man Armstrong voelt Huntelaar belooft Real Madrid 'muchos goles' 38 Vrijdag 5 december 2008 PZC Lance Armstrong (links) en Alberto Contador, ploeggenoten bij de wielerformatie Astana, schudden elkaar de hand tijdens een persconferentie in Los Cristioanos op Tenerife. Astana houdt op de Canarische Eilanden een trainingsstage. foto Arturo Rodriguez/AP Ruim een miljoen voor Nederlandse clubs NYON - De Nederlands dubs krij gen in totaal 1,3 miljoen van de Eu ropese voetbalbond Uefa voor het leveren van voetballers voor het EK deze zomer in Oostenrijk en Zwitserland. Ajax ontvangt het hoogste bedrag (481.746 euro), ge volgd door Feyenoord (308.093) en AZ (156.848). In totaal is 43,5 miljoen euro verdeeld onder 180 clubs uit 24 landen. Internacional wint de Copa Sudamericana PORTO ALEGRE - Internacional heeft de Copa Sudamericana ge wonnen, de Zuid-Amerikaanse equivalent van de Uefa Cup. De Brazilianen versloegen in de finale Estudiantes uit Argentinië. De beslissing viel in de verlenging. Internacional won het eerste duel met 1-0. Estudiantes leidde in de return na negentig minuten met 1-0. Nilmar bezorgde de club uit Porto Alegre de beker. Brandstichters komen stadions niet binnen GRONINGEN - Twee mannen van 20 en 34 jaar uit Groningen hebben van de KNVB een landelijk sta dionverbod van vijf jaar en een boete van 450 euro gekregen. Voorafgaand aan de wedstrijd FC Groningen-Ajax op 13 april van dit jaar gooiden zij brandende toile- trollen. Door de brand die toen ontstond, raakten 28 mensen (licht)gewond. Zij kregen eerder al een taakstraf van honderd uur. AZ breekt contract van Sergio Romero open ALKMAAR - Sergio Romero heeft zijn contract met AZ tussentijds verlengd tot medio 2013. De ver bintenis van de Argentijnse doel man liep nog door tot 2012. De 21-jarige keeper miste dit seizoen nog geen minuut. Directeur voet balzaken Marcel Brands van AZ: „Hij heeft zich in de anderhalfjaar die hij hier nu is sterk ontwikkeld. Sergio is een groot talent en zal een heel goede keeper worden." Boete Feyenoord voor afsteken vuurwerk ROTTERDAM - De Europese voetbal bond Uefa heeft Feyenoord een boete opgelegd vanwege het afste ken van vuurwerk door de suppor ters. Dit gebeurde na afloop van de wedstrijd in de Uefa Cup tegen Kalmar FF in oktober. De club moet een bedrag van dui zend euro overmaken. Vorige week misdroeg de aanhang van Feyenoord zich tijdens het Uefa Cupduel bij Deportivo La Coruna. Bernice van de Velde naar de laatste vier MIDDELBURG - Tennisster Bernice van de Velde heeft zich gisteren ge plaatst voor de halve finales van het Popeye Gold Star jeugdtoer- nooi in Amsterdam. De zeventien jarige speelster uit Kapelle versloeg Jelte Loman met 6-4 en 6-3. Van daag speelt ze in de halve finale te gen Kelly de Beer. Voor Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtsker- ke eindigde het toernooi gisteren in de kwartfinale. Voorzitter Koninklijke beschouwt aankoop spits als een koopje. door Henk van den Boom MADRID - Klaas-Jan Huntelaar be looft Real Madrid 'muchos goles', ofwel veel doelpunten. Of hij het ook waarmaakt zal moeten blij ken. De tijdelijke plaatsvervanger van Ruud van Nistelrooij kreeg gis teren in het Bernabeu-stadion het witte shirt met nummer 19 uitge reikt door Alfredo di Stefano. Overdonderd door de mediabe langstelling, het Bernabeu-stadion en de grootheid van het Madrileen- se voetbal wist de 'cazador' (jager) uit Drempt, zoals hij door de Spaanse media al wordt genoemd, zelfs zijn eerste Spaanse woorden uit te brengen. „Ik ben trots dat ik bij Real Madrid mag spelen. Ieder een bedankt. En veel goals." De korte maar krachtige toespraak van de ex-Ajacied werd voorafge gaan door een paar Nederlandse zinnetjes van Real-president Ra mon Calderon, waarin hij de spits en zijn familie een 'prettig verblijf en veel geluk' toewenste bij Real Madrid. Huntelaar zette zijn handtekening onder een contract tot 2013 bij de Koninklijke. Na het protocol van de traditionele presentatie kon Huntelaar voor het eerst het groe ne gras van het Bernabeu-stadion betreden voor de foto. Ondanks zijn blessure wist hij de bal hoog te houden. Een paar honderd fans op de tribunes juichten hem toe, maar ze waren ook naar het sta dion gekomen om voorzitter Cal deron uit te jouwen. „Meer eigen voetballers en minder van buiten", riepen ze. Het protest was een steunbetuiging aan de een dag eer der opgestapte directeur-opleiding Miguel Gonzalez. Hij vindt dat Cal deron veel te weinig doet aan de opleiding van eigen spelers. Met Huntelaar komt het aantal Ne derlanders op zes: Robben, Sneij- der, Drenthe, Van Nistelrooij, Van der Vaart en nu dus ook Huntel aar. „Dat zijn meer Nederlanders dan Madrilenen", kritiseerde een sportkrant. De geluiden lijken op die bij Barcelona in de tijd van Louis van Gaal die negen Neder landse spelers naar Barga haalde. Tegen de pers verklaarde Hunte laar dat hij binnen twee weken ge nezen zal zijn van zijn enkelblessu re. „Ik heb nog een beetje pijn, maar ik hoop dat ik over twee we ken weer fit ben." Dat zou beteke nen dat Huntelaar zijn eerste wed strijd op 4 januari tegen Villarreal kan spelen. De nieuwe spits wil de al te hoge verwachtingen van de Spaanse media wat dimmen „Ik ben niet dezelfde soort spits als Van Nistelrooij, maar ik ga veel doelpunten maken. Ik weet ook dat ik hier nog een hoop moeten Klaas-Jan Huntelaar belooft zijn nieuwe club Real Madrid veel doelpunten. Naar verluidt gaat de spits in Spanje vier miljoen eu ro per jaar verdienen. leren. Het niveau van Real Madrid is wel iets hoger dan het Neder landse voetbal." Huntelaar zei veel steun te ver wachten van de andere Nederland se spelers bij de club. De eerste da gen in de Spaanse hoofdstad was Huntelaar voortdurend in gezel schap van zijn verloofde en zijn fa milie. Gistermiddag werd geza menlijk het stadion bewonderd. In een minibusje maakte Klaas-Jan met zijn familie een rondrit door de Spaanse hoofdstad. Extra aan dacht kreeg de Plaza de Cibeles, het centrale plein met het fontein waar Real Madrid zijn overwinnin gen viert met de fans. Huntelaar is in eerste instantie naar Madrid ge haald om de geblesseerde Ruud van Nistelrooij te vervangen. Ma drid betaalt 27 miljoen euro voor de speler, een koopje volgens voor zitter Calderon. Hij herinnerde er aan dat Ajax afgelopen zomer nog 40 miljoen vroeg. Huntelaar gaat volgens Spaanse media zo'n vier miljoen euro per jaar verdienen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 40