bedreigt ouderenbond 50% korting 'Nieuwe regels koopzondag leiden tot procedures' PERZISCHE TAPIJTEN PZC Vrijdag 5 december 2008 7 Gerrit van Koppen probeert een lid te werven voor de protestante ouderenbond PCOB. 'Jonge ouderen' voelen zich vaak niet thuis bij de bonden. foto Jeroen Jumelet/GPD len", legt een woordvoerder uit. In ternet en het bieden van sociale contacten lijken de sleutelwoor den. Het bieden van kortingen helpt ook een beetje, weten ze bij de al gemene bond, Anbo voor vijftig plussers. Toen in 2006 de nieuwe zorgverzekeringswet inging, boden alle bonden hun leden collectieve kortingen op de premies aan. Een grote toestroom aan nieuwe leden was het gevolg. Het merendeel van die leden behoorde echter tot die Tweeduizend kinderen thuis zonder onderwijs arnhem - Enkele duizenden kinde ren met gedragsproblemen of psy chische stoornissen gaan niet naar school. Honderden kinderen blij ven langer dan een jaar thuis. Dat heeft Ingrado, de vereniging van leerplichtambtenaren, becijferd. Ingrado schat het aantal kinderen dat zonder onderwijs thuisblijft, op twee- tot drieduizend. Bij een op de vijf is dat ruim een jaar. Militair verdacht van poging tot doodslag den haag - Een 20-jarige militair uit Waalwijk is woensdag aange houden door de Koninklijke Mare chaussee op verdenking van po ging tot doodslag. Hij zou zaterdag 15 november met zijn auto zijn in gereden op een groepje leden van de Tilburgse voetbalclub RKTW. Een persoon raakte lichtgewond. Het voorval had plaats na afloop van een voetbalwedstrijd tussen jeugdteams in Tilburg. oudere doelgroep. Maar die paar jongere ouderen die binnenkwa men, bleken al snel geïnteresseerd te zijn om zich meer in te gaan zet ten voor de bond. „Het is dat ima go waar ze doorheen moeten kij ken." Toch zijn kortingen niet de oplos sing, meent directeur Stella Salden van de grootste bond, de Unie KBO. „Er komt een unieke genera tie aan. Nooit eerder waren ze zo vermogend. Die komen echt niet voor een korting. Die zoeken kwa- Weer poederbrief bij CJIB Leeuwarden Leeuwarden - Postkamermedewer- kers van het Centraal Justitieel In casso Bureau in Leeuwarden heb ben gisteren voor de tweede maal dit jaar een poederbrief ontvan gen. De zeven medewerkers wer den geïsoleerd. Zij mochten de postkamer verlaten, nadat zij had den gedoucht. Uit onderzoek moet blijken of het poeder gevaarlijk is. Hirsch Ballin: controle paddo aan gemeenten den haag - Over de handhaving van het paddoverbod hoeft vol gens minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie geen onduidelijkheid te bestaan. Het is primair aan de gemeentelijke diensten en.de poli tie om te controleren of smart shops en andere winkels zich aan de regels houden. Overtredingen kunnen worden doorgegeven aan de burgemeester, die vervolgens een verkooppunt kan sluiten. liteit. Iets dat aansluit bij wat zij willen", vertelt zij. Aparte activitei ten voor verschillende leeftijds groepen en een accent op zinge ving en normen en waarden moe ten de jonge leden aanspreken. „De tijd dat iedere 65-plusser zich op grond van zijn religie aansloot bij een ouderenbond en bleef tot zijn dood is voorbij." Een voorbeeld van een nieuw ini tiatiefis een cursus op het Franse platteland, in plaats van in een ge meenschapshuis. Ook wordt Geen paspoort voor wie straf ontwijkt den haag - Nederlandse ambassa des mogen geen reisdocument meer verstrekken aan veroordeel de Nederlanders als het vermoe den bestaat dat die het land willen ontvluchten. Het kabinet werkt aan een wetsvoorstel. De aanleiding is een zaak tegen twee voor kinderporno veroordeel de Nederlanders die Brazilië ont vluchtten met noodpaspoorten. Supersnelrecht rond jaarwisseling den haag - De vier grote steden zullen supersnelrecht inzetten te gen onruststokers die rond de jaar wisseling worden opgepakt. De rechtbanken reserveren vrijdag 2 januari geheel voor zaken tegen deze relschoppers. Het supersnel recht zal gelden voor het overgrote deel van de Randstad, in de rest van Nederland wordt het 'gewone' snelrecht toegepast op relschop pers in de nieuwjaarsnacht. steeds meer via internet gedaan. Of dat allemaal gaat aanslaan, is volgens Edgar Keehnen yan marke tingbureau Agewise, gespeciali seerd in marketing voor vijftigplus sers, nog maar de vraag. „Het is mogelijk. Maar het wordt voor de huidige bonden wel heel erg moei lijk. Vanuit hun vakbondsmodel dragen ze de boodschap uit dat zij er zijn om die oudere te helpen. En als er iets is, dat de jongere oudere niet nodig heeft, dan is het wel hulp van een ander." door Jeffrey Kutterink den haag - De Vereniging van Ne derlandse Gemeenten (VNG) ver wacht, en het CDA vreest, dat het kabinetsvoorstel om de regels voor koopzondagen aan te scherpen, leidt tot tal van juridische procedu res. De VNG wil niet dat het Rijk, maar de gemeenten bepalen hoe vaak winkels op zondag open zijn. Dat bleek gisteren tijdens een hoorzitting in de Tweede Kamer. Gemeenten kunnen nu nog beslui ten dat winkels maximaal twaalf koopzondagen open zijn. Toeris tische plaatsen zijn een uitzonde ring. De winkels mogen daar elke zondag openen. Maar van die 'toe ristische bepaling' maken gemeen ten misbruik, aldus het kabinet. Onder druk van de Christenunie ligt er nu een wetsvoorstel om dat tegen te gaan. Inwoners en winke liers kunnen volgens dat voorstel in beroep gaan tegen het besluit van een gemeente. De VNG kwam gisteren met een alternatief. Daarin is de uitzonde ringspositie voor toeristische plaat sen geschrapt. „De discussie gaat in de praktijk niet over toerisme", zei Kees Jan de Vet namens VNG. „Wel gaat het over uiteenlopende andere argumenten van winke liers, vakbonden en kerken. Denk bijvoorbeeld aan de zondagsrust." De vereniging stelt voor om ge meenten de vrijheid te geven om winkels twintig zondagen de deu ren te laten openen. Gemeenten met veel toeristen mogen - onder voorwaarden - zelf bepalen of win kels meer zondagen open zijn. Ondernemers uit Sluis staan ach ter het VNG-voorstel. „Wij willen dat de winkels alle zondagen open kunnen zijn", zegt Eddy van de Vijver van de middenstandsvereni ging Sluis. „Laat het besluit over aan gemeenten. De gemeentera den van Sluis en Hulst steunen dat. Gemeenten die geen uitbrei ding willen, kunnen daar ook voor kiezen." Overigens hebben de rege ringsfracties bindende afspraken gemaakt over de koopzondag in het regeerakkoord. Nu al onze mooie handgeknoopte tapijten zowel modern als klassiek A^aröuk Singelstraat 19 Goes 'Vy-igW Tel.011 3-227101

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7