Vergeefs verzet tegen kliniek 32 en 33 21 27 Noord-Beveland ziet avondritten bus verdwijnen w MP Phenom 9550 Quad Stroomuitval in hart Middelburg Sinterklaastaai Aal op weg naar Sargasso Zee Sloecentrale wordt de meest flexibele centrale van Nederland Vrijdag 5 december 2008 Import mosselzaad mag zonder speciale vergunning Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl College Goes verwerpt bezwaren tegen verslavingscentrum. door Frank Balkenende WOLPHAARTSDIJK - Goes heeft be zwaren van omwonenden en de Vereniging Gemeenschap Wol- faartsdijk tegen de bouwvergun ning voor een verslavingskliniek aan Nazareth afgewezen. Het college van burgemeester en wethouders verklaarde eerder al 250 zienswijzen tegen de komst van het verslavingscentrum en. de daarvoor gevraagde uitbreiding van het voormalige bejaardenhuis Oud Zorgvliet ongegrond. Dat be trof toen de wijziging van het be stemmingsplan. Omwonenden vre zen voor waardedaling van hun huizen, voor aantasting van hun uitzicht en voor meer verkeer. Het is nog steeds onduidelijk of de kliniek wel in Wolphaartsdijk komt, omdat de initiatiefnemers GGZ Westelijk Noord-Brabant en de van oorsprong Schotse instel ling Castle Cvaig ook andere loca ties bestuderen. Daarbij staat Oud Zorgvliet, waaraan een logiesge bouw met zestien appartementen zou moeten worden gebouwd, al een tijdje te koop. Voorzitter Sjaan Huissoon van de Vereniging Gemeenschap Wolfaartsdijk is teleurgesteld over het collegebesluit. De vereniging had met Villa Craig BV afspraken gemaakt over het voorkomen van overlast. Ze had dan ook eerst geen moeite met de komst van de verslavingskliniek. De dorpsvereniging maakte een ommezwaai toen bleek dat Villa Craig ook andere locaties onder zoekt, maar wel procedures laat doorlopen. „Wij zijn bang dat als Castle Craig afziet van Wolphaarts dijk er procedureel zonder enig probleem een andere verslavingsin stelling in terecht kan. Dan moe ten we maar zien of we daar af spraken mee kunnen maken." Huissoon weet nog niet of de dorpsvereniging nu naar de rech ter stapt. „We gaan daar binnen kort over in beraad." Volgens burgemeester Dick van der Zaag moest het college de be zwaren wel verwerpen, omdat een verleende bouwvergunning niet zomaar kan worden ingetrokken. door Harmen van der Werf WISSENKERKE - Tussen Kamper land en Goes rijden vanaf 14 de cember na zeven uur 's avonds geen bussen meer. Vervoersmaat schappij Connexxion schrapt de avondritten die momenteel plaats vinden met de belbus. De Partij voor Zeeland (PvZ) in provinciale staten vindt het onge hoord dat Kamperland, Wissenker- ke, Geersdijk en Kortgene door de verandering van de dienstregeling 's avonds wat betreft openbaar ver voer in een isolement terecht ko men. 'Wanneer is de provincie ein delijk eens in staat een dienstrege ling te maken die geen afbreuk doet aan de bereikbaarheid van het platteland?', heeft de PvZ het dagelijks provinciebestuur gisteren gevraagd. Connexxion voldoet met de nieu we dienstregeling voor lijn 31 Kam- perland-Goes aan de eisen die de provincie bij de aanbesteding van het openbaar vervoer stelt. Tot ze ven uur 's avonds biedt het bedrijf op werkdagen vaste busritten aan. Om 's avonds ook bussen te laten rijden, moeten er gemiddeld over de hele dag zeven reizigers per bus- rit meegaan. En dat is op Noord-Beveland niet het geval. Het 's avonds handhaven van de belbus - waarvoor een uur van te voren moet worden gebeld - is vol gens de provincie oplossing. Het in 2006 ingevoerde, indertijd veel belovende belbusconcept is echter zo goed als mislukt. Passagiers wachtten nogal eens tevergeefs op een belbus. Connexxion heeft veel gedaan om het systeem te verbete ren, maar het bleef organisatorisch lastig belbussen overal op tijd te hebben. Omdat het belbusconcept zo onbetrouwbaar is, worden half december de meeste belbussen ver vangen door vaste buslijnen die 's avonds echter niet zo lang of hele maal niet rijden. De provincie zoekt een uitweg. Er wordt gedacht aan een taxipasjes systeem voor reizigers op het plat teland. In 2009 zou er een proef mee plaatsvinden. IMHR IMHA COMPUTERS AMD Phenom Quad-Core 9500 2 Gb DDR2 WD 640Gb Satalll 16Mb cache 16-in 1 kaarlezer DVD +/- DL Rewriter 20x Windows Vista Premium Nu 599,00 2jaar garantie Imha vof Goes Kreukelmarkt 7 4461 HW GOES t: 0113-231025 f:0113-231143 w: www.imha.com w: info@imha.com MIDDELBURG - Een groot deel van de winkels in de binnenstad van Middelburg was gisteren rond het middaguur dicht. Veel winkeliers hadden hun deuren gesloten in verband met een stroomstoring, veroorzaakt door graafwerkzaam heden in de buurt van de biblio theek. De gemeente is daar bezig met het plaatsen van ondergrondse vuil containers en daarbij is volgens Delta een kabel kapot getrokken. In parkeergarage Kousteensedijk onder de bibliotheek konden men sen door de storing geen parkeer kaartje krijgen en de slagbomen gingen ook niet omhoog. De bibli otheek zat ook zonder stroom. Voor de deur probeerde een groep je mensen naar binnen te gaan, maar de deuren bleven gesloten. Omdat er geen boeken uitgeleend konden worden, werd besloten het gebouw te ontruimen. Na drie kwartier ging het licht weer aan. Tip? redactie@pzc.nl Wimpels worden 'slingers' en el ke 'knecht' heet steevast 'zwarte Piet'. De jonge vader zingt in de ze tijd graag sinterklaasliedjes voor zijn dochtertje van amper zes maanden, maar hij doet dat wel op verantwoorde wijze. Zelf zong hij destijds als kind onbe vangen en uit volle borst over 'roe', 'gard' en 'zak'. Als toege wijd opvoeder is hij kritischer. Nu hij die teksten tot zich laat doordringen, is hij verbijsterd over het moralisme in die sinter klaasliedjes. Onzin ook om kinde ren angst in te boezemen, vindt hij. 'Wie zoet is krijgt lekkers, wie stout is de roe', wordt bij hem dus: 'Wie zoet is krijgt lek kers en... een cadeautje toe'. NEELTJE JANS - De bijna pcisdikke palingen kron- daar te paaien. In het kader van het schieraal-uit- kelen op het dek van de Goe 5. Via de spuigaten zetproject van Future for Eel zijn gisteren naar in de reling kiezen ze de vrijheid van de Noord- schatting 700 schieralen uitgezet in de Noordzee, zee en gaan op weg naar de Sargasso Zee om De sterke teruggang van de aalstand is voor de Europese commissie aanleiding geweest om elke lidstaat te vragen een aalbeheerplan in te dienen om de aalstand weer op peil te krijgen. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69