euou Lorenzo en Joery in de bocht grote gemeente Goes krijgt ook een project Home Start Kort geding over verhuizing van HKPD UITVERKOOP! DELSCHER mode en schoenen KERST KADO W PZC Maandag 8 december 2008 15 door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Bij de rechtbank in Middelburg dient vandaag een kort geding over de verhuizing van het HKPD. Een aantal omwo nenden van het toekomstige Huis kamerproject voor Drugsgebrui kers aan de Dr. Stavermanstraat in Vlissingen heeft de zaak aange spannen. De omwonenden willen bij de rechter toetsen of de komst naar hun straat juridisch klopt. Het is onwaarschijnlijk dat de rech ter de verhuizing stillegt. De Raad van State heeft in september be paald dat het HKPD uiterlijk 12 de cember (komende vrijdag) moet verhuizen van de Coosje Busken- straat naar de Dr. Stavermanstraat. Voor de bewoners van de Coosje Buskenstraat komt er dan een ein de aan een lange periode van over last en niet nagekomen toezeggin gen. „Eerlijk gezegd hebben we nog al tijd de instelling: eerst zien, dan ge loven", zegt Carin van Druenen van De Kom, de belangenvereni ging voor omwonenden aan de Coosje Buskenstraat. „Tot een week of drie geleden zag ik niks wat er op wees dat er een verhui zing op handen was, maar nu zag ik een paar dagen geleden toch ver huisdozen staan. Gelukkig maar, want we zaten al te denken wat we moesten doen wanneer de da tum van 12 december niet gehaald werd. Hoe lang wacht je dan om als buren je beklag te doen? Het klinkt misschien voor buitenstaan ders allemaal heel negatief, maar we zijn al die jaren zo bedonderd, dat we totaal geen vertrouwen meer hebben in het HKPD." Toch is de verhuizing geen reden voor een feestje. „Daarvoor is het gewoon te triest. We zijn zes jaar aan het lijntje gehouden en het enige dat nu gebeurt, is dat het HKPD een kwartslag draait. Het HKPD blijft in de Vlissingse bin nenstad. Wij als bewoners van de Coosje Buskenstraat zijn dan wel van de overlast verlost, maar voor de stad is dit geen oplossing. We zijn allemaal verliezers. Ook de ver slaafden." vandaag van 13.00 tot 17.00 uur Grote Markt 11-13, Goes, 0113 227607 Bij NADER Op de foto van de bouwwerkzaamheden in de Mortiere in Middelburg (in de krant van afgelopen zaterdag) staat niet het in aanbouw zijnde hotel van Van der Valk, zoals het onderschrift vermeldt, maar het ROC-gedeelte van het Zeeuws Evenemen ten Podium. fH'Hir.WiHÏP 01 I8-6I 31 72 - Middelburg hnnnnHiBanaBi Lorenzo Stolk racet over de indoor kartbaan in Middelburg. foto Ruben Oreel Karters van twaalf tot achttien jaar strijden om kampioenschap. door Carta van de Merbel MIDDELBURG - Joery Bakker (9) uit Goes en Lorenzo Stolk (11) uit Vlis singen zijn gek op karten, net als hun vaders. De jongens zijn er ook goed in. Joery was vorig jaar Zeeuws kampioen, Lorenzo heeft dit jaar die titel al veroverd. Gister middag deden ze mee aan een ra ce voor coureurs van zeven tot en met elf jaar in het indoor kartcen- trum op industrieterrein Ar- nestein in Middelburg. Joery en Lorenzo karten sinds een jaar of twee en trainen op de baan in Middelburg. Wat er zo leuk is aan karten? „Vooral hard rijden", zegt Joery. „En mooie inhaalac ties", vindt Lorenzo. Aan de wedstrijd van zondagmid dag doen negen jongens en één meisje mee. De wedstrijd bestaat uit verschillende manches. Loren zo is eerst aan de beurt. Hij gaat zitten in de kart met nummer 4 er op. Met drie andere coureurs racet hij rondjes over de baan. Hij start als laatste, maar weet al snel twee andere karts in te halen. „Maar dat maakt niet uit", zegt zijn vader, die langs de kartbaan staat te kij ken. „In deze ronde gaat het om de persoonlijke snelheid en niet om wie als eerste over de finish komt." De ronde is bedoeld als huis aan De Wal, waar na een scheuring in 1839 een klein deel vasthoudt aan de oorspronkelijke beginselen. Dit deel groeit later uit tot de Gereformeerde Gemeenten, zo genoemd nadat in 1907 domi nee G.H. Kersten twee verwante kerkelijke groepen samen' weet te voegen. De gemeente kerkt aanvan kelijk in gebouwen in het centrum en in de Segeersstraatkerk. Tegen woordig komt de gemeente samen in de Ter Hoogekerk aan de Wil lem Teelinckstraat in de Breewijk. Het boek eindigt in 1918. Sturm schrijft in zijn voorwoord dat 1517-1918 de periode is waarin de gemeente uitgroeide 'van een klein kerkje tot een grote afgeschei den gemeente'. Gods hand over de burg is een goed leesbaar geschiedenisboek. Er staan veel wetenswaardigheden en aardige anekdotes in. Bovendien is het rijk geïllustreerd. Enig nadeek voor niet-kerkelijke lezers zijn de vele passages over geloofskwesties niet te begrijpen. Ander nadeel is het ontbreken van een tijdbalk of ander chronologisch overzicht. W.M. Sturm: Gods hand over de burg. Deel 1 -1517-1918. Het boek kost 17,50 en is te verkrijgen door 21,50 (dit is inclusief verzendkosten) over te maken op 38.53.23.115 t.n.v. Ger. Ge meente Middelburg-Centrum en o.v.v naam en adres. Het boek wordt dan op gestuurd. Het is ook tegen contante be taling af te halen bij Wim Sturm, Kruis weg 14, Middelburg (0118-623923 of wmsturm@kliksafe.nl). kwalificatie voor de volgende man ches. Omdat er niet genoeg kinder- karts zijn, wordt eerst gereden op snelheid. De vijf snelsten komen in poule A, de vijf anderen in B. Lorenzo en Joery doen het goed. 'Wat er zo leuk is aan karten? Vooral hard rijden. En mooie inhaalacties' Ze mogen de volgende wedstrijd in poule A rijden. Uiteindelijk is Joery deze dag de snelste. Lorenzo eindigt op de tweede plaats. In het kartcentrum in Middelburg is zondag ook de finale van het lan delijk kampioenschap van de Ne derlandse Jeugd Indoor Kart Vere niging (NJIKV) voor oudere jeugd verreden. Twaalf teams, bestaande uit jongeren in de leeftijd van twaalf tot achttien jaar, deden hier aan mee. Onder de teams waren drie Zeeuwse. De andere teams kwamen voornamelijk uit de Randstad. De wedstrijd van giste rochtend was, na wedstrijden in Poeldijk, Zwanenburg en twee in België, de vijfde en laatste van het kampioenschap. Alle drie de Zeeuwse teams, alle maal genoemd naar hun spon sors), eindigden in de top drie. Two Mili's wérd eerste met 95 pun ten, Lexus/Volmer Racing tweede met 86 punten en IKM/Poppe Ra cing werd derde met 82 punten. Humanitas begeleidt vrijwilligers; RWS en Goes financieren. door Frank Balkenende GOES - Goes krijgt volgend jaar een zogeheten Home Start-voorzie ning. Die ondersteunt ouders met kinderen tot zes jaar bij de opvoe ding. Het gaat om een project van Humanitas, een landelijke vereni ging voor maatschappelijke dienst verlening en samenlevingsop bouw. De Regionale Woningbouw vereniging Samenwerking (RWS) en de gemeente Goes financieren het project. Beide betalen de ko mende drie jaar jaarlijks rond de 58.000 euro. Zeeland kent nu alleen op Walche ren een project Home Start. Daar draait het al tien jaar. De helft van de gezinnen die hulp krijgen, is van buitenlandse afkomst. De hulpverleners zijn vrijwilligers. Op hun beurt krijgen ze begelei ding van coördinatoren van Hum anitas. Vrijwilligers zijn vaak ouders, die hun ervaring aan ande ren beschikbaar stellen. Bijvoor beeld als een baby onophoudelijk huilt, maar er medisch gezien niets aan de hand is, kunnen ouders radeloos worden. Home .Start kan dan praktische tips aan de hand doen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 17