Ze willen allen droge voeten Moskou Vergeefs verzet tegen kliniek Overlast Winter koketteert met schoonheid van vroeg vuurwerk Thools wijk Stadszicht krijgt Zorgcentrum Your Airline. s PZC Vrijdag 5 december 2008 25 Onderhandelingen over waterschapsbestuur beginnen vandaag. door Maurits Sep MIDDflBURG - Ze willen allemaal stevige dijken, droge voeten en vei lige wegen. En ze willen allemaal in het dagelijks bestuur van het waterschap Zeeuwse Eilanden. Maar formateur Jaap Hoekman heeft als winnaar en leider van de grootste fractie, de SGP, maar vijf zetels te verdelen. Of vier natuurlijk, want één reser veert hij voor zichzelf. Wie de ko mende jaren bij hem mogen aan schuiven, zal vandaag blijken als de lijsttrekkers onderhandelen door Luc Oggel «RUIMINGEN - In Reimerswaal, met name in Kruiningen en Yerseke, zorgen vroege vuurwerkafstekers voor overlast. De Reimerswaalse burgemeester Jan Huisman is 'bezorgd' omdat er nu al veel vuurwerk wordt afgesto ken in zijn gemeente. Enkele jaren geleden liep het tijdens oud en nieuw behoorlijk uit de hand in Krabbendijke. „Ook toen werd er in november en december al veel afgestoken. Nu dus ook, maar het is niet te vergelijken met toen", al dus Huisman. De politie houdt verscherpt toezicht in met name Kruiningen en Yerseke. „Bij men sen die worden betrapt, wordt ook thuis onderzoek gedaan. Als er vuurwerk aanwezig is, wordt dat in beslag genomen." Vanuit de gemeente wordt het no dige aan preventie gedaan. „We hebben veel gesprekken met jonge ren en ik stuur een persoonlijke brief naar ouders waarin ik wijs op gevaren en consequenties. Ik heb het idee dat dat zijn vruchten begint af te werpen, maar je moet nooit te vroeg juichen." Hij is desondanks 'hoopvol' ge stemd over de komende jaarwisse- ling. over een nieuw bestuur. Met elf partijen die hetzelfde willen, is het makkelijk een coalitie te vormen, beaamt Hoekman. „De verschillen zijn niet groot. Dat is gelijk 't moei lijke: waarom mag de één dan wel meedoen en de ander niet?" Hij streeft naar een bestuur dat op een stevige meerderheid kan reke nen en breed is samengesteld. „Niet alleen christelijke partijen en niet alleen boeren." Een splijtzwam is de visie op het bestaansrecht van het waterschap. Van de PvdA (drie zetels) is be kend dat die de waterschappen lie ver opheft en de taken onder brengt bij de provincie. Hetzelfde geldt voor lijsttrekker Jikkie van der Giessen van Water Natuurlijk (drie zetels). Als oud-fractievoorzit ter van D66 in de Zeeuwse Staten heeft ze meermalen afschaffing be pleit. Dat ze er nu toch deel van wil uitmaken, kan worden be schouwd als een poging de organi satie van binnenuit uit te hollen. Dat is voor CDA-voorman Jacob Mol reden om niet met haar in een dagelijks bestuur te willen zit ten. Hoekman gaat zover niet. „An derzijds: als ze nergens over willen meepraten heeft het natuurlijk geen zin. Maar meestal zie je dat De SGP leidt als winnaar van de waterschapsverkiezingen de on derhandelingen over een nieuw bestuur. Formateur Jaap Hoek man wil voor Kerstmis klaar zijn. Zorg is straks ook beschikbaar voor bewoners van Het Lint. door Rob Paardekam THOLEN - In de wijk Stadszicht in Tholen komt een groot woonzorg centrum. De zorg wordt er gele verd door de SVRZ, maar ook de zorgaanbieders Emergis (geeste lijke gezondheidszorg) en Sjaloom (verstandelijk gehandicapten) wil len er waarschijnlijk cliënten laten wonen en er eventueel werken. Woningcorporatie Castria zal het gebouw neerzetten. Volgens direc teur Jaap Kloet komt het tussen het nieuwe appartementencom- zelfs mensen die kritisch binnen komen, uiteindelijk bijdraaien." In het dagelijks bestuur moet ook minimaal één plaats aan de geborg de partijen worden toegewezen. Daarvoor komen de Kamer van Koophandel (vier zetels), de ZLTO (vier zetels) en het Bosschap (één zetel) in aanmerking. SGP en CDA hebben een grote achterban onder boeren, en dan is de coalitie al twaalf zetels sterk; met de Kvk er bij als belangenbehartiger van het bedrijfsleven is de meerderheid van zestien zetels bereikt. Water Natuurlijk werpt zich als grootste natuurpartij nadrukkelijk op voor een zetel in het dagelijks bestuur. Van der Giessen wil die dan ook zelf bezetten. plex Het Lint en gemeenschapscen trum Meulvliet. In het woonzorg centrum is straks 24 uur per dag zorg aanwezig. Die kan dan tevens worden afgenomen door de bewo ners van Het Lint, het naastgele gen appartementencomplex dat onlangs werd opgeleverd. Het Lint zit nog lang niet vol. De ruim der tig appartementen waren bedoeld voor de verkoop, maar slechts de helft is verkocht. „Het is altijd erg moeilijk om dat vooraf in te schat ten of en hoeveel ouderen willen kopen", legt Kloet uit. „Daarom hebben we besloten om de overige appartementen te verhuren." Hij durft niet te schatten wanneer het woonzorgcentrum klaar is. WEEKEND Zaterdag 6 en zondag 7 december 2008 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tijdens feestda gen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111-412906; open za. 9.00-12.30, en 17.00-18.00 uur. Zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Thuiszorg de Wieken, tel: 0111- 453480. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111 -412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Dui- veland, tel. 0111-406111. door Frank Balkenende WOLPHAARTSDIJK - Goes heeft be zwaren van omwonenden en de Vereniging Gemeenschap Wol- faartsdijk tegen de bouwvergun ning voor een verslavingskliniek aan Nazareth afgewezen. Het college van burgemeester en wethouders verklaarde eerder al 250 zienswijzen tegen de komst van het verslavingscentrum en de daarvoor gevraagde uitbreiding van het voormalige bejaardenhuis Oud Zorgvliet ongegrond. Dat be trof toen de wijziging van het be stemmingsplan. Omwonenden vre zen voor waardedaling van hun huizen, voor aantasting van hun uitzicht en voor meer verkeer. Het is nog steeds onduidelijk of de kliniek wel in Wolphaartsdijk komt, omdat de initiatiefnemers GGZ Westelijk Noord-Brabant en de van oorsprong Schotse instel ling Castle Craig ook andere loca ties bestuderen. Daarbij staat Oud Zorgvliet, waaraan een logiesge bouw met zestien appartementen zou moeten worden gebouwd, al een tijdje te koop. Voorzitter Sjaan Huissoon van de Vereniging Gemeenschap Wol- faartsdijk weet nog niet of de dorpsvereniging nu naar de rech ter stapt. NIEUW-HAAMSTEDE - Opbollende wolkenpartijen boven de kust van Schouwen-Duiveland, flarden zonlicht en ij le luchten als achtergronddecor. Het lijkt soms of de winter wil koketteren met eigen schoonheid. Het strand, in de zomer vaak trekpleister voor talrijke recreanten, biedt ook in dit jaargetijde zijn charme, maar met een geheel andere aanblik. Tijdens deze maanden overheersen hier stilte, weidsheid en snelle wisseling van sferen. Dat zijn de belangrijkste in grediënten tijdens een wandeling langs het immer in drukwekkende Verklikkerstrand bij Nieuw-Haamstede. foto Dirk-Jan Gjeltema Vandaag in de airberlin-adventskalender: 2 vliegtickets voor de prijs von 1 Dubbelop plezier in winters Alleen vandaag op airberlin.com/kerstactie te boeken. Reispeniode: van 01-01 t/m 31-03-2009. Qirberlin.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63