Park voor toerist van toekomst ap1 Gehandicapten: Sluis toegankelijker maken Sporthal en postkantoor maken plaats voor appartementen -AANDE 32 en 33 jj| 21 27 a>' Vrijdag 5 december 2008 Sloecentrale wordt de meest flexibele centrale van Nederland Import mosselzaad mag-zonder speciale vergunning Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Gezinnen en zorgtoeristen onderdak in kwaliteitshuisjes. door René Hoonhorst NIEUWVLIET - Sluis kan binnen drie jaar de 'toerist van de toe komst' ontvangen. In elk geval in nieuwe, van alle gemakken voor ziene vakantiewoningen in een hoogwaardig recreatiepark in de Baanstpolder aan de kust bij Nieuwvliet-Bad. Wethouder Maria le Roy en be- drijfshoofd gebiedsontwikkeling Klaas Bruin Slot van Ballast Ne- dam ondertekenden gistermiddag een intentieovereenkomst voor het ontwikkelen van een recreatie park met 165 woningen. De hui zen, voor zes tot twaalf personen, kunnen worden gebruikt door ge zinnen, families, vrienden- en al lerlei andere soorten groepen. „Voetballers die in de zomer oefen wedstrijden in Zeeland spelen, kunnen er bijvoorbeeld ook uitste kend terecht", wist Le Roy. Met de ontwikkeling van het nieu we vakantiepark maakt Sluis een 'kwaliteitsslag' als toeristische ge meente, benadrukte de wethou der. De huidige vakantieganger neemt geen genoegen meer met een huisje van veertig vierkante meter, van waaruit hij drie weken naar het strand gaat. Mensen gaan vaker, maar minder lang op vakan tie. Tijdens die korte uitstapjes wil len toerist, recreant en zakenman - ook de congresganger vindt tijde- IW1 De ruime opzet van het vakantie- park aan de kust bij Nieuw- vliet-Bad en de kwalitatief hoog staande onderkomens sluiten aan bij het provinciale beleid. lijk domicilie op het park - van al le gemakken voorzien zijn. De bedrijfsmatig geëxploiteerde, particuliere woningen zijn ook uit stekend geschikt voor het populair wordende zorgtoerisme. Alle doel groepen waarderen rust, ruimte en privacy. Mede daarom bouwt Ballast Nedam slechts tien vakan tiehuizen per hectare. De kwaliteit simpuls en de landschappelijke in passing van het park sluiten naad loos aan op alle provinciale eisen en doelstellingen, onderstreepten Le Roy en Bruins Slot De vakantiewoningen zijn niet al leen verdeeld in verschillende groottes en types, maar staan ook in drie uiteenlopende landschap pen. Bewoners kijken uit op een kreek, een dijk of een Zeeuws erf De intentieovereenkomst die giste ren is ondertekend, moet dit voor jaar uitmonden in een door de raad bekrachtigde definitieve over eenkomst. Na het doorlopen van de benodigde (bestemmings)plan- procedures moet dan in de loop van 2010 de eerste paal de grond in kunnen. Een jaar daarna kun nen de eerste gasten worden ont vangen op het park. Commerciële ruimten en negentig woningen aan de Alvarezlaan. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Er komt schot in de plannen voor de herontwikkeling van het gebied van sporthal 't Zwaantje en het voormalig post kantoor aan de Alvarezlaan in Ter- neuzen. Deze week is de Bredase woningcorporatie Laurentius be gonnen met de sloop. Eerst wordt het aanwezige asbest in de bebouwing verwijderd en vervolgens worden de sporthal en het postkantoor met de grond ge lijk gemaakt. Die werkzaamheden duren ongeveer vier weken, ver wacht projectmanager Pim Mos sou van Laurentius. In mei wor den dan de vloer op de begane grond en de fundering verwijderd. Laurentius bouwt er een complex met negentig hoogwaardige appar tementen en ongeveer negenhon derd vierkante meter commerciële ruimte. Daarin mag geen detail handel komen, maar bijvoorbeeld wel een kinderdagverblijf tand arts, een fysiotherapeut of een uit zendbureau. De commerciële ruimte en 38 ap partementen worden verhuurd en 52 appartementen worden ver kocht. De prijzen daarvan zijn van af net boven de 180.000 euro. Alle appartementen krijgen twee ka mers en een buitenruimte. Onder het hele wooncomplex komt een halfverdiepte parkeergarage om zo min mogelijk auto's in het zicht te Slopers ontfermen zich over het voormalige postkantoor. foto Camile Schelstraete hebben. „Dit bevordert de kwali- In het voorjaar verwacht Lauren- plan verloopt begint de bouw in vulling is lang gepraat. Wethouder teit van het wooncomplex naar de tius te kunnen starten met de ver- mei of juni. De oplevering staat ge- Frank van Hulle is tevreden over omgeving toe", zegt Mossou. koop en verhuur. Als alles volgens pland voor eind 2010. Over de in- het plan dat er nu ligt. Mindervaliden willen duidelijkheid over gemeentelijk beleid. door René Hoonhorst SLUIS - De gemeente Sluis moet een duidelijk en consistent beleid voeren om de toegankelijkheid in de openbare ruimte en openbare gebouwen voor zoveel mogelijk mensen te waarborgen. De Stich ting Werkgroep West-Zeeuw- sch-Vlaanderen Gehandicaptenbe leid (SWWG) wil op korte ter mijn van B en W hoFen hoe het dagelijks bestuur van Sluis denkt over de kwaliteit van de inrichting van de openbare ruimte. De Stichting is zich er terdege van bewust dat invulling van de open bare ruimte naar de wens van iede re doelgroep een utopie blijft. Maar het hanteren van duidelijke, consequente richtlijnen kan er toe bijdragen dat mensen met een functiebeperking weten waar ze aan toe zifn en kunnen anticipe ren op de te verwachten omstan digheden als ze ergens naar toe willen. De werkgroep gehandicaptenbe leid hield vorige week een informa tiemarkt ter gelegenheid van de Dag van de toegankelijkheid. Op die markt en naar aanleiding van berichten in de media kreeg de SWWG een groot aantal reacties van gehandicapten, ouderen en an dere minder-validen. Zij bleken nog veel obstakels tegen te komen: straatmeubilair op smalle, vaak on gelijke, trottoirs; geen stoepafvlak- kingen bij oversteekplaatsen; par keerplaatsen bij oversteekpunten; geen invalideparkeerplaatsen bij openbare voorzieningen, geen rust punten en geen aangepaste toilet ten. Daarnaast mankeert er ook nogal eens wat aan de liften in openbare gebouwen en hebben veel mensen weinig vertrouwen in het speciaal vraagafhankelijk vervoer. De werkgroep concludeert dat 'te veel medeburgers buiten spel wor den gezet in hun dagelijkse levens verrichtingen'. Wethouder Maria le Roy hoort al le zorg- en welzijnsklachten het liefst via de nieuwe Raad voor Maatschappelijke Ondersteuning binnenkomen. Maar als de SW WG een zwartboek wil aanbieden over het ontbreken van voorzienin gen of - nu de RMO nog niet hele maal op poten staat - een gesprek over toegankelijkheid wil voeren dan is dat volgens de wethouder te regelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49