Somhof verruilt TTCM voor Jeugdspelers zorgen voor vuurwerk 44 Zaterdag 6 december 2008 PZC Ervaren tafeltennisser gaat met vriendenploeg derde divisie in. door Koen de Vries MIDDELBURG - Tafeltennisser Jan Henk Bomhof verkast van TTC Middelburg naar Arnemuiden. De 45-jarige Middelburger had ook voor het eerste of tweede team van TTCM kunnen uitkomen, ■maar koos voor de mogelijkheid om met twee tafeltennisvrienden van vroeger te spelen. In feite maakt Bomhof komend voorjaar een comeback. Hij speel de lange tijd niet vanwege pri- vé-omstandigheden. Nu hij het bat weer ter hand wilde nemen, kon hij kiezen uit verschillende mogelijkheden. De over veel balge voel beschikkende aanvaller was meer dan welkom in TTCM dat in de eerste divisie speelt, maar ook in TTCM 2 én in Arnemui den. TTCM kon hem goed gebrui ken, omdat dat team naar een op volger van dat pas vader geworden Lennard Rodenburg zocht. Bom hof kan het op een na hoogste ni veau van Nederland ondanks zijn 45 levensjaren nog goed aan en was de eerste optie voor het team. Hij ziet het echter niet zitten om samen te spelen met kopman Jo hn Scott. De keuze tussen TTCM 2 en Arne muiden was niet moeilijk. „Het leeftijdsverschil tussen de andere spelers van TTCM 2 en mij is groot, terwijl Mark Hackenberg een half jaar geleden al vroeg of ik naar zijn club kwam. Nu Riny Kas- se ook komt, wordt het een echt vriendenteam. Twintig jaar gele den speelden wij drieën en Peter Roeland met Middelburg-Zuid een half jaar in de eredivisie. Dat was een mooie tijd." Hackenberg is 39, Kasse 40. De jeugdige hardhitter Stefan de Groot is de vierde man bij Arnemuiden. De ploeg komt net als TTC Middelburg 2 uit in de derde divisie. Het is de tweede keer in zijn lange carrière dat Bomhof zijn Middel burgse tafeltennisclub verruilt voor een andere. Rond de eeuw wisseling speelde hij vier jaar in België voor Kobelco Borgerhout en nu kiest hij dus voor Arnemui den. Die ploeg werd vorige week kampioen in de hoofdklasse. Het eerste team van TTC Middel burg zal na het vertrek van Len nard Rodenburg waarschijnlijk op gevuld worden met Sören de Wit te. John Scott en Wouter van der Mark worden zijn teamgenoten. Wie de plaats van De Witte in het tweede team inneemt, is nog on duidelijk. Zeeuwse-Vlaamse biljartderby eindigt onbeslist: 4-4. door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - Het prestigeduel in de tweede divisie tussen de drieban- ders van Dallinga/Fast en Royal/ De Parel eindigde na een spannen de strijd onbeslist: 4-4. De Zeeuwse Vlaamse derby mocht zich verheugen in een ruime be langstelling. Mooie punten werden beloond met bijval en missers met een diepe zucht. Voor de thuisspe- lers Jean Paul de Kraker en Berry Dallinga viel er heel wat te zuch ten. De Kraker begon sterk tegen Eddie van Goethem, maar liet het in de tweede helft van de partij le lijk liggen. Van Goethem ging goed spelend naar de zege. Dallin ga zat absoluut niet in de partij en was kansloos tegen Lesley Men heer, ooit nog ruim twee jaar team genoot van Dick Jaspers bij Lugo in de Belgische competitie. „Moe deloos werd ik ervan", zei Dallinga over zijn spel. „Ik speelde niet goed, maar het zat ook tegen. Het gevoel was er gewoon niet." Voordien had Patrick Vasseur na een moeizame start al gewonnen van Dion Bergmans en de tussen stand op 2-2 gebracht. De mooiste partij werd verzorgd door de jeugd. De kersverse Belgisch kam pioen bij de jeugd, Mathieu Vle- rick, en coming man Jens van Dam vochten een boeiend duel uit dat lang gelijk opging totdat Vlerick middels een serie van acht het ver schil maakte en de'winst verover de. Dat betekende een punt voor beide teams. Dallinga/Fast handhaafde zich hierdoor in de top. Royal/De Parel consolideert zijn plaats in het lin kerrijtje. Bernice van de Velde strandt in halve finale AMSTERDAM - Tennisster Bernice van de Velde is gisteren in de hal ve finale uitgeschakeld van het na tionaal ranglijsttoernooi (drie ster ren) in Amsterdam. De speelster uit Kapelle verloor in een drieset ter van Kelly de Beer. In de eerste set raakte de zeventienjarige Van de Velde, als achtste geplaatst, alles goed, wat een 6-o-score opleverde. Vervolgens herstelde De Beer zich met 3-6 en 2-6. Kim Lammers keert terug bij Oranje NIEUWEGEIN - Kim Lammers is te rug in de selectie van het Neder lands hockeyteam. De 27-jarige spits is door bondscoach Herman Kruis opgeroepen voor de ko mende oefentrip naar San Diego in de Verenigde Staten (16-30 ja nuari). De ploeg bestaat uit 22 speelsters. Lammers moest de Spe len van Peking, waar Oranje goud won, aan zich laten voorbijgaan. Jeugdploeg Standard naar Voetbal Gala MIDDELBURG - De organisatie van het Grontmij Voetbal Gala heeft een jeugdploeg van Standard Luik gestrikt. De Belgische topclub heeft toegezegd op donderdag 21 mei op de velden van SV Nieuw- dorp deel te nemen met de 'On der 19'. RBC Ai staat ook op de deelne merslijst, evenals de regioteams van Borsele, Walcheren en Zeeuws-Vlaanderen. Clubloze Boukhari traint bij NAC Breda BREDA - Nourdin Boukhari traint tot de winterstop mee bij zijn oude club NAC Breda. De 28-jari- ge aanvaller zit momenteel zonder werkgever. Boukhari stond dit sei zoen onder contract bij Al-'Ittihad in Saoedi-Arabië, maar verliet die club omdat zijn contract volgens hem niet werd nageleefd. De Marokkaan speelde eerder ook voor Ajax, AZ'en Sparta. Ploegentijdrit in Topcompetitie vrouwen RIJSWIJK - De KNWU Topcompeti tie voor vrouwen wordt volgend jaar uitgebreid met een ploegen tijdrit rond de Blauwe Stad in Gro ningen. Deze wedstrijd is de afslui ter. De competitie telt daarnaast nog zes wedstrijden: Ronde van Gelderland, Omloop van Borsele (25 april), Omloop door Middag- Humsterland, Kasseienomloop Ex- loo, Ster Zeeuwsche Eilanden (18- 20 juni) en Holland Hills Classic. RKC wint op stille sinterklaasavond RIJSWIJK - RKC Waalwijk was giste ren de enige ploeg uit de top vijf van de Jupiler League die won. Dat deden de Waalwijkers met 2-1 bij Helmond Sport. Excelsior en Cambuur Leeuwarden, de num mers twee en drie, kwamen in Rot terdam voor slechts 1214 toeschou wers niet tot scoren. Ook de ande re duels hadden te lijden onder sin terklaasavond. Jan-Henk Bomhof zal in de voorjaarscompetitie uitkomen voor Arnemuiden, dat is gepromoveerd naar de derde divisie. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46