Opnieuw Belgische draagmoederaffaire Jan de Nooijer JOOP! JU Woning- en meubelstoffeerder Wilt u vernieuwend 2Q09 in gaan? Uw trap laten bekleden? Wij bieden verrassend lage prijzen! WIJ GARANDEREN KWALITEIT VOOR EEN RETAALRARE PRIJS Pand kolonisten Hebron ontruimd 8 Vrijdag 5 december 2008 PZC Sommige vrouwen maken misbruik van wanhopige stellen. door onze correspondent Pascaie Thewissen GENT - Een 31-jarige vrouw uit Lo- vendegem, bij Gent, is opgepakt op verdenking van babyhandel en oplichting. Zij zou zich meerdere malen tegen betaling kunstmatig hebben laten insemineren met sperma van Nederlandse mannen. Dit voorjaar baarde zij een twee ling. Justitie vermoedt dat zij de kinderen verkocht heeft. Daarmee kent België opnieuw een affaire met 'commercieel draag moederschap'. Eerder kwamen het meisje Donna (in 2005) en het jongetje Jayden in het nieuws, twee Belgische baby's die via inter net verkocht werden aan Neder landse wensouders. De Vlaamse socialistische senator Miriam Vanlerberghe vindt dat de Belgische senaat nu haast moet maken met de behandeling van een wetsvoorstel dat commercieel draagmoederschap verbiedt. „Zwanger zijn mag geen beroep worden. Handel in ongeboren kin deren tart elke verbeelding en moet worden verboden", stelt zij. De arrestatie, gisteren, van de vrouw uit Lovendegem is een uit vloeisel van de illegale adoptie van baby Jayden. Dat kind werd op 3 juli van dit jaar geboren in Gent en door de biologische ouders met een afgestaan aan het echtpaar Pe tra en Henk uit het Overijsselse Sibculo. Deze zaak haalde twee we ken geleden de media, waarna jus titie een onderzoek begon. Baby Jayden is op bevel van de Ne derlandse kinderrechter overgedra gen aan de jeugdzorg. Baby Don na, geboren in 2005, is wel nog steeds bij haar koopouders uit het Utrechtse Leusden. Ook de biologi sche moeder van Donna beloofde haar baby aan meerdere wensou ders. De biologische vader van Donna is een man uit Herk-de-Stad, die haar betaalde om zwanger te worden, maar zijn dochter nooit te zien kreeg. Pas vo rige week kreeg hij bezoekrecht. Nu blijkt dat veel meer onvrucht bare Nederlandse stellen het Bel gische internet afschuimen op zoek naar baby's en dat sommige RW Een 31-jarige Belgische vrouw is gearresteerd wegens oplichting. Zij zou zich tegen betaling kunst matig hebben laten insemineren met sperma van Nederlanders. vrouwen daar schaamteloos mis bruik van maken. Dat heeft een re constructie van de illegale adoptie van Jayden uitgewezen. „Wij had den voordien al veertig mails ge kregen van andere mensen die ons een baby wilden bezorgen tegen betaling", aldus Petra. Onder de potentiële draagmoe ders was ook de vrouw uit Loven degem, die voor 15.000 euro een kind zou baren voor Petra en Henk. Ze bracht drie keer het sper ma van Henk in, tegen betaling van 350 euro per keer. Zonder re sultaat. Later bleek dat de vrouw zich in diézelfde periode tegen een vergoeding van 400 euro per keer door een andere Nederlander kunstmatig had geprobeerd te la ten bevruchten. Van wie zij zwan ger werd, is onduidelijk. Volgens de Gentse justitiewoord- voerder Annemie Serlippens wordt de vrouw verdacht van 'een zeer ernstige vorm van oplichting en misbruik van de goedgelovig heid van mensen met een zeer gro te kinderwens'. Ook het parket van Oudenaarde is een onderzoek begonnen naar een vrouw die on gewenst zwanger was van haar der de kind, en de baby te koop aan bood op het internet. Uiteindelijk besloot zij het kind zelf te houden. Maak een afspraak en wij zorgen ervoor dat uw bank of stoel(en) nog in januari worden gestoffeerd. Wij bieden een ruime keuze aan meubelstoffen voor zowel klassieke als moderne meubelen. Wij leveren o.a.: Meubels, verlichting, designklokken, tapijt, overgordijnen, vitrages, binnen- en buiten zonwering, laminaat en bed-, bad- en keuken textiel. Rolluiken, de oplossing tegen inbraak, geluidsoverlast, lichtinval en inkijk. Wij komen vrijblijvend bij u langs en geven een gratis offerte! EXCLUSIEF bij ons in de winkel: o.a tapijt, overgordijnen, vitrages en meubelstoffen. DE NIEUWE COLLECTIE overgordijnen en vitrages van KENDIX 2009 zijn binnen! LANGSTRAAT 79 ARNEMUIDEN TEL0118-602937 WWW.JANDEN00IJERV0F.HL Man sms't tijdens moordpartij gezin RHEINE - Een man in het Duitse Rheine bleef sms'jes versturen naar familie en vrienden, terwijl hij zijn vrouw en kinderen ver moordde en vervolgens de hand aan zichzelf sloeg. Dit liet justitie gisteren weten. De 38-jarige man stuurde woensdagavond sms'jes dat er een 'ongeluk gebeurde' en vroeg vrienden en familie naar zijn huis re komen. Die troffen de 39-jarige vrouw en de zoons van 7 en 15 doodgeschoten aan. 'Heksenmoordenaar' in Nigeria opgepakt ABUJA - De Nigeriaanse politie heeft een man gearresteerd die ruim honderd 'kindheksen' zegt te hebben gedood. 'Bisschop' Sunday Ulup-Aya vertel de Britse televisiemakers dat hij zo kinderen bevrijdde van demonen. Na zijn arrestatie ontkende hij dat echter. Toen zei hij alleen de hek sen binnenin de kinderen te heb ben gedood en niet de kinderen zelf. Hem is toch moord ten laste gelegd. 'Minder schadelijke damp bij tanken' BRUSSEL - Bij het tanken van au to's in de EU moeten minder scha delijke dampen vrijkomen. De tankstations moeten apparatuur installeren die 85 procent van de damp opvangt, zo heeft de Europe se Commissie gisteren voorgesteld. Bij het tanken komt veel benzeen in de lucht. Dat veroorzaakt kan ker en smog. Uiteindelijk moeten alle grote tankstations de appara tuur hebben in 2020. Politieke crisis in Canada verdiept zich OTTAWA - De werkzaamheden van het Canadese parlement zijn tot 26 januari opgeschort, op verzoek van premier Stephen Harper. Har pers Conservatieve Partij won in oktober nog vervroegde verkiezin gen, maar haalde net niet de ge wenste meerderheid. De crisis brak vorige week uit toen de min derheidsregering voorstelde flink in de subsidies aan politieke par tijen te snijden. De maatregel zou vooral de oppositie hard treffen. Deel anglicanen in VS scheidt zich af WHEATON - Conservatieve anglica nen in de Verenigde Staten heb ben besloten hun eigen kerk te stichten. De afsplitsing is de groot ste dreiging voor de Episcopaalse (anglicaanse) Kerk, sinds de verkie zing van de homoseksueel Gene Robinson tot bisschop van New Hampshire. De anglicanen in de wereld zijn diep verdeeld over de toelating van homoseksuelen tot het pries ter- en bisschopsambt. Twee massagraven gevonden in Irak baquba - Iraakse militairen heb ben nabij de stad Baquba twee massagraven blootgelegd. In totaal liggen er circa tachtig lijken begra ven. Baquba ligt circa 65 kilometer ten noordoosten van Bagdad, in de provincie Diyala. Extremistische soennitische mos lims en strijders van de terreurbe weging Al Qaïda hebben hier in het verleden op grote schaal sjiiti- sche moslims vermoord. hebron - Israëlische veiligheidstroe pen ontruimen^op de Westelijke Jor- daanoever een door joodse kolonis ten ingenomen pand. Het gebouw van vijf verdiepingen in Hebron is enige dagen lang het epi centrum geweest van geweld tussen agenten en militairen, en ultrarecht se bezetters. Die laatsten hadden zich gebarricadeerd, maar de ontrui ming was in een uur tijd voorbij. Bij de actie die werd uitgevoerd door

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8