Voor wat hoort wat is het motto Kinderboerderij slacht chocozijdehoender Zoeken naar ZONDAG GEOPEND 1 Intratuin Koudekerke geopend Brugman 39 25 37 matroos gestopt Vrouw overleden na aanrijding Chinees Nieuwe 'supergroep' Mona Lisa Overdrive morgen in Terneuzén. Zaterdag 6 december 2008 Landsbanki-debacle is niet schuld van bestuur en ambtenaren Goes Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Geld uit fonds wordt meteen gepompt in projecten buitengebied. door Piet KEeemans ZIERIKZEE - Het geld dat straks in het vereveningsfonds - gevoed door gelden ter compensatie van natuurverlies door nieuwbouw of uitbreiding van bebouwing - wordt op SchouwenDuiveland meteen terug gepompt in projec ten in het buitengebied. Dat staat in de ontwerp structuurvisie Bui tengebied. 'Voor wat hoort wat' is het motto van het verevenings fonds. Wil bijvoorbeeld een glas tuinder uitbreiden dan kan de verevening bestaan uit milieumaat regelen zoals een warmtekracht koppeling. Naast deze verevening 'in natura' kan ook gekozen wor den voor het storten van een be paald bedrag in het verevenings fonds. In de structuurvisie van de gemeente wordt voorgesteld aan het vereveningsfonds een projec tenplan te koppelen. Vrij vertaald, met het geld uit het verevenings fonds worden straks bijvoorbeeld voetpaden aangelegd. „Het vereve ningsfonds wordt direct gelabeld aan deze projecten". Dat niet iedereen blij is met de verevening - ondernemers zien het als forse extra last - is bij de ge meente bekend. Toch is men niet bang dat de een na de ander de ge vraagde vereveningsbijdrage zal aanvechten. „Tot op heden is dit niet gebeurd. Verevening lijkt een geaccepteerde praktijk." De ge meente ziet verevening als een be langrijk middel om haar ambities voor de ruimtelijke kwaliteit van het buitengebied te kunnen realise ren. Het komt erop neer dat de ge meente de positie van de land bouw wil versterken en tegelijker- FJ1 Het geld dat straks in het vereve- ningsfonds vloeit, wordt meteen weer geïnvesteerd in projecten in het buitengebied. Dat staat in de structuurvisie buitengebied. tijd ruimte wil maken voor nieu we initiatieven. Verstening van het buitengebied wil de gemeente zo veel mogelijk voorkomen. Doel is niet het realiseren van grootschali ge natuurgebieden, maar langs de zuidkust wordt wel ingezet op ver sterking van de ecologische func ties. Dat kan onder meer door na tuurgebieden met elkaar te verbin den. Wat voor plannen er ook zijn, uitgangspunt is dat ze de land- schaps- en cultuurhistorische waar den niet mogen aantasten. BRUINISSE - De zoektocht naar de sinds dinsdag vermiste matroos van binnenvaartschip Dijanne is gistermiddag gestaakt. De 28-jarige inwoner van Urk sloeg vermoede lijk dinsdagmorgen in de omge ving van de Krammersluizen over boord waarna een uitgebreide zoektocht op touw werd gezet. De hoop dat de man nog levend gevonden zou worden vervloog in de loop van dinsdag. Vrijdag wer den bij de zoekactie op het Vol kerak naast geavanceerde sonarap- paratuur ook speurhonden inge zet. Zonder resultaat waarna beslo ten werd de zoekactie te staken. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Zonde eigenlijk, vonden.sommige medewerkers van kinderboerderij De Punt in Zierikzee. De chocoladekip die er gisteren 'ge slacht' werd, zag er zo mooi uit dat het bijna jammer was dat ze kapot moest. Toen iedereen zat te smullen van een stuk vleugel, poot of staart klaagde er echter niemand meer. De medewerkers, bij de boerderij werkzaam SEROOSKERKE - Een 82-jarige vrouw uit de gemeente Veere is gisteren overleden na een ongeluk op de Vrouwenpolderseweg (N57) bij Serooskerke (W). De vrouw stak te voet de straat over, maar werd over het hoofd gezien door een 27-jarige automobiliste uit de richting Vrouwenpolder. Het slachtoffer is naar het zieken huis in Vlissingen gebracht en via dagopvang Brugzicht, kregen de kip van Martha van Dam uit Sirjansland. Die won het beest van ruim drie kilo eind oktober toen ze met een zwarte zijdehoender in het Vlaamse Brugge Europees kampioen werd. De prijs was aangeboden door het chocolademuseum uit die plaats. Van Dam dacht als bestemming meteen aan de medewerkers van De Punt. „Ik lust toch geen chocolade. En zij verdienen het." Dus mocht groepsleider René met een groot mes aan de slag om de kip in hapklare brokken te snijden, waarna iedereen werd getrakteerd op een enorm stuk chocolade met een warme kop cho colademelk én slagroom. Om er vervolgens ach ter te komen dat Brugge niet voor niets 'het centrum van de chocoladewereld' wordt ge noemd. foto Marijke Folkertsma daar aan haar verwondingen be zweken. Tip? redactie@pzc.nl 12.00- 17.00 uur TvUURWERKVERKOOPGESTART;www.intratuinvüurwero^^||gr%. Intratuin Koudekerke n Galgeweg 5, tel.: 0118-551623 ra Kijk voor meerinformatie op: www.intratuin.nl intratuin let op! nog diverse showroom modellen te koop- www.brugman.nl van 11.00 tot 17.00 uur Goes Marconistraat 34, Telefoon 0113-246080 Hulst' Absdaalseweg 19 Telefoon 0114-320080 M| SINDS 1971 KEUKENS BADKAMERS De verslaggever belde naar de uitbater van het Chinees speciali teitenrestaurant in Hulst dat de vorige avond was overvallen, om wat meer details te vernemen. Dat gesprek verliep in eerste in stantie uiterst moeizaam, want de verslaggever sprak bij wijze van spreken beter Chinees dan de Chinees Nederlands. Nadat hij zich netjes had voorgesteld aan de uitbater, vroeg die met een niet-begrijpend of hij soms 'van politie' was. „Nee, van de krant!", zei de verslaggever. „Oh, klant!", riep de Chinees. „Nee, nee, krant! Ik stukje schrij ven! U bent zeker wel geschrok ken?", probeerde de verslaggever. „Ja ja, klant!", bitste de Chinees.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65