ia Turkse politie gewelddadiger Vrees voor overslaan van epidemie uit Zimbabwe 4 Luiershow in vergrijsd Japan nlanrl WIJ HELPEN UGRAAG! Bosch Car Service Japanner gered van bergtop 11 i Jp mJ§ II 8 Zaterdag 6 december 2008 PZC STARTPROBLEMEN? AXEL Autoceoter Snoodijk GÓesctiouwen -Zuid 18 <0118 - 56 20 -45 j B.ORSSELE Autobedrijf de Muynck Quistenburg 8 <*0113-35 08 63 GOES Bosch Car Service Goes Ojrk Dronkersweg 15 <*0113 - 27 36 65 KAPELLE Garage Hoogesteger Oijkwetsestraat 59 <*011.3 - 34 1315 KOUDEKERKE Autobedrijf Kluyfhpyt Karreveld 4 <*0118 - 55 19 91 MIDDELBURG Auto Service Van Liere Voltaweg 33 <*0118 - 62 76 80 TERNEUZEN Aytooentrurn Terneuzen Mandc-lspoori 1 <*0115 - 64 92 80 VUSS1NGEN Aytobedrijf Murre Gerbrandystraat 4 0118 - 46 46 44 VROUWENPOLDER Veersedam Auto VrouwenpoMersev/eg 75 <*0118 - 59 15 24 Compleet, goed, betaalbaar Human Rights Watch kritisch over situatie mensenrechten. ANKARA - De Turkse politie treedt steeds gewelddadiger op, zegt Hu- man Rights Watch (HRW). Vol gens de mensenrechtenorganisatie komt dat doordat de overheid ver zuimt agenten die over de schreef gaan tot de orde te roepen. HRW beschrijft in het gisteren uit gebrachte rapport 28 gevallen van politiegeweld sinds 2007, zoals bui tensporig geweld tegen demon stranten en schietincidenten waar bij ten minste zeven mensen om het leven kwamen. „Turkije moet zijn gewelddadige en schietgrage politiecultuur aanpakken", zei HRW-directeur Kenneth Roth. De Turkse politie voelt zich nog steeds onschendbaar. Slachtoffers die naar de rechter stappen, wor den in de meeste gevallen zelf aan geklaagd. Het gebeurt zelden dat de politie of gevangenisbewaar ders zelf verantwoording hoeven af te leggen. Dit ondanks het door de regering afgekondigde 'zero-tolerancebe- leid' tegen martelingen. Onder druk van de Europese Unie wer den de afgelopen jaren tal van ver anderingen in wet- en regelgeving doorgevoerd. Zo is de strafmaat voor ambtenaren die zich schuldig maken aan marteling flink ver hoogd. Maar, zo blijkt uit het rap port, het zijn voornamelijk veran deringen op papier. Aanklachten over de politie wor den nog steeds op halfslachtige wijze onderzocht, bewijzen ver dwijnen, rechtszaken laten onno dig lang op zich wachten. En de da ders van martelingen worden zel den gestraft. 'Deze cultuur van straffeloosheid' is volgens de on derzoekers een reden waarom het aantal klachten over martelingen en politiegeweld weer stijgt. Volgens HRW is het geweld van de politie toegenomen sinds de an titerreurwetgeving is herzien in 2007. De rechten van de verdachte worden minder goed beschermd. Zo kan een aanklager of rechter een verdachte voor 24 uur het recht op een advocaat onthouden. Het rapport komt op een moment dat de kritiek van de EU op Tur kije steeds luider klinkt. Deze week nog riep europarlementariër en Turkijerapporteur Ria Oomen- Ruijten (CDA) 'geen woorden, maar daden' te willen zien. Fg De Turkse politie is sinds de invoering van antiterrorisme- wetgeving steeds gewelddadiger geworden, staat in een rapport van Human Rights Watch. Kiyoko Hamada poogt taboe op incontinentie open te breken. door onze correspondent Judith Stalpers TOKIO - Kiyoko Hamada herinnert zich met smart de mensonterende omstandigheden waarin haar oude, zieke moeder in het verzor gingstehuis verbleef Haar moeder was incontinent, en dat was een ta boe-onderwerp in Japan. „De ver zorging van mijn moeder gebeur de door amateurs" vertelt zij. Twintig jaar later brengt zij op lu dieke en tegelijkertijd serieuze wij ze het incontinentieprobleem 'aan de man'. Zij hield onlangs haar Luier Fashion Show. Het werkte veel Japanners op de lachspieren, maar de grote luierfabrikanten en de zieken- en bejaardenhuizen za ten op de eerste rij. Hamada haakt slim in.op de enor me groeimarkt in het meest ver grijsde land ter wereld, een markt die door een recessie niet echt ge raakt wordt. De patiënten die van haar producten moeten profiteren, zullen minder snel sociaal geïso leerd raken en zich minder onze ker voelen, voorspelt zij. Het gaat om vele miljoenen mensen in Ja pan; een kwart van de Japanners is nu al bejaard. De kennis die zij verzamelde, bracht zij onder in haar Onderzoekscentrum voor Be jaardenwelzijn. Op een podium in Tokio paradeer den volwassen vrouwen en man nen in zwarte outfits met steeds weer andere witte broekjes aan. De Luier Fashion Show. Op ron kende popmuziek passeerden in hoog tempo 169 verschillende mo dellen de revue - een greep uit de vierhonderd producten die in Ja pan inmiddels verkrijgbaar zijn op dit terrein, inclusief peniskokers. Het publiek wordt door Hamada intussen bewerkt „Vrijwel ieder een krijgt er vroeg of laat mee te maken. En meestal niet pas op ho ge leeftijd." Wo 4 - - - J I» ,w .4 I ïmm WELLINGTON - Een van de twee Japanners, die een week vastzaten op de hoogste berg van Nieuw-Zeeland, is overleden. De ander (linksonder) is gis teren met een helikopter in veiligheid gebracht. Hij is zwak maar kan lopen, maakten reddingsdiensten bekend. De twee mannen (49 en 51 jaar) waren Roep om aftreden Mugabe wordt sterker door uitbraak cholera. JOHANNESBURG - Twee buurlanden van Zimbabwe, Zuid-Afrika en Mozambique, doen er alles aan om te voorkomen dat de chole- ra-epidemie overslaat. De Zuid-Afrikaanse regering maakte gisteren bekend dat meer legerart sen naar de noordelijke grens met Zimbabwe worden gestuurd. Zij moeten de vele Zimbabwanen op vangen die door de cholera-epide- mie hun land ontvluchten. De regering in Johannesburg stuurt ook schoon water en ande re hulpgoederen zoals tenten, de kens en bedden naar Zimbabwe. Zuid-Afrika zal samenwerken met de Wereldgezondheidsorganisatie en andere donororganisaties om Zimbabwe van medische hulpgoe deren te voorzien 'om de toe stroom van Zimbabwanen naar Zuid-Afrika en andere buurlanden te beheersen en te verminderen'. Ook Mozambique, dat in het wes ten een lange grens heeft met Zim babwe, is in de hoogste staat van paraatheid om het overslaan van de epidemie te voorkómen. Er zouden zeker zestien mensen in de buurlanden zijn overleden aan cholera, honderden zijn ziek. De choleracrisis leidt ook tot her nieuwde kritiek op de Zimbab waanse president Robert Mugabe. Algemeen wordt zijn economisch wanbeleid gezien als de oorzaak voor de huidige omvang van de epidemie, die volgens de Verenig de Naties al aan 575 mensen het le ven heeft gekost. Door geldgebrek worden kapotte riolen niet gerepa reerd waardoor bacteriën zich tij dens de regentijd makkelijk kun nen verspreiden. Er zijn onvol doende voorzieningen voor drink water, en de ingestorte gezond heidszorg kan de stroom patiën ten niet aan. Oud-aartsbisschop van Kaapstad Desmond Tutu zei donderdag dat Mugabe moet vertrekken, des noods door een militaire interven tie vanuit de buurlanden. Ook de Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken Condoleezza Rice drong gisteren aan op het aftreden van Mugabe. Buurlanden van Zimbabwe probe ren met man en macht het over slaan van de cholera-epidemie te voorkomen. De kritiek op presi dent Robert Mugabe groeit. Hond vriest met kont vast aan trottoir SHEBOYGAN - Een hond van meer dan 55 kilo die aan het trottoir zat vastgevroren heeft waarschijnlijk de nacht overleefd door zijn dikke lagen vet. De bordercollie Jifïy vroor vast aan het trottoir in het plaatsje Sheboygan in de Ameri kaanse staat Wisconsin. Volgens het plaatselijke dierenasiel overleven maar weinig honden dergelijke omstandigheden. Obama vraagt steun bij inlossen schuld Clinton NEW YORK - Barack Obama heeft zijn donateurs opgeroepen bij te springen om de enorme campag neschuld van Hillary Clinton af te betalen. Hij wil hiermee een belof te nakomen die hij tijdens de cam pagne deed, zodat Clinton als aan komend minister van Buitenland se Zaken met een schone lei kan beginnen. Federale regels verbie den het Clinton als minister zelf fondsen te werven. Georgië stuurt ministers weg TBILISI - De Georgische premier Mgaloblisjvili heeft gisteren de mi nisters van Buitenlandse Zaken en Defensie de laan uitgestuurd. De aanleiding was het Georgische ver lies tegen het Russische leger in au gustus. Die oorlog ging om de af vallige regio Zuid-Ossetië. De ver anderingen volgen op een storm van kritiek van de oppositie op de regering van president Saakasjvili. O.J. Simpson moet 33 jaar dé cel in LAS VEGAS - O.J. Simpson (61) is gisteren tot minstens 33 jaar gevan genisstraf veroordeeld. De gevallen American footballspeler en acteur werd schuldig bevonden aan we derrechtelijke vrijheidsberoving en beroving onder bedreiging met een vuurwapen, na een mislukte poging sportaandenkens en per soonlijke voorwerpen terug te krij gen van twee handelaren in een hotel in Las Vegas.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8