PZC Promotietaks Hulst onder druk zondag geopend) mi Brugman j Intra tuin Koudekerke geopend ZEEUWS-VLAANDEREN 39 25 37 Vrouw (82) overleden na ongeluk Eierengooiers in Terneuzen Alle wensen verlanglijstje vervuld Hoger opgeleide niet lokken Nieuwe 'supergroep' Mona Lisa Overdrive morgen in Terneuzen. Zaterdag 6 december 2008 Landsbanki-debacle is niet schuld van bestuur en ambtenaren Goes Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Horeca maakt in brief bezwaren over nieuwe belasting kenbaar. door Harold de Puysseleijr hulst - Tegenstand van de georga niseerde horeca in Hulst zet de in voering van reclamebelasting per 1 januari in deze gemeente onder druk. Tot verwarring van de fracties in de gemeenteraad en groot onge noegen van wethouder Frans de Vries (Middelen) heeft de afdeling Oost-Zeeuws-Vlaanderen van Ho reca Nederland schriftelijk be zwaar gemaakt tegen de nieuwe belasting. De gemeente wil die in voeren om de ondernemers in het koopstadje uit de brand te helpen, legde de wethouder uit tijdens de vergadering van de adviescommis sie Middelen. De ondernemersver eniging Hulst Vestingstad kampt met een teruglopend aantal leden waardoor het budget voor promo tieactiviteiten krimpt. Daarnaast vinden de ondernemers die wél mee betalen aan die pro motie het oneerlijk dat midden standers die de hand op de knip houden toch mee profiteren. Om dat tegen te gaan, wil de ge meente reclamebelasting invoeren, waarbij alle ondernemers in de binnenstad en de omgeving van het Backterrein in Hulst geld op ta fel leggen voor de reclameuitingen PW De horeca in Hulst is tegen de in- voering van de nieuwe reclame- belasting in Hulst. De plaatselijke afdeling van Horeca Nederland laat dat weten aan de gemeente. aan hun pand. Voorzitter Hans Beaart van Horeca Nederland in Oost-Zeeuws-Vlaanderen toonde zich in een brief aan de gemeente niet blij met de belasting. De hore ca zit volgens hem door het rook verbod en hogere accijnzen toch al in de hoek waar de klappen val len. Kritische opmerkingen van de woordvoerders van CDA, SP, WD en Algemeen Belang Groot Hulst lieten wethouder De Vries in stom me verbazing achter. Hij legde uit dat het heffen van reclamebelas ting in principe geen taak is van de gemeente. Die doet dat louter om de ondernemers te helpen. De wethouder kreeg van diverse kan ten te horen dat hij toch nog maar eens om de tafel moet met de on dernemers. „Als ze niet willen, dan voeren we die belasting toch gewoon niet in", zei Annelies Heg- ger (Progressief Hulst) op twijfels die nu weer rezen over het draag vlak voor de maatregel. Ronnie Roctus uitte zorgen over dat draag vlak. „Straks krijgen we talloze be zwaarschriften binnen en dat jaagt de gemeente dan weer op kosten." serooskerke - Een 82-jarige vrouw uit de gemeente Veere is gisteren overleden na een ongeluk op de Vrouwenpolderseweg (N57) bij Serooskerke. De vrouw stak gistermorgen rond tien over tien lopend de straat over, maar werd over het hoofd ge zien door een 27-jarige automobi liste uit de gemeente Noord-Beve land die uit de richting Vrouwen polder kwam. De vrouw werd daarop geschept. Personeel van de traumahelikop ter is geruime tijd bezig geweest met het reanimeren van de vrouw. Uiteindelijk werd ze per ambulan ce naar het Ziekenhuis Walcheren in Vlissingen overgebracht. Daar is ze aan haar verwondingen bezwe ken. terneuzen - De wijken Triniteit en Zeldenrust in Terneuzen wor den sinds enkele weken geteisterd door eierengooiers. In de avonduren worden willekeu rige bewoners meer dan eens opge schrikt door een ei, dat tegen de woningruiten uiteenspat. De poli tie maakt bewoners er op attent dat zij daders ook zelf mogen aan houden. Daarna moet wel onmid dellijk de politie worden gewaar schuwd. $11 HOEK - Het was geen cadeautje van Sinterklaas, OpenBasis gaven groen licht voor een verbou- maar toch voelde het een beetje zo. Openbare ba- wing. Sinds gisteren heeft Op Weg met een cen- sisschool Op Weg in Hoek zag namelijk al haar trale ruimte een echt 'hart'. Een fraaie hoofdin- wensen van haar verlanglijstje in vervulling gaan. gang geeft de school een nieuw gezicht en ook De gemeente Terneuzen en het bestuur van de lichtkoepels zorgen voor een andere sfeer. Ook is er nu buitenschoolse opvang. Sinterklaas en OpenBasis-directeur Gerard Langeraert ver zorgden gisteren de officiële opening. De kinde ren deden spelletjes, waaronder het wegen van pepernoten. foto Camile Schelstraete let op! nog diverse showroom modellen te koop. www.brugman.nl van 11.00 tot 17.00 uur Goes Marconistraat 34, Telefoon 0113-246080 Hulst' Absdaalseweg 19 Telefoon 0114-320080 r-: - vex yg SINDS 1971 2 KEUKENS BADKAMERS I A- M 12.00- 17.00 uur VUURWERKVERKOOP GESTART; WWW.INTRATUINVUURWERK.NL Intratuin Koudekerke Gatgeweg 5, tel.: 0118-551623:; Kijk voor meer informatie op; www.intratuin.nl terneuzen - De gemeente Terneu zen moet geen initiatieven ont plooien om hoger opgeleiden naar Zeeuws-Vlaanderen te lokken. On- no lansen van de Adviesraad Wet Werk en Bijstand gaf die bood schap mee tijdens de vergadering van de commissie Samenleving. Volgens hem zijn er nu alleen al in de gemeente Terneuzen 150 werk loze werkzoekende hoger opgelei den. „Zorg er eerst voor dat deze mensen aan het werk worden ge holpen", betoogde Jansen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53