om PZC- nu pas ec Strijd barst Zes HZ-opleidingen blinken uit Pieter Wisse heeft 't mooiste handschrift van de school Bij Tonni Cubbens val je nooit in slaap 36 I Zaterdag 6 december 2008 PZC Naam: Bas Remijn (31) uit Goes 9 Vak: Geschiedenis School: Ostrea Lyceum, Goes „Ik moet eerlijk zeggen dat het niet helemaal als een ver rassing kwam. Vorige week heb ik van een aantal leerlin gen gehoord dat ze me gingen opgeven en ik heb ook een mail doorgestuurd gekregen. Die was wel héél lief. Ik dacht, als ik nou niet genomineerd word!" Inderdaad, er ligt een hele stapel lieve mails bij de redac tie. We waren onder de indruk. Bij Bas Remijn is geschie denis nooit saai. De lessen zijn boeiend, leerzaam, interes sant en gezellig. Hij staat voor iedere leerling klaar. Als mentor is Remijn erg betrokken. Hij steekt veel energie in zijn werk en is ook betrokken bij de brugklasshow, schooldisco's en excursies. Zijn klassenavonden zijn altijd leuk. Hij helpt leerlingen met hun problemen, houdt or de, de leerlingen hebben zijn hele klaslokaal mogen be schilderen, hij is niet stijf, vrolijk en aardig. Hij zegt altijd gedag in de gang en wordt niet snel boos. Remijn is stoer en cool en wist de excursie naar het klooster tot een on vergetelijke ervaring te maken, laat Corinda weten. Een oud-leerlinge was door Remijn zo enthousiast gewor den voor het vak, dat ze besloot geschiedenis te gaan stu deren. Lara de Koster vond het maar een moeilijk vak, tot Bas Remijn haar leraar werd en het zo-wist te brengen dat het in haar hoofd bleef hangen. Tot slot: je kunt hem zelfs midden in de nacht bellen! SMS: PZCLERAAR REMIJN (spatie) jouw postcode (spatie) jouw huisnummer. Ofe-mail jouw keuze naar leraar@pzc.nl. Naam: Tonni Gubbens (53) uit Terneuzen Vak: Mens en Natuur, Drama School: SSG De Rede, Terneuzen Belangrijke reden waarom Tonni Gubbens beste lerares van het jaar moet worden: je valt nooit in slaap tijdens de lessen. Dat is een groot voordeel, als je op de een of ande re manier je examens wil halen. Verder kan zij, als volwas sene, grapjes maken die je ook als jongere nog leuk vindt. Respect! De praatlessen biologie schijnen zeer boeiend te zijn (daar kunnen wij ons wel wat bij voorstel len). Tonni Gubbens is zeer vereerd met alle lof, maar re lativeert gelijk: „Ja hoor, het is goed. Straks geef ik een moeilijk proefwerk en ben ik weer uit de gratie. Maar se rieus: ik vind het hartstikke leuk." Mevrouw Gubbens, zoals de leerlingen haar noemen, is gespecialiseerd in i klassen, van vmbcl bij belangrijk vind j basisscholen naari gang. Die probeer De Rede. heeft sini£ liefhebbers. Die krj Gubbens heeft zie De meer creatief z een kunstklas dee'-j handvaardigheid. (I meer zelfvertrouv SMS: PZCLERAAR df jouw huisnummer, j Beoordeling Keuzegids door Comelleke Blok MIDDELBURG - Vijf opleidingen van de Hogeschool Zeeland zijn de bes te van Nederland. Dat staat in de Keuzegids Hoger Onderwijs 2009. Daarnaast staat de opleiding Aqua- tische Ecotechnologie - die alleen in Vlissingen gevolgd kan worden - op de achtste plaats in een rang lijst van twintig uitblinkende oplei dingen in Nederland. Werktuig bouwkunde op de HZ wordt lan delijk het slechtst gewaardeerd. In de gids krijgt elke opleiding een score, die gebaseerd is op feiten - onder meer groepsgrootte en con tacturen - en studentenoordelen. De HZ-opleidingen die landelijk het best presteren zijn Internatio nal Business and Languages, Com merciële Economie, Bedrijfskundi ge Informatica, Civiele Techniek en Algemene Operationele Tech nologie (AOT). Behalve Werktuigbouwkunde ho ren ook de opleidingen Bedrijfse conomie en Management, Econo mie en Recht bij de minst gewaar deerde van het land. Dat komt vooral door de inhoud en de orga Volgens de Keuzegids 2009 zijn vijf opleidingen van de HZ Neerlands beste. nisatie van de opleidingen. HZ-stu- denten zijn doorgaans goed te spreken over de computerfacilitei ten en de kleine werkgroepen. „Dit is een fantastische prestatie", vindt Adri de Buck, voorzitter van het College van Bestuur van de HZ. „Vijftien van de 22 opleidin gen staan in de top tien. De oplei dingen die minder scoren gaan we analyseren." De Keuzegids 2009 biedt nauwe lijks informatie over de opleidin gen van de Roosevelt Academy in Middelburg. Opleiding Plaats Van de... Opleiding Plaats Van de. AOT-techniek 1 3 Chemie 6 14 Bedrijfskundige 1 15 Soc. ped. hulpverlening 6 21 informatica Informatica 7 20 Civiele techniek 1 15 International business 8 17 Commerciële economie 1 27 and management International business 1 16 Maatschappelijk werk 8 19 and languages Personeel en arbeid 12 25 Elektrotechniek 3 18 Verpleegkunde 13 19 Maritiem officier 3 4 PABO 14 48 Communicatie 4 19 Werktuigbouwkunde 17 17 Bouwkunde 5 17 Bedrijfseconomie 18 24 Logistiek en technische 5 7 Management, economie 19 23 vervoerskunde en recht PZC Rolant Quist bron Keuzegids 2009 Tonni Cubbens, Patrick Nieuwenhuyze, Bas Remijn, Bram Theu de PZC-bokaai voor de 'Beste leraar of lerares van Zeeland'. W door Cornelleke Blok en Ondine van der Vleuten foto's Ronald den Dekker Naam: Pieter Wisse (42) uit Biggekerke Vak: Wiskunde School: Christelijke Scholengemeenschap Walcheren Pieter Wisse glundert van oor tot oor als hij hoort dat hij één van de genomineerden is. „Ik vind het heel erg leuk! Ik hoef niet per se de aardigste docent te zijn, maar ik probeer er wel wat van te maken in de klas. Het is leuk om te horen dat je gewaardeerd wordt. Als ik de beker win, dan zet ik 'm op een plankje boven het schoolbord." Lachend: „Dan noem ik 'm de Wisse-bokaal." 'Meneer Wisse is erg enthousiast over wiskunde en heeft veel humor', zeggen de leerlingen. 'Hij kan echt héél re laxed uitleggen.' Velen zijn die ene praktijkopdracht niet vergeten, waarbij ze schelpjes moesten verzamelen uit de binnentuin van de school. 'We moesten er 100 opmeten om de normale verdeling te bewijzen', zegt Annemiek en thousiast. Wisse grinnikt: „Wat grappig dat de leerlingen die opdracht onthouden hebben. Ik probeer inderdaad vaak voorbeelden uit het dagelijkse leven te zoeken." We gaan nog even door: 'Wisse legt helder uit', 'is heel aardig', 'weet de vervelendste leerlingen aan het werk te krijgen' en 'in zijn lessen is er een goede verhouding tus sen werk én gezelligheid'. Jaap: „Meneer Wisse weet heel goed hoe de grafische rekenmachine werkt. Hij helpt ons regelmatig uit de brand als we weer eens op het verkeer de knopje hebben gedrukt. En, hij heeft het mooiste handschrift van de school!" SMS: PZCLERAAR WISSE (spatie) jouw postcode (spatie) jouw huisnummer. Ofe-mail jouw keuze naar leraar@pzc.nl. De PZC-bokaal is terug op de redactie. Hij wacht op een nieuwe eigenaar: de beste leraar of lerares van Zeeland 2008. Kandidaten in overvloed! Kwam de stroom lofprijzingen over toplera- ren en -leraressen vorig jaar mond jesmaat op gang, dit jaar meldden zo'n 350 leerlingen vijftig verschil lende docenten aan voor de PZC-verkiezing 'Beste leraar of lera res van Zeeland'. Van sommige scholieren kregen we wel twee of drie e-mails. Een leerling van het Ostrea Lyceum presteerde het zelfs om er meer dan twintig te sturen! De één volstond met een kreet als 'Meneer Remijn is de beste!', de an der schreef een indrukwekkend be toog van vijf alinea's om ons te overtuigen. Heel goed, want niet al leen het aantal aanmeldingen telde, maar ook de reden waarom een do cent genomineerd werd. We kregen zelfs e-mails van collega-docenten en moeders van leerlingen. Vijf leraren blijven over in de fina- i le, die vandaag begint. Bij de geno- mineerden horen twee wiskundele raren: Bram Theune (SSG Nehalen-;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 72