Lekker eten voor een stevige prijs Gimbrère Interimdirecteur GGD stuit opnieuw op financiële tegenvaller UITVERKOOP KORTINGEN TOT 50% ï)e mwk m l\aifHi0nö IfeootdeliHtf Datenin jeregio N Paulus-parochie voor studenten PZC Zaterdag 6 december 2008 3 1 (m.u.v. nieuwe collectie) KOOPZONDAG 7-12 WWW.GIMBREREMODE.COM Redacteuren Edith Ram akers en Raymond de Frel la ten zich in deze feestmaand verrassen. Raymond dineer de daarvoor in Etablisse ment 1880 in Groede. Stomme vragen be staan niet, heb ik ooit geleerd. Maar Raymond de Frel, je kwam zojuist toch aardig in de buurt. „Hoe oud is dit pand eigenlijk", vroeg ik gastheer Danny Jong man van Etablissement 1880. „Uh, ongeveer uit 1S80 meneer." Ja, natuurlijk... enfin, we kunnen rer meteen allebei hartelijk om lachen. Pas dan, het is al aan het einde van de avond, lijkt het ijs bij Jongman wat gebroken. Hij en zijn mede werkster zijn de.hele avond uiterst correct ge weest. Niks op aan te merken, maar van mij mag het best iets losser. Aan de andere kant, 1880 heeft van nature een statig karakter. Jongman startte vijfjaar geleden met zijn vrouw Mariëlla en compagnon Bart van Kruiningen het restau rant in een oud pand met een voor- en achterka mer aan het rustieke Marktplein in Groede. Ho ge boekenkasten maken het etablissement nog iets chiquer. Het is overi gens tijd voor verandering. Van Kruiningen verliet 1880 in september, waarna Mariëlla het roer in de keu ken overnam. En om echt te verfrissen wordt dezer dagen ook het interieur aangepakt. We krijgen geen menu kaart te zien, Jongman vraagt alleen of we drie of vier gangen willen en of het hoofdgerecht vlees of vis mag zijn. We besluiten vier gangen met vis én vlees te laten bereiden (60 euro per persoon), maar verder wordt vanavond dus een complete verras sing. Na een glaasje champagne als aperitief krijgen we een amuse. Twee stukjes lauw warme wilde eend smaken heerlijk bij een puree van kweeperen en ook het toastje notenbrood met een paté van patrijs mag er zijn. Dan volgen drie to rentjes als voorgerecht. Op salade rusten zelfgepelde Hollandse garnaaltjes en een boterzacht stukje een denlever. Een mousse van gerookte paling, gemari neerde tonijn en een kro kant gebakken ansjovis je behoort tot mijn favorieten van deze avond, ter wijl mijn tafelgenote de paling wat té gerookt vindt smaken. Het derde torentje bestaat uit een Sint Jacobsvrucht met aangestoofde venkel en een stukje Spaanse Pata Negra-ham. Dat Iberische varkentje komt weer voorbij in het tussengerecht. Wederom in torenvorm, maar nu met schorseneren en een gebakken langoustine. En ook nu is alles weer heerlijk be reid, maar ik mis jammer genoeg wat creativiteit in de presentatie. De met trompette de la morte (een paddenstoel) gevulde rode poon smaakt mijn tafelgenote .beter dan de wat flauwe op de huid gebakken kabeljauw. De puree met graan tjesmosterd geeft haar hoofdgerecht gelukkig meer pit. Ik heb geen aanmerkingen op mijn fa zant met filodeeg en truf- felsaus, paddenstoelentrio en malse Europees herten- filet (Jongman met een knipoog: „Nee, niet van de Veluwe hoor! Volgens mij komt-ie uit Polen"). Na een parfait van nougat en granaatappel en soes met gekarameliseerde appel en koffie-vanillecrème krijgen we bij de koffie en thee nog een paar aardige mondvermaakjes. Het was lekker in 1880, maar voor een rekening van 166 euro (inclusief twee champag ne, twee rode wijn en twee fris) had het iets ver rassender mogen zijn. Etablissement 1880, Markt 27, Groede. Tel: 0117-376066. www.etablis- sement1880.nl. Tot 1 janua ri 2009 op ma en di dicht, daarna op di en wo geslo ten. Prijs-kwaliteit: Entourage: Bediening aan tafel: Horen, zien en ruiken: Drank. Veel drank, bij een tafeltje verderop. En hoe meer drank, hoe luidruchtiger het wordt. Geeft niet. Maar even later zie ik de man achter het stuur kruipen. O, o, o, oliedom! Conclusie: In 1880 kan je goed dine ren voor een stevige prijs. Kijk voor eerdere afleveringen van De Smaak op www.pzc.nl onvoldoende goed matig uitstekend voldoende ADVERTENTIE VAN DE DAG Slanke vrouw 61zkt man 62-70, zonder baard/snor, met zelfde interesses. Hv film, theater, wandelen, internetten. 0900-0401117 Postbus: 100133 Zie de volledige pagina op www.dateninjeregio.nl Deelnemen moeten 1.8 jaar win of ouder Mocht je hulp nodie hebben bel 0900-0400038 of email naar oatcninjercgio@ukajstomcrsupport,com. Deze service werkt niet met een analoge telefoon Hl Ziekenhuis Walcheren Afscheidsreceptie E.T. Schuijt Na 28 jaar als specialist te hebben gewerkt, neemt de heer E.T, Schuijt, Orthopedisch Chirurg afscheid van Ziekenhuis Walcheren U bent van harte welkom op de receptie woensdag 17 december 2008 van 16.30 uur tot 18.00 uur in het personeelsrestaurant van Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88 Vlissingen Falend volgsysteem kinderen vormt strop van 156.000 euro. door Claudia Sondervan GOES - Interimdirecteur Frits Hen- drikse van de GGD Zeeland moet stevig de bezem halen door de fi nanciën van de gezondheidsdienst van de Zeeuwse gemeënten. Ont dekte hij eerder al een overschrij ding van 1,2 miljoen euro op de be groting voor het lopende jaar, nu moest hij de gemeenten vertellen dat het systeem dat de dienst heeft laten bouwen om alarmsignalen over het welzijn van kinderen te verzamelen, overnieuw moet. Kos ten: 12.000 euro per gemeente. Het systeem is namelijk alleen door de GGD in Zeeland te raad plegen en te beheren. Het sluit bo vendien niet aan bij verwijsin- dexen buiten de provincie. Kinde ren die wegtrekken zijn dan niet langer te volgen voor hulpverle ners. In de zogeheten verwijsindex ver zamelt de GGD signalen van instel- fjl Interim-directeur Hendrikse stuit opnieuw op een tegenvaller bij de GGD Zeeland. Dit keer gaat het om een falend volgsysteem voor kinderen met problemen. lingen over kinderen waarmee het niet goed gaat. Hulpverleners en instanties melden er dat zij met een kind werken of er zorgen over hebben. Met behulp van de index moet worden voorkomen dat instanties langs elkaar heen werken, zoals bij de in 2003 doodgeslagen peuter Sa vanna is gebeurd. De gegevens van instanties als sociale dienst, jeugd zorg of school worden geanonimi seerd. Het tekort over 2008 ontstond doordat ettelijke zaken niet waren verantwoord op de begroting. Zo waren projectsubsidies niet ge boekt, bleek de GGD mensen te veel in dienst te hebben en stegen, de lonen meer dan de gemeenten vergoeden volgens hun afspraak in de Vereniging Nederlandse Ge meenten. De boventallige medewerkers wor den via openvallende vacatures als nog in de formatie ondergebracht. Maar de dienst geeft daarna nog al tijd 4,5 ton euro per jaar te veel uit. De bezuinigingen moeten vooral komen uit de activiteiten voor de gemeenten. Eerder al gaven de ge meentebesturen globaal aan welke taken wat hen betreft beperkter konden. In januari wordt duidelijk waar precies op gekort zal worden. BREDA - Het bisdom Breda krijgt een studentenparochie, die in het gehele bisdom actief zal zijn. De parochie wordt vernoemd naar de heilige Paulüs, die wordt gezien als één van de grondvesters van het christendom. Het bisdom, dat de provincie Zeeland en West-Bra bant omvat, maakte het besluit van bisschop Hans van den Hende gisteren bekend. Wie de pastoor wordt, is nog niet bekend. Deze zal in het gehele bisdom in vierin gen voorgaan. foto Peter Nicolai In het restaurant is er uitzicht op de keuken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33