'Vastgoed risico voor Rijk* RIJN MAIN 10 en 11 f 15 37 Moeder en dochtertje komen om op spoorwegovergang Shoppingcruise Spelfout verkleint kans op date 'Meer actie tegen kinderhandel' Uitzendkracht staat jv als eerste op straat Een Mehari kun je repareren met lego VRIJDAG 5 december 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 290 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 Vul het album: www.pzc.nl/foto Heerenveen baalt van uitschakeling Uefa Cup WALCHEREN Criminoloog: overheid betaalt te veel door doorverkoop. door Jan Saldeot DEN HAAG - De rijksoverheid be taalt geregeld te veel voor onroe rend goed, doordat makelaars en projectontwikkelaars de prijs van een pand opdrijven. Ook loopt de overheid het risico panden te ko pen waarmee crimineel geld is wit gewassen, of gebouwen te huren van malafide eigenaren. Dat blijkt uit onderzoek van crimi noloog Hans Nelen, verbonden aan de Universiteit van Maastricht. Nelen sprak met medewerkers van de Rijksgebouwendienst (Rgd), projectontwikkelaars en andere vastgoedondernemers. De Rgd is een onderdeel van het ministerie van Vrom en zorgt voor de huis vesting van ministeries en andere overheidsdiensten, zoals gevange nissen en musea. In opdracht van de Rgd onder zocht Nelen de risico's waaraan de dienst bij de aankoop en huur van gebouwen wordt blootgesteld. Een van die risico's is prijsopdrijving: een pand wordt in korte tijd meer dere keren doorverkocht om. de verkoopwaarde op te schroeven. Uiteindelijk wordt het gebouw aan de rijksoverheid verkocht voor een te hoge prijs. De Rgd is extra kwetsbaar voor 'prijsmanipulatie', omdat het bij de koop of huur van een pand niet altijd slagvaardig kan hande len, aldus Nelen. Volgens hem beti telen diverse vastgoedonderne mers de rijksoverheid als 'gouden vis', waaraan het goed verdienen is. Zo is de dienst aan allerlei regels gebonden en moet het altijd over leggen met de klant voor wie het een pand koopt of huurt. „Op zo'n moment kan je voor verras singen komen te staan", zegt Ne len. „Je denkt zaken te doen met vastgoedondernemer A, maar een maand later blijkt een pand eigen dom te zijn van ondernemer B. De druk óm het pand toch te ko pen kan dan zo hoog zijn gewor den, dat je niet meer terug kan." 8.15 uur: sneltrein uit Goes ramt auto op de overweg Dijkwelseweg in Kapelle. De vrouw volgde enkele voorgangers, die ook tussen de slagbomen door slalomden. I Auto compleet vernield, vrouw en kind meteen overleden. Bomen gaan dicht voor KAPELLE - Een 32-jarige vrouw uit Kapelle en haar 4-jarige dochtertje zijn gisterochtend in hun woonplaats om het leven gekomen toen de auto waarin zij zaten werd gegrepen door een intercity- trein. Dat gebeurde op de overgang bij de Dijkwel seweg. De spoorbomen waren daar dicht in af- wachting van het vertrek van de stoptrein, die op het station stond. De politie vermoedt dat het slachtoffer dat te lang vond duren en om de geslo ten spoorbomen is heengereden. Zij werd toen ge grepen door de intercitytrein die uit Goes kwam. De vrouw en haar dochter overleden ter plaatse. Op de school van het meisje, De Moolhoek in Ka pelle, zijn alle sinterklaasactiviteiten die voor gis teren op het programma stonden, meteen afge last. De gemeente Kapelle heeft een grasveldje bij de spoorwegovergang ingericht als herdenkings- plek. foto Roland de Jong/infographic Rolant Quist Gegarandeerd vertrek: alléén 13 december per MS Normandie*** o.b.v. volpenslon www.kras.nl/29107 GRONINGEN - Het succes van vrijge zellen op datingsites is afhankelijk van het taalgebruik waarmee zij zich presenteren. Ook een compac te persoonlijke tekst en meerdere foto's vergroten de kans op een HILVERSUM - PvdA, CDA en Christenunie in de Tweede Kamer willen dat justitie zich actiever op stelt om handel in baby's op inter net tegen te gaan. Het gaat dan bij voorbeeld om gevallen van com mercieel draagmoederschap, dat in Nederland verboden is. Dat bleek gisteren tijdens een uitzending van Netwerk. CDA-Kamerlid Mar leen de Pater reageerde op een re portage waarin te zien was dat Ne derlandse 'wensouders' via inter net een baby proberen te kopen van Belgische draagmoeders. Gisteren, hield justitie in België een vrouw aan die Nederlanders zou hebben opgelicht door zich te gen betaling te laten insemineren. De vrouw vertelde de wensouders steeds niet zwanger te zijn. pagina 8: opnieuw Belgische draagmoederaffaire Ouderenbonden zijn niet meer nodig Donner doet terecht niets voor gepensioneerden eens 29% 71% aantal reacties: 407 EN Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Meningen: 12 en 13; Auto: 15 en 17; Weer: 18; Strips: 19; Agenda: 30; Cultuur: 31; Economie: 32 en 33; Beurs: 35; Sport: 37 t/m 41; Televisie: 42 en 43. nieuwe liefde. Dat blijkt uit een on derzoek van de Rijksuniversiteit Groningen, dat gisteren uitkwam. Volgens de onderzoekers letten de singles bij potentiële partners on der meer op spel- en taalfouten. 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1