info straks op de juiste plek 'Bevries tarieven waterschap' Partij voor Zeeland kwaad op dijkgraaf Zeeuws-Vlaanderen van't Hof F 'De Piraat' BIJ ONZE BANK ZIT U GOED - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Geopend: vrijdag - zaterdag - zondag Duinweg Oostkapelle Zpzc Vrijdag 5 december 2008 23 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen moet in 2010 en 2011 met de belastingtarieven op de nullijn gaan zitten. Daar voor pleitte hoofdingeland Miel de Koek gisteren tijdens de begro tingsbehandeling voor volgend jaar. Hij wees er op dat er bij de toekomstige fusie met de Zeeuwse Eilanden een voordeel van zo'n 4,5 miljoen euro is becijferd. Plus dat er nog heel wat op kosten be spaard kan worden. De verwach ting is dat na de fusie in 2012 de ta rieven flink omlaag gaan. „Wat let ons om in de begroting 2010 en 2011 op de nullijn te gaan zitten", betoogde De Koek. „Dan kunnen we die lijn in 2012 en 2013 door trekken. Dan zitten we wel even krap bij kas, maar dat zit ik ook wel eens." „Als er in 2010 ruimte is voor een mindere stijging van de tarieven, dan zouden we nu die discussie ook voor 2009 moeten voeren", vond Paul Weemaes. „Er kunnen grote bedragen bespaard worden in 2011. Waarom zouden we dan nu de portemonnee van de bur gers leegtrekken?" Gezworene Conny Almekinders wees er op dat de forse stijging van de ingezetenenomslag vol gend jaar deels te maken heeft met het nieuwe heffingssysteem en dat het waterschap dergelijke zaken dus niet in de hand heeft. Over vol gende jaren wilde de gezworene nog geen uitspraken doen. Arjan van Aken (rechts) en Jethro Schrijver demonstreren de mobiele computer. op informatie zit te wachten. Nu beschikt elke uitrukgroep voor die op pad gaat over de meest recente info, zonder afhankelijk te zijn van een mobiele of satellietverbin ding", legt Schrijver uit. Het is de bedoeling dat elke Ter- neuzense brandweerman met het systeem uit de voeten kan. In eer ste instantie worden alle twaalf bluswagens met de computerappa ratuur uitgerust. In januari is dat gebeurd. Later volgen nog twee on dersteuningsvoertuigen. Het sys teem is erg gebruiksvriendelijk. Met een duwtje op het scherm rolt er informatie uit. Een aanrij ding met beknelling. Merk auto, type, bouwjaar... voila. Die is uitge rust met zoveel airbags, hier en daar moet je dus niet in knippen, foto's Camile Schelstraete want anders gaat het mis. „Heel dit systeem past binnen het kader van een verdere professionalise ring van de korpsen. Om goed op te treden is het belangrijk de juiste info op de juiste plek te hebben. En dat kan nu", aldus Dieleman. terneuzen - Dijkgraaf Wybe de Graaf van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen heeft de Partij voor Zeeland en zijn nieuw verko zen aanhangers in het Zeeuws-Vlaamse schap tegen het zere been geschopt door te stellen dat de Zeeuwse waterschapsfusie een 'fait accompli' is. Hij zei voorts te hopen dat er geen nieuwe dis cussie zou oplaaien om de fusie te rug te draaien. Volgens PvZ-Statenlid [ohan Robe sin is er nog geen sprake van dat GS en PS ingestemd hebben met een fusie. Er is slethts een formeel overlegproces begonnen. Robesin meent dat De Graaf voor zijn beurt sprak. De dijkgraaf kijkt daar iets anders tegenaan. „Ik zeg niet dat tegenstanders van een fusie niets meer mogen zeggen. Ik duid er alleen op dat er een proces is op gestart dat naar mijn overtuiging niet een twee drie omkeerbaar is." woninginrichting I EEN VAN 'T.HOFF CLIENT IS STEEDS CONTENT Molendijk 17, Hoek 0115-441235 Tapijt Meubelen Stofferen Gordijnen Vitrage Vouwgoroijnen Zonwering Vinyl Linoleum Laminaat Houten Vloeren Lattenbodems Matrassen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51