invoering bij Corns Automarkt ligt op zijn gat van werktijdverkorting dreigt te mislukken LgwBudgeÏPC QVSCCUNT. goudsmid UITVERKOOP! KORTINGEN TOT 50% 'Autoverzekering wordt duurder' DAF zet rem op productie vrachtwagens 1 6 Zaterdag 6 december 2008 PZC W Betere computers voor betere prijzen Zie www.lowbudgetpc.nl of kom langs: Herenstraat 17 Middelburg (centrum) Tel. OH8-6170&7 Di-Vr lO.OOu-i7.OO11, Zat 10.00u-17.00u. donderdag koopavond BlIKEMBfISI ^«7— D&G TRiTBmeios ICE AJ SS MOSCHINO Ganzepoortstraat 23 Goes Rico^^a.ccmJ^ mmw juwelier Langeviele 52/54 Middelburg eindhoven - Truckbouwer DAF in Eindhoven heeft gisteren de pro ductie van vrachtwagens stilge legd. Ook maandag rollen er geen voertuigen van de band. Een terug lopende vraag naar vrachtwagens en het afzeggen van lopende or ders zijn volgens een DAF-woord- voerder hiervan de oorzaak. Volgens de woordvoerder ligt de assemblageafdeling volledig stil en wordt er op de afdeling waar de motoren worden geproduceerd ge deeltelijk gewerkt. De medewer kers zijn thuis. Mogelijk moeten zij hiervoor vakantiedagen inleve ren. DAF hervat dinsdag de productie weer. „Maar we volgen de markt van dag tot dag", aldus de woord voerder. DAF maakte al eerder bekend dat de productie in de laatste week van dit jaar en de eerste twee we ken van januari stil ligt. haarlem - Aan de scherpe daling van de premies voor autoverzeke ringen is een einde gekomen. Veel bedrijven hebben belegd premie geld zien verdampen als gevolg van de financiële crisis en zien zich gedwongen die verliezen door te berekenen aan de klant. Dat stelt de onafhankelijke prijsver- gelijker Verzekeringssite. Volgens Verzekeringssite was sinds 2005 sprake van een ware premieoor log. Door de moordende concur- BMW ziet verkoop auto's kelderen münchen - De wereldwijde ver koop van BMW kelderde in no vember met ruim 25 procent tot 96.570 voertuigen, vergeleken met een jaar eerder. Dat maakte BMW gisteren bekend. Over de eerste ne gen maanden van dit jaar valt de verkoop 1,8 procent lager uit op 1,3 miljoen wagens. BMW verlaagt, nu zijn productie. rentie onder autoverzekeraars gin gen de premies in ruim twee jaar met een kwart omlaag. Verzeke raars wisten de teruglopende winst met beleggingen te compen seren.. Enkele verzekeringsmaatschappij en hebben nu echter hun premies, vooral voor jongeren, verhoogd, al dus het consumentenplatform. Verzekeringssite verwacht dat dat andere verzekeraars dat voorbeeld snel volgen. AutoRAI in goedkopere opzet door crisis amsterdam - De AutoRAI krijgt volgend jaar door de crisis in de au tomobielindustrie een nieuwe op zet die goedkoper is voor deelne mende autofabrikanten. Dat heeft een woordvoerder van de RAI "Ver eniging gisteren gezegd. Enkele au tofabrikanten dreigden de beurs links te laten liggen om kosten te besparen. maakte ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Bij Corus is daar geen sprake van. De werkgeversorganisaties dron gen er eerder deze week al bij Don- ner op aan de regels te versoepe len. „De aanvraag van Corus was inderdaad een soort voorspelling", zegt Maarten Hoelscher van vak bond De Unie. Bij het aanvragen is haast geboden. Sociale Zaken be handelt de aanvragen op volgorde van binnenkomst tot er voor 20.000 fte of maximaal 200 mil joen euro is aangevraagd. Uiterste indiendatum is 1 januari 2009. De staalvakbonden durven er niet aan te denken wat mislopen van de regeling betekent. „Ze denken in Den Haag blijkbaar dat er deze maand weer orders van honder den tonnen uit de lucht komen vallen", sneert Jos Duijnhoven van FNV Bondgenoten. De opslagplaatsen voor nieuwe en tweedehands auto's puilen tegenwoordig uit. De markt is door de kredietcrisis compleet ingestort. foto Ingo Wagner/EPA Tweedehands auto's gaan voor ramsjprijzen de showroom uit. door Arjen de Boer en Jan Trommelen den haag - Mooie deals liggen in het verschiet voor kopers van twee dehands auto's, nu de showrooms en opslagterreinen uitpuilen. Pak het slim aan en sleep een grote kor ting binnen. Wie wil inruilen moet meteen toeslaan, want hij krijgt steeds minder terug voor zijn 'oude bak'. Een nieuwe auto voor een spot prijs is voor Jan Modaal nog niet weggelegd. Dure wagens waar ho ge winstmarges op zitten, gaan nu wel tegen ramsjprijzen de showroom uit, maar op de door sneewagen wordt nog weinig kor ting weggegeven. Ook bij de Haagse Peugeot-dealer bedraagt de korting niet meer dan vijf a zes procent op een nieuwe. Heel veel meer zit er niet in. Mis schien nog honderd euro hier of daar, dan houdt het echt op. „Maar met de prijs van een occa sion kunnen we wél uitpakken", zegt de verkoper. Hij wijst naar een blauwe Peugeot 207, ziet eruit als nieuw, heeft zo'n dertigdui zend kilometer op de teller plus al le luxueuze extra's. „Die kun je zo meenemen voor 12.500 euro. Ik wil ervan af" Want zo lang de wa gen in de showroom staat, kost hij geld. Autobedrijven, handelaren en lea semaatschappijen weten niet waar ze hun occasions moeten laten. Een tweedehands staat nu gemid deld vijf maanden te koop in plaats van drie, zoals gebruikelijk. Voor duurdere wagens is dat al acht maanden, zegt directeur Wil Brouwer van cijferbureau AutoDa- ta. Het gevolg is dat de opslagterrei nen van de handelaren tjokvol zit ten. De twintig grote handelsbe drijven waar dealers en leasemaat schappijen hun ongewenste ge bruikte wagens normaal slijten, kunnen niet meer bijkopen of bie den extreem lage prijzen. „De occasionmarkt zit op slot", al dus Brouwer. „De komende maan den gaat er flink gestunt worden." Een uitgelezen kans voor koopjes jagers. Brouwer verwacht dat de prijzen van tweedehands auto's pas aantrekken als dealers eerst een bulk wagens aan de buiten landse markt weten te slijten. De occasionprijzen dalen al ander half jaar, maar sinds afgelopen zo mer kelderen ze echt. „Vroeger be taalde je op veilingen voor oude leaseauto's ongeveer de helft van de nieuwprijs, nu betaal je vaak maar een kwart", aldus de Friese automakelaar Martin Petter. „Sinds eind september is er zeker twintig procent van afgegaan." Elk jaar moeten leasemaatschappijen van 160.000 zakenauto's af Bij de grootste, LeasePlan, komen elke maandag achthonderd auto's te rug, aldus manager Ton Mesker van de Vereniging van Nederland se autoleasemaatschappijen. Die auto's moeten op vrijdag de deur uit zijn, want de volgende maan dag komen er weer achthonderd. Aanvraag staalbedrijf zou niet aan eisen van minister voldoen. ijmuiden - De invoering van werk tijdverkorting bij Corus dreigt te mislukken. De aanvraag van het staalbedrijf voor 6400 medewer kers zou niet aan de door minister Donner (Sociale Zaken) gehanteer de criteria voldoen, Corus diende volgens ingewijden een aanvraag in op basis van de omzetterugval in november en de orderportefeuille voor december. Het bedrijf denkt dat in december de omzet ver onder de dertig pro cent schiet. Maar prognoses accep teert Sociale Zaken niet. Een eis om werktijdverkorting te mogen invoeren is dat het bedrijf in oktober en november een om- zetval van dertig procent mee-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 16