bokaal ht los! Landsbanki-rapport pleit Goes vrij Ruime keuze in gebruikte fietsen Bram Theune zingt als je jarig bent PZC Zaterdag 6 december 2008 3 7 door Frank Balkenende GOES - Bestuurders en ambtenaren van de gemeente Goes valt het Landsbanki-debacle niet te verwij ten. Financiële systemen en onvol doende toezicht op banken en fi nanciële producten zijn de schuldi gen. Dat is de conclusie van het Bureau Integriteit Nederlandse Gemeen ten (BING). Dat bureau heeft op verzoek van de gemeenteraad een onafhankelijk onderzoek verricht naar de gemeentelijke deposito's die bij de Nederlandse poot van de ingestorte IJslandse bank Lands- banki staan, in totaal 12 miljoen eu ro. Volgens BING heeft de gemeen te Goes 'rechtmatig en zorgvuldig' gehandeld. BING is een initiatief van de Vereniging van Nederland se Gemeenten. Het bureau stelt vast dat bij de ge meente Goes niemand had kun nen bevroeden dat Landsbanki zou instorten, zelfs niet op 25 sep tember toen Goes er nog eens vier miljoen euro parkeerde. Twee we ken later kwam Landsbanki in fi- nanciële nood. Alleen de De Nederlandsche Bank (DNB) had aanwijzingen dat Landsbanki in zwaar weer verkeer de. Volgens het onderzoeksbureau kon DNB Nederlandse klanten van Landsbanki toen niet waar schuwen, omdat de IJslandse bank dan meteen zou zijn omgevallen. Dat zou elke steun- of reddings operatie onmogelijk hebben ge maakt, stelt BING. Om financiële drama's te voorko men, adviseert het bureau de ge meente Goes wel het interne con trolebeleid aan te scherpen. - Dorpsplein 14 4363 AC Aagtekerke Tel: 0113-58 13 06 Kijk ook op: www,leQjoossetweewieJers.nl FIETSEN E-BfKES - MOUNTAINBIKES cCt'O JiXVMe FIETSVERHUUR i brugpiepers. „Ik geef les aan alle brug- o-t tot en met gymnasium. Wat ik daar- die leerlingen komen vaak van kleine zo'n grote school. Een heftige over- ik een beetje te versoepelen voor ze." een jaar of zes sportklassen, voor de rijgen dan wat meer sport aangeboden. :h sterk gemaakt voor een alternatief, aangelegde personen kunnen nu aan ïlnemen: drama, muziek, tekenen en Cubbens geeft drama. „Heel goed om ven te krijgen, bijvoorbeeld." 'BENS (spatie) jouw postcode (spatie) f e-mail jouw keuze naar leraar@pzc.nl. Naam: Bram Theune (61) uit Middelburg Vak: Wiskunde School: Nehalennia (Breeweg), Middelburg Geen enkele leraar had zulke uitgebreide aanbevelings brieven als Bram Theune. 'Ik ben benieuwd of er iemand is die hem kan overtreffen'. 'Hij is de beste en populairste leraar van onze school'. 'Hij geeft leerlingen een zelfver- trouwenboost'. 'Hij heeft zelf plezier in zijn vak en draagt dat op anderen over.' 'Hij is onvoorspelbaar en zingt bij voorbeeld plotseling in de klas voor een jarige."Wat jul lie misschien niet weten, is dat hij, samen met een ande re collega, de initiatiefnemer is geweest voor WisBase en WisClass.' Een heel bijzondere mail kwam van een leer ling die een ernstig verkeersongeluk kreeg en tijdens zijn moeizame revalidatie veel steun had aan zijn wiskundele raar. Daardoor zit hij nu in 5 vwo in plaats van op het vm- bo, zoals het revalidatiecentrum geadviseerd had. Bram Theune heeft ook nog een reden waarom hij moet winnen: om nu, aan het eind van zijn carrière als leraar, eens alles te mogen verteilen wat hij te vertellen heeft over het onderwijs. Hij heeft zijn gedachten al op papier gezet: een heel A4-tje vol over wat er mis is en wat er be ter kan, over WisBase (een digitale ruilbeurs voor lesma teriaal) en WisClass (ieerlingenpagina) en over astrono mie. De muren van zijn lokaal zijn behangen met foto's van de planeet. „Eigenlijk ben ik geen echte wiskundige, maar een wetenschapper." SMS: PZCLERAAR THEUNE (spatie) jouw postcode (spatie) jouw huisnummer. Ofe-mail jouw keuze naar leraar@pzc.nl. Stem en win een Wii ledereen kan vanaf vandaag stem men op één van de vijf genomi neerde leraren. Als je stemt steun je niet alleen je leraar, maar maak je bovendien kans op een Wii spelcomputer, ter waarde van 249 euro! Stemmen kan op twee manieren: via e-mail of sms. E-mail jouw keuze naar leraard>pzc.nl, voor zien van je eigen postcode en huisnummer. Sms jouw keuze als volgt naar telefoonnummer 2002: PZCLERAAR (spatie) de achter naam van je favoriete leraar (spa tie) jouw postcode (spatie) jouw huisnummer. Dus bijvoorbeeld: PZCLERAAR RE- MIJN 4330AB 15. Je betaalt de standaardkostprijs van 1 sms van jouw provider. Je ontvangt geen antwoordbericht. De winnaar van de Wii spelcom puter krijgt persoonlijk bericht en wordt in de krant vermeld. Je kunt je stem tot 18 december 12.00 uur uitbrengen. De winnen de leraar of lerares krijgt op 19 december de PZC-wisselbeker uit gereikt. Nét niet in de finale maar even populair Tja, we móesten er vijf kie zen, maar"als we de scholie ren mogen geloven, zijn er véél meer topleraren en -lerares sen te vinden in Zeeland. Johanna Brouwer geeft Neder lands op het Ostrea Lyceum en be schikt volgens haar leerlingen over een flinke portie 'Brouwer-power'. Ze is -'aardig', 'grappig' en staat op de klassenavond zelfs op de dans vloer. Haar collega Nancy Robin son - lerares Engels op het Ostrea Lyceum - is 'altijd gezellig', 'hart stikke lief en begint de dag regel matig met een zelfverzonnen rap. Rob Strating - leraar op het Goe- se Lyceum - is volgens zijn leerlin gen 'spontaan, grappig en staat al tijd voor je klaar'. De lessen van Gerrit Geerse van de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren zijn nooit saai, zeggen zijn leerlin gen. 'Hij probeert de lessen Duits nóg leuker te maken met films en toneelstukjes'. Robin Claerhout, leraar op SSG De Rede in Terneu- zen 'maakt altijd grapjes, maar kan ook heel serieus zijn. Hij blijft al tijd rustig en-schreeuwt nooit'. Jan-Hendrik Guiljam, geschiede nisleraar op het Calvijn College in Middelburg, is volgens zijn leerlin gen 'gewoon superaardig' en 'heeft altijd een goed humeur'. uVje en Pieter Wisse strijden om ie heeft de meeste fans? nia) en Pieter Wisse (CSW). Daar naast maken geschiedenisleraar Bas Remijn (Ostrea Lyceum), docent mens natuur Tonni Gubbens (SSG De Rede) en gymleraar Pa trick Nieuwenhuyze (Pontes Pieter Zeeman) kans op de wisselbokaal. De teller staat wëer op nul. Ieder- een kan via e-mail en sms stem- men op één van de vijf finalisten. Vanaf nu telt wél alleen het aantal stemmen. Wie de meeste fans heeft, wordt op 19 december de nieuwe beste leraar of lerares van Zeeland. Hij of zij ontvangt de bo kaal en wordt geïnterviewd in de PZC-onderwijsbijlage, die begin ja nuari verschijnt. Bekijk het filmpje op www.pzc.nl. Naam: Patrick Nieuwenhuyze (25) uit Goes Vak: Lichamelijke Opvoeding School: Pontes Pieter Zeeman, Zierikzee Hij is er een beetje verlegen van. „Ik wist helemaal niet dat ik opgegeven was, laat staan dat ik bij de laatste vijf leraren hoor. Maar, ik vind het hartstikke leuk. Ik zie het toch als een compliment. Ik vind het leuk dat leerlingen de moeite hebben genomen om me te nomineren." Het zou zomaar kunnen dat de PZC-beker het komende jaar weer op het Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee staat. Vorig jaar won Jacqueline Kooij, maar als het aan Judith ligt, móet Patrick Nieuwenhuyze de beste leraar van Zee land worden. „Hij is nog maar 25, maar hij is helemaal thuis in zijn vak. Hij geeft op een hele leuke manier les, is gezellig en je kunt altijd ontzettend met 'm lachen." 'Hij heeft altijd leuke grapjes en probeert zijn lessen leuk te maken door elke keer iets nieuws te verzinnen', zegt een andere leerling. 'Hij wil je altijd heipen als je iets niet durft, maar hij zal je nooit dwingen als je écht niet wilt', roemt een andere scholier. Nieuwenhuyze noemt zichzelf een sportgek. „Ik probeer het aanbod in de lessen aan te passen aan de leerlingen. Ik denk dat de leerlingen me waarderen, omdat ik enthou siast en jong ben. Ik sta qua leeftijd natuurlijk best dicht bij de scholieren. En ja, ik ben meestal vrolijk. Mijn motto is: 'een dag niet gelachen, is een dag niet geleefd'." SMS: PZCLERAAR NIEUWENHUYZE (spatie) jouw postcode (spatie) jouw huisnummer. Of e-mail jouw keuze naar leraar@pzc.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39