Sluis inventariseert speeltoestellen Christus herrijst in het bos Nieuwstraat 1400 vogels in Cadeautje voor Vogelwaarde gemeenten Tandartsenpraktijk www.rotsvast.nl Z pzc Zaterdag 6 december 2008 29 Onderhoud en beheer goed voor veiligheid en verlenging levensduur. door René Hoonhorst SLUIS - Met een jaarlijkse investe ring van 140.700 euro kan Sluis de 51 gemeentelijke, openbare speel plaatsen bruikbaar en veilig hou den. Door nu al rekening te houden met investeringen in de toekomst - in de jaren 2014 tot en met 2018 is jaarlijks gemiddeld meer dan een ton nodig voor vervanging van speeltoestellen - komt de ge meente niet voor onaangename verrassingen te staan. Met het jaar lijkse bedrag van 140 mille dekt Sluis niet alleen investering in nieuwe toestellen, maar draagt het ook zorg voor goed beheer en rede lijk onderhoud van de 236 toestel len in gemeentelijke speeltuintjes. Die aanbevelingen zijn te vinden in het beheerrapport speelvoorzie- 1 ningen 'Ruimte voor spelen'. De gemeente wist al hoeveel speeltui nen en toestellen zij beheerde, maar wilde ook graag een over zicht van het beheer en de kosten. Het rapport moet het gemeentebe stuur duidelijk maken welke werk zaamheden en financiële midde len er nodig zijn voor goed bruik bare en veilige speeltoestellen. De Sluise speeltuinen zijn over het al gemeen in redelijke conditie, voor De jaarlijkse investering van 140 mille moet regelmatig tegen het licht worden gehouden. Voor een inflatiecorrectie én voor een pei ling van speelbehoeften. Het Christusbeeld staat nu nog in de tuin van Douwe van der Meer. Beeld krijgt na twintig jaar weer een plek in Terneuzense Pastersbos. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Hij staat er maar wat beteuterd bij. Mos op zijn hoofd, zijn tenen aan gort en zijn afgebro ken handen rusten op zijn onder armen. Maar je kan het ook anders zien: Christus is er nog. Hij 'woont' nog altijd in de bin nenstad van Terneuzen. Nu nog in de tuin van Douwe van der Meer, maar straks is zijn beeltenis weer voor iedereen zichtbaar. Het krijgt een plekje in het heringerichte Pas tersbos. „Het staat nu al zon twin tig jaar in mijn tuin. Toen de school werd afgebroken, zag ik het beeld staan. Het was toen al flink door vernielzuchtigen toegetakeld, omdat het op een lagere sokkel was geplaatst. Het beeld zou hele maal verdwijnen. Daarom heb ik de verwijderingskosten betaald en het in mijn tuin in bewaring ge- al omdat de meeste toestellen niet ouder zijn dan een jaar of zes. Om het speeltuig ook in goede condi tie te houden, is striktbeheer, regu lier onderhoud en tijdige vervan ging noodzaak, concludeert het rapport. De speelvoorzieningen zijn in to taal dik negen ton waard. Bijna een vijfde van dat bedrag zit in vei lige ondergronden. Onder veel toe stellen moet namelijk boom schors, zand gras of rubber lig gen. In Sluis liggen onder de mees te glijbanen en klimtoestellen houtsnippers. Als in de toekomst vaker rubber tegels worden geko zen is er meer geld nodig voor de ondergronden. Het jaarlijkse inves teringsbedrag van 140 mille moet wel regelmatig tegen het licht wor den gehouden, stellen de makers van het rapport. Telkens als ergens toestellen aan vervanging toe zijn, moet het gemeentebestuur bekij ken of er nog behoefte is aan een zelfde of een ander. Het zou, van wege een veranderende bevol kingsopbouw, kunnen dat elders meer nood is aan een speeltuin. foto Wim Kooyman vogelwaarde - De vogelverenigin gen Zang en Kleur uit Kloosterzan- de en De Vlaamse Gaai uit Clinge zijn van donderdag 18 tot en met zaterdag 20 december de organisa toren van de Zeeuwse districtsten toonstelling. Het dorpscentrum in Vogelwaarde is dan met zo'n 1400 vogels de grootste vogelexpositie van Zeeland. Er zijn ruwweg 150 inzenders die meedingen naar de provinciale titels. „Zo'n district stentoonstelling kun je als kleine vereniging alleen niet behappen", zegt secretaris Henny de Poorter van Zang en Kleur. „Samen kun nen we er wel iets moois van ma ken." De inzenders bieden maan dag 15 december hun vogels al aan, waarna dinsdag 25 keurmeesters aan de slag gaan. Wethouder Fons Dobbelaar van Hulst verricht don derdag om 19.00 uur de opening. terneuzen - De Zeeuws-Vlaamse gemeenten krijgen in deze feest tijd een cadeautje van de Gemeen schappelijke Regeling Regionaal Budgetbeheer Woningebonden Subsidies (BWS) Zeeuwsch-Vlaan- deren. De BWS-regio heeft een algemene reserve waaruit zaken als deelna me aan het woononderzoek be taald worden. De rente wordt jaar lijks aan de pot toegevoegd. Er zit nu zoveel in kas dat er een greep van 150.000 euro uit kan worden gedaan. Verdeeld naar rato van het aantal inwoners levert dat de ge meente Sluis 33.872 euro op. Ter neuzen krijgt 77.077 euro en Hulst 39.051 euro. Hoewel de gemeenten in principe het cadeautje vrij mo gen besteden adviseert de BWS de ze gelden in het belang van de volkshuisvesting in te zetten. Rolluiken met afstandbediening steld", aldus Van der Meer. Hij hoopt dat het Christusbeeld vol gend jaar weer in het Pastersbos is te zien. Eerst wordt het nog geres taureerd door mensen van re'inte- gratiebureau Piblw. De kosten, zo'n zes- tot zevenduizend euro, worden gedekt door woonstich- ting Clavis. Het beeld komt op een stenen sok kel te staan van zo'n zestig centi meter hoog. Van der Meer hoopt dat de restauratie over een jaar is afgerond. Kom eens langs in onze showroom en vraag een vrijblijvende prijsofferte! 'pak V -X°o/ x 0O /0 I roW«'lken^ M mm Al meer dan 80 jaar ervaring en marktleider in Zeeuws-Vlaanderen. www.noens.nl Meekrapweg 26, Axel T (0115) 56 22 38 Wenst u gebitszorg volgens de nieuwste wetenschappelijke ontwikkelingen en trends? Haarscherpe routine controle Kroon- en brugwerk Elke tandheelkundige zorg Esthetische correcties Tandvleesbehandeling Tandbleking Kunstgebit U kunt zich nu bij ons inschrijven! Vragen? Bel en maak afspraak voor een gratis en vrijblijvend consult. '0117 45 35 80, Nieuwstraat 55, 4501 BC Oostburg Kerstconcert St. Cecilia in kerk Koewacht KOEWACHT - Het gemengd koor Sint Cecilia in Koewacht geeft zon dag 14 december een kerstconcert in de RK-kerk van Koewacht. Ook het Parochiaal koor uit Vrasene en plaatselijke harmonie EMM treden op. Aanvang 19.00 uur. Kaarten 5,00) zijn verkrijgbaar aan de kerk of bij Peter Freijzer (0114-361267). Volkskerstzang in Axel axel - De traditionele volkskerst zang in Axel is dit jaar op dinsdag 16 december in de PKN-kerk aan de Kerkdreef De samenzang wordt begeleid door de drumfanfa re Hosanna en het Samen-op-weg- zangkoor. De aanvang is 20.00 uur. Er is een gastspreker. Man uit Borsele vliegt uit bocht in Terneuzen terneuzen - Op de Buitenhaven in Terneuzen reed donder dagnacht rond twee uur een 22-ja- rige automobilist uit de gemeente Borsele met zijn auto in de grep pel. De man vloog uit de bocht en kwam daarna in de greppel te recht. Hij bleef ongedeerd, maar zijn auto raakte lichtbeschadigd. Kassa en kleding weg uit winkel Westdorpe westdorpe - In een winkel in de Molenstraat in Westdorpe is in de nacht van donderdag op vrijdag in gebroken. De inbrekers vernielden een deur, waarna ze met de kassa (gevuld met enkele tientallen eu ro's) en een onbekend aantal kle dingstukken aan de haal gingen. OP ZOEK NAAR WOONRUIMTE? Bezoek ons aan de Londensche Kaai 45 in Middelburg. OF WILT U WOONRUIMTE VERHUREN? GRATIS VOOR VERHUURDER! ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurmakelaar van Nederland T. 0118-611412 E. middelburg@rotsvast.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57