Continuïteit in waterschap Grote festivals krijgen .Gemeente Goes filtert financiële oppepper Bleekveld grondig op zoek naar woonruimte? of wilt u woonruimte verhuren? www.rotsvast.nl Tekort Veere door gering aantal doden Regionalen met CDA in bestuur waterschap Z-V Terneuzen net niet meest vogelvriendelijk Op pad voor de laatste kleine cadeautjes S PZC Zaterdag 6 december 2008 29 Oude getrouwen keren terug in nieuw bestuur Zeeuwse Eilanden. door Maurits Sep middelburg - Bij het waterschap Zeeuwse Eilanden verandert de ko mende twee jaar niets. Als over brugging naar de fusie met het Zeeuws-Vlaamse waterschap is een nieuw dagelijks bestuur ge vormd dat drijft op oude getrou wen. Drie van de vijf huidige bestuur ders zitten ook weer in het nieu we bestuur: Jaap Hoekman (SGP), Jacob Mol (CDA) en Willem Gin jaar (Kamer van Koophandel). Zij krijgen steun van Wilma Brouwer (PvdA) en Jaap de Jager (ZLTO). „Ik heb inderdaad gekozen voor continuïteit", beaamde formateur Hoekman gistermiddag. „En voor ervaring, stabiliteit en homogeni teit. Dure woorden, dat weet ik, maar ik heb ook de verwachting dat we collegiaal kunnen samen werken." Doorgaan met drie zittende be stuursleden betekent dat het water schap weinig veranderingen staat te wachten. Omdat de fusie met Zeeuws-Vlaanderen al over twee jaar aan de orde is, vindt Hoek man dat ook belangrijk. Hij heeft zijn coalitie gistermiddag als mededeling bekendgemaakt aan de lijsttrekkers, bevestigt Hoek man. „Ik heb de afgelopen dagen iedereen gebeld en het was voor mij duidelijk hoe het moest wor den. En dan ga ik niet voor de show nog eens heen en weer pra ten." Hoekman zei eerder te streven naar een coalitie met een grote meerderheid en een brede verte genwoordiging. Hij is zelf tevreden over het eindresultaat. „Er waren tal van mogelijkheden denkbaar. Nu hebben we een coalitie met de grootst mogelijke meerderheid (19 van de 30 zetels, red.). En het is SGP, CDA, PvdA, ZLTO en Kamer van Koophandel vormen het nieu we dagelijks bestuur van water schap Zeeuwse Eilanden. Dat wordt op 8 januari geïnstalleerd. een mix van vanalles." Hij geeft toe dat SGP en CDA veel boeren onder hun kiezers hebben en dat met de ZLTO erbij de boeren dus een grote invloed hebben. „Ik heb overwogen ook een natuurpartij erbij te vragen, maar de Christenu nie geeft een te groot christelijk blok." Jikkie van der Giessen van Water Natuurlijk viel af omdat zij een drukke baan heeft én voor af schaffing van de waterschappen is, verklaart Hoekman. „Het was een optelsom." Hoekman benadrukt dat het nieuwe bestuursakkoord wordt gemaakt door de hele alge mene vergadering, en niet alleen door de coalitie. „Ook de natuur- partijen kunnen hun stempel erop drukken." Bezoek ons aan de Londensche Kaai 45 in Middelburg. GRATIS VOOR VERHUURDER! ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurmakelaar van Nederland T. 0118-611412 E. middelburg@rotsvast.nl domburg - Meestal is het verve lend: een tekort op je begroting. Bij het doornemen van de posten stuitten de Veerse wethouder Wim van Tatenhove en zijn amb tenaren op een tegenvaller van 68.000 euro. De reden: er is tot nu toe minder geld binnengekomen voor de lijkbezorgingsrechten. Maar liefst 22,5 procent minder dan waarop was gerekend. Er over leden in Veere dit jaar namelijk veel minder mensen dan ver wacht. De wethouder is dus niet rouwig om die financiële tegenvaller. Want het tekort geeft volgens hem alleen maar aan dat het goed toe ven is in Veere. En dat is volgens hem toch een prima teken. Tot eind 2007 stierven per jaar al tijd zo'n 180 tot 190 inwoners van de gemeente Veere. Dat aantal wordt bij lange na niet gehaald, blijkt uit recente gegevens. Als er deze laatste maand van 2008 geen uitzonderlijke zaken ge beuren, overlijden er dit jaar waar schijnlijk niet meer dan 145 inwo ner, zo verwacht de wethouder. „Mooi toch." Bluesfestival, Klomppop en Straatfestival zijn de echte winnaars. door Harmen van der Werf heinkenszand - De vier grote festi vals die Borsele rijk is, krijgen de komende vier jaar meer financiële armslag. De gemeente Borsele en de provincie komen met extra sub sidie over de brug. „Kunnen we eindelijk een band boeken die we al lang op ons wensenlijstje heb ben staan", reageert Peter Kempe van het Bluesfestival Kwadeijdam- me verheugd. Het Bluesfestival, het Straatfestival n Klomppop zijn de 'winnaars', 'et Bluesfestival kreeg tot nu toe 500 euro van Borsele en krijgt er 500 euro van de provincie bij. De vezandse festivals zien elk de sub die - van gemeente en provincie amenlijk - stijgen van vijfdui zend tot achtduizend euro. Pastora le au Parvis kan tienduizend euro in plaats van negen mille tege moet zien. René de Dreu van Pas torale is blij met het besluit. „Spon sors volgen vaak de gemeente." Ad Boonman van de festivals in Ovezande vindt het 'zeker niet voor zijn tijd' dat de subsidies wor den verhoogd. „Jarenlang zijn de subsidies gelijk gebleven, terwijl de uitkoopkosten van artiesten zijn verdubbeld. Gelukkig slagen we er vaak in om opkomende bands vroeg te boeken, als ze nog niet zo duur zijn. Neem dit jaar Leaf. Die band kostte ons 1700 eu ro. Toen Leaf in Ovezande optrad, waren ze veel bekender en vroe gen ze vijfduizend euro voor een optreden." 2nd Influenz, het Bor- selse podium voor beginnende bands, krijgt ook een extra bijdra ge; tienduizend in plaats van ne genduizend euro. Nieuwe methode vergt afgraven deel plein; filtering duurt zes jaar. door Frank Balkenende goes - Goes wil de komende jaren voor eens en altijd afrekenen met chloorverbindingen die in de bo dem van het Bleekveld zitten. Om de oppervlakkige vervuiling aan te pakken, moet voorjaar 2010 een deel van het parkeerterrein (de hoek bij It's en Bleekerstraat) vier meter diep worden afgegraven. Vervolgens worden filters ge plaatst en de grond geïnjecteerd met een nog te kiezen middel. In vijf tot zes jaar tijd moet het groot ste deel van de vervuiling zijn ver dwenen. De chloorverbindingen zijn erfenissen van de vroegere wasserettes De Zon en Zeetex. De totale operatie kost 1,2 miljoen eu ro. Volgens wethouder Joost Adriaan- se (SGP/Christenunie, milieu) duldt de sanering geen uitstel, om dat de 'bel' chloorverbindingen, die veertig meter diep zit, zich op den duur kan verplaatsen naar de westvest, met alle gevolgen voor het watermilieu en de volksge zondheid vandien. De dampen van de chloorverbin dingen kunnen bij hoge concentra ties gevaarlijk zijn voor wie ze ina demt. Dat de gemeente pas voor jaar 2010 met de sanering begint, heeft een reden. Het Bleekveld telt nog tientallen parkeerplaatsen die beschikbaar moeten blijven totdat de parkeergarage klaar is, die mo menteel op een steenworp afstand wordt gebouwd. Daarover zijn har de afspraken gemaakt met winke liers in de omgeving. De parkeerga rage is eind 2009 klaar, de wonin gen in de schil daarvan enkele maanden later. terneuzen - Drie boeren, een on dernemer en een portier vormen vanaf begin volgend jaar het nieu we dagelijks bestuur van Water schap Zeeuws-Vlaanderen. Na drie dagen onderhandelen be reikten CDA, Algemeen Water- schapsbelang en Waterschapspar tij Zeeuws-Vlaanderen overeen stemming over een bestuursak koord op hoofdpunten. Een ak koord waarin Luc Mangnus (ZL TO, waterbeheer) en Joop Dees (Bedrijven, waterkwaliteit) zich konden vinden, wat hen een plaats in het dagelijks betuur ople verde. De andere gezworenen wor den Jos Verdurmen (waterkerin gen), Denis Steijaert (CDA, we gen) en Conny Almekinders (Alge meen Waterschapsbelang, financi ën). Het nieuwe dagelijks bestuur van het schap staat in grote mate onwelwillend tegenover de voorge nomen Zeeuwse waterschapsfusie én ontpoldering. Ook wil ze geen tariefsverhoging meer. TERNEUZEN - Terneuzen is de op één na vogelvriendelijkste gemeen te van Nederland. De gemeente Zoetermeer ging met de hoofd prijs van Vogelbescherming Neder land aan de haal. De Vogelbescherming wil met de prijs projecten voor stadsvogels sti muleren. Terneuzen deed mee met het project Vogels Alom. Dat bestaat uit dertien onderdelen, die allemaal bijdragen aan het welzijn van stadsvogels. Denk daarbij bij voorbeeld aan vroegevogelwande- lingen, door scholieren beschilder de poepplankjes en het plaatsen van informatiepanelen. De jury roemde het Terneuzense project, maar vond de inzending van de gemeente Zoetermeer toch nog wat beter. Zoetermeer krijgt twintigduizend euro om de wijk Oosterheem om te toveren tot een vogelvriendelijke nieuwbouwwijk met vijftig soorten broedvogels. De gemeente Terneuzen gaat in sa menwerking met natuur- en mi lieueducatiecentrum Natuur Zo door met het vogelproject. goes - Lange rijen gistermiddag bij de kassa's van win kels waar je 'veel voor weinig' kunt kopen. Bij kringloop winkel De Anemoon in Goes bijvoorbeeld. Het is er even zoeken, maar wie een klok of een paar handschoe nen cadeau wil doen, hoeft in deze winkel geen topinko men te hebben. Handig voor de velen die gisteren nog op pad moesten voor de 'laatste kleine cadeautjes'. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69