goaltjes- dief Barry Perk, die hard binnen schoot: 3-0. Twintig minuten voor tijd slaagde Goes er eindelijk een keer in om combinerend door de Roosen- daal-defensie te komen. Op aange ven van Doesburg schoot Gert-Jan Tierie de 3-1 in de touwen. Veel verder dan enkele vrije trappen (en een mogelijkheid voor Does burg) kwam Goes vervolgens niet meer. Aan de overzijde liet Roosen daal nog enkele uigelezen kansen op een vierde treffer onbenut. On danks de verliespartij, waardoor de voorsprong van Goes op Roosendaal is geslonken tot een punt, blijft Cabenda optimistisch. „Dit is een uitglijder, maar ik heb er nog alle vertrouwen in. We staan nog steeds bovenaan. Volgen de week, tegen HW'24, moeten we deze nederlaag zien recht te zet ten." Roosendaal-Goes 3-1 (2-0). 8. Jan Ko nings 1-0, 22. Lionel Fitsch (eigen doel punt) 2-0, 65. Barry Perk 3-0, 70. Gert-Jan Tierie 3-1. Scheidsrechter: J.P.C. van den Bemt (Hoeven). Gele kaart: Jeroen Krijnen (Roosendaal). Aan tal toeschouwers: 225. Roosendaal angstgegner Roosendaal ontpopt zich lang zamerhand tot de angstgeg ner van Goes. Goes verloor gisteren voor de vierde keer op rij van de Bra bantse club. In de laatste acht onderlinge duels won Goes slechts één keer, Roosendaal zeven keer. Die enige zege dateert van ja nuari 2007. Het werd 1-3 door onder meer twee goals van Ste ven Fitsch. Gert-Jan Tierie maakte giste ren zijn vijfde goal van het sei zoen. Vorig seizoen was dat zijn totaal na 22 wedstrijden. Robin de Pagter is productief in de zaal BERGEN OP ZOOM - De zaalvoetbal lers van FC Dauwendaele maakten in het inhaalduel met Magica kor te metten. In Bergen op Zoom won de Walcherse eersteklasser met 4-14. Dauwendaele had in Robin de Pag ter (5x) zijn meest doeltreffende speler. Voor de overige doelpunten zorgden Raymond Wolff, Rudley St Jago (3x), Rodi Urani (2x) en Mounir Nabil (jx). Wisselvallige week voor kaderspelers KWADENDAMME - Na een verlies partij op maandag speelden de ka derspelers van 's Lands Welvaren vrijdag met 4-4 gelijk tegen Honky Tonk/Van Doorn. Gisteren was er een 8-o-zege op Wellse Vaart. Al met al blijft de ploeg meedoen om de koppositie, maar het pun tenverlies komt toch wel aan bij de Bevelanders. Vooral Peter de Bree zit in een dipje. Hij heeft een paar mindere partijen achter de rug. Zeeuws-Vlamingen verdienen minstens een gelijkspel. door Aector Dooms VLISSINGEN - De winnende trainer heeft altijd gelijk. Vlissingen-oefen- meester Ruud Pennings sprak gis teren na de zwaar bevochten 1-0- zege op Terneuzen van een geslaag de tactiek. „Het is gelukt om een van de concurrenten om de titel in de tweede klasse op flinke ach terstand te zetten. Het oogde alle maal minder spectaculair. We heb ben in tegenstelling tot de voor gaande duels zakelijk en vanuit een goede organisatie gespeeld. Met een prima resultaat." Pennings zag zijn ploeg ook een aantal, keren miraculeus ontsnap pen aan de (terechte) gelijkmaker van Terneuzen. Kopballen van André Joosse behaalt derde plaats in lifore SINT WILLEBRORD - André Joosse van BV Avontuur is derde gewor den in het regionale kampioen schap libre vierde klasse. Leo Haans van KDS/De Valk werd eer ste. Joosse speelde een rol in de subtop. De spanning werd hem echter fataal. Tot ronde vijf deed hij volop mee, maar verlies in de zesde ronde maakte hem op slag kansloos. Rudie Rooze van LBV eindigde als vijfde. Tiende plaats Mesu in schaatsmarathon ASSEN - Erwin Mesu is zaterdag als tiende geëindigd in de schaatsma rathon van Assen. Hij was de zes de B-rijder en staat in het tussen- klassement om de Essent Cup nu op de achtste plaats. Mesu had de grootste moeite om een plaatsje bij de laatste twintig te bemachti gen, maar haalde het toch. De over winning ging naar Jouke Hooge- veen, voor Sander Kingma en Koos Kortekaas (allen A-rijders). Roel Alberti en Erik-Jan Naudts werden door André Siereveld van de doellijn gehaald of raakten het houtwerk, Maik de Wolf schoot een vrije kans van dichtbij over en bij scrimmages voor het Vlissingse doel misten de Zeeuws-Vlamingen dat beetje geluk. „Het was wach ten op de gelijkmaker", zei Rudley St. Jago later. De Vlissingse spits vond het lastig spelen op het zwa re veld, maar kreeg na rust de kans om de wedstrijd definitief te beslis sen na een korte combinatie met Besar Xhoxhaj. Zijn inzet werd ge stopt door Terneuzen-doelman Dennis Wondergem. Bij de Terneuzenaren overheerste Dankzij een 1-0-overwinning op Terneuzen zet Vlissingen een van de concurrenten in de strijd om de titel in de zondag tweede klas se op flinke achterstand. GOES - Het tennisteam met Sven Vermeulen, Erik Bakker en Sven Bakker in de gelederen heeft de eerste helft van het TOZ Wintercir- cuit gewonnen. Dit kent een opzet die ongeveer gelijk is aan de Davis Cup: twee enkelspelen en één dub belspelpartij. In de A-poule bij de mannen wa ren twee teams erg gewaagd aan el kaar. Ze hadden hun twee eerdere wedstrijden al gewonnen. Zater dagavond trokken Vermeulen, Bak ker en Bakker in een rechtstreekse confrontatie aan het langste einde. Vermeulen versloeg in een mara thonpartij Rikkert van der Wel in de supertiebreak, Erik Bakker won in twee sets van Riche Anbeek en in het dubbelspel pakten Erik Bak ker en Sven Bakker met twee keer 6-3 de zege tegen Van der Wel en Anbeek. In de A-poule bij de vrouwen won zoals verwacht het team van Jean- tien van den Dries, Marjan Ganse man, Ingrid Weegels, «Corinne Da- vidse en Jantien Bruijnzeel. de teleurstelling. „Over het spel hoor je mij niet klagen. We had den zestig procent balbezit, maar in bepaalde fases deden we het niet goed. Het grote manco is sco ren. .Ik heb acht kansen geteld", reageerde trainer Ardian Lekaj. Voor Jonathan Constancia was het balen. „Als twee man mij moeten afstoppen, dan moeten anderen daarvan profiteren. Dat gebeurde niet. Ik heb alleen op de flanken mijn acties kunnen maken." Terneuzen begon voortvarend aan het duel en had in de beginfase al op voorsprong moeten staan. Bij het enige doelpunt van de wed strijd, vlak na rust, zag de Terneu- zen-verdediging er niet goed uit. Davy van Geersdaele, een van de betere spelers bij Vlissingen, snel de langs de zijlijn en zijn voorzet werd op waarde geschat door Dan- gelo Martien. Oostkapelle en SSV'65 slagen er niet in om te scoren. door Marco Puik MIDDELBURG - Het is razend span nend aan kop van de tweede klas se E van het zaterdagvoetbal. Het verschil tussen de nummers één en vier bedraagt slechts drie pun ten. Duiveland mag zich na zater dag nieuwe koploper-noemen. De Oosterlanders waren met 2-1 te sterk voor Seolto. Nieuwdorp sloot een bewogen week af met een nipte nederlaag tegen Seroos- kerke. SSV'65 hield een punt over aan het thuisduel met Oostkapel le: 0-0. Arnemuiden zegevierde met 1-0 op het veld van Dinte- loord. Bruse Boys trok tegen VCK met 1-0 aan het langste eind. Nieuwdorp-Serooskerke 0-1: Op de laatste dag van een week waar in Nieuwdorp afscheid nam van oefenmeester Peter van Poortvliet nam de Bevelandse ploeg het op tegen Serooskerke. Interim-trainer Piet Puijpe, die de taken van Poort vliet de rest van het seizoen op zich zal nemen, moest toezien hoe de bezoekers in de eerste minuten een groot veldoverwicht hadden. De Walchenaren wisten dit niet om te zetten in treffers. Bij een uit val van de thuisclub trof Wesley Rokven de lat. Vanaf dat moment kreeg Nieuwdorp meer vat op het spel van de tegenstander. Deson danks kwam Serooskerke na veer- Oostkapelle en SSV'65 spelen deze competitie twee keer 0-0 tegen elkaar tig minuten op voorsprong via Ed dy de Looff, die raak schoot vanuit een vrije trap. In het vervolg van het duel kreeg een aandringend Nieuwdorp via Ruud La Grand en Peter Casterlijn goede kopkansen SW'65-speler Jaimy Tims (links) is in een fel duel om de bal verwikkeld met Maarten van Maldegem van Oostkapelle. foto Willem Mieras op de gelijkmaker, maar het zat de SSV'65-Oostkapelle 0-0: Op een thuisclub niet mee. Frank Allaart zwaar veld waren de twee was nog dicht bij 0-2, maar zijn in- ex-hoofdklassers volkomen aan el- zet eindigde op de lat. kaar gewaagd. Zowel SSV-keeper Wybrand Boonstra als diens colle ga Matthijs van Wageningen had echter weinig te doen. De keren dat de doelmannen in actie moes ten komen, deden zij dit be kwaam. Een duel met veel 'mid denveld-spel' eindigde daarom in een terechte brilstand. In Oostka pelle was de ontmoeting tussen beide teams ook al in een gelijk spel geëindigd. Dinteloord-Arnemuiden 0-1: In de eerste helft hielden beide ploe gen gelijke tred met elkaar. In het tweede bedrijf waren de bezoekers gevaarlijker. Na een uur spelen zorgde Marvin Meerman met een prachtig schot in de kruising voor 0-1. Enkele minuten later werd een doelpunt van diezelfde Meerman afgekeurd vanwege buitenspel. Tot diep in blessuretijd bleef het span nend, maar Arnemuiden trok de zege over de streep. Bruse Boys-VCK 1-0 (1-0). Mats Wil- lemse 1-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35