moet palingstand herstellen Luisterend oor voor Kampeernota vereist jeugd Goedereede tussentijds bijstellen 'De Piraat' S PZC Vrijdag 5 december 2008 23 Initiatiefgroep Bieb houdt informatieavond BURGH-HAAMSTEDE - De groep Bou wen in Eigen Beheer (Bieb) uit Burgh-Haamstede houdt maandag een informatieavond over haar werkzaamheden. Bieb ijvert al ja ren voor de bouw van starterswo- ningen in het dorp, maar loopt vol gens de initiatiefnemers op tegen vertragende procedures. Daardoor verandert de groep geïnteresseer den voortdurend. De bijeenkomst in het clubgebouw van sportver eniging DFS aan de Leliendaleweg begint om 19.30 uur. Otto de Bruijne te gast bij doopsgezinden OUDDORP - Schrijver en presenta tor Otto de Bruijne gaat zondag voor tijdens de ochtenddienst van de Doopsgezinde gemeente in Ouddorp. De Bruijne staat in evangelische kringen bekend om zijn creatieve manier waarop hij het evangelie brengt. De dienst aan de Dorpstienden 3 in Ouddorp begint zondag om 9.30 uur. Woordje Spaans leren bij Volksuniversiteit BURGH-HAAMSTEDE - Wie op reis wil naar Spanje, dient zich in het Spaans te kunnen redden. Dat vindt de Zeeuwse Volksuniversi teit. Daarom biedt die vanaf 14 ja nuari op woensdagen tussen 11.00 en 12.15 uur een 'vakantiecursus Spaans' aan in dorpshuis De Schut- se in Burgh-Haamstede. In tien lessen komen vooral prak tijksituaties aan de orde. Aanmelden kan door te bellen naar 0118-634800 of te mailen naar zeeland@volksuniversiteit.nl. - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Geopend: vrijdag - zaterdag - zondag Duinweg Oostkapelle Jongeren vragen zelf om voorlichting over drugs en willen jeugdhonk. door Marlijn de Koning GOEDEREEDE - Niet alleen de ge meente Schouwen-Duiveland is 'op toer' om de wensen van jonge ren in elke kern te inventariseren. Ook in de gemeente Goedereede gebeurt momenteel iets soortge lijks, al zijn ze daar al een paar stapjes verder. Er was nauwelijks contact tussen de gemeente en de lokale jeugd, merkte Goedereede eerder dit jaar. Daarom werden jongeren uitgeno digd voor een debat en kregen ze een enquête voorgelegd. De res pons was opvallend groot en leid de tot een lijstje van vier belang rijkste wensen. Het college van Goedereede wil meteen spijkers met koppen slaan en komt dan ook met concrete voorstellen rich ting de raad. Allereerst gaven de jongeren aan meer contact te willen met de ge meente. Want als die eens iets doet, weten we het niet, was de al gemene reactie. Het college wil daarom twee keer per jaar een nieuwsbrief naar de jeugd sturen en regelmatig mondeling met hen in overleg. Daarbij gaat het onder meer over de sluitingstijden in de horeca, want daar willen de jonge ren graag over praten. Verder gaf de jeugd aan de weg niet te weten naar voorlichting over drugs en alcohol. Goedereede gaat hulpverleners en jongeren daarom bij elkaar brengen. Tenslotte willen pubers in Oud dorp een jeugdhonk. De gemeente gaat kijken of ze daaraan kan mee werken en onderzoeken of ook an dere kernen behoefte hebben aan zo'n ontmoetingspunt. Raadsfracties willen recreatie-ondernemers graag tegemoet komen. door Ali Pankow ZIERIKZEE - De gemeente moet niet proberen volledig op de stoel van de recreatie-ondernemers te gaan zitten, vindt fractielid Jacque line van Burg van Leefbaar Schou wen-Duiveland. „Al willen die mensen iglo's op de campings zetten. Als er markt voor is dan moeten zij dat kunnen doen", verkondigde zij eerder deze week in de Commissie voor de Openbare Ruimte. Van Burg rea geerde daarmee op de brief van de Recron Schouwen-Duiveland over de knelpunten als gevolg van de Nota Kamperen. Deze branche-or ganisatie bepleit minder strakke re gels voor grootte en hoogte van stacaravans, evenals -voor het af schaffen van vergunningen voor al le bouwwerken op recreatieterrei nen. Dé ondernemers willen ruim te om beter te kunnen inspelen op de vraag naar recreatie-onderko mens. Verder vinden zij de regels voor winterkamperen niet stroken met het begrip seizoensverlenging. Ook fractievoorzitter Bea Flach van het CDA zou graag zien dat de gemeente de recreatiebranche op deze punten tegemoet komt. WD-er Henk Coomans vindt dat een wat al te gemakkelijk pleidooi. Hij verwijst naar bestaande wetge ving waar de gemeente terdege re kening mee moet houden, evenals met veel bepalingen in de bestem mingsplannen. Wethouder Ad Verseput laat we ten bereid te zijn waar mogelijk enig soelaas te bieden. Hij heeft toegezegd in de commissievergade ring in januari met een voorstel daarvoor te komen. Kunstwandeling langs galeries in Zierikzee ZIERIKZEE - Twaalf kunstlocaties doen zondag mee aan de maande lijkse kunstwandeling door Zierik zee. Ze openen hun deuren tussen 12.00 en 17.00 uur. Bezoekers kun nen genieten van onder meer schil derkunst, keramiek, fotografie en grafisch werk. De route van de wandeling is verkrijgbaar bij de deelnemende ateliers en galeries, herkenbaar aan een blauwe vlag. De route is verder te downloaden op www.kunstwandeling.nl. Fietsster gewond bij aanrijding Oosterland OOSTERLAND - Een 27-jarige fïets- ster uit Goes is gisteren gewond bij een aanrijding met een auto op de Oud Heiligeweg in Oosterland. De 22-jarige automobilist uit Dirks- land reed om 7.50 uur over de Oud Heiligeweg toen hij volgens eigen zeggen verblind werd door een tegenligger. Hij botste tegen de fietsster, die voor hem op de zelfde weg reed. De vrouw is met een hoofdwond naar het zieken huis in Goes gebracht. In totaal ruim 700 kilo aal werd gisteren vanaf de Goe 5 uitgezet in de Noordzee. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61