Continuïteit in waterschap Kleine stroomstoring www.rotsvast.nl Regionalen met CDA in bestuur Z-Vlaanderen Terneuzen net niet meest vogelvriendelijk Onbeperkt Spareribs Volop lof voor gerechten uit de eigen streek Meer financiële armslag voor vier festivals Snel onder controle Wandfoto'svoor thuis en op kantoor w Oude getrouwen keren terug in nieuw bestuur Zeeuwse Eilanden. door Maurits Sep middelburg - Bij het waterschap Zeeuwse Eilanden verandert de ko- mende twee jaar niets. Als over brugging naar de fusie met het Zeeuws-Vlaamse waterschap is een nieuw dagelijks bestuur ge vormd dat drijft: op oude getrou wen. Drie van de vijf huidige leden zit ten ook weer in het nieuwe be stuur: Jaap Hoekman (SGP), Jacob Mol (CDA) en Willem Ginjaar (Ka mer van Koophandel). Zij krijgen steun van Wilma Brouwer (PvdA) en Jaap de Jager (ZLTO). „Ik heb inderdaad gekozen voor continuï teit", beaamde formateur Hoek man gistermiddag. „En voor erva ring, stabiliteit en homogeniteit. Dure woorden, dat weet ik, maar ik heb ook de verwachting dat we collegiaal kunnen samenwerken." Doorgaan met drie zittende be stuursleden betekent dat het water schap weinig veranderingen staat te wachten. Omdat de fusie met Zeeuws-Vlaanderen al over twee jaar aan de orde is, vindt Hoek man dat ook belangrijk. Hij heeft zijn coalitie gistermiddag als mede deling bekendgemaakt aan de lijst trekkers, bevestigt Hoekman. „Ik heb de afgelopen dagen iedereen gebeld en het was voor mij duide lijk hoe het moest worden. En dui delijk is duidelijk, dan ga ik niet voor de show nog eens heen en weer praten." Hoekman zei eerder te streven naar een coalitie met een grote meerderheid en een brede verte genwoordiging. Hij is zelf tevreden over het eindresultaat. „Er waren tal van mogelijkheden denkbaar. Nu hebben we een coalitie met de grootst mogelijke meerderheid (19 van de 30 zetels, red.). En het is een mix van vanalles." SGP, CDA, PvdA, ZLTO en Kamer van Koophandel vormen het nieu we dagelijks bestuur van Water schap Zeeuwse Eilanden. Dat wordt op 8 januari geïnstalleerd. Hij geeft toe dat SGP en CDA veel boeren onder hun kiezers hebben en dat met de ZLTO erbij de boe ren dus een grote invloed hebben. „Ik heb overwogen ook een na- tuurpartij erbij te vragen, maar de Christenunie geeft een te groot christelijk blok." Jikkie van der Giessen van Water Natuurlijk viel af omdat zij een drukke baan heeft én voor afschaffing van de water schappen is, verklaart Hoekman. „Het was een optelsom." Hoekman benadrukt dat het nieu we bestuursakkoord wordt ge maakt door de hele algemene ver gadering, en niet alleen door de coalitie. „Ook de natuur par tij en kunnen hun stempel erop druk ken." PZC Zaterdag 6 december 2008 29 OP ZOEK NAAR WOONRUIMTE? Bezoek ons aan de Londensche Kaai 45 in Middelburg. OF WILT U WOONRUIMTE VERHUREN? GRATIS VOOR VERHUURDER! ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurmakelaar van Nederland T. 0118-611412 E. middelburg@rotsvast.nl 6, 7 December 2008 Familierestaurant De Schelp burg van Woelderenlaanö. Vlissingen tel: 0118 411770 web: www.de-schelp.nl terneuzen - Drie boeren, een on dernemer en een portier vormen vanaf begin volgend jaar het nieu we dagelijks bestuur van Water schap Zeeuws-Vlaanderen. Na drie dagen onderhandelen be reikten CDA, Algemeen Water- schapsbelang en Waterschapspar tij Zeeuws-Vlaanderen overeen stemming over een bestuursak koord op hoofdpunten. Een ak koord waarin Luc Mahgnus (ZL TO, waterbeheer) en Joop Dees (Bedrijven, waterkwaliteit) zich konden vinden, wat hen een plaats in het dagelijks betuur ople verde. De andere gezworenen wor den ]os Verdurmen (waterkerin gen), Denis Steijaert (CDA, we gen) en Conny Almekinders (Alge meen Waterschapsbelang, financi ën). Het nieuwe dagelijks bestuur van het schap staat in grote mate onwelwillend tegenover de voorge nomen Zeeuwse waterschapsfusie én ontpoldering. Ook wil ze geen tariefsverhoging meer. terneuzen - Terneuzen is de op één na vogelvriendelijkste gemeen te van Nederland. De gemeente Zoetermeer ging met de hoofd prijs van Vogelbescherming Neder land aan de haal. De Vogelbescherming wil met de prijs projecten voor stadsvogels sti muleren. Terneuzen deed mee met het project Vogels Alom. Dat bestaat uit dertien onderdelen, die allemaal bijdragen aan het welzijn van stadsvogels. Daarbij gaat het bijvoorbeeld om vroegevogelwan- delingen, door scholieren, beschil derde poepplankjes en het plaat sen van informatiepanelen. De jury roemde het Terneuzense project, maar vond de inzending van de gemeente Zoetermeer toch nog wat beter. Zoetermeer krijgt twintigduizend euro om Ooster heem om te toveren tot een vogel- vriendelijke nieuwbouwwijk met vijftig soorten broedvogels. De gemeente Terneuzen gaat in sa menwerking met natuur- en mi lieueducatiecentrum Natuur Zo door met het vogelproject. 12.50 D.l door Rob Paardekam scherpenisse - Maurice de Co- ninck van de Gouden Leeuw in Scherpenisse is niet zo'n kok die de hele avond in de keuken staat. Zo nu en dan slaat hij de deuren open om een praatje te maken met de gasten. Dan vertelt hij over zijn passie, Duitse wijnen, of pro beert hij uit te vissen wat ze wel en niet lekker vinden. Om daarna iets heel speciaals te maken. „Acht van de tien gasten hebben de me nukaart helemaal niet nodig." Juist door dat soort dingen is de ge boren Goesenaar door Koninklijke Horeca Nederland uitgeroepen tot de meest markante horeca-onder- nemer van Zeeland. Ook om zijn lekkere eten, uiteraard. Volgens de jury heeft De Coninck het eiland Tholen op de culinaire kaart gezet met zijn streekgerechten, waarvan de Oosterscheldekreeft veruit de bekendste is. „Mensen uit heel Bel gië komen daar speciaal voor naar hier", aldus de veelgeprezen hore- caman. Onlangs kreeg hij ook ook de vermelding 'Bib Gourmand' in de Michelin-gids (die van de ster ren). Die staat voor een uitsteken de maaltijd, die ook nog eens be taalbaar is. Een ster streeft De Co ninck niet na. door Harmen van der Werf heinkenszand - De vier grote festi vals die Borsele rijk is, krijgen de komende vier jaar meer financiële armslag. De gemeente Borsele en de provincie komen met extra sub sidie over de brug. „Kunnen we eindelijk een band boeken die we al lang op ons wensenlijstje lieb- ben staan", reageert Peter Kempe van het Bluesfestival Kwadendam- me verheugd. De PvdA in de Borselse gemeente raad drong in juli al aan op een verhoging van de subsidies voor de grote festivals in Borsele. Een meerderheid volgde deze week. Voor de vier grote Borselse festi vals - wereldmuziekfestival Pastora le au Parvis in Nisse, Klomppop en Straatfestival Ovezande en Bluesfestival Kwadendamme - be tekent dat een aardige financiële oppepper. Zij krijgen er op jaarba sis samen 9500 euro bij. Delta: „Er heeft weer eens iemand door ons leidingnet gegraven." door Wendy van den Hurk vlissingen - Na Middelburg kamp te ook de binnenstad van Vlissin gen gistermiddag even met een stroomstoring. Al was het vergele ken met de buurman meer een stroomstorinkje. Het licht ging even na 13.00 uur uit en drie kwartier later sprong het weer aan. Dat was onder meer het geval in de Vrouwestraat, de Hendrikstraat en een deel van de Walstraat. Nadat Delta was gealar meerd over de storing, zijn er vol gens woordvoerder Mirjam van Zuijlen direct monteurs naar de Scheldestad gestuurd. Die repare ren het net de komende dagen. Dan moet ook duidelijk worden wie er verantwoordelijk voor is. „Er heeft weer eens iemand door ons leidingnet gegraven. Daar wor den we onderhand wel moe van." KINDEROPVANG OP Dagopvang o tot 4 ja a r Buitenschoolse opvang 4 tot t?. jnnr Weekendopvatig 0 tol 12 jaar VLISSINGEN THOLEN - De blusgroep Tholen moest gistermiddag uit rukken voor een autobrand aan de Energieweg in Tho- len-stad. Dé spuitgatsen waren snel ter plaatse en had den het brandje binnen de kortste keren onder contro le. Hoe het vuur is ontstaan, was gisteren niet helemaal duidelijk. De auto moet als verloren worden be schouwd. De Energieweg was enige tijd afgesloten voor het verkeer. foto Jan-Willem Kernpeneers Scheldestraat 42 Vlissingen tel: 0118 417244 www.fotoschuilwerve.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31