Heerenveen mist het vernuft Hamburger SV redt zich door zege en helpt Ajax m riAu 37 38 en 39 Honda stopt met Formule 1 Braga-speler Luis Aguiar protesteert na een overtreding van Michal Svec en Kristian Nielsen van Heerenveen (midden en rechts). Uit de daaropvolgende vrije trap komen de Portugezen op een 2-1 -voorsprong. foto Peter Dejong Vrijdag 5 december 2008 Toppers koesteren hun zuurstokroze voetbalschoentjes Lance Armstrong voelt zich sterker dan tien jaar geleden Tip? sport@pzc.nl UEFA CUP Friezen uitgeschakeld in Uefa Cup na nederlaag (1-2) tegen Braga. door Hans Leber HEERENVEEN - Uefa-Cupuitslagen vervangen deze week de functione ringsgesprekken. Was Fred Rut- tens baanzekerheid gedaald na de nederlaag van Schalke 04 bij FC Twente, gisteren gebeurde dat met die van Heerenveen-trainer Trond Sollied, die met 1-2 van Sporting Braga verloor. Maar eigenlijk oog den de Friezen pas tegen het einde van de wedstrijd te mager. Rond de 49-jarige Noor zoemden twee weken geleden al geruchten over een ontslag. Geen vuur, wel rook: de grote ontevredenheid. Sol- lieds speelwijze is voor de Friezen niet attractief en aanvallend ge noeg. Ook Sollieds werkwijze en stijl van leidinggeven leiden in het Friese Haagje tot onbegrip. Hij Iaat zijn assistenten te veel het werk doen, hoor je vaak. En voor geld moet je werken, geldt nog in het noorden. Gisteravond oogde het allemaal een stuk beter, zeker de eerste helft. De Friezen speelden fris van de lever. Gerald Sibon schoot een vrije trap van ruim twintig meter in het kruis. Zelden was een keeper kanslozer. Jammer voor Heerenveen was de grove dekkingsfout van Goran Po pov waardoor Renteria een kwar tier later de 1-1 vrij kon inkoppen. In de 55e minuut kreeg het moreel van de Friese troepen een op lawaai toen Aguiar ook met een vrije trap scoorde. Of het een blun der was van de jonge Belgische keeper Kenny Steppe, is voer voor nadere studie. Feit is dat de bal van ongeveer even ver kwam als die van Sibon, maar veel minder hard was. Het zit Steppe, tóch al onderwerp van twijfel, niet mee. En Sollied ook niet. Die verloor in de eerste helft zijn spelbepaler Mi- ka Vayrynen en in de tweede helft zijn gevaarlijke aanvaller Danijel Pranjic. Én hij verloor de wed strijd. Zijn defensie hield dit sei zoen alleen tegen ADO Den Haag de nul en oogt af en toe wankel. Hoewel Heerenveen in het Uefa Cupduel met Braga vooral voor de rust fris van de lever speelt, bijt de Friese ploeg toch met 2-1 in het stof. Groep E: Heerenveen - Sporting Braga 1-2 (1-1). 19. Sibon 1-0, 35. Renteria 1-1, 56. Luis Aguiar 1-2. Geel; Svec (Heerenveen), Renteria (Spprting Braga). Scheidsrechter: Stuchlik. Vfl Wolfsburg - Portsmouth 3-2 (2-2). 3. Dzeko 1-0, 11. Defoe 1-1, 14. Mvuemba 1-2, 23. Gentner 2-2, 74. Misimovic 3-2. Geel; Schafer (VfL Wolfsburg), De foe, Pamarot (Portsmouth). Scheidsrechter; Bebek. VfL Wolfsburg 3 3 0 0 9 11 - 5 AC Milan 3 2 1 0 7 6 -3 Sporting B. 420267-5 Portsmouth 3 0 12 14-8 Heerenveen 3 0 0 3 0 3 - 10 Programma 17 december: AC Milan - VfL Wolfs burg, Portsmouth - Heerenveen. Groep F: Aston Villa - MSK Zilina 1-2 (1-2). 16. Leit- ner 0-1, 19. Stuvar 0-2, 28. Delfouneso 1-2. Rood (2x geel): 79. Leitner (MSK Zilina). Geel: Osbourne (Aston Villa), Pecalka (MSK Zilina). Scheidsrechter: Berntsen. Slavia Praag - Hamburger SV 0-2 (0-1). 30. Olie 0-1, 90. Petric (pen) 0-2. Rood: 90. Vaniak (Slavia Praag). Geel: Krajcik (Slavia Praag), Demel, Boateng (Hambur ger SV). Scheidsrechter: Dereli. Hamburger SV Aston Villa Ajax Slavia Praag MSK Zilina 3 2 0 1 Maar met (aanvankelijk) Pranjic, Sibon en Roy Beerens speelde Hee renveen gisteren - Europees gezien - verstandig en goed aanvallend voetbal. Tegen de 'Brazilianen' van Europa werd terecht de deur niet wagenwijd open gezet. Het mocht niet baten. Heerenveen óf Braga (dat in eerder in de groep pas in de blessuretijd verloor van AC Milan) moest winnen, en zo geschiedde. Zonder Vayrynen, Pranjic en de gewisselde Sibon was Heerenveen de tweede helft wél aanvallend onmachtig, te wei nig creatief Sollied en zijn Heeren veen wachten de competitie en bo vendien Feyenoord in de beker. Net als voor die club is er voor Heerenveen in de laatste groeps wedstrijd (tegen Portsmouth) niets meer te winnen. Programma 17 december: Ajax - Slavia Praag, Ham burger SV - Aston Villa. Groep G: Valencia - Club Brugge 1-1 (0-1). 19. Alca- raz 0-1, 60. Zigic 1-1. Geel: Del Horno (Valencia), Di- rar (Club Brugge). Scheidsrechter: Atkinson. FC Kopenhagen - Rosenborg BK 1-1 (0-1). 33. Iver- sen 0-1, 85. Antonsson 1-1. Geel: Hutchinson, Kris- tensen (FC Kopenhagen), Lago, Dorsin (Rosenborg BK). Scheidsrechter: Einwaller. St.Etienne 3 2 1 0 7 7 -2 Valencia 3 1 2 0 5 6 -2 Club Brugge 3 0 3 0 3 2 -2 Kopenhagen 3 0 2 1 2 3-5 Rosenborg 4 0 2 2 2 1 -8 Programma 17 december: Club Brugge - FC Kopen hagen, Saint-Etienne - Valencia. Groep H: Lech Poznan - Deportivo La Coruna 1-1 (1-1). 2. Diego Colotto 0-1, 41. Rengifo 1-1. Geel: Sti- lic (Lech Poznan). Scheidsrechter: Thomson. AS Nancy - CSKA Moskou 3-4 (1-2). 5. Zerka 1-0, 23. Vagner Love 1-1, 33. Ramon 1-2, 62. Vagner Love 1-3, 72. Feret 2-3, 79. Camerling 3-3, 88. Vagner Lo ve 3-4. Geel: Andre Luiz, Zerka, Helder (AS Nancy), Semberas, Zhirkov, Grigoriev (CSKA Moskou). CSKA Moskou 4 4 0 0 12 12 - 5 AS Nancy 3 11 1 4 8 - 6 Deportivo 3 11 1 4 4 - 4 Lech Poznan 3 0 2 1 2 4 -5 Feyenoord 3 0 0 3 0 1 -9 Programma 17 december: Feyenoord - Lech Poznan, Deportivo La Coruna - AS Nancy. LONDEN! - Honda heeft zijn gelijk namig Formule i-team te koop ge zet. Wanneer het automerk bin nen een maand geen koper heeft gevonden, wordt de renstal opge doekt. Volgens onbevestigde be richten zou het automerk vanwege de financiële crisis - en de daar mee verband houdende teruglo pende autoverkopen - flink op de kosten moeten besparen, waar door het af wil van het geldverslin dende Formule i-team. Amsterdammers verder in Uefa Cup zonder zelf te spelen. PRAAG - Hamburger SV heeft de knock-outfase bereikt van het toer nooi om de Uefa Cup. De ploeg van coach Martin Jol won in Praag met 2-0 van Slavia. De Kroaat Ivi- ca Olie scoorde na een half uur. Mladen Petric benutte ver in bles suretijd een strafschop, nadat Mar tin Vaniak HSV-speler David Jaro- lim had neergelegd. Hij kreeg daar voor bovendien rood. HSV bewees met dat resultaat ook Ajax een dienst. Het slotduel in de Arena tegen de Tsjechen gaat ner gens meer om, doordat ook Ajax gisteravond zeker werd van een plek bij de laatste 32. Aston Villa, na twee duels al zeker van een Eu ropees vervolg in groep F, liet zich voor eigen publiek lelijk verrassen door Zilina. Binnen twintig minu ten stonden de Slowaken met 2-0 voor door treffers van Vladimir Leitner, die in de slotfase uit het veld werd gestuurd, en Peter Sty- var. Nog voor rust deed Nathan Delfouneso iets terug. In groep E, de poule van Heeren veen, boden VfB Wolfsburg en Portsmouth de aanhang een ge noeglijke avond: 3-2. Voor rust CSKA Moskou wint in poule F van de Uefa Cup - de groep van het al uitgeschakelde Feyenoord - voor de vierde keer op rij. De Russen verslaan Nancy met 4-3. werd viermaal gescoord. Edin Dze ko zette de Duitsers al na drie mi nuten op voorsprong, maar nog binnen het kwartier was het al 1-2 dank zij Jermain Defoe en Arnold Mvuenda. Halverwege de eerste helft maakte Christian Gentner ge lijk. Zvjezdan Misimovic besliste het duel een kwartier voor tijd. Feyenoord, vrij in poule H en al uitgeschakeld, zag Lech Poznan een punt halen tegen Deportivo, dat al vroeg op 0-1 kwam door Die- go Colotto. De Peruvaanse aanval ler Hernan Rengifo bracht de Po len vlak voor rust langszij. CSKA Moskou won voor de vier de keer op rij. In Nancy werd het een enerverende wedstrijd met een zinderend slot. De Brazilianen Vagner Love (2) en Ramon..vlak ten de openingsgoal van Monsef Zerka vakkundig weg. Daarmee leek wedstrijd gespeeld. Julien Fe ret en Basile Camerling gaven de Fransen in de slotfase hoop op een punt (3-3), maar Vagner Love had toch het laatste woord: 3-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39