nog op tte echte groene golf voeten 'Superoptimaal? Nee, dat kan het nooit worden' project-verhuizingen P V 'De Piraat' Sluis mikt op verwende toerist Vroege afstekers vuurwerk veroorzaken overlast BOOGAARD 10% KORTING Komst kliniek Wolphaartsdijk stapje dichterbij WPZC Vrijdag 5 december 2008 23 - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Geopend: vrijdag - zaterdag - zondag Duinweg Oostkapelle door Maurits Sep Klachten over de Schroebrug zijn in Mid delburg geen uitzondering. Zeker niet nu eraan wordt gewerkt. Stapje voor stapje zal het beter worden, belooft Luc Prin sen van verkeersadviesbureau Goudappel Cof- feng. „Maar superoptimaal? Nee, dat kan het hier nooit worden." Daarvoor is de ruimte gewoon te krap, analy seert Prinsen de verkeerssituatie. Vooral de op stelstroken zijn bijzonder kort. Zowel voor au to's als fietsers, trouwens. „Neem nou de uit- voegstrook vanaf de Schroebrug naar de Blau- wedijk. Twee auto's, drie maximaal. En dan stroopt het verkeer op de brug al op. Zo'n zelf de situatie hadden we bij de afslag naar links vanaf de brug naar het station. Daarom is die weggehaald. Dan stroomt het beter door." De ruimte voor fietsers is ook krap. Zelfs na de aanpassing van de brug, waardoor fietsers aan elke kant twee richtingen op kunnen. Bij de oversteekplaatsen is weinig ruimte om te wach ten. Dus als het druk is, staan ze elkaar in de weg en moeten mensen die verder moeten fiet sen, eromheen slingeren. En fietsers vanuit het centrum richting Zuid, komen na het overste ken van het Groene Woud fietsers tegemoet en zij moeten elkaar kruisen. Prinsen snapt het dilemma. „Maar ze zullen het zelf onderling moeten oplossen", stelt de deskundige. „Die situaties werden voorheen ge regeld met verkeerslichten. Maar ze deden toch wat ze zelf wilden. Nu moeten ze het ook zelf regelen. Er zijn juist minder verkeerslichten ge plaatst om het wachten voor iedereen te ver minderen." Goudappel Coffeng is al sinds 1999 betrokken bij de verkeersontwikkelingen in Middelburg. Toen zijn de verkeerslichten bij kruispunten rond de Schroebrug vervangen om een groene golf te maken. „Dat heeft jaren prima gefunctio neerd", vindt Prinsen. „Meer auto's, meer fiet sers. Bovendien is de Kanaalweg veranderd." Pas echt beter wordt het als over een paar jaar de N57 rond Middelburg klaar is. „Dan kiezen die achter Middelburg moeten zijn voor de tun nel in plaats van de brug. Tenzij ze in de stad willen winkelen." hebben een grote achterban onder boeren, en dan is de coalitie al twaalf zetels sterk; met de Kvk er bij als belangenbehartiger van het bedrijfsleven is de meerderheid van zestien zetels bereikt. Water Natuurlijk werpt zich als grootste natuurpartij nadrukkelijk op voor een zetel in het dagelijks bestuur. Van der Giessen wil die dan ook zelf bezetten. Mocht ze ge weerd worden, dan is gedoogsteun aan een partij die inhoudelijk dichtbij water Natuurlijk staat een optie. Zoals de Christenunie, maar dan drukt er wel een erg zwaar confessioneel stempel op het waterschap. Van der Giessen verwacht dat Hoekman inzet op continuïteit, omdat vanwege de fusie met water schap Zeeuws-Vlaanderen over twee jaar waarschijnlijk nieuwe verkiezingen worden gehouden. „Het is een aspect", erkent Hoek man, „maar niet van doorslagge vend belang." KRUININCEN - In Kruiningen en Yerseke zorgen vroege vuurwerkaf- stekers voor overlast. De politie houdt verscherpt toezicht. Bij men sen die worden betrapt, wordt ook thuis onderzoek gedaan. Als er vuurwerk aanwezig is, wordt dat in beslag genomen. De Reimerswaalse burgemeester Jan Huisman is 'bezorgd' over het feit dat er nu al veel vuurwerk wordt afgestoken in zijn gemeen te. Enkele jaren geleden liep het tij dens oud en nieuw flink uit de hand in Krabbendijke. Maar het is nu niet te vergelijken met toen, al dus Huisman. Vanuit de gemeente wordt het nodige aan preventie ge daan. „We hebben veel gesprekken met jongeren en ik stuur een brief naar ouders waarin ik wijs op geva ren en consequenties. Ik heb het idee dat het zijn vruchten begint af te werpen." NIEUWVLIET - Sluis kan binnen drie jaar de 'toerist van de toe komst' ontvangen in nieuwe, van alle gemakken voorziene vakantie huizen in een hoogwaardig recrea tiepark in de Baanstpolder aan de kust bij Nieuwvliet-Bad. Wethou der Maria le Roy en bedrijfshoofd gebiedsontwikkeling Klaas Bruin Slot van Ballast Nedam onderte kenden gisteren een intentieover eenkomst voor het ontwikkelen van een park met 165 woningen. voor Verf Wonen Gildeweg 25 Korendijk 34 Vlissingen Middelburg 0118-431304 0118-650024 MAANDAG T/M ZATERDAG GEOPEND Nu op Flexa Ready Mix 20% KORTING! Bij ons sneldrogende verf van SIKKENS SIGMA Droog in Vh uur i i wim Op SIKKENS, SIGMA TRIMETAL THUISBEZORGING MOGELIJK www.verfmarktboogaard.ni door Frank Balkenende WOLPHAARTSDIJK - Goes verwerpt de bezwaren van omwonenden en de Vereniging Gemeenschap Wolfaartsdijk tegen de bouwver gunning voor een verslavingskli niek aan Nazareth. B en W ver klaarde eerder al 250 zienswijzen ongegrond tegen het centrum en de daarvoor gevraagde uitbreiding van het voormalige bejaardenhuis Oud Zorgvliet. Dat betrof de wijzi ging van het bestemmingsplan. Het is nog onduidelijk of de kli niek komt, omdat de initiatiefne mers GGZ Westelijk Noord-Bra bant en de instelling Castle Craig ook andere locaties bestuderen. Voorzitter Huissoon van de Vereni ging Gemeenschap Wolfaartsdijk is teleurgesteld over het collegebe- sluit. De vereniging maakte met Villa Craig BV afspraken over het voorkomen van overlast. Ze had dan ook eerst geen moeite met de komst van de verslavingskliniek. De club maakte een ommezwaai toen bleek dat Villa Craig ook an dere locaties onderzoekt. „Wij vre zen dat als Castle Craig afziet van Wolphaartsdijk er procedureel ge makkelijk een andere verslavingsin stelling in terecht kan. Dan moe ten we maar zien of we daar af spraken mee kunnen maken." Luc Prinsen kan het niet alle weggebruikers naar de zin maken. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25