Even wachten Ze willen allemaal droge Discussie brede school Souburg sleept voort waar anders? www.autoshak.nl m Bezoek dé woonwinkel van Middelburg www.onderdetoren.com bestaande, nieuwbouw- of recreatiewoningen? Danszoldertje Janvier uitgebrand 22 Vrijdag 5 december 2008 PZC W Wethouder Prins wenst meer enthousiasme van betrokken besturen. OOST-SOUBURG - De discussie over de locatie van de brede school in Souburg, niet die in noord maar die voor centrum/zuid, is nog steeds niet afgerond. Wethouder Frans Prins wil die best bouwen, eerder zelfs nog dan in 2012, maar dan wil hij wel enthousiasme zien. De besturen en medezeggen schapsraden van de Twee master/Kameleon en de Burcht Rietheim zijn echter niet enthou siast over' de Kromwegesingel, die langs de snelweg loopt. „Ze heb ben twijfels over de locatie en dus over de brede school", interpre teert Prins. „Noord heeft voor rang. Ik wil best al meedenken in centrum/zuid en zelfs het bouw proces versnellen, maar dan moet wel iedereen meewerken. Ik bouw die school immers voor hen." Archipel-voorzitter Cor Kuyvenho- ven reageert verbaasd. „Aan ons enthousiasme ligt het niet. Ik ga er nog steeds vanuit dat die school komt. Alleen heeft de MR, terecht, heel kritisch naar het gemeenterap port over de gekozen locatie geke ken, en daar vraagtekens bij gezet. Hopelijk worden alle twijfels weg genomen tijdens de voorlichtings bijeenkomst, begin volgend jaar." AUTOBEDRIJF 'S-HEER ARENDSKERKE Vermetstraot 38 0113-561381 Concert Funeral Seven tijdens kunstroute middelburg - De Funeral Seven treden zondag op tijdens de Kunst en Cultuurroute in Middelburg. Zij worden begeleid door Mark van der Feen op vleugel. De Funeral Seven zingen onder meer het motet Jesu meine Freude van J.S. Bach en de Funeral Senten ces van Henry Purcell. Het optreden vindt plaats in de Turfkaai 29 en duurt van 14.30 tot 15.30 uur. Belangstellenden moe ten zich ter plekke melden. Reser veringen zijn niet mogelijk en vol is vol. Avondje tango dansen in buurthuis De Zwaan OOST-SOUBURG - In wijkcentrum De Zwaan in Oost-Souburg wordt zondag gedanst. Iedereen die eens kennis wil maken met de Argen tijnse tango kan daar vanaf 16.00 uur terecht. Het wordt aangeraden om met een danspartner te ko men. Wie met de tango al uit de voeten kan, is welkom tussen 17.00 en 21.00 uur om de Argentijnse tango te komen dansen. Entree is twee euro. De Zwaan is te vinden aan de Kromwegesingel. Brogum brengt achtste Local Underground zierikzee - Het statement bestaat al jaren: ontvlucht Sinterklaas, be zoek Local Underground. Het festi val in poppodium Brogum in Zie- rikzee is morgen aan de achtste editie toe. Op het podium staan vier bands: 6:59, Zink, Zaniac en Maksim Xul. 6:59 komt voort uit Full Metal Jacket en brengt pom pende, melodieuze metal met psy chedelische invloeden. Zink speelt aanstekelijke, luchtige rock. Zaniac heeft een bijzondere, minimalisti sche sfeer door het gebruik van akoestische gitaren en orgeltjes. Kerstkrans maken bij stichting Allijn vlissingen - De Stichting Allijn in Vlissingen houdt donderdag 11 de cember de workshop 'Gebonden kerstkrans maken'. Deelnemers ne men zelf materialen mee zoals een moskrans, krammen, wikkeldraad en versieringen. Een snoeischaar, schilmesje, satéprikkers en een oud handdoekje zijn onmisbaar. De workshop is van 13.30 tot 15.30 uur aan de Pres. Rooseveltlaan 744. Meedoen kost 4 euro. Meer in formatie: 0118-419634 (tussen 18.30 en 19.30 uur). Aan het werk op de kinderboerderij MIDDELBURG - Kinderen van zes tot twaalf jaar die het niet erg vin den om vies te worden, mogen woensdag komen werken op kin derboerderij De Klepperhoeve in Middelburg. De kinderen leren om te gaan met dieren en met boerderijgereedschap. Samen met medewerkers van de kinderboerde rij maken ze de hokken en weiden schoon. Als er tijd over is, mogen ze de dieren voeren. Oude schoe nen en kleren zijn nodig. Mee doen kost één euro per kind. De activiteit is van 13.30 tot 15.00 uur. Mantelzorgers over piekeren en loslaten middelburg - Het Steunpunt Man telzorg van de Vrijwillige Zorg Walcheren houdt donderdag 11 de cember een gespreksavond voor mantelzorgers. Op de bijeenkomst wordt gepraat over hoe je minder moet piekeren en dubben en hoe je beter kunt 'loslaten'. De bijeenkomst wordt gehouden aan de Laurens Stommesweg 1 (nummer 12) in Middelburg. Be langstellenden kunnen zich aan melden via telefoonnummer 0118-553530. Nieuwe aanpassingen aan verkeerslichten bij Schroebrug Middelburg. door Maurits Sep MIDDELBURG - Ach, leer Luc Prin sen automobilisten en fietsers ken nen. „Iedereen wil alles. Een groe ne golf voor auto's én voorrang voor fietsers én vrij baan voor de bus. Dat kan nou eenmaal niet." De verkeersdeskundige van het ad viesbureau Goudappel Coffeng heeft gisteren in de Middelburgse ochtendspits gekeken of de ver keerslichten bij de Schroebrug goed zijn afgesteld. Nee, luidt zijn conclusie. „Voor een volledige groe ne golf moeten de verkeerslichten op de verschillende kruispunten al les van elkaar weten: hoeveel au to's er staan, wanneer ze gaan rij den. Maar de systemen praten nog niet goed met elkaar. Het derde kruispunt moet weten wat er op het eerste gebeurt en dat weten ze nu niet. Soms staan auto's tot op en zelfs over een kruispunt te wachten." Nog niet alle communicatieverbin dingen tussen de kruispunten zijn klaar. Ook moeten nog veel detec- tielussen in het wegdek worden aangelegd, vooral voor fietsers. Eind volgende week werkt alles wel, verwacht Prinsen. Als het weer tenminste meewerkt. Het mag niet regenen én niet te koud zijn. „Gelukkig voorspellen ze dat het iets beter wordt." Als de communicatieverbindingen en detectielussen er eenmaal lig gen, dan zal het wel weer een stuk makkelijker worden om de auto's vlot te laten doorstromen over de Schroeweg en de -brug. „En als dan begin volgend jaar ook het nieuwe fietspad langs Park Veld- zigt klaar is en het kruispunt van de Schroeweg met de Statenlaan op het systeem wordt aangesloten, wordt de doorstroming nog beter. Tegelijkertijd worden dan de ver- Vooral voor fietsers is de door stroming op de Schroeweg giste ren weer wat verbeterd. De groe ne golf voor auto's laat nog even op zich wachten. keerslichten op de kruispunten verderop bij de Koestraat (Albert Heijn) en de Zandstraat aangepast. Auto's kunnen dan helemaal door rijden", voegt de verkeersdeskundi ge eraan toe. Dat klinkt menig automobilist on getwijfeld als muziek in de oren, maar het blijft nog even toekomst muziek. Voorlopig profiteren voor al de fietsers van de aanpassingen die Prinsen gisteren heeft gedaan. Het licht staat voor hen nu stan daard iets langer op groen: zeven of acht seconden, in plaats van de vijf seconden die ze hadden. „Voor fietsers is het nu dus beter en voor de auto's wat minder. Die moeten wachten, ook al is het aanbod van fietsers laag en hoeft er zelfs geen fietser over te steken. Maar nog maals, dat is tijdelijk, een week of zo. Dan bepaalt het werkelijke ver keersaanbod weer hoe lang het licht op groen gaat." Fietsers die vanuit Dauwendaele komen en het spoor en de Schroe brug over moeten, krijgen het aan de kant van het kantoor van de Grontmij echt veel beter. De ver keerslichten gaan daar voortaan twee keer zo vaak op groen. „In el ke cyclus, dus vanaf het moment waarop het licht op groen springt tot het moment waarop het op nieuw op groen springt, kunnen zij twee keer oversteken, terwijl an deren in diezelfde tijd maar één keer groen licht krijgen." Automobilisten hebben te maken met nóg een belangrijke verande ring: wie vanaf de Blauwedijk komt, had voorheen één opstel- strook naar links richting de Schroebrug en twee-rechtsaf rich ting het centrum. Dat is omge draaid, omdat het vrachtverkeer niet meer over de Stationsbrug mag. Daardoor werd het te druk op die ene strook op de Blauwe dijk naar de brug, legt Prinsen uit. „Zéker als ook nog eens het spoor dicht is geweest voor een trein, of de brug open voor een boot. Om de doorstroming vanaf de Blauwe dijk over de brug te verbeteren, hebben we daar twee opstelstro ken gemaakt. Ik heb nu beoor deeld hoe dat werkt en de maatre gel leidt tot het gewenste gevolg." Nieuwe Kerkgang 1 4331 BE Middelburg Geïnteresseerd in Bij Orisant vindt u 'alles over wonen met plezier' GOES - De Goese dansschool Jan vier heeft het druk met het inpas sen van de danslessen in de grote zaal aan het Jacob Valckeplein. Het zoldertje aan het Groene Weidje, waar een deel van de lessen gege ven wordt, brandde in de nacht van woensdag op donderdag hele- maal uit. Pas gisterochtend ontdek ten voorbijgangers rook uit een ventilatiekoker, maar toen was het hele interieur al weggesmeuld. De boel kon betrekkelijk snel worden geblust. Hoe groot de schade is, moet nog blijken. Janvier herstelt die zo snel mogelijk. Onderhandelingen over waterschapsbestuur beginnen vandaag. door Maurits Sep MIDDELBURG - Ze willen allemaal stevige dijken, droge voeten en vei lige wegen. En ze willen allemaal in het dagelijks bestuur van het waterschap Zeeuwse Eilanden. Maar formateur Jaap Hoekman heeft als winnaar en leider van de grootste fractie, de SGP, maar vijf zetels te verdelen. Of vier natuurlijk, want één reser veert hij voor zichzelf. Wie de ko mende jaren bij hem mogen aan schuiven, zal vandaag blijken als de lijsttrekkers onderhandelen over een nieuw bestuur. Met elf partijen die hetzelfde willen, is het makkelijk een coalitie te vormen, beaamt Hoekman. „De.verschillen zijn niet groot. Dat is gelijk 't moei lijke: waarom mag de één dan wel meedoen en de ander niet?" Hoekman streeft naar een bestuur dat op een stevige meerderheid kan rekenen en breed is samenge steld. „Niet alleen christelijke par tijen en niet alleen boeren." Een splijtzwam vormt de visie op het bestaansrecht van het water schap. Van de PvdA (drie zetels) is bekend dat die de waterschappen liever opheft en de taken onder brengt bij de provincie. Hetzelfde geldt voor lijsttrekker Jikkie van der Giessen van Water Natuurlijk (drie zetels). Als oud-fractievoorzit ter van D66 in de Zeeuwse Staten heeft ze meermalen afschaffing be pleit. Dat ze er nu toch deel van wil uitmaken, kan worden be schouwd als een poging de organi satie van binnenuit uit te hollen; een 'paard van Troje als het ware. De SGP leidt als winnaar van de waterschapsverkiezingen de on derhandelingen over een nieuw bestuur. Formateur Jaap Hoek man wil voor kerst klaar zijn. Dat is voor CDA-voorman Jacob Mol reden om niet met haar in een dagelijks bestuur te willen zit ten. „Ik voel er niks voor daar met iemand in te zitten die het be staansrecht ervan betwist." Hoek man gaat zover niet. „Anderzijds: als ze nergens over willen meepra ten heeft het natuurlijk geen zin. Maar meestal zie je dat zelfs men sen die kritisch binnenkomen, uit eindelijk bijdraaien." Hoekman en Mol weten elkaar goed te vinden. Ze zitten ook al ja ren samen in het dagelijks bestuur. Bovendien hebben hun partijen (SGP en CDA) een lijstverbinding. En samen acht zetels, dus dat schiet al op met het vinden van een meerderheid. In het dagelijks bestuur moet ook minimaal één plaats aan de geborg de partijen worden toegewezen. Daarvoor komen de Kamer van Koophandel (vier zetels), de ZLTO (vier zetels) en het Bosschap (één zetel) in aanmerking. SGP en CDA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24