Pikdonker tussen de boeken Sportboulevard is er nog lang niet 'Eerst oude terreinen opknappen' 32 en 33 21 27 GERARDM Sinterklaastaal Sloecentrale wordt de meest flexibele centrale van Nederland Vrijdag 5 december 2008 Import mosselzaad mag zonder speciale vergunning Tip? walcheren@pzc.nl Binnenstad Middelburg heeft drie kwartier zonder stroom gezeten. door Marina Kalle MIDDELBURG - In sommige winkels waren wat kaarsjes aangestoken om toch een beetje licht te heb ben. De winkelende Middelbur gers liepen verdwaasd rond. Zij snapten er niets van. Gisteren rond het middaguur was een groot deel van de winkels in de binnen stad van Middelburg dicht. Door een stroomstoring hadden veel winkeliers hun deuren gesloten. De storing is veroorzaakt door graafwerkzaamheden in de buurt van de bibliotheek, meldt een woordvoerder van Delta. De ge meente is hier bezig met het plaat sen van ondergrondse vuilcontai ners en daarbij is een kabel kapot getrokken. Voor de Hema heeft zich een groepje mensen verzameld. Het is aardedonker in de grote winkel en de elektrische deuren kunnen ook niet meer open. Een vrouw tuurt ongeduldig door het raam naar binnen. „Hier ben ik echt niet blij mee, ik ben speciaal helemaal uit Vlissingen gekomen", zegt ze wat geïrriteerd. Ook in het eetkraam- pje ernaast waar de Hema rook worst verkocht wordt is de stroom uitgevallen. Het is een raar gezicht dat de hotdogs.in de warmhouder niet meer ronddraaien. In sieradenwinkel Lucardi hebben de medewerkers dikke jassen en sjaals aan. De voorkant van de win kel is open dus de gure wind blaast recht naar binnen. „De ver warming doet het natuurlijk ook niet meer, we hebben het echt koud. Ik heb al een paar keer naar Delta proberen te bellen maar daar kom je nu natuurlijk niet doorheen", zegt een medewerk ster. Bij kledingwinkel Cool Cat hangt het luik van de deur op de helft. Ook hier is het helemaal donker op wat noodverlichting na. Onder het luik staat een medewerker een sigaretje te roken, de rest eet bin nen een broodje. „Wat moeten we anders doen?", vraagt filiaalmana ger Marsia Leijting. „Het kassasys teem en de pin liggen er ook uit dus ik kan moeilijk open gaan." De bibliotheek zit ook zonder stroom. Voor de deur probeert een groepje mensen naar binnen te gaan, maar de deuren zijn geslo ten. Toen de lichten 's ochtends opeens uitvielen was dit knap las tig. „Als de lichten in dit gebouw uitgaan is het tussen de boekenkas ten pikdonker", vertelt baliemede werkster Antoinette van Zanten. „Ik moest de mensen echt gaan helpen met een zaklamp." Omdat er geen boeken meer uitgeleend konden worden is besloten het ge bouw te ontruimen. In parkeergarage Kousteensedijk onder de bibliotheek zijn ook de nodige problemen. Door de sto ring kunnen mensen geen parkeer kaartje krijgen en de slagbomen gaan ook niet omhoog. Ze zijn W* De oorzaak van de storing waren graafwerkzaamheden bij de bibli otheek. Bij het plaatsen van on dergrondse vuilcontainers was een kabel kapot getrokken. handmatig opengezet. Dit leverde een lastige situatie op. „Omdat de mensen gewoon naar binnen kun nen rijden, krijgen ze de indruk dat ze geen kaartje nodig hebben'', vertelt de beheerder van de garage Wim Maas. „Ik heb uitgelegd dat als de storing verholpen is, ze ge woon moeten betalen." Deze middag is in de bibliotheek de opening van de fototentoonstel ling 'Jaap!'. Er worden ongeveer honderd gasten verwacht. De ope ning gaat gewoon door, maar zon der stroom wordt dit moeilijk. „We kunnen bijvoorbeeld geen dia's laten zien", vertelt Sip Beth, communicatiemedewerker van de bibliotheek. „Zelfs koffiezetten gaat niet. Maar we hebben vast nog wel ergens wat borrelnootjes en anders trekken we wel een fles wijn open. Dan kunnen we gelijk een beetje warm blijven." Rond half één gaan in de biblio theek plotseling de lichten weer aan. De medewerkers halen opge lucht en maken meteen ook weer grappen. „Zeg doe dat licht eens uit. Nu is het wel weer erg fel." De bibliotheek kon geen boeken meer uitlenen. foto's Ruben Oreel Elektrische deuren en luiken van winkels konden niet meer open of dicht. CDA-fractie Vlissingen vreest dat huur te hoog wordt voor clubs. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Mooi hoor, een prin cipe-overeenkomst over de sport boulevard tussen Vlissingen en Middelburg. „Maar wat als de clubs straks zeggen: sorry, zo'n ho ge huur kunnen wij niet betalen?" De Vlissingse CDA-fractie liet gis teravond in de commissievergade ring duidelijk blijken de ontwikke lingen met argusogen te zullen vol gen. „Want de grootste hobbels moeten nog genomen worden", zei CDA-raadslid Rijnco-jan Suur- mond. Wethouder Piet Polderman lichtte gisteravond de commissie in over de principe-overeenkomst die hij dinsdag met zijn Middelburgse col lega Albert de Vries sloot over het ontwikkelen van de sportboule vard. Zo is afgesproken dat Vlissin gen het plan uitvoert en dat Mid delburg de benodigde grond over draagt. „Natuurlijk is er door de wethou ders van beide gemeenten een be langrijke stap gezet. Maar pas als al les is doorgerekend en de onder handelingen tussen beide gemeen ten én de sportclubs succesvol zijn afgerond, weet iedereen waar die aan toe is", aldus Suurmond. Wethouder Polderman zei dat hij in januari de exacte cijfers kan pre senteren. Het CDA vreest echter dat de onderhandelingen meer tijd in beslag nemen. „Wij zijn erg benieuwd naar de hoogte van de huur en naar de onderhoudskos ten. De huren in Vlissingen liggen momenteel hoger dan in Middel burg. Kunnen en willen die clubs een hogere huur betalen? Of moet er straks meer subsidie bij? En wie moet dat betalen", vroeg Suur mond. De CDA'er is heel benieuwd naar de manier waarop de kosten en op Gedeputeerde is niet tegen grondaankoop Middelburg bij A58. door Maurits Sep NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Eerst oude bedrijventerreinen opknap pen en alle nog beschikbare be drijfsruimte op heel Walcheren be nutten en dan pas nieuwe bedrijfs- grond aanleggen. Dat is de volgor de die gedeputeerde Harry van Waveren voorstaat. Toch vindt hij het geen probleem dat Middelburg nu al vast nieuwe grond koopt om eventueel over en kele jaren aan de Nieuwlandse kant van de A58 een nieuw bedrij- venterreintje aan te leggen. „Dat is een strategische aankoop." Mocht Middelburg de grond willen ge bruiken, dan zal Van Waveren zijn uitgangspunten opnieuw duidelijk maken. Ook al omdat hij tegen 'corridorvorming' langs de A58 is. De provincie wil voorkomen dat aan beide zijden van de snelweg bedrijven komen en het zicht op het landschap ontnemen. „Bovendien wacht ik nog steeds op een visie op de bedrijventerrei nen op Walcheren. Die had een jaar geleden klaar moeten zijn. Zo wel op Arnestein in Middelburg als bij de Buitenhaven in Vlissin gen liggen nog grote opgaves én mogelijkheden. Dat is dus eerst aan de beurt." brengsten worden verdeeld tussen Vlissingen en Middelburg. Suur mond denkt dat dit nog een heet hangijzer kan worden. De fractie vermoedt dat Middelburg die gron den destijds voor een ander be drag heeft aangekocht dan Vlissin gen. Polderman gaat in elk geval de on derhandelingen met goede moed in. „De tijd dat Middelburg en Vlis singen met de ruggen tegen elkaar aan stonden, is voorbij. En met Kerstmis in aantocht, lijkt me dat een goed begin. Ik ga er vanuit dat eind 2010 of begin 2011 de eerste hockeybal over het veld kan rol len." verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 www.gerardbouwense.nl Tip? redactie@pzc.nl Wimpels worden 'slingers' en el ke 'knecht' heet steevast 'zwarte Piet'. De jonge vader zingt in de ze tijd graag sinterklaasliedjes voor zijn dochtertje van amper zes maanden, maar hij doet dat wel op verantwoorde wijze. Zelf zong hij destijds als kind onbe vangen en uit volle borst over 'roe', 'gard' en 'zak'. Als toege wijd opvoeder is hij kritischer. Nu hij die teksten tot zich laat doordringen, is hij verbijsterd over het moralisme in die sinter klaasliedjes. Onzin ook om kinde ren angst in te boezemen, vindt hij. 'Wie zoet is krijgt lekkers, wie stout is de roe', wordt bij hem dus: 'Wie zoet is krijgt lek kers en... een cadeautje toe'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23