Goes zuivert Bleekveld grondig iTJ ZONDAG GEOPEND I Intratuin Koudekerke EVPPP geopend XIJ Brugman j Chinees Landsbanki-debacle is niet schuld van bestuur en ambtenaren Goes Het Bleekveld in Goes foto Willem Mieras Nieuwe methode vergt afgraven deel plein; filtering duurt zes jaar. door Frank Balkenende GOES - Goes wil de komende jaren voor eens en altijd afrekenen met chloorverbindingen die in de bo dem van het Bleekveld zitten. Om de oppervlakkige vervuiling aan te pakken, moet voorjaar 2010 een deel van het parkeerterrein (de hoek bij It's en Bleekerstraat) vier meter diep worden afgegraven. Vervolgens worden filters ge plaatst en de grond geïnjecteerd met een nog te kiezen middel. Dat moet de natuurlijke afbraak van de chloorverbindingen (tri en per) dieper in de grond versnellen. In vijf tot zes jaar tijd moet het groot ste deel van de vervuiling zijn ver dwenen. De chloorverbindingen zijn erfenissen van de vroegere wasserettes De Zon en Zeetex. De totale operatie kost 1,2 miljoen eu ro. Volgens wethouder Joost Adriaan- se (SGP/Christenunie, milieu) duldt de sanering geen uitstel, om dat de 'bel' chloorverbindingen, die veertig meter diep zit, zich op den duur kan verplaatsen naar de westvest, met alle gevolgen voor het watermilieu en de volksge zondheid vandien. De dampen van de chloorverbin dingen kunnen bij hoge concentra ties gevaarlijk zijn voor wie ze ina demt. De gemeente heeft recent luchtmetingen verricht bij winke liers (electronicazaak It's en 't Wijnhuis). Daarbij is in één geval een volgens Adriaanse ongevaarlij ke concentratie vastgesteld. Dat de gemeente pas voorjaar 2010 met de sanering begint, heeft een re den. Het Bleekveld telt nog tiental len parkeerplaatsen die beschik baar moeten blijven totdat de par keergarage klaar is, die momenteel op een steenworp afstand wordt gebouwd. Daarover zijn harde af spraken gemaakt met winkeliers in de omgeving. De parkeergarage is eind 2009 klaar, de woningen in de schil daarvan enkele maanden later. Adriaanse zegt dat de gemeente nog zal overleggen met winkeliers in de directe omgeving van het Bleekveld over bereikbaarheid van hun zaken. Omdat bij het afgraven dampen kunnen vrijkomen, kan het noodzakelijk zijn dat veilig heidsmaatregelen moeten worden getroffen. Goes zuivert al sinds 1991 de grond onder het Bleekveld, maar het huidige systeem werkt traag en inefïiënt. Het is volgens de wet houder zinloos elk jaar 30.000 eu ro te spenderen aan een systeem dat eeuwig in stand moet blijven. VUURWERKVERKOOP GESTART; V Intratuin Koucteksrke van 11.00 tot 17.00 uur www.brugman.nl KEUKENS BADKAMERS I De verslaggever belde naar de uitbater van een overvallen Chi nees restaurant in Hulst, tenein de wat meer details te vernemen. Dat gesprek verliep uiterst moei zaam. „Of hij soms 'van politie' was, vroeg de uitbater. „Nee, van de krant!", zei de verslaggever. „Oh, klant!", riep de Chinees. „Nee, nee, krant! Ik stukje schrij ven! U bent zeker wel geschrok ken?", probeerde de verslaggever. Ja ja, klant!", bitste de Chinees.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77