Klokkenluider Bos werd aan het lijntje gehouden Premier: 2009 wordt zwaar jaar Irel arid Hooglanden Ierland De Ruyter ingezet als escorte www.mijnreisistop.nl DEN HAAG - Het Nederlandse fre gat Hr. Ms. De Ruyter zal volgende week het Nederlandse schip de ms Jumbo Javelin begeleiden langs de kust van Somalië, waar veel pira ten actief zijn. Dat hebben de re der van het schip en het ministe rie van Defensie gisteren bekendge maakt. De Jumbo Javelin is met 21 opvarenden onderweg van Koe weit naar Nederland. Het is niet de eerste keer dat de marine een commercieel schip escorteert in de Golf van Aden. DEN HAAG - De kans is groot dat Nederland afstevent op een reces sie. Dit stelde minister-president Jan Peter Balkenende gisteren na af loop van de ministerraad. De premier verwacht dat 2009 'moeilijk' zal worden. „We zijn al enige tijd voorbereid op zwaar weer. Maar of we met nulgroei of krimp te maken krijgen, het wordt een zwaar jaar." Balkenende houdt rekening met het uitblijven van herstel. „Voor 2010 geldt hetzelfde perspectief Als er in 2009 minder opdrachten zijn voor het bedrijfsle ven, werkt dat door in 2010." Maandag komt het Centraal Plan Bureau (CPB) met de economische verwachtingen voor volgend jaar. Balkenende stelde dat hij die cijfers nog niet heeft gezien. Zijn vooruit zicht zegt hij te baseren op cijfers van het Internationaal Monetair Fonds en op gesprekken met verte genwoordigers van het Nederland se bedrijfsleven. Of het kabinet nu ook aanleiding ziet om te bezuinigen, wilde Bal kenende niet zeggen. De premier waarschuwde voor al te veel pessi misme: „We staan er relatief ge zien niet slecht voor. Onze werk loosheid is de laagste van Europa." zij een heus wereldrecord konden vestigen. Of het record in het Guinness Book of Records komt, is afwachten. foto Tonny Presser/het fotoburo Gerechtshof verklaart OM niet-ontvankelijk in zaak tegen Ad Bos. door Levien de Feijter DEN HAAG - Het gerechtshof in Den Haag heeft het Openbaar Mi nisterie (OM) gisteren niet-ontvan- kelijk verklaard in de zaak tegen Ad Bos. Hij was de klokkenluider die de bouwfraude aan het licht bracht. Justitie wilde hem vervol gen wegens omkoping van een ambtenaar Volgens de uitspraak heeft justitie Bos 'aan het lijntje gehouden' en heeft hij geen eerlijk proces gehad. Maandag kondigt Bos aan welke stappen hij gaat ondernemen te gen het OM.Dit weekeinde be raadt hij zich eerst met zijn advo caat Cees Korvinus over de schade vergoeding die hij wil gaan eisen. Het OM overweegt in cassatie te gaan bij de Hoge Raad. Het hof vindt dat justitie een fun damentele inbreuk heeft gemaakt op de procesgang. In 2001 bracht Bos in de openbaarheid dat bouw bedrijven op grote schaal verbo den prijsafspraken maakten voor overheidsopdrachten. Daarvoor voerde Bos al gesprekken met het OMover deze bouwfraudezaak. Volgens het gerechtshof heeft justi tie hem toen te lang in de waan ge laten dat hij enkel getuige was. Uit een interne nota bleek dat jus titie al in 2000 wist dat Bos als ver dachte zou worden aangemerkt. Twee jaar later werd dat pas offici eel aan hem bekendgemaakt. Het OM was bang dat als ze Bos zou beschuldigen, hij niet meer mee zou willen werken. Justitie had nog niet alle originele stukken van de schaduwboekhou ding ontvangen die Bos had bijge houden toen hij technisch direc teur was van bouwbedrijf Koop Tjuchem. Bovendien was Bos no dig om uitleg te geven bij het be wijsmateriaal. Justitie wilde aantonen dat omko ping van ambtenaren en het ma- Het gerechtshof heeft gisteren het proces tegen de klokkenlui der van de bouwfraude, Ad Bos, niet ontvankelijk verklaard. Hij is aan het lijntje gehouden. ken van prijsafspraken in de bouw sector de overheid vele miljoenen per jaar kostte. Met haar manier van handelen heeft: het OM mis bruik gemaakt van de kwetsbare positie waarin Bos zich bevond, al dus de rechter. Bos zei gisteren voor zijn gevoel eindelijk verder te kunnen met zijn leven. „Ik ben bijzonder blij om nu van het hof te horen wat ik zelf al jaren roep. Tijdens de parle mentaire enquête werd mijn visie op de zaak ook bevestigd, maar nu, na jaren van procederen, is het erg prettig dit opnieuw te horen." Twee andere leidinggevenden van Koop Tjuchem, waaronder Henk Koop, werden gisteren vrijgespro ken. Zij werden eerder dit jaar ver oordeeld tot werkstraffen van hon derd en zestig uur voor het omko pen van een ambtenaar. Het hof oordeelde dat hiervoor onvoldoen de bewijs was. Een ambtenaar van Rijkswaterstaat kreeg gisteren 120 uur werkstraf opgelegd voor het aannemen van een cadeaus, zoals reizen en bordeelbezoeken, terwijl hij wist dat hiervoor een tegenpres tatie werd verwacht. EEN VOORPROEFJE VAN DEZE REIZEN ZIEN? KIJK ELKE VRIJDAG EN WOENSDAG NAAR MIJN REIS IS TOP! PZC Zaterdag 6 december 2008 5 raver dag is overtocht en bezoek aan Canterbury dag 2: via Brecon Beacons NP naar Fishguard voor de overtocht naar Rosslare dag 3: bezoek aan Jameson Distillery en Blamey Castle dag 4: tocht over het schiereiland Beara (facultatief) dag 5: we rijden vandaag één van de beroemdste wegen van lerland: Ring of Kerry dag 6: vrije dag in Kiïlamey dag 7: hoogtepunten: Bunratty Folk Park en de Cliffs of Moher dag 8: maanlandschap van de Burren vanaf dag 9: hoogtepunten: Wicklow Mountains, kloostercomplex Glendalough en Devil's Glen dag 10: stadsrondrït Dublin en een echte Ierse avond (facultatief) dag 11: overtocht naar Wales en vervolgens via Harwich naar Hoek van Holland dag 12: terug in Nederland Laat u onbezorgd verrassen door onze persoonlijke service,luxe touringcars en prachtige bestemmingen. Gamee op reis en geniet van uw vakantie zoals vakantie bedoeld is, dat is reizen met Pelikaan Reizen. fckehe dag 1: overtocht PiTrwuaden - Newcastle dag 2: sïadsrondrit Edinburgh dag 3: hoogtepunten. Salmon Ladder, Oueens View en. BTaiir Castle dag 4: bezoek aan Dee-ValTey, vanaf 'nier rijden we de beroemde Whiskey Trail dags: dagtocht door de Highlands dag 6: hoogtepunten; Loch Ness, Castle Urquhart en Fort Augustus dag 7t vrije dag in Fort Wil'nam vanaf 899,. dag 8: dagtocht naar het beroemde Isle of Sky (facultatief; dag 9: via ILass bij Loch Lomond naar Newcastle voor naehtafvaart dag 10: aankomst in tNederland Vertrek: 12 en' 26 mei - 9 en 23 juni yenarjuK-4,nem2 aug dag 1: overtocht Calais - Dover dag 2: tocht door Wales met Mount Snowdon, ferry naar Ierland dag 3: hoogtepunten: Wicklow Mountains en Powers Court dag 4: maanlandschap van de Burren en de prachtige Cliffs of Moher dag 5: tocht door Connemara dag 6: bezoek aan Letterkenny dag 7: hoogtepunten: de Giant's Causeway en de Old Bushmills Distillery dag 8: Ulster-American Folk Park dag 9: stadsrondrit Belfast dag 10: bezoek aan Dublin dag tk overtocht naar Wales, via Harwich naar Hoek van Holland dag 12: terugkomst in Nederland Vertrek: 25 mei - 8 juni - 6 en 20 juli jen T7 aug Ook te boeken als 9-daagse vliegbusrefs! Alle reizen zijn inclusief: Vervoer per comfortabele touringcar, ervaren chauffeur, overnachtingen in 3- of 4-sterren hotels (halfpension), over tochten, uitgebreid excursiepakket (exclusief entreegelden), stadsbezoek met gids en Pelikaan informatieboekje. Exclusief reserveringskosten en eventuele andere toeslagen. Vraag de brochure aan0168-329633. Dit telefoonnummer kunt u uiteraard ook bellen als u vragen heeft, of een reis wilt reserveren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5