verdient een tweede kans Salcido wijt slechte vorm aan Stevens Van Basten zet Cvitanich in basis tegen Volendam 43 Zaterdag 6 december 2008 PZC Ex-junk Jan Ykema is terug op de schaatsbaan. Hij verdient er nog niet zijn geld mee, maar het helpt hem wel zijn leven verder op te bouwen. foto Francois Wieringa had meegemaakt, maar we wisten ook dat hij zilver had. In het begin was het aftasten, maar het blijkt dat Jan zijn ervaring prima kan overbrengen. Ik heb het idee dat het een mooi jaar gaat worden, ook al is het moeizaam begonnen. Niemand van ons heeft zich ge plaatst voor de World Cups in Azië. Maar Jan vertelde dat hij als schaatser ook dergelijke situaties heeft meegemaakt. Hij heeft over al een verhaal bij. Jan hoort nu bij mijn route op weg naar de Winter spelen van Vancouver. Absoluut." Doordat zijn nieuwe leven uitein delijk de snelheid kreeg waar hij naar verlangde, leek het privé even mis te gaan. Ykema betrok daarom in zijn eentje een huisje in het na bij gelegen Bolsward, los van zijn vriendin Geertje. Eenmaal terugge worpen op zichzelf, vond hij zich zelf ook weer terug. Ykema: „We werden opnieuw verliefd op el kaar. Ik kan niet zonder haar. Er was even een disbalans, maar zij heeft me hier afgeleverd waar ik nu sta. Dat komt haar toe. Ik merk nu zelfs dat het me motiveert, ze leeft enorm mee met onze ploeg." Ykema beseft dat de wereld hem een tweede kans gunt. „Mijn doel is uit het circuit van die sociale dienst te stappen. Bij APPM word ik nog niet betaald, daar was geen budget voor, maar uiteindelijk wil ik mijn geld verdienen in deze sport. Mijn doel is om in 2009 mijn hand niet meer op te hou den. Ik wil me bovendien niet meer gek laten maken door men sen die me van alles beloven. Ik voel dat ik weer boven mezelf kan uitstijgen. En dat voelt goed." Drugs dienen tot niets, weet Yke ma inmiddels. Ho'ewel, glimlacht hij ondeugend, zijn verleden met drogerende middelen kwam zijn 87-jarige vader Douwe onlangs van pas. Ykema sr. werd vorig jaar geveld door een hersenbloeding en die gebeurtenis leek de genade klap. Tot Jan ingreep. Hij wist van een cannabisthee waarin onder meer THC, een psychoactieve stof zat. „Die thee heeft mij geholpen weer op de rit te komen, ik wilde mijn vader ook aan die thee heb ben. In overleg met de arts is mijn vader die ook gaan drinken. En raad eens? Mijn vader maakt stap pen vooruit. Een wondermiddel, wat mij betreft het medicijn van de toekomst. Ik drink het zelf ook nog steeds." Verdediger wil PSV liefst in winterstop al verlaten. door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Carlos Salcido heeft in diverse interviews met Spaansta lige media nog eens bevestigd dat hij PSV zo snel mogelijk wil verla ten, het liefst tijdens de winter stop. Zijn oude club Chivas zou be langstelling hebben voor de verde diger, voor wie PSV conform een clausule in het contract circa tien miljoen euro mag vragen. Salcido uitte de voorbije dagen ste vige kritiek op trainer Huub Ste vens, onder wie hij naar eigen zeg gen het plezier in het voetbal is kwijtgeraakt. De coach wilde gis termiddag niet ingaan op de meest recente opmerkingen van Salcido. „Carlos heeft mij op de eerste dag van dit seizoen laten weten dat hij zijn loopbaan graag elders wil voortzetten. Bij mijn weten leefde die wens vorig seizoen ook al. Ver der denk ik: wat moet ik daar nou mee? Hij heeft mij nooit verteld dat hij ontevreden is, dus ga ik daar nu ook niet op in. We zien wel wat er gebeurt als het winter- sto_p is", zei Stevens, die duidelijk maakte dat PSV al anticipeert op het vertrek van Salcido. „Ik heb bij de directie aangegeven wat er zou kunnen gebeuren. Daarop moeten wij ons voorbereiden." Gisteren werd ook duidelijk dat Bayern München een nieuw con tract voorbereidt voor Mark van Bommel, een speler die Stevens graag aan zijn selectie zou toevoe gen. Verder speelt het gerucht dat Schalke 04 de coach zou willen te rughalen naar de Bundesliga. Ste vens daarover: „Onzin, wat mij be treft. Ik heb geen contact gehad met Schalke, ik heb hier genoeg so res aan mijn kop." Voorafgaand aan de thuiswed strijd tegen FC Groningen hield Stevens een goed gevoel over aan de voorbije week, waarin hij koos voor een balans tussen rust, ont spanning (karting, een kookavond Carlos Salcido, met wie Huub Ste vens eerder dit seizoen een flim ke aanvaring had, geeft aan de club snel te willen verlaten. Hij is zijn plezier kwijt, zegt hij. met sponsors en een Sinterklaas middag voor de kinderen van de spelers) en gerichte trainingen. „Ook rust kan een goede vorm van training zijn. We hebben be wust wat meer gekozen voor het groepsgebeuren. Volgens mij heb ben we dat goed ingevuld en ik heb begrepen dat de spelers het als prettig hebben ervaren." Dirk Marcellis is vanavond klaar om in de basisopstelling te starten. Stevens liet hem bewust niet mee spelen met Jong PSV, omdat de verdediger dit seizoen 'al ont zettend veel voor zijn kiezen heeft gehad'. PSV hoopt verder dat Ibra him Afellay vanavond alsnog in zetbaar zal zijn. Daarover neemt Stevens vanochtend pas een beslis sing. Krappen stelt teleur op Winmau World Masters BRIDLINGTON - Dartster Karin Krap pen is gisteren tijdens de Winmau World Masters niet verder geko men dan de laatste zestien. De Vlissingse, de titelverdedigster, ver loor in Bridlington al in haar der de partij. Krappen, geblesseerd aan haar elleboog, versloeg zowel de Engelse Sharon Tomkins als de Zweedse Carina Ekberg met 4-1. De Russin Irina Armstrong scha kelde haar daarna met 4-2 uit. Stadionverbod voor 9 dertien Feyenoord-fans ROTTERDAM - Feyenoord heeft der tien supporters een stadionverbod opgelegd. Zij waren betrokken bij ongeregeldheden tijdens de uit wedstrijd in de Uefa Cup van vori ge week donderdag tegen Deport- ivo la Coruna (3-0). De bewuste fans vernielden tientallen stoeltjes en wierpen de gesloopte spullen over de hekken van hun vak heen. Feyenoord heeft de 'fans' aan de hand van beeldmateriaal herkend. CSKA Moskou wil Rijkaard als trainer MOSKOU - De Russische voetbal club CSKA Moskou heeft Frank Rijkaard op het oog als opvolger van Valeri Gassajev. Dat melden lo kale media in Moskou. Rijkaards kandidatuur zou gisteren tijdens* een clubbijeenkomst zijn beves tigd. Gassajev kondigde eerder dit jaar aan na het seizoen een stap terug te willen doen bij de drievoudig ■Russische kampioen. Oranje oefent twee keer tegen Engeland ZEIST - Het Nederlands elftal be gint het volgende seizoen met een oefenwedstrijd tegen Engeland. De selectie van bondscoach Bert van Marwijk ontvangt de Britten op woensdag 12 augustus in de Arena. De KNVB en de FA heb ben afgesproken dat beide ploegen elkaar op woensdag 10 augustus 2011 opnieuw vriendschappelijk treffen. Dat duel wordt op Wem bley afgewerkt. AMSTERDAM - Dario Cvitanich (24) mag zich voorlopig bewijzen als eerste centrumspits van Ajax. Trai ner Marco van Basten neemt de Argentijn waarschijnlijk morgen al op in zijn basisformatie voor de uitwedstrijd bij Volendam. „We hebben Cvitanich in de aan loop van dit seizoen al als vervan ger van Klaas-Jan Huntelaar aange trokken", verklaarde coach Marco van Basten gisteren. „Dan lijkt het mij ook logisch dat we hem nu een kans gunnen. De intentie is om zondag al met hem te begin nen." Ajax nam Cvitanich voor ruim 6 miljoen euro over van Banfield. „Hij scoort niet zo makkelijk als Huntelaar", zei Van Basten. „Maar hij is wel gevaarlijk en brengt ande re aanvallers ook in stelling. Luis Suarez en Miralem Sulejmani heb-^ ben ook veel scorend vermogen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73