Kritiek op financiering Senior Games Binnenstad van Middelburg zit drie kwartier zonder stroom 32 en 33 21 27 Danszoldertje uitgebrand Maksim Xul afsluiter Local Underground Sinterklaastaai Sloecentrale wordt de meest flexibele centrale van Nederland Vrijdag 5 december 2008 Import mosselzaad mag zonder speciale vergunning Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl CDA fel gekant tegen putten van geld uit potje werk en bijstand. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De Schouwen-Duive- landse CDA-fractie vindt het een slecht plan van de gemeente om voor werkzaamheden in het kader van de Senior Games geld te put ten uit het potje voor werk en bij stand. Het CDA overweegt een amendement op het raadsvoorstel over de financiering van de Senior Games. -De Senior Games - be doeld voor sporters vanaf vijftig jaar - zijn van 7 tot en met 12 sep tember 2009. Schouwen-Duive- land heeft de onderdelen atletiek, mountainbike, zeilen, golf en bridge toegewezen gekregen. Voor golf, zeilen en bridge hoeft de ge meente geen extra inspanningen te leveren, maar voor wat betreft atletiek en mountainbike is het een ander verhaal. Voor de mountainbikers moet het parkeerterrein aan de Adriaan van der Weijdeweg opgeknapt wor den. Dat vergt een investering van een ton. Om de atleten goede facili teiten te kunnen bieden, is het no dig de atletiekbaan versneld te re noveren. Daar is een bedrag van 338.600 euro mee gemoeid. Voor de opknapbeurt van de atle tiekbaan stelt het college de raad voor het geld te putten uit de stel post voor werk en bijstand. Het CDA vindt dat principieel onjuist. Het zou, zegt CDA-woordvoerder Nico de Danschutter, veel beter zijn als het geld uit het potje 'Schouwen-Duiveland kiest voor De Schouwse CDA-fractie is fel tegenstander van het financieren van werkzaamheden in het kader van de Senior Games uit het pot je voor werk en bijstand. Toerisme' gehaald wordt. De Dan schutter staat niet alleen in zijn kri tiek. Alert!-raadslid Joost van Fe- lius spreekt van 'een onzindelijke dekking'. „Dit is absoluut niet chi que. Dit geld is geoormerkt voor werk en bijstand. Dat kun je niet zomaar ergens anders voor gebrui ken." Soortgelijke geluiden komen van onder meer de fractie van de WD. Sport-wethouder Ad Verseput legt de kritiek naast zich neer. De sug gestie als zou oneigenlijk gebruik worden gemaakt van gelden die er gens anders voor bedoeld zijn, wijst hij resoluut af. „Dit geld is niet geoormerkt en in die pot zit ook voldoende geld." Wethouder van Financiën Wijnand Renden beaamt dat. „De werkloosheid op Schouwen-Duiveland is mede dankzij het beleid van wethouder Houtekamer laag. Daarom kunnen wij ook gewoon uit de pot werk en bijstand putten. Dat gaat zeker niet ten koste van de minima op Schouwen-Duiveland." De gemeenteraad velt donderdag 18 december een finaal oordeel over het voorstel van B en W. De vergadering is in de Burgerzaal van het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. door Marina Kalle middelburg - Een groot deel van de winkels in de binnenstad van Middelburg was gisteren rond het middaguur dicht. Veel winkeliers hadden hun deuren gesloten in verband met een stroomstoring, veroorzaakt door graafwerkzaam heden in de buurt van de biblio theek. De gemeente is daar bezig met het plaatsen van ondergrond se vuilcontainers en daarbij is vol gens Delta een kabel kapot getrok ken. In parkeergarage Kousteense- dijk onder de bibliotheek kunnen mensen door de storing geen par keerkaartje krijgen en de slagbo men gaan ook niet omhoog. De bi bliotheek zit ook zonder stroom. Voor de deur probeert een groepje mensen naar binnen te gaan, maar de deuren zijn gesloten. „Als de lichten in dit gebouw uitgaan is het tussen de boekenkasten pik donker", vertelt baliemedewerk ster Antoinette van Zanten. „Ik moest de mensen echt helpen met een zaklamp." Omdat er geen boe ken meer uitgeleend konden wor den is besloten het gebouw te ont ruimen. Rond half één gaan in de bibliotheek plotseling de lichten weer aan. De medewerkers halen opgelucht en maken meteen grap pen. „Zeg doe dat licht eens uit. Nu is het wel weer erg fel." GOES - De Goese dansschool Jan vier heeft het druk met het inpas sen van de danslessen in de grote zaal aan het Jacob Valckeplein. Het zoldertje aan het Groene Weidje, waar een deel van de lessen gege ven wordt, brandde in de nacht van woensdag op donderdag uit. Pas gisterochtend ontdekten pas santen rook uit een ventilatieko- ker, maar toen was het interieur al weggesmeuld. De boel kon betrek kelijk snel worden geblust. Het schadebedrag is nog niet bekend. Wimpels worden 'slingers' en el ke 'knecht' heet steevast 'zwarte Piet'. De jonge vader zingt in de ze tijd graag sinterklaasliedjes voor zijn dochtertje van amper zes maanden, maar hij doet dat wel op verantwoorde wijze. Zelf zong hij destijds als kind onbe vangen en uit volle borst over 'roe', 'gard' en 'zak'. Als toege wijd opvoeder is hij kritischer. Nu hij die teksten tot zich laat doordringen, is hij verbijsterd over het moralisme in die sinter klaasliedjes. Onzin ook om kinde ren angst in te boezemen, vindt hij. 'Wie zoet is krijgt lekkers, wie stout is de roe', wordt bij hem dus: 'Wie zoet is krijgt lek kers en... een cadeautje toe'. zierikzee - Het statement bestaat al jaren: ontvlucht Sinterklaas, be zoek Local Underground. Het festi val in poppodium Brogum in Zie- rikzee is morgen aan de achtste editie toe. Op het podium staan vier bands: 6:59, Zink, Zaniac en Maksim Xul. 6:59 komt voort uit Full Metal Jacket en brengt dezelfde soort mu ziek als die band: pompende, melo dieuze metal met psychedelische invloeden. Het jonge trio Zink uit Dreischor speelt aanstekelijke, luchtige rock met een scherp randje. De groep haalt invloeden uit bands als Pearl Jam, Soundgarden, Nirvana en Sil- verchair. De muziek van Zaniac heeft een bijzondere, minimalistische sfeer door het gebruik van akoestische gitaren en orgeltjes. Afsluiter Maksim Xul is een oude bekende. De groep werd in 2001 opgericht door drie inwoners van Schouwen-Duiveland en in de loop van de tijd uitgebouwd tot de huidige zeskoppige band. Het eerste optreden begint om 21.00 uur. Toegang kost 7,50 euro. www.brogum.nl Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE - De stadsgracht van Zierikzee wordt leeggevist. Dat is nodig in verband met een ingrij pende sanering van de stadsgracht. De grachten - verdeeld in een zoet en een zout gedeelte - zijn momenteel veel te ondiep. Daardoor is er weinig doorstroming en dat heeft weer tot gevolg dat er weinig zuurstof.in het water zit. Het resultaat: vis sterfte en algengroei. De sanering van de gracht - inclusief het natuurvriendelijk inrichten van de oevers - kost alles bij elkaar 1.3 miljoen euro. Het karwei neemt naar verwachting vier tot vijf maan den in beslag. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59