Goes krijgt project Home Start mam BEVELANDEN-THOLEN 21 Aantal klanten voedselbank in Goes groeit fors Surprise Bestuurder spoorloos na ongeval Intercultureel festival Culturele Karavaan reist door Zeeland Radiopioniers schreven geschiedenis in eerste helft twintigste eeuw Maandag 8 december 2008 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Humanitas begeleidt de vrijwilligers; RWS en Goes financieren. door Frank Balkenende goes - Goes krijgt volgend jaar een zogeheten Home Start-voorzie ning. Die ondersteunt ouders met kinderen tot zes jaar bij de opvoe- ding. Het gaat om een project van Humanitas, een landelijke vereni ging voor maatschappelijke dienst verlening en samenlevingsop bouw. De Regionale Woningbouw vereniging Samenwerking (RWS) en de gemeente Goes financieren het project. Beide betalen de ko mende drie jaar jaarlijks rond de 58.000 euro. Zeeland kent Home Start nu al leen op Walcheren. Daar draait het project al tien jaar. De helft van de gezinnen die hulp krijgen, is van buitenlandse afkomst. De hulpverleners zijn vrijwilligers. Op hun beurt krijgen die begelei ding van coördinatoren van Hum anitas. Vrijwilligers zijn vaak ouders, die hun ervaring aan ande ren beschikbaar stellen. Bijvoor beeld als een baby onophoudelijk huilt, maar er medisch gezien niets aan de hand is, kunnen ouders radeloos worden. Home Start kan dan praktische tips aan de hand doen. Daarnaast gaan de hulpvragen dik wijls over afwijkend gedrag en voe dingspatronen. Bijvoorbeeld een kind dat bijna niets lust en weigert te eten. Humanitas moet het Goese pro ject nog van de grond af opbou wt Goes krijgt na Walcheren vol- gend jaar ook een project Home Start van Humanitas. Dat biedt ouders op verzoek hulp bij op voedingsproblemen. wen. De vereniging zoekt nog een kantoor in Goes en zal begin vol gend jaar ook beginnen met de werving van vrijwilligers. Die krij gen een training voor ze het 'veld' ingaan, niet in de laatste plaats om dat ze in een aantal situaties ouders zal (moeten) doorverwij zen. Bovendien kunnen ze altijd te rugvallen op de coördinator. Wie ondersteuning wil, moet zelf contact opnemen met Humanitas. Deelname aan Home Start gebeurt volledig op vrijwillige basis. Met het Goese project kunnen dertig tot veertig gezinnen per jaar wor den ondersteund. Opmerkelijk is dat woningcorpora tie RWS medefmancier is. Volgens Dorith van Ewijk is dat echter niet zo vreemd. De RWS ontpopt zich steeds meer als een maatschappe lijk ondernemer, voor wie leefbaar heid en sociale samenhang in wij ken en buurten zwaar weegt. Van Ewijk: „Onaanvaardbaar ge drag zie je soms al op jonge leef tijd. Als je daar niets aan doet, kun nen kind'eren in de pubertijd last pakken worden, overlast veroorza ken en spijbelen. Als wij kunnen helpen om ouders en kinderen zich gelukkig te laten voelen, heeft dat z'n weerslag op de omgeving." Ook om te bekijken in welk ziekenhuis u het snelst geholpen wordt goes - De klantenkring van de voedselbank Goes en omgeving is de laatste weken sterk toegeno men. Coördinatrice Agnes Ries- wijk heeft het over vijftien extra bezoekers op een totaal aantal van vijfenzestig. Volgens Rieswijk is dit een effect van het tv-programma 'Geen cent te makken' waarin zanger René Froger en zijn gezin een maand van een bijstandsuitkering leefden. „Dankzij dat programma is bij een hoop mensen de schaamte weg. Je merkt dat die mensen al lang in de ellende zitten." De voedselbank stelt strenge inko menseisen bij toelating. Een alleen staande mag niet meer dan 175 eu ro per .maand vrij besteedbaar heb ben, een echtpaar 250 euro en per kind 25 euro. Met het einde van het jaar in zicht wil de Goese voedselbank graag iets extra's doen. Mensen worden opgeroepen hun kerstpakket be schikbaar te stellen. Inleveren kan donderdag 18 december van 19 tot 21 uur en dinsdag 23 december van 17 tot 21 uur aan de Abel Tasman straat 14A in Goes-West. Informa tie: 0113-231223. Tip? redactie@pzc.nl Welgemoed zette de Goese vader zich vrijdagavond aan de ont manteling van de fraai gecon strueerde papier-maché giraffe. Ja, hij had wel een sterk vermoe den aan wie Sinterklaas de op dracht had verstrekt deze surpri se te vervaardigen. Zijn zoon Jo ris, een jongen met gouden hand jes. De ontknoping was bitter. De lange hals van het savanne- dier was gevuld met briejjes van de mentor van zijn zoon, die alle maal dezelfde strekking hadden: 'Joris brengt er op school niets van terecht'. Nou ja, helemaal dom is Joris niet. Zijn timing is perfect. De roede is nu veilig bui ten bereik, ongeveer ter hoogte van de Golf van Gascogne. GOES - Wie met kerst iets aparts in huis wil ha len, kon afgelopen weekeinde zijn licht opsteken op de grote kerstmarkt in de Goese Zeelandhal len. Negen- a tienduizend mensen deden dat, schatte organisator Robin Hagen gistermiddag te gen vier uur. Veel nieuws had hij overigens zelf niet gezien op de markt. Duitse Zauberlichter val len bij een rondgang op en verlichte 'kersthuis jes', zoals de verkoopster haar waar noemt. Kin deren konden hun ogen bijna niet van de kerst huisjes afhouden (foto). Tot slot trad het Grootkoor Zeeland op, zö'n 150 mannen en vrouwen sterk. Dat waren er eigenlijk te veel of, beter gezegd, ze waren met te veel au to's gekomen, met 75 in plaats van vijftig. En er waren maar vijftig parkeerkaartjes besteld. „Nu zal ik die 3,50 euro zelf moeten betalen", zei te nor Johan Louwerse uit Middelburg. „Dat is toch vreemd. We treden hier pro deo op." Organisator Hagen gaf als reactie dat het koor zelf had aangegeven vijftig kaartjes nodig te heb ben. „Ik zou graag extra kaartjes geven, maar het is zo druk geweest met auto'sMlle voorgedrukte kaartjes waren op." foto Willem Mieras KRUININGEN - Een automobilist uit Tholen heeft vrijdagavond de poli tie en brandweer voor een raadsel gesteld. Hij was spoorloos na een eenzijdig ongeval bij de ingang van de Vlaketunnel in de A58. Om half negen kreeg de politie de melding dat iemand bekneld zat in een auto bij de Vlaketunnel. Bij aankomst van de agenten was de vogel gevlogen. Zo'n dertig brand weerlieden hebben nog gezocht met warmtecamera's. Later in de avond kwam de oplossing: de man zat bij familie in 's-Gravenpolder. Het was bij de politie niet bekend hoe hij daar is gekomen. De Thole- naar was over de kop geslagen, na dat hij in de berm was gereden. Hij was nauwelijks gewond. kiesBeter.nl wijst xl de weg in de zeng

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29