of binnentuin? 35 wonen 'Nog steeds blij met de stoel' El wonen@wegener.nl 024-3650509 We zijn dol op buiten zitten, ook als het weer wat minder is. Dus maken we het ons comfortabel met bankstellen, meubels en verwarming die zowel binnen als buiten kunnen blijven staan. Wat wordt het deze winter: een buitenkamer of een binnentuin? door Renske Schriemer - 4 »-• Behalve als sfeermaker en warmtebron dient deze binnen- én buiten- haard ook als ruimtever deler. foto GPD PZC Zaterdag 6 december 2008 In deze rubriek brengen wij bekende, tijdloze meubels - de '(neo)klassiekers' op woonge bied - voor het voetlicht. Harold van Mullem met de Oran ge Slice Chair, foto Dick Dijkstra Als er één trend is voor 2008, dan is het wel die van 'haal binnen naar buiten' én vice versa. „Outdoor is helemaal in", volgens het Nederlands Pers centrum Wonen. „Als je kijkt naar de tuinmeubelen, dan doen die qua stijl en comfort niet meer on der voor de zitgroep binnen." Loungemeubelen heten de bank stellen en fauteuils die ook in de winter buiten kunnen blijven staan. De basis is van kunststof of hout en de kussens van afneemba re materialen. Steeds meer mensen richten een 'buitenkamer' in: een overdekt terras of een veranda als extra woonruimte, soms zelfs met complete buitenkeuken. Wie een maal zo'n buitenruimte heeft, wil er ook in het najaar en zelfs de win ter van kunnen genieten. Dus ver schijnen er ook terrashaarden, inge metselde open haarden of barbe cues op de loungeplek. Maar andersom kan natuurlijk ook: de buitenbank verslepen naar de serre of de woonkamer. „Dach ten tuinmeubelontwerpers eerst van binnen naar buiten, nu is dat vaak andersom en kunnen buiten meubelen als extra optie vaak wor den voorzien van een hoes voor binnen, gemaakt van leer of stof', stelt het Nederlands Perscentrum Wonen. Zo kun je ook in de winter en op al die frisse en natte Nederlandse dagen, binnen genieten van een vleugje buitenleven. Om het helemaal af te maken, kun je tegenwoordig zelfs een leuk ta pijt kopen voor de buitenzithoek. Het Nederlandse bedrijf Freek lan ceerde afgelopen april tijdens de woonbeurs in Milaan het 'outdoor karpet'. Zo is het helemaal echt: een buitenkamer met bankstel, sa lontafel, buitenkeuken, haard én ge zellig kleed. Alleen de schemer lamp ontbreekt nog. Gaat dat niet een beetje ver, een kleed voor op het terras? Freek Ver hoeven van het gelijknamige label denkt van niet. Je ziet nu al van die geweven tapijtjes voor buiten bij de bouwmarkten liggen. Wij maken het comfortabeler met een zacht tapijt dat tegen regen en zon neschijn kan." De reacties zijn-heel positief volgens Verhoeven. „We zijn er al-mee naar Milaan en Parijs geweest en buitenmerken en -win kels zijn heel enthousiast. Hoe Ne derland er op reageert, moeten we nog even afwachten." De kleden zijn al te koop bij woon winkel Cilo in Zutphen, maar vol gende zomer verwacht Verhoeven dat Nederland massaal met de voe ten op het buitentapijt zit. Overigens is niet iedereen gediend van de buitenkamer (of de binnen tuin). Veel tuinarchitecten vinden het gesleep met meubels van bin nen naar buiten maar onzin. „Wat moet je ermee, het is toch bijna nooit mooi weer", vindt tuinarchi tect Dick Beijer, die naam maakte met de minimalistische tuin en on langs een tuin ontwierp voor het. RTL-programma Eigen Huis en Tuin. Hij staat niet alleen in zijn mening. Veel meer tuinontwerpers kiezen voor een heldere en een voudige inrichting van de tuin en voor stem mige kleuren. „In Ita lië leven ze buiten, daar past het wel. Met -ons klimaat kun je beter voor sober kie zen. Dan heb je ook op een regenachtige dag-iets moois om naar te kijken", vindt Beijer. Volgens Annet Niterink, hoofdre dacteur van het magazine 101 Woonideeën, is die strikte schei ding tussen binnen en buiten toch echt verleden tijd. Zij signaleert een nieuwe trend, de 'stijl van de stadsnomade': een mix van stad en natuur, het buitengevoel gecombi neerd met het stadsleven en an dersom. In die trend straalt de inrich ting een soort tijdelijkheid uit, alsof je elk moment kunt of wilt verkassen. Dus meubels op schragen. En verrijdbare kasten of stoelen. „Creeër in je stadse ap partement een binnentuin met tuinstoel. Of roep in een groene omgeving het stadsgevoel op met graffitibehang", zo omschrijft Nite rink 'het beste van twee werelden'. Het slepen met meubels door huis en tuin, past binnen het 'losse' wo nen. Het moet allemaal niet te be dacht zijn of op elkaar aansluiten. „Alles mag, niets moet", legt Nite rink uit. „Een bureau kan ook die nen als keukenblok en waarom zou je geen kast maken, die net zo mobiel is als een koffer, zodat je al tijd al je spullen bij de hand hebt? Geen statisch interieur, maar een leefomgeving die past bij je stem ming of bestemming van die dag. Eigenlijk net zoals je geregeld ande re kleren aantrekt, kledingstukken weer anders combineert en je kleedt naar het weer van de dag." informatie en inspiratie www.freek.nl www.dickbeijer.nl www.101 woonideeen.nl P>-^ Reageren? redactie.wonen@wegener.nl V: §jg ONTWERP Artifort Orange Slice Chair ONTWERPER De Franse ontwer per Pierre Paulin ontwierp de Orange Slice Chair voor Arti fort in 1960, hetzelfde jaar waarin hij de Mushroom ont wierp, die vorige week in deze rubriek stond. Net als de Mush room is de Orange Slice Chair een ontwerp waarin een meta len buisframe wordt omhuld door schuim en stof, zodat er een geheel ontstaat. De stoel wordt nog steeds gemaakt door Artifort. EIGENAARS Harold van Mullem en Dick Dijkstra WANNEER GEKOCHT „We heb ben de stoel gekocht op 17 april 2006", zegt Harold van Mullem. „We hadden geluk. De trendkleuren waren in de oprui ming. De verkoper die ons hielp, vergiste zich in de prijs. Dus mochten we hem alsnog met 300 euro korting kopen voor 995 euro." WAAROM GEKOCHT „Drieënhalf jaar geleden wilden we een extra zitplaats in onze zitgroep hebben. Deze zitplaats zou in de zichtlijn naar de tuin ge plaatst moeten worden. Dus we wilden ook geen stoel die zeer groot zou zijn. Ook moest de stoel gemakkelijk verplaats baar zijn. Tevens wilden we niet dat de stoel precies aansloot bij de andere meubels, want ook dat is te massaal. Wat ga je dan doen? Shoppen om ideeën op te doen. Eigenlijk slaagden we meteen. We zagen de stoel en wisten dat die voldeed aan alle wensen. We wisten dat het ontwerp al heel oud was en dus eigenlijk tijdloos. Nog steeds zijn we blij met onze stoel." TE KOOP De Orange Slice Chair is te koop in meubelspeciaalza ken. Nieuwprijs vanaf: 1.354,00. Ook een klassieker in huis? Mail info en foto van meubel en uzelf naar de redactie.wonen@wegener.nl In het designeiland Scoop Nest van Gloster is het heerlijk relaxen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 129