Siem Gans leeft van weekeinde 40 I Vrijdag 5 december 2008 PZC Vlissingen heeft wat goed te maken Vlissingen heeft in de laatste tien ontmoetingen metTerneuzen slechts één keer gewonnen. Dat was achttien jaar geleden door een benutte strafschop van Marcel Nijsse. In de overige duels won Terneuzen vijf keer en werd het vier keer gelijk. Zondag start Vlissingen de derby in de tweede klasse als koploper tegen nummer vier Terneuzen. datum 07-09-08 18-04-99 17-01-99 29-03-98 05-10-97 05-02-95 02-10-94 16-12-90 16-09-90 14-12-80 wedstrijd Terneuzen - Vlissingen Terneuzen - Vlissingen Vlissingen - Terneuzen Terneuzen - Vlissingen Vlissingen - Terneuzen Terneuzen - Vlissingen Vlissingen - Terneuzen Terneuzen - Vlissingen Vlissingen - Terneuzen Terneuzen - Vlissingen uitslag 1-1 2-0 0-2 1-1 1-1 3-0 2-2 0-1 0-3 2-1 scoreverloop Davy van Geersdaele 0-1Remco van Leeuwen 1 -1 Michel de Vries 1 -0, Barry van der Hooft 2-0 Danny van de Velde 0-1Danny van de Velde 0-2 Barry van der Hooft 1 -0, Abdoe ben Khedda 1 -1 Tim Louwiesse 0-1Huib Meerman 1-1 Michel de Ridder 1 -0, Michel de Ridder 2-0, Michel de Ridder 3-0 Patrick Baumgarte 0-1Ruud Corré 1 -1Marciano Seedo 2-1Gerard Maas 2-2 Marcel Nijsse 0-1 (strafschop) Jaap Meerman 0-1, Werner Corijn 0-2, Marcel Meijer 0-3 (strafschop) Tonny de Kort 1 -0, Eugène Lauret 2-0 (strafschop), John Livramento 2-1 PZC Donja Odijk bron Rudy Boogert Nieuwdorp neemt afscheid van trainer NIEUWDORP - Voetbalbalvereniging Nieuwdorp heeft zijn trainer Peter van Poortvliet ontslagen. „De sa menwerking heeft niet gebracht wat ervan verwacht werd", laat de club weten. Nieuwdorp staat hal verwege de competitie voorlaatste in de tweede klasse van het zater dagvoetbal. Het is nog niet bekend wie morgen in het duel met Serooskerke op de bank zit. De club hoopt wel op korte termijn een vervanger voor Van Poortvliet te strikken. Van Poortvliet was eer der trainer bij Jonge Spartaan, Din- teloord, Noad'67 en Krabbendijke. Aleksandr Vinokoerov rijdt mee in strandrace AMSTERDAM - De Rabobank Beach Challenge, de strandrace voor mountainbikers in Scheveningen, heeft morgen een opvallende deel nemer. Aleksandr Vinokoerov maakt zijn rentree tussen de actie ve fietsers. Vinokoerov werd in 2007 betrapt op doping en beëin digde zijn loopbaan. De Ka- zachstaanse bond schorste hem voor een jaar. De UCI ging ak koord, maar ligt dwars nu Vinokor- oev zijn terugkeer heeft aangekon digd. Deelname aan de Beach Chal lenge is geen probleem, omdat het geen officiële race is. Blessures en afwezigen AZVV (Veere-uit) Afwezig: Jochem Marcus en Ludovico Cantoro (beiden ge blesseerd), Wouter Boeije is een twijfelgeval. Terneuzen (Vlissingen-uit) Afwezig: Dennis de Kraker (ge blesseerd). Aardenburg (MOC'17-thuis) Afwezig: Rick van de Voorde (geblesseerd). HW'24 (Halsteren-thuis) Afwezig: niemand. Steen (Zierikzee-uit) Afwezig: Stijn Dobbelaer en Niels Vercruyssen (beiden ge blesseerd). Middenvelder denkt dat ploeg meekan in de derde klasse. door René van Stee AXEL - Siem Gans was geslaagd in zijn ambitie om bij Steen op een hoger niveau te spelen dan in Axel. Hij verspeelde echter zijn ba sisplaats vanwege zijn werk bij Elo- pak. Ook vond er vanwege tegen vallende resultaten een trainerswis sel plaats. Danny van de Velde werd vervangen door Peter van Dorsselaer. „Het was toen inder daad onrustig bij de club. Daar kwam bovenop dat ik in de ploe gendienst ging werken. Daardoor kon ik maar één keer per week trai nen. Dat de nieuwe trainer voor een ander koos, was begrijpelijk. Leuk is dat natuurlijk nooit, maar ik verwijt niemand iets. Ik had het ook best naar mijn zin op Steen", vertelt de 23-jarige Axelaar. Na een telefoontje uit Westdorpe besloot Gans te verkassen naar RIA W._ Daar werd hij herenigd met Piet de Vries, zijn oude trai ner bij de D-pupillen van Axel. Die club, waar hij al vanaf de F'jes voetbalde, verliet Gans twee jaar geleden. Hij was toen niet de eni ge, want zowat de helft van de toenmalige selectie stapte op. Een verschil van inzicht over hoe het verder moest, lag hieraan ten grondslag. Gans: „Ik wil er nu niet al te veel meer over zeggen, maar het voelde gewoon niet goed. En dan moet je een keuze maken. In mijn geval was dit Steen." Bij RIA W. is Siem Gans naar ei gen zeggen in een warm bad te rechtgekomen. Dat hij een aantal spelers goed kende, onder wie Da- ryl Rawidjan, Rick Klasen en Tom de Smet, droeg daaraan in belang rijke mate bij. Bovendien traint hij graag onder Piet de Vries, die be grip toont voor zijn regelmatige trainingsverzuim vanwege zijn werk. Uitgezonderd een zeperd in de beker (7-1-verlies tegen Hoek 2, volgens Gans vooral te wijten aan een collectieve offday) verloopt het vooralsnog voorspoedig met de ploeg uit Westdorpe. Halverwe ge de competitie staat RIA stevig aan kop in de vierde klasse A van het zondagvoetbal. Siem Gans is er aangenaam door verrast. „Want er zitten.veel nieuwe jongens in de selectie. En ook al is de kwaliteit van de spelers best goed, je moet altijd maar afwachten hoe snel je de boel dan op de rails hebt. In ons geval is dat redelijk snel ge lukt", legt hij uit. Siem Gans, die als linker- en rech termiddenvelder uit de voeten kan, roemt met name de kracht van het collectief bij RIA W. Hij zelf neemt hierin nadrukkelijk het voortouw. „Want ook in een elftal met veel technische spelers moet er worden gebuffeld. Ik ben op dat vlak wel één van de aanjagers. We SPORT ATLETIEK ZATERDAG DOW Aflossingsmarathon. Locatie: sportpark Oude Vaart, Terneuzen. Aan vang: 12.00 uur. Inschrijven: DOW PV-ge- bouw, Oude Vaart, Terneuzen. Tweede Stelleloop, tevens open ZK 10 Engelse mijl. Parkoers in en om de pol ders van Ouwerkerk. Start en finish bij boerderij De Stelle. Start 8 en 16 km: 13.30 uur. Trimmers, jeugd: 13.00 uur. BASKETBAL VRIJDAG Mannen, tweede klasse: Volharding 2 - Voorwaarts (21.15 uur). BILJARTEN VRIJDAG Driebanden. Vierde divisie, poule 5. Hoondert/de Waard - L&B Ledermode. Locatie: Biljartzaal Jacobs, Rilland. Aan vang: 19.30 uur. 3BSD Duivelands Meu belhuis - 's Lands Welvaren 3. Aanvang: 19.30 uur. ZATERDAG Driebanden. Eredivisie. De Uitspanning - Delta/Frans Bevers. Locatie: Café De Uit spanning, Barendrecht. Aanvang: 17.00 uur. Derde divisie, poule 4. De Stene Brug - DGV. Locatie: BC Yip Plaza, Goes. Aan vang: 13.30 uur. Biljartmarathon. Patrick Vasseur-Martin Plant. Locatie: Eetcafé 't Overleg, Groede. Aanvang: 20.00 uur. Kampioenschap bandstoten voor teams van Groot Sas van Gent. Loca ties: café Reseda en café Schippershuis. Aanvang: 13.00 uur. ZONDAG Driebanden. Eredivisie. Crystal Kelly - Delta/Frans Bevers. Locatie: Castle City, Waalwijk. Aanvang: 13.00 uur. Eerste divisie. Verbrugge Terminals - BC Huisman. Locatie: Hotel Dallinga, Sluiskil. Aanvang: 13.00 uur. Kader. Kaderteam 's Lands Welvaren - Wellse Vaart 1. Locatie: Tapperij 's Lands Welvaren, Kwadendamme. Aanvang: 11.30 uur. Biijartmarathon. Patrick Vasseur-Martin .Plant. Locatie: Eetcafé 't Overleg, Groede. Slot: 20.00 uur. DAMMEN ZATERDAG Zeeuws kampioenschap. Zevende ron de. Locatie: Ons Dorpsleven in 's-Graven- polder. Aanvang 12.00 uur. HOCKEY ZONDAG Vrouwen. Derde klasse: Udenhout-Vlis- singen, Rapid-Rapide. Vierde klasse: Gil- ze-Rijen-Olympia, HSD-Oudenbosch. Mannen. Derde klasse: Rapide-Rosma- Ook voor meubelen op maat foccessoke* Raadhuisplein 2 Brouwerijstraat 31 Oostburg Oostburg Tel. (0)117 45 43 43 Tel. (0)117 45 52 21 Fax (0)117 45 48 13 Fax (0)117 45 10 71 info@dendekkeroostburg.nl www.dendekkeroostburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 56