Aboutaleb schuift wet over weduwen door Kabinet steunt netwerk van sportende homo's tegen discriminatie ORIENT JAPAN PZC Vrijdag 5 december 2008 5 Tweede Kamer verdeeld over plannen voor uitkering nabestaanden. DEN HAAG - De vertrekkend staats secretaris Ahmed Aboutaleb van Sociale Zaken komt niet meer met een wetsvoorstel dat weduwen en weduwnaars met minderjarige kin deren sneller aan het werk moet helpen. Dat bleek gisteren tijdens een debat in de Tweede Kamer. Daar leidde het plan van de be windsman, die burgemeester van Rotterdam wordt, tot verdeeldheid in de coalitie en tot emotionele reacties bij vooral SP-fractievoorzit- ter Agnes Kant. Kant noemde het plan van Aboutaleb hardvochtig, onfatsoen lijk, onbeschaafd en onnodig. Vol gens de kleinste regeringspartij Christenunie is het goed om men sen na het overlijden van hun part ner aan werk te helpen, maar dat mag niet worden verplicht. Het CDA is ook kritisch. Aboutaleb zei de uitwerking van zijn plan over te laten aan zijn op volger. Dat is Jetta Klijnsma, die naar verwachting op 18 december begint als staatssecretaris. Aboutaleb zei eerder dat mensen met minderjarige kinderen met een uitkering op grond van de Na bestaandenwet twee jaar na het overlijden van hun partner ver plicht moeten worden om werk of scholing te aanvaarden. De prijs werd in 2005 gelanceerd in Rome tijdens een bijeenkomst van Nobelprijswinnaars en wordt jaarlijks uitge reikt aan een kind dat zich inzet voor de rechten van kinderen. Neves strijdt in de sloppenwijken van Rio de Janei ro tegen het dagelijkse geweld tussen drugskartels en de politie, waardoor jaarlijks vele doden vallen. foto Robin Utrecht/ANP Plasterk hoopt dat een paar profvoetballers uit de kast durven komen. AMSTERDAM - Een speciaal net werk van sportende homoseksue len moet een bijdrage leveren aan de emancipatie van homo's in de sport. Mannen en vrouwen die hun verhaal kwijt willen, moeten daar in de toekomst terechtkun nen. Tegelijkertijd zal het netwerk infor matie over problemen waar deze groep mee kampt, verzamelen. Dit is een van de speerpunten van Gelijkspel, een nieuwe alliantie van organisaties die de emancipa tie van homo's in zowel de profes sionele als in de amateursport wil bevorderen. Minister Ronald Plas terk (OCW) en staatssecretaris Jet Bussemaker (Sport) gaven gisteren in Amsterdam het startsein voor het project. Plasterk trekt daar tot 2011 jaarlijks 350.000 euro voor uit, Bussemaker telt in diezelfde periode ieder jaar 600.000 euro neer. „Met name homo's, maar ook les bo's voelen zich niet veilig in de sport en krijgen veel te maken met negatieve bejegening", zei Busse maker. Volgens haar is homosek sualiteit nog onvoldoende be spreekbaar in sportkringen. „Ik hoop dat het de aandacht krijgt die het verdient, maar nog niet krijgt." Plasterk zei dat het goed zou zijn als homoseksuele profvoetballers eens een keer openlijk voor hun seksuele geaardheid zouden uitko men. „Als er nou een of twee zich zo sterk zou voelen dat ze uit de kast zouden kómen, dan zouden ze de omgeving kunnen verande ren." Gelijkspel bestaat uit Stichting Ho- mosport Nederland, NOC/NSF, Nederlandse Sport Alliantie, John Blankenstein Foundation, COC- Nederland en Movisie. Sinterklaas breekt record op internet EDE - De sinterklaasomzet op inter net breekt volgens Thuiswin kel.org alle records. De afgelopen drie weken is online voor 170,3 mil joen euro aan sinterklaascadeaus verkocht, 31 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Dit blijkt uit een enquête onder de ruim 950 leden van deze belan genvereniging van thuis- en web winkels. Vrijspraak in plaats van 15 jaar zitten OEN HAAG - Een verdachte van een schietpartij in Rotterdam, die was veroordeeld tot vijftien jaar cel, is gisteren door het gerechtshof vrij gesproken. De 30-jarige Rotterdammer kreeg wel een halfjaar cel voor wapenbe zit. Bij de schietpartij stierf een jongeman. Een tweede verdachte, die tien jaar kreeg, gaat ook vrijuit. Het hof vindt getuigenverklarin gen niet overtuigend. Arts voor altijd uit zijn ambt gezet ROOSENDAAL - De Vlaamse inter nist Patrick van Eeghem mag in Nederland nooit meer het artsen beroep uitoefenen. Dat heeft het Centraal Medisch Tuchtcollege be paald. Van Eeghem werkte jaren lang bij het Integraal Medisch Cen trum Maria Magdalena in Roosen daal. Hij zou zich onder meer bij diagnosestelling hebben laten lei den door 'goddelijke gidsen'. Kroegeigenaren vragen als actie uitkering aan TILBURG - Twintig kroegeigenaren in Tilburg hebben zich gistermid dag symbolisch ingeschreven bij de sociale dienst in hun woon plaats voor een uitkering. Door het rookverbod in de horeca is hun omzet naar eigen zeggen met 30 procent teruggelopen. De groep overhandigde een petitie aan de wethouder. Volgens de café bazen betreft het een ludieke actie, maar is de situatie alarmerend. Meer geld voor taal en rekenen op mbo DEN HAAG - Staatssecretaris Marja van Bijsterveldt van Onderwijs trekt jaarlijks 50 miljoen euro extra uit voor taal- en rekenonder wijs op het middelbaar beroepson derwijs (mbo). Zij gaat daarmee in op een wens van de Tweede Ka mer. Jaarlijks verlaat ongeveer 30 procent van de jongeren het mbo zonder dat zij goed kunnen lezen en schrijven. Vermogenstoets voor ouderen van de baan DEN HAAG - Mensen die in een ver pleeghuis zitten, hoeven daarvoor niet hun bankrekening aan te spre ken. De vermogenstoets die staats secretaris Iet Bussemaker van Volksgezondheid wilde invoeren, is van de baan. Het gat in de begro ting dat daardoor ontstaat, wordt onder meer opgevuld met een ver hoging van de eigen bijdrage voor mensen met een inkomen vanaf 40.000 euro. Verdachte vrij na DNA-vergelijking ARNHEM - De 47-jarige Arnhem mer die sinds oktober vastzat op verdenking van betrokkenheid bij de moord op Alex Wiegmink in 2003 op de Posbank bij Rheden, is gisteren vrijgelaten uit voorlopige hechtenis. Volgens zijn advocaat omdat zijn DNA niet overeenkomt met dat op de plaats delict. De man is direct weer opgepakt op verdenking van witwaspraktijken. Gemeenten bellen burger bij besluit DEN HAAG - Gemeenten zijn bereid burgers en bedrijven te bellen voordat zij een beslissing nemen. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten reageerde gisteren po sitief op het voorstel van de Twee de Kamer. Het contact zou veel problemen kunnen oplossen en procedures kunnen voorkomen, bijvoorbeeld bij het aanvragen van een vergunning. Een proef in Noord-Brabant was een succes. Een wereldmerk met allure

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5